Skocz do zawartości

wydarzenia na świecie (poza polską oraz ukrainą)


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, Reikai napisał(a):

Swietnie

Kawalerke masz z rachunkami za 2k, w duzym miescie za 3k.

Jak jest promocja na olej, to dasz rade.

Rappar jeszcze nie zalapal, ze odbior "sukcesu" dla dolnego 20% spoleczenstwa to wlasnie, szafa pelna ciuchow po 20-50$, nowy samochod na kredyt, nowy iphone i pelna piwa lodowka w wynajetym 1 bedroom apartamencie z basenem na Florydzie.

tymczasem 50% ludzi w PL ~5000pln/netto, kawalerka na Ursynowie 3000PLN/miesiac, 10letni VW Golf/Passat, abonament w Play'u, nowy telefon Xiaomi 500000mega pix ciuchy z jakiegos obecnego "big stara/reserved" i fluberowy koszyk na przezycie z czerwona papryka, torba jablek i Harnasiem w promo.

elo : )

1 minutę temu, RappaR napisał(a):

W Mayo mu się udało załapać na rok, by nabić sobie punktów do habilitacji. W Polsce siedzi w programach lekowych i do nich wróci. Zarabia 7 tysięcy złotych netto w klinice, ale jakimś cudem płaci więcej za leasing

po co mu ta habilitacja? 1000PLN/brutto/miesiac dodatku? no ale co zobaczy Florydy na niskiej pensji to jego + bonus opowiesci dla Ciebie jak w Ameryce jest c***owo/ciezko :P

@mayor

$4,000 netto/miesiac w NYC czy 5000PLN netto/miesiac w Krakowie?

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, memento1984 napisał(a):

po co mu ta habilitacja? 1000PLN/brutto/miesiac dodatku? no ale co zobaczy Florydy na niskiej pensji to jego + bonus opowiesci dla Ciebie jak w Ameryce jest c***owo/ciezko :P

 

Habilitacja w Polsce = profesura w Polsce.

Profesura w Polsce = w c*** hajsu w zasadzie w czymkolwiek(łącznie licząc jakieś nauki społeczne etc) o ile jest to jakaś normalna uczelnia

Jeśli jest to profesura w jakiejś dochodowej specjalizacji lekarskiej - urologia czy neurologia = w c*** hajsu ^2

Piszesz jakieś broszurki(znaczy dajesz rezydentowi do napisania jakieś broszuki) po kilkadziesiąt tysięcy od sztuki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mayor x2

jakiego rozmiaru kapcie trzeba bedzie kupic (Meskie US13+?) zeby ubic Nowojorskie kokrocie i przezyc, zmiescic nowego SUVa ($1,000), iphone'a15 na kredyt, refresh ciuchow co miesiac $500, duzy acz c***owy telewizor (85cali $900) i lodowke Buda z chlebem tostowym i majonezem?

1 minutę temu, RappaR napisał(a):

Jeśli jest to profesura w jakiejś dochodowej specjalizacji lekarskiej - urologia czy neurologia = w c*** hajsu ^2

Piszesz jakieś broszurki(znaczy dajesz rezydentowi do napisania jakieś broszuki) po kilkadziesiąt tysięcy od sztuki. 

mowisz o broszurkach ktore zamawiaja zagraniczne firmy farmaceutyczne, z krajow ktore "upadaja"? ile takich broszurek kolega moze utrafic w ciagu powiedzmy 5lat on top of jego 7tys netto/miesiac pensji?

4 minuty temu, RappaR napisał(a):

Profesura w Polsce = w c*** hajsu w zasadzie w czymkolwiek(łącznie licząc jakieś nauki społeczne etc) o ile jest to jakaś normalna uczelnia

=

4 minuty temu, RappaR napisał(a):

Piszesz jakieś broszurki(znaczy dajesz rezydentowi do napisania jakieś broszuki) po kilkadziesiąt tysięcy od sztuki. 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, memento1984 napisał(a):

mowisz o broszurkach ktore zamawiaja zagraniczne firmy farmaceutyczne, z krajow ktore "upadaja"? ile takich broszurek kolega moze utrafic w ciagu powiedzmy 5lat on top of jego 7tys netto/miesiac pensji?

On nie pisze jak wspomniałem, bo nie jest profesorem, profesorzy raczej sporo. Plus nie są to tylko zagraniczne firmy farmaceutyczne, ale pisanie na rynek krajowy recenzji prac doktorskich, robienie jakichś wykładów z programów lekowych jak i dla różnego rodzaju webinarów, kursów etc. 

Już 10 lat temu profesorzy farmakologii czy nefrologii u mnie jeździli nowymi ferrari czy bentleyami, a pensje profesorskie w szpitalu to było mniej niż średnia krajowa(teraz jest siatka płac) 

Sądzę, że idzie się załapać na 1% household w USA.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, RappaR napisał(a):

Skoro tak jest w ustawie, to tak musi być ;)

Nie musi, bo są dodatki zadaniowe i kwotowe i inne, którymi można komuś sypnąć dodatkowo, ale to na pewno nie jest zasada, że za recenzję doktoratu na medycznym płacą 6 razy tyle co w ustawie i to ze środków własnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał(a):

Nie musi, bo są dodatki zadaniowe i kwotowe i inne, którymi można komuś sypnąć dodatkowo, ale to na pewno nie jest zasada, że za recenzję doktoratu na medycznym płacą 6 razy tyle co w ustawie i to ze środków własnych.

Tyle wiem od osób, które robiły doktorat i były przygotowane na to. 

Jeśli uważasz, że zmyślam na temat wysokich zarobków profesorów uczelni medycznych, masz prawo, w sumie żadnego nigdy PITu nie widziałem nawet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, RappaR napisał(a):

Tyle wiem od osób, które robiły doktorat i były przygotowane na to. 

Jeśli uważasz, że zmyślam na temat wysokich zarobków profesorów uczelni medycznych, masz prawo, w sumie żadnego nigdy PITu nie widziałem nawet. 

Znów nie rozumiem. Co wiesz od osób, które robiły doktorat? Na co były przygotowane? 

Nie uważam, że zmyślasz na temat wysokich zarobków profesorów uczelni medycznych. Zarobki profesorów uczelni medycznych są bardzo wysokie. Ale oni nie zbijają kokosów na recenzowaniu doktoratów tylko na innych swoich aktywnościach 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RappaR napisał(a):

W medycynie 20k ;)

Koszt postępowania doktorskiego w trybie eksternistycznym:

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 157/2019 Rektora Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie z dnia 18 listopada 2019 r. kandydat, wobec którego toczy się postępowanie o nadanie stopnia doktora zobowiązany jest do wniesienia opłaty, która obejmuje

koszty administracyjne – w wysokości 3.000 zł.

wynagrodzenie promotorów - wysokość uzależniona od stawki wynagrodzenia profesora,

wynagrodzenie 3 recenzentów - wysokość uzależniona od stawki wynagrodzenia profesora.
 

Wysokość wynagrodzenia promotorów i recenzentów określa ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. 2018 poz. 1668 z późn. zm.).

Zgodnie z art. 184 ww. ustawy w postępowaniu o nadanie stopnia doktora:

wynagrodzenie promotora wynosi 83% - wynagrodzenia profesora.

wynagrodzenie promotora pomocniczego 50% - wynagrodzenia profesora.

wynagrodzenie recenzenta wynosi 27%  - wynagrodzenia profesora.

Wysokość wynagrodzenia profesora, od której zależy wysokość wynagrodzenia ww. osób określona jest rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 15 lutego 2024 r. w sprawie wysokości minimalnego miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego dla profesora w uczelni publicznej (Dz. U. poz. 235) na poziomie 9370 zł.

https://www.pum.edu.pl/po_studiach/stopnie_naukowe/przewody_i_postpowania_doktorskie/wydzia_nauk_o_zdrowiu_sn/przewodu_i_postpowania_doktorskie/postpowania_doktorskie_tryb_eksternistyczny/

Pierwsze lepsze info o eksternistycznym doktoracie z polskiej uczelni medycznej.

 

Jak na moje to kolega Ci powiedział, że robi doktorat i musi za to 20 koła zapłacić.

Jakie procesy myślowe się zadziały,że Ci z tego wyszło że recenzent dostaje 20 koła za recenzję to nie mam k**** pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał(a):

 

Jak na moje to kolega Ci powiedział, że robi doktorat i musi za to 20 koła zapłacić.

Jakie procesy myślowe się zadziały,że Ci z tego wyszło że recenzent dostaje 20 koła za recenzję to nie mam k**** pojęcia.

Nope, nie tak to wyglądało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RappaR napisał(a):

Piszesz jakieś broszurki(znaczy dajesz rezydentowi do napisania jakieś broszuki) po kilkadziesiąt tysięcy od sztuki. 

To sa jakies bajki, moze jakas mala kampania zachodniej firmy daje jakiemus prominentnemu profesorowi zeby sie pod czmys podpisal, i to jest w Polsce tak naprawde forma legalnego przekupstwa. Ale to sa incydentalne przypadki pojedynczych osob i kampanii.

wiem ze poerdolisz kocopaly i naciagasz skale, bo takie materialy ostatnio robily druzyny w mojej firmie. Tylko tutaj to sie zatrudnia firme a nie jakiegos profesorka zeby mu zrobic dobrze. Lekarz, amerykanski KOL robi za podwykonawce za $400/h brutto.
ogolnie polskie szpitale na styku z firmami farmaceutycznymi to jest poziom patologii US 1990’. 

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RappaR napisał(a):

Nope, nie tak to wyglądało. 

A jak to wyglądało? Właśnie Ci pokazałem, że możesz opłacić sobie doktorat na uczelni medycznej za 20-30k, wiec skąd wytrzasnąłeś po 20 koła dla recenzentów?  Przecież to nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, memento1984 napisał(a):

To sa jakies bajki, moze jakas mala kampania zachodniej firmy daje jakiemus prominentnemu profesorowi zeby sie pod czmys podpisal, i to jest w Polsce tak naprawde forma legalnego przekupstwa. Ale to sa incydentalne przypadki pojedynczych osob i kampanii.

wiem ze poerdolisz kocopaly i naciagasz skale, bo takie materialy ostatnio robily druzyny w mojej firmie. Tylko tutaj to sie zatrudnia firme a nie jakiegos profesorka zeby mu zrobic dobrze. Lekarz, amerykanski KOL robi za podwykonawce za $400/h brutto.
ogolnie polskie szpitale na styku z firmami farmaceutycznymi to jest poziom patologii US 1990’. 

Skoro tak mówisz. 

W każdym razie kolega jak tylko skończy staż, planuje wrócić do Polski do swojego 10k brutto miesięcznie. 

2 minuty temu, fluber napisał(a):

A jak to wyglądało? Właśnie Ci pokazałem, że możesz opłacić sobie doktorat na uczelni medycznej za 20-30k, wiec skąd wytrzasnąłeś po 20 koła dla recenzentów?  Przecież to nie ma sensu.

Możesz nawet dostać się do szkoły doktorskiej i zarabiać na robieniu doktoratu! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.