Skocz do zawartości

wydarzenia na świecie (poza polską oraz ukrainą)


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.08.2024 o 01:00, mayor napisał(a):

Takie pierdoły to możesz wciskać komuś kto nie zna amerykańskiego systemu i myśli że tam jest tak jak w Polsce, gdzie Ziobro wyznaczał swoich kolegów-koleżanki ze szkolnej ławy i miernych/wiernych towarzyszy partyjnych na prokuratorów okręgowych i rejonowych . W US są wybory powszechne na stanowiska prokuratura okręgowego czy stanowego. Harris wygrała dwa razy wybory na DA w San Francisco i dwa razy na generalnego prokuratora Kaliforni.Zgodnie z Twoimi teoriami spiskowymi musiała by dać dupy kilkuset tysiącom mieszkańców SF, a potem kilku milionom Kalifornijczyków. Nawet Stormy by nie dała rady 

W US struktury partyjne to zabetonowane struktury, u Kalifornijskich Demokratow wystarczylo dymanko “targetowane”, tj takie ktore daje blogoslawienstwo lokalnego bossa i fundusze na kampanie. Ty serio myslisz, ze posrod 10-15 chetnych i spelniajacych “kryteria brzegowe” w takich wyborach powszechnych na prokuratora, blogoslawienstwo partyjne dostaje zawsze ta najlepsza osoba? 
Nic dziwnego, ze ci lekarz medycyny cisnal i nawet nie wiedziales ocb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2024 o 11:20, Reikai napisał(a):

Elon Musk, zmuszony przez sąd, ujawnił listę inwestorów-udziałowców, bez których nie dałby rady kupić Twittera

Na liście arabski miliarder i rosyjscy oligarchowie, bliscy przyjaciele Putina objęci sankcjami.

na takie coś kilka dni temu na tt trafiłem (na ile prawdziwe to info to nie wiem, natomiast z drugiej strony też żadnego zweryfikowanego info poza "musk układa się z ruskimi" nie widziałem). To są ci "bliscy przyjaciele Putina" czy to o jeszcze kogoś innego Ci chodziło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RappaR napisał(a):

Chyba Atatürka prędzej 

Obywatele Turcji stanowią 1,7% mieszkańców Niemiec. Natomiast 3,5% to Turcy + ludzie mający niemieckie obywatelstwo, ale posiadający tureckich przodków.

Wykop kopalnią wiedzy. O tempora o mores.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

Obywatele Turcji stanowią 1,7% mieszkańców Niemiec. Natomiast 3,5% to Turcy + ludzie mający niemieckie obywatelstwo, ale posiadający tureckich przodków.

Wykop kopalnią wiedzy. O tempora o mores.

In 2019, 40% children under 5 years old had migrant background.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał(a):

In 2019, 40% children under 5 years old had migrant background.

 

 

Po pierwsze to migrant, a nie turkish migrant.

Po drugie podałem dane z BAMF z 2022 roku.

Po trzecie dzieci raczej nie wybiorą drugiego Ataturka.

Ale demotywatory/wykop/mistrzowie.org kolportuje tony takiego fake gówna, miejskich legend itp. Bo przecież wielu było w Berlinie i widziało Turka w budce z kebabem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pablo81 napisał(a):

Po pierwsze to migrant, a nie turkish migrant.

Po drugie podałem dane z BAMF z 2022 roku.

Po trzecie dzieci raczej nie wybiorą drugiego Ataturka.

Ale demotywatory/wykop/mistrzowie.org kolportuje tony takiego fake gówna, miejskich legend itp. Bo przecież wielu było w Berlinie i widziało Turka w budce z kebabem.

A dorośli nie wybiorą drugiego Adolfa.

A prawie polowa(pewnie już ponad połowa) urodzeń obcych pokazuje, że Niemcy szybko przestaną być niemieckim krajem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał(a):

A dorośli nie wybiorą drugiego Adolfa.

A prawie polowa(pewnie już ponad połowa) urodzeń obcych pokazuje, że Niemcy szybko przestaną być niemieckim krajem. 

Pewnie tak.

Niestety wskaźniki dzietność pokazują, że Polska jest na początku drogi, która idą Niemcy. Też będzie trzeba sięgnąć po imigrantów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał(a):

Czyli nie sięgać po imigrantów i być najbezpieczniejszymi krajami na świecie 

Wspaniałe. Mam jednak nie najlepszą informację: mechanizmygospodarcze nie polegają na zyczeniowosci. 

Fakty są takie, że już idziemy drogą Europy zachodniej.

https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/9307688,liczba-imigrantow-w-polsce-to-ok-35-4-mln-z-czego-60-75-proc-stano.html

W marcu 2024 r. urodziło się tylko 20 tys. dzieci i był to drugi najgorszy wynik w historii. Jeśli trend się utrzyma, to liczba urodzeń w 2024 r. ponownie pobije rekord i będzie najniższa od końca II wojny światowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

Wspaniałe. Mam jednak nie najlepszą informację: mechanizmygospodarcze nie polegają na zyczeniowosci. 

Wszystko ma swoją cenę, tańsza dostawa w uber Eats dla mnie nie jest opłacalnym biznesem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał(a):

Wszystko ma swoją cenę, tańsza dostawa w uber Eats dla mnie nie jest opłacalnym biznesem.

 

Co ty mi piszesz o Japonii???

Dwuminutowy research i okazuje się, że Japonia idzie identyczna drogą jak Europa zachodnia.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Immigration_to_Japan

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał(a):

Mają 2,29%. Ile mają Niemcy czy Francja czy UK?

Nie pisze, że są w takiej samej sytuacji, ale, że idą tą samą drogą. Trend mają rosnący - inaczej się nie da przy niżu demograficznym, a nikt nie zrezygnuje z wysokiego poziomu życia.

11 minut temu, RappaR napisał(a):

Wszystko ma swoją cenę, tańsza dostawa w uber Eats dla mnie nie jest opłacalnym biznesem.

 

Co? W miejscowości, gdzie mam mieszkania w Pl jest całkiem sporo Ukraińców czy obywateli Indii/Bangladeszu. 

Serio myślisz, że wszyscy na uberach jeżdżą? 

Wiem, że tak jest na memach, ale nie wydaje mi się by tak było w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.