Skocz do zawartości

wydarzenia na świecie (poza polską oraz ukrainą)


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, steve napisał(a):

no w cenach fluberowych dalbys 20 pewnie :)

jak wpadniesz na zakupy jak fluber do takiej Biedry i wydasz 250 zl na promocje to naprawde jeszcze duzo mozesz kupic

1700 kawalerka calkiem spora w centrum Bydgoszcz z oplatami chyba 2100 czy 2300, przyklad od kolegi, nie wiem jakie inne dowody dawac jak nieanegdotyczne

no Ci ludzie, ktorzy zarabiaja w Polsce minimalna to ewidentnie im cos w zyciu nie wyszlo/brak ambicji/brak kwalifikacji/ kobiety czesto stawiaja na wygode w pracy, potem dopiero na zarobki itp. ja bym wolal jebac fizycznie za 5.5-6.5 k niz przy biurku za 3.300. pierwszy lepszy kierowca te 4.5-5 na reke ma

mysle, ze takie w miare normalne zakupu, bez polowania na promocje jak fluber

 

normalny paragon bez jakiegos polowania na promocje, macie nawet papryke za 13.99, pewnie takie same zakupy by sie dalo zrobic za 130 zł e:nie jednak by sie nie dało, same piwa tu 35 zł kosztuja akurat bez promocji (w monopolowym 200 metrow ode mnie te piwa sa tansze) e: ok papryka jest w promocji, ale tam serio wiekszosc rzeczy w tej Biedrze jest w promocji

ogolnie to huja widac na tych zdjeciach, jak zdjecie lepsze to wtedy nie laduje forum bo jest limit

 

capture79.jpg

capture80.jpg

45 minut temu, Reikai napisał(a):

Pomijajac to, ze ktos kupi zakupy na caly tydzien dla 2 osób za 250 zl? Nie wydaje mnie sie.

Ty serio uwazasz, ze spozywka w UK jest tansza?

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, steve napisał(a):

normalny paragon bez jakiegos polowania na promocje, macie nawet papryke za 13.99, pewnie takie same zakupy by sie dalo zrobic za 130 zł e:nie jednak by sie nie dało, same piwa tu 35 zł kosztuja akurat bez promocji (w monopolowym 200 metrow ode mnie te piwa sa tansze) e: ok papryka jest w promocji, ale tam serio wiekszosc rzeczy w tej Biedrze jest w promocji

ogolnie to huja widac na tych zdjeciach, jak zdjecie lepsze to wtedy nie laduje forum bo jest limit

 

capture79.jpg

capture80.jpg

Ty serio uwazasz, ze spozywka w UK jest tansza?

W przeliczeniu 1 do 1 na zlotowki? Nie.

W przeliczeniu na zarobki? W chuuuuuuj tansza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Życie_to_mem napisał(a):

To jedynie dowodzi, że nie masz wielu znajomych pracujących w gastro, handlu, fabrykach, magazynach, szkołach, przedszkolach i urzędach. 

Moja mama jest nauczycielką i ma ponad 7 na rękę 

55 minut temu, Koelner napisał(a):

mediana to 4217 zł na rękę 

Wynik sprzed dwóch lat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, julekstep napisał(a):

wiesz ile zarabiają chyba wszyscy Twoi znajomi?

Rachel Zegler No GIF - Rachel zegler No - Discover & Share GIFs

Generalnie mówiąc moi znajomi nie mam na myśli kogoś kogo mam w friendsach na FB albo przedstawiliśmy się sobie 3 lata temu na boisku do kosza, ale kogoś z kim się regularnie widuję, utrzymuję kontakt i znam się dłuższy czas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Reikai napisał(a):

W przeliczeniu 1 do 1 na zlotowki? Nie.

W przeliczeniu na zarobki? W chuuuuuuj tansza.

no tylko sam pisales, ze w UK kazdy zarabia podobnie (oprocz specjalistow) czyli tam pewnie troche powyzej minimalnej czyli pewnego pulapu nie przeskoczysz

a w PL, zeby zarabiac kolo minimalnej to serio musi cos nie wyjsc (mimo, ze pewnie 1/3 ludzi robi za tyle) i kazdy kto ma choc troche ambicji zarabia te 4-5 netto min. i place sa bardziej zroznicowane na to wychodzi

im wiecej ktos zarabia tym mniejszy % budzetu wydaje na jedzenie

Rok podatkowy 2024-2025 w UK – zmiany, o których musisz wiedzieć

Podwyżka płacy minimalnej

Nowe zmiany wdrożone przez HMRC objęły również płacę minimalną, która w Wielkiej Brytanii ustalana jest w zależności od wieku:

  • powyżej 21 roku życia – 11,44 GBP,
  • od 18 do 20 roku życia – 8,60 GBP,
  • poniżej 18 roku życia – 6,40 GBP (ta stawka obowiązuje także praktykantów).

No to w Anglii do 20 roku zycia masz 8.60 funta, a u nas do 26 roku sie nie placi PITu

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, steve napisał(a):

no tylko sam pisales, ze w UK kazdy zarabia podobnie (oprocz specjalistow) czyli tam pewnie troche powyzej minimalnej czyli pewnego pulapu nie przeskoczysz

a w PL, zeby zarabiac kolo minimalnej to serio musi cos nie wyjsc (mimo, ze pewnie 1/3 ludzi robi za tyle) i kazdy kto ma choc troche ambicji zarabia te 4 netto min. i place sa bardziej zroznicowane na to wychodzi

Podwyżka płacy minimalnej

Nowe zmiany wdrożone przez HMRC objęły również płacę minimalną, która w Wielkiej Brytanii ustalana jest w zależności od wieku:

  • powyżej 21 roku życia – 11,44 GBP,
  • od 18 do 20 roku życia – 8,60 GBP,
  • poniżej 18 roku życia – 6,40 GBP (ta stawka obowiązuje także praktykantów).

No to w Anglii do 20 roku zycia masz 8.60 funta, a u nas do 26 roku sie nie placi PITu

Zatrudnialem 18 latkow, kazdy zarabia tyle co reszta czyli 11.44. Tak jest wszedzie.

Ja mieszkam w miejscu otoczoym magazynami bo blisko do autostrady to mam taki obraz, ale to jest malutki wycinek.

Porownuje minimalna, zeby bylo latwiej.

 Jak porownamy srednia krajowa, to w ogole jest przepasc na korzysc UK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Reikai napisał(a):

Zatrudnialem 18 latkow, kazdy zarabia tyle co reszta czyli 11.44. Tak jest wszedzie.

Ja mieszkam w miejscu otoczoym magazynami bo blisko do autostrady to mam taki obraz, ale to jest malutki wycinek.

Porownuje minimalna, zeby bylo latwiej.

 Jak porownamy srednia krajowa, to w ogole jest przepasc na korzysc UK.

Nom. Niecałe dwa razy więcej na korzyść UK nominalnie przy wedle danych trochę ponad 60% droższych kosztach życia, daje relatywnie trochę wyższy standard życia na korzyść UK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, steve napisał(a):

a w PL, zeby zarabiac kolo minimalnej to serio musi cos nie wyjsc (mimo, ze pewnie 1/3 ludzi robi za tyle) i kazdy kto ma choc troche ambicji zarabia te 4-5 netto min. i place sa bardziej zroznicowane na to wychodzi

szacunkowo zarabia 3,6 mln osób najniższą krajową a pracuje 15,1 mln 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Reikai napisał(a):

Zatrudnialem 18 latkow, kazdy zarabia tyle co reszta czyli 11.44. Tak jest wszedzie.

Ja mieszkam w miejscu otoczoym magazynami bo blisko do autostrady to mam taki obraz, ale to jest malutki wycinek.

Porownuje minimalna, zeby bylo latwiej.

 Jak porownamy srednia krajowa, to w ogole jest przepasc na korzysc UK.

Bogaci Brytole pewnie ostro zawyzaja, to sa inne gospodarki jednak

ja sie ogolnie zgadzam, ze w Anglii zyje sie troche lepiej, ale nie tak jak kiedys 2-3 razy lepiej (tak na chlopski rozum)

jak ktos sie troche w PL zakreci i ustawi/dobrze sie wyksztalci to mysle, ze w Polsce nawet bedzie mu lepiej

jak ktos tu ma spadek po rodzicach, dom/mieszkanie czy wsparcie finansowe rodzicow na miejscu to w Polsce bedzie mu duzo lepiej (patrzac już nie tylko przez aspekt $$$)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Życie_to_mem napisał(a):

Pewnie jest nauczycielem dyplomowanym i ma 30-letni staż pracy.

Po ostatnich podwyżkach nauczyciel początkujący ma 6 353 złotych brutto a nauczyciel mianowany 7 453,47 złotych brutto.

Faktycznie, matka ponad 30 letniego syna nie jest początkującym nauczycielem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał(a):

Nom. Niecałe dwa razy więcej na korzyść UK nominalnie przy wedle danych trochę ponad 60% droższych kosztach życia, daje relatywnie trochę wyższy standard życia na korzyść UK.

Nie wiem co jest drozsze o 60% w UK.

Oprocz jakis uslug typu hydraulika. Chyba, ze znowu porownujesz Londyn do Piaseczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Koelner napisał(a):

szacunkowo zarabia 3,6 mln osób najniższą krajową a pracuje 15,1 mln 

no to i tak lepiej niz myslalem ze 1/3, bo to niecale 1/4, w takim razie serio, zeby zarabiac minimalna w PL to trzeba chciec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Reikai napisał(a):

 

Moja tesciowa jest tez nauczycielka od 30 lat i parsknelaby smiechem na 7k netto.

Pensje nauczycieli w 2024 r. (zasadnicze bez dodatków i nadgodzin): nauczyciel początkujący bez stopnia awansu zawodowego - brutto: 4908 zł/netto(na rękę): 3675,95 zł; nauczyciel mianowany - brutto: 5057 zł/netto(na rękę): 3776,95 zł; nauczyciel dyplomowany - brutto: 5915 zł/netto (na rękę): 4362,69 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, steve napisał(a):

no to i tak lepiej niz myslalem ze 1/3, bo to niecale 1/4, w takim razie serio, zeby zarabiac minimalna w PL to trzeba chciec

jesteśmy w wieku prime ale przed emeryturą czy na początku kariery łapią się fuch na minimalnej na ochroniarz, kasjer czy inny tego typu zawód. tym bardziej, że nadal płaci się pod stołem więc to nadal tylko statystyki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.