Skocz do zawartości

wydarzenia na świecie (poza polską oraz ukrainą)


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Reikai napisał(a):

Rozmawiamy o dwoch roznych rzeczach.

Tak, w Polsce jest troche taniej.

Nie, w Polsce nie wydaje sie mniej, w przeliczeniu na zarobki. Obojetnie czy minimalna, czy srednia.

A chyba wazne jest to, ile mozesz kupic za zarobione pieniadze, a nie ile kosztuje cos w prozni?

Jak mówiłem, po uwzględnieniu różnicy w zarobkach, średnia pensja w UK daje ~10% większą siłę nabywczą. 

2 minuty temu, Reikai napisał(a):

To akurat prawda, nawet glupi 7days jest w Polsce smaczniejszy.

Ale to dalej nie zmienia faktu, ze teza Rappara o tym, ze nie ma prawie zadnej roznicy w jakosci zycia jest bledna.

Dobra zmieńmy temat. Nie restauracja, dzisiaj zamawiam do pracy chińszczyznę z ubereats. 
To pierd0l gotowanie dzisiaj, też sobie zamów i porównamy paragony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał(a):

Jak mówiłem, po uwzględnieniu różnicy w zarobkach, średnia pensja w UK daje ~10% większą siłę nabywczą. 

Ni c***a nie jest to 10%, ale let's agree to disagree.

Polska jest lepsza pod kazdym wzgledem tak czy siak. Ja jestem zdziwiony jak to UK w ogole funkcjonuje czasami.

Podejrzewam, ze do 10 lat i bedzie kaplica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Reikai napisał(a):

Ni c***a nie jest to 10%, ale let's agree to disagree.

Polska jest lepsza pod kazdym wzgledem tak czy siak. Ja jestem zdziwiony jak to UK w ogole funkcjonuje czasami.

Podejrzewam, ze do 10 lat i bedzie kaplica.

Coś Ty. W UK wsadzają do więzienia za obrażanie kobiet, LGBT, osób czarnoskórych i muzułman, więc za 10 lat to tam będzie raj, wszystko idzie tam w najlepszym możliwym kierunku :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Reikai napisał(a):

To akurat prawda, nawet glupi 7days jest w Polsce smaczniejszy.

Ale to dalej nie zmienia faktu, ze teza Rappara o tym, ze nie ma prawie zadnej roznicy w jakosci zycia jest bledna.

nie no jak porownujemy przezycie za minimalna bez pomocy nikogo tu i tu to w PL sie praktycznie nie da, a w UK sie da, tylko no serio to co podal Koelner to minimalna w Polsce zarabia troche wiecej niz 1/5 spoleczenstwa(plus reszta pod stolem czyli jeszcze mniej niz 1/5 albo zona dorabia z nudow w sklepiku jako eskpedientka do pensji meza, wiec i tak nie ma biedy), Ty pisales, ze w UK zarabianie minimalnej/troche wiecej to standard (z wyjatkiem specjalistow)

mnie tam zawsze rozpierdalaly Walkersy o smaku octu xD i pakowanie 6 malych paczek w jedna duza torbe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Życie_to_mem napisał(a):

To jedynie dowodzi, że nie masz wielu znajomych pracujących w gastro, handlu, fabrykach, magazynach, szkołach, przedszkolach i urzędach. 

Chciałbym zobaczyć nauczyciela w Polsce, który z wszystkimi dodatkami nie na 6 netto na rękę średnio miesięcznie, serio. Ja takiego nie znam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał(a):

Chciałbym zobaczyć nauczyciela w Polsce, który z wszystkimi dodatkami nie na 6 netto na rękę średnio miesięcznie, serio. Ja takiego nie znam. 

to chyba jak odejmiesz wakacje i zrobisz roczna pense/10 miesiecy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fluber napisał(a):

Chciałbym zobaczyć nauczyciela w Polsce, który z wszystkimi dodatkami nie na 6 netto na rękę średnio miesięcznie, serio. Ja takiego nie znam. 

Skoro początkujący ma 4600 złotych wynagrodzenia zasadniczego (po tegorocznych podwyżkach) + ok. 350 złotych w skali miesiąca z tytułu trzynastki to skąd niby uzyskuje te ponad 1000 złotych miesięcznie dodatków? Zakładamy, że nie ma wychowawstwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Reikai napisał(a):

Zapraszam do mojej tesciowej w bieszczady.

 

10 minut temu, steve napisał(a):

to chyba jak odejmiesz wakacje i zrobisz roczna pense/10 miesiecy 

Wszedłem sobie na oświadczenia majątkowe radnych w moim mieście. Dwójka z nich to nauczycielki. U jednej średnia brutto ze szkoły z 2023 to ponad 140 koła. U drugiej średnia netto za 3 miesiące tego roku to ponad 11 koła. Mogę wysłać oświadczenia na priv jak chcecie.

Wy nie ogarnia cię ile kasy dostają nauczyciele w dodatkach poza pensją. Poproś teściowa o pit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mama odkąd pamiętam zarabiała okolice średniej brutto na rękę(trochę mniej tak z 10%) jako nauczycielka w skali roku. 

Fakt, że zawsze miała wychowawstwo, dyplomowanego i 25 godzin w tygodniu

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał(a):

 

Wszedłem sobie na oświadczenia majątkowe radnych w moim mieście. Dwójka z nich to nauczycielki. U jednej średnia brutto ze szkoły z 2023 to ponad 140 koła. U drugiej średnia netto za 3 miesiące tego roku to ponad 11 koła. Mogę wysłać oświadczenia na priv jak chcecie.

Wy nie ogarnia cię ile kasy dostają nauczyciele w dodatkach poza pensją. Poproś teściowa o pit.

Kurde, czyli mamy oklamuja corki w kwestii zarobkow.

Spryciula!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał(a):

 

Wszedłem sobie na oświadczenia majątkowe radnych w moim mieście. Dwójka z nich to nauczycielki. U jednej średnia brutto ze szkoły z 2023 to ponad 140 koła. U drugiej średnia netto za 3 miesiące tego roku to ponad 11 koła. Mogę wysłać oświadczenia na priv jak chcecie.

Wy nie ogarnia cię ile kasy dostają nauczyciele w dodatkach poza pensją. Poproś teściowa o pit.

bede u Mamy w ten weekend to pokaze i wkleje przelew ze szkoły (33lata stazu pracy) i zobaczysz ile samej podstawy dostaje, zeby zarabiac 7 netto musialaby druga pensje z dodatkow dostawac, a wiem, ze tyle nie dostaje (a dostaje jeszcze niestandardowy dodatek wiejski)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, steve napisał(a):

bede u Mamy w ten weekend to pokaze i wkleje przelew ze szkoły (33lata stazu pracy) i zobaczysz ile samej podstawy dostaje, zeby zarabiac 7 netto musialaby druga pensje z dodatkow dostawac, a wiem, ze tyle nie dostaje (a dostaje jeszcze niestandardowy dodatek wiejski)

 

 

To pokaż PIT po prostu, będzie szybciej i nie będzie żadnych wątpliwości co do dodatków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, steve napisał(a):

bede u Mamy w ten weekend to pokaze i wkleje przelew ze szkoły (33lata stazu pracy) i zobaczysz ile samej podstawy dostaje, zeby zarabiac 7 netto musialaby druga pensje z dodatkow dostawac, a wiem, ze tyle nie dostaje (a dostaje jeszcze niestandardowy dodatek wiejski)

 

 

Wiem jak wygląda przelew ze szkoły. Na tym numerze jadą nauczyciele od lat.  Dodatki przychodzą osobno i nieregularnie. Najczęściej w osobnych przelewach, których już nie pokazują. Nie interesuje mnie przelew ze szkoły bo ten bywa niski tylko pit bo tam widać wszystkie dodatki które otrzymuje nauczyciel w ciągu roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał(a):

Wiem jak wygląda przelew ze szkoły. Na tym numerze jadą nauczyciele od lat.  Dodatki przychodzą osobno i nieregularnie. Najczęściej w osobnych przelewach, których już nie pokazują. Nie interesuje mnie przelew ze szkoły bo ten bywa niski tylko pit bo tam widać wszystkie dodatki które otrzymuje nauczyciel w ciągu roku. 

oczywiscie, wy jak mowicie 7k netto to z nadgodzinami? bo jak bez to nie wiem jak to mozliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RonnieArtestics napisał(a):

To super, ale nauczyciele w Holandii zarabiają pewnie po 12tys złotych za 36 godzin pracy w tygodniu 

Tak, Holandia jest jednym z najbogatszych państw z najwyższym standardem życia na świecie i różnica między nią, a UK, jest większa niż między UK, a Polską.

 

K rwa, ale  będzie dla Ciebie szok jak odkryjesz na mapie Szwajcarię albo Luksemburg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.