Skocz do zawartości

wydarzenia na świecie (poza polską oraz ukrainą)


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, agresywnychomik napisał(a):

napiszę książkę i ją wydam ale pośmiertnie ;) - tytuł już mam "2 Emigracja".

Będzie dedykacja dla naszego forum ?

😛

W dniu 16.08.2024 o 22:34, memento1984 napisał(a):

na sniadanie:

mleko (2L)

platki owsiane (1kg)

banany (1kg)

rodzynki (500g)

truskawki/blueberries? (1kg/500g?)

awokado (4szt)

chleb tostowy (sztuka?)

maslo (200g)

dzem (500g sloik?)

peanut butter (sloik 500g)

jogurt (1kg?=1L?)

12 jajek

sok jablkowy (1L)

pomidor (500g)

majonez (800ml?)

Ostatnio płatki owsiane widziałem w Lidlu po 1.99 ( a była promocja na 0.99 ) 

 

No część tych rzeczy jest mega kaloryczna. 
 

Najdroższe są owoce i to jest fakt. I mówię tutaj o takich sezonowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś, co powinno być normalnością, on nazywa komunizmem, a i tak kilkadziesiąt milionów ludzi na niego zagłosuje.

Cytat

You’re all going to be thrown into a communist system. It’s a communist system. You’re going to be thrown into a system where everybody gets health care.

https://www.msn.com/en-us/news/politics/trump-warns-harris-will-enforce-communist-system-where-everyone-gets-healthcare/ar-AA1oUvOv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, lorak napisał(a):

coś, co powinno być normalnością, on nazywa komunizmem, a i tak kilkadziesiąt milionów ludzi na niego zagłosuje.

https://www.msn.com/en-us/news/politics/trump-warns-harris-will-enforce-communist-system-where-everyone-gets-healthcare/ar-AA1oUvOv

No widać jak się sypie cała strategia opowiadania o niedołężnym starcu Bidenie .Teraz role się odwróciły i Trump pierdoli bez ładu i sensu o komunistce towarzyszce Kamali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2024 o 18:52, RonnieArtestics napisał(a):

To podałem Holandię. wiekszosc podanych cen z czwartku z lidla, bo akurat miałem na paragonie, wiec sa to ceny raczej ich produktów z własnej marki, niektore produkty których nie miałem wyszukalem w jakiejs wyszukiwarce cen w ktorej akurat nie było lidla, tylko wszystkie inne sklepy i wybrałem najtańsza opcje. Także zwroc uwagę to są raczej te tańsze ceny, taki lidl ma np na jajkach mega super cenę w porownaniu z innymi sklepami, bo w innych po ~4€ płacisz na 12 jajek. 
 

didalbym do tej twojej listy mięso, bo jednak w Holandii Np jest mega drogie:
800g paczka piersi z kurczaka - 8,99€

500g mięso mielone z wołowiny - 4,29€


wrzucisz swoje ceny @memento1984 ? Bo sam jestem ciekaw 

 

wrzucisz tez swoje @Reikai ? I może @Pablo81

Wow, na oko widze ze to doslownie 1:1 z US (liczac 1.1$=1€), moze troche taniej w US (5-10%). Ale potwierdze mieso, jak bede jutro przejezdzal.

 

4 godziny temu, LAF napisał(a):

 

No część tych rzeczy jest mega kaloryczna. 

Ale co tu jest kaloryczne? I co to ma oznaczac, ze czesc tych rzeczy jest kaloryczna? To sa same rzeczy na jakies ~sniadanie, owoce.

3 godziny temu, mayor napisał(a):

No widać jak się sypie cała strategia opowiadania o niedołężnym starcu Bidenie .Teraz role się odwróciły i Trump pierdoli bez ładu i sensu o komunistce towarzyszce Kamali

Najwiesza beka, ze po obu stronach, 5-10mln “betonowcow” mysli, ze ich zycie ulegnie diametralnej zmianie, w zaleznosci od wynikow. 
Demokraci strzasza “upadkiem demokracji/zasad/rasizmem” czyli mega jalowym populizmem, Republikanie strasza fala nielegalnych imigrantow ktora spowoduje “dumping” podazowy na rynku pracy tych najmniej wykwalifikowanych, problemy z przestepczoscia, czyli w wiekszosci problemy ktore wyjebia na poludniu, pewnie w Cali i moze w NYC jak im autobusy z migrantami dojada, jak ostatnio - przynajmniej jakis namacalny populizm i glownie dla tych biednych. Elektoraty sie odwrocily

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, RappaR napisał(a):

Agresywnychomik jest upperclass/upper middle class. Taka osoba żyje w kompletnie innej bańce w UK niż to co elity fundują dla plebsu. Podobnie ma @memento1984

Ja nie neguję, że bycie 300k$/usd rocznie w USA to wspaniały poziom życia z multum możliwości i nikomu nie jest łatwiej dojść do tych zarobków niż Amerykaninowi w USA.

 

Ale nie jest to odzwierciedlenie całego społeczeństwa i mnóstwo osób w USA ma problem z absolutnym minimum. 

O to sie rozchodzi, jakie sa mozliwosci awansu spolecznego, a Ty ciagle sprowadzasz wszystko do dolnego 20%.

US jest hegemonem bo 70-80% zyje na takim poziomie jak w rozwinietej Europie 30%. Tylko tyle i az tyle.

to co maja w US dolne 20% to jest rzeczywistosc ~50% obywateli  rozwinietych gospodarek EU, minus powszechna opieka zdrowotna.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, memento1984 napisał(a):

O to sie rozchodzi, jakie sa mozliwosci awansu spolecznego, a Ty ciagle sprowadzasz wszystko do dolnego 20%.

US jest hegemonem bo 70-80% zyje na takim poziomie jak w rozwinietej Europie 30%. Tylko tyle i az tyle.

to co maja w US dolne 20% to jest rzeczywistosc ~50% obywateli  rozwinietych gospodarek EU, minus powszechna opieka zdrowotna.


 

Właśnie odwrotnie. Górne 20% USA żyje lepiej jak w Europie, dolne 80% żyje gorzej jak w Europie. 
 

Pokaż mi jak żyjesz za 4 k dolarów miesięcznie na Manhattanie i jakie masz warunki życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2024 o 15:32, julekstep napisał(a):

Warszawa: Elegance Kebab & Grill z dostawą na terenie miasta | Zamów online  w Glovo

Kebab King ?

Godzinę temu, memento1984 napisał(a):

co to ma oznaczac, ze czesc tych rzeczy jest kaloryczna? To sa same rzeczy na jakies ~sniadanie, owoce.

No raczej ciężko jest stworzyć ogólną listę bo każdy co innego je. Jeden kupi zwykłe mleko za 2.5 a ktoś inny proteinowe za 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, memento1984 napisał(a):

 Republikanie strasza fala nielegalnych imigrantow ktora spowoduje “dumping” podazowy na rynku pracy tych najmniej wykwalifikowanych, problemy z przestepczoscia, czyli w wiekszosci problemy ktore wyjebia na poludniu, pewnie w Cali i moze w NYC jak im autobusy z migrantami dojada, jak ostatnio - przynajmniej jakis namacalny populizm i glownie dla tych biednych. Elektoraty sie odwrocily

Swoją drogą, trochę to żałosne, że żaden Republikanin polityk nie maj by powiedzieć że ci nielegalni imigranci jak źli by nie byli ostatnio to i tak są dużo spokojniejsi od afroamerykanów. Te za każdym razem nieudane próby walki o głosy murzynów są godne politowania

Edytowane przez the_secret
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, LAF napisał(a):

Kebab King ?

No raczej ciężko jest stworzyć ogólną listę bo każdy co innego je. Jeden kupi zwykłe mleko za 2.5 a ktoś inny proteinowe za 6

mielismy porownac podstawowe produkty, co za roznica czy mleko jest 3.2%, 2.0% czy 1.0% cena bedzie ~10-20c, WTF? Wiekszosc ludzi nie kupuje mleka "proteinowego", nie wiem nawet co to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, RappaR napisał(a):

Właśnie odwrotnie. Górne 20% USA żyje lepiej jak w Europie, dolne 80% żyje gorzej jak w Europie. 
 

Pokaż mi jak żyjesz za 4 k dolarów miesięcznie na Manhattanie i jakie masz warunki życia.

w Europie masz "chinczykow" jak Polska, gdzie lekarz zarabia $50k brutto/rok (Ty sie oburzyles/zasmiales, jak sie zapytalem czy masz 20k/brutto/miesiac, tylko teraz nie wiem, moze masz wiecej?). zwykly biedak (mediana) w PL zarabia tyle, co amerykanski robotnik w ~1986r (mediana). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, memento1984 napisał(a):

w Europie masz "chinczykow" jak Polska, gdzie lekarz zarabia $50k brutto/rok (Ty sie oburzyles/zasmiales, jak sie zapytalem czy masz 20k/brutto/miesiac, tylko teraz nie wiem, moze masz wiecej?). zwykly biedak (mediana) w PL zarabia tyle, co amerykanski robotnik w ~1986r (mediana). 

Napisz ile masz Ty rocznie, jeśli miałem więcej to Ci powiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, memento1984 napisał(a):

zyjesz pewnie w jakiejs norze za $1,500, samochod na kredo $1,000/miesiac (nowy suv), iphone15, gotujesz samemu, "markowe" ciuchy po 20-50$/szt. wygladasz jak "Pan". jak wyglada twoje zycie w PL przy 5000PLN/netto/miesiac?

Kumpel jest na stażu w Mayo. W Jacksonville płaci 1500$ mając współlokatora.

Przy 60k USD rocznie, mediana USA, żyje na styk korzystając z tego że ma oszczędności z Polski 

3 minuty temu, memento1984 napisał(a):

household income top 1%. "studiowalismy" pewnie tyle samo czasu.

Ponad mln dolarów rocznie, nieźle, to mam kilka razy mniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, RappaR napisał(a):

Kumpel jest na stażu w Mayo. W Jacksonville płaci 1500$ mając współlokatora.

Przy 60k USD rocznie, mediana USA, żyje na styk korzystając z tego że ma oszczędności z Polski 

Ponad mln dolarów rocznie, nieźle, to mam kilka razy mniej. 

przynajmniej Cie kumpel nie oszukuje ($60k staz). Mayo jest na "zadupiu" podobnie jak Cleveland Clinic.

jezeli mieszka na zadupiu (MN) i wynajmuje dom za $3000  (na spolke) to pogratulowac rozrzutnosci. oszczednosci z PL od rodzicow lekarzy zapewne. ale ja to rozumiem, on obstawia ze zaraz wskoczy na pensje $200-250k, wiec nie ma strachu.

jezeli Ty zarabiasz tylko "kilka" razy mniej w PL niz $1mln ("kilka" czyli pewnie $150-200k/brutto/rok) dlaczego ~30letni kolega aspiruje do bycia zagranicznym lekarzem, wez mu powiedz, zeby przyjechal do Ciebie do Zabrza? Nie rozumiem?

13 minut temu, RappaR napisał(a):

Kumpel jest na stażu w Mayo. W Jacksonville płaci 1500$ mając współlokatora.

ups, mea culpa 😕 po co mu wspollokator?

https://www.zillow.com/jacksonville-fl/rentals/?searchQueryState={"pagination"%3A{}%2C"isMapVisible"%3Atrue%2C"mapBounds"%3A{"west"%3A-83.14738805859375%2C"east"%3A-80.98857458203125%2C"south"%3A29.605002300496338%2C"north"%3A31.034597187180466}%2C"usersSearchTerm"%3A"Jacksonville%2C FL"%2C"regionSelection"%3A[{"regionId"%3A25290%2C"regionType"%3A6}]%2C"filterState"%3A{"fr"%3A{"value"%3Atrue}%2C"fsba"%3A{"value"%3Afalse}%2C"fsbo"%3A{"value"%3Afalse}%2C"nc"%3A{"value"%3Afalse}%2C"cmsn"%3A{"value"%3Afalse}%2C"auc"%3A{"value"%3Afalse}%2C"fore"%3A{"value"%3Afalse}%2C"ah"%3A{"value"%3Atrue}}%2C"isListVisible"%3Atrue%2C"mapZoom"%3A9}

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, memento1984 napisał(a):

jezeli mieszka na zadupiu (MN) i wynajmuje dom za $3000  (na spolke) to pogratulowac rozrzutnosci. oszczednosci z PL od rodzicow lekarzy zapewne. ale ja to rozumiem, on obstawia ze zaraz wskoczy na pensje $200-250k, wiec nie ma strachu.

 

Oszczędności swoje. 

 

1 minutę temu, memento1984 napisał(a):

jezeli Ty zarabiasz tylko "kilka" razy mniej w PL ("kilka" czyli pewnie $150-200k/brutto/rok) niz twoj pewnie ~30letni kolega aspirujacy do bycia zagranicznym lekarzem, to wez mu powiedz, zeby przyjechal do Ciebie do Zabrza? Nie rozumiem?

Mój kolega z ławki z gimnazjum i liceum, sra już Zabrzem ;)

W Mayo mu się udało załapać na rok, by nabić sobie punktów do habilitacji. W Polsce siedzi w programach lekowych i do nich wróci. Zarabia 7 tysięcy złotych netto w klinice, ale jakimś cudem płaci więcej za leasing ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.