Skocz do zawartości

wydarzenia na świecie (poza polską oraz ukrainą)


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, P_M napisał(a):

No wszystkie własnie są promocjach, które wymieniłeś mimo, że bywały na przestrzeni ostatnich 30 dni w lepszych jak zauważyłeś. Niemniej przykładowo pringlesy bez promek są po 11, banany po 5,99, papryka po 14,99 (choć w tym tyg też była po 7,99)

Jak wejdziesz do sklepu to połowa produktów jest w promocji. Te ceny normalne występują parę dni w miesiącu. Ta promocja na papryke jest niby od dziś, ale we wtorek miałem dokładnie tę samą cenę 4,99.

Nie mam nic przeciwko temu żeby @Reikai porównywał najniższą cenę z ostatnich 30 dni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał(a):

Po co paragon jak te ceny można od ręki sprawdzić w apce Biedronki,?

Ale to zrobmy jakis rozsadny koszyk produktow z ktorych mozna co ugotowac i zjesc haha. Serio, zaproponuje ktos cos?

na sniadanie:

mleko (2L)

platki owsiane (1kg)

banany (1kg)

rodzynki (500g)

truskawki/blueberries? (1kg/500g?)

awokado (4szt)

chleb tostowy (sztuka?)

maslo (200g)

dzem (500g sloik?)

peanut butter (sloik 500g)

jogurt (1kg?=1L?)

12 jajek

sok jablkowy (1L)

pomidor (500g)

majonez (800ml?)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, memento1984 napisał(a):

Ale to zrobmy jakis rozsadny koszyk produktow z ktorych mozna co ugotowac i zjesc haha. Serio, zaproponuje ktos cos?

na sniadanie:

mleko (2L)

platki owsiane (1kg)

banany (1kg)

rodzynki (500g)

truskawki/blueberries? (1kg/500g?)

awokado (4szt)

chleb tostowy (sztuka?)

maslo (200g)

dzem (500g sloik?)

peanut butter (sloik 500g)

jogurt (1kg?=1L?)

12 jajek

sok jablkowy (1L)

pomidor (500g)

majonez (800ml?)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluber tam dobre ceny upolowałeś ale moim zdaniem takie okazje wrzucane choć możliwe nie są adekwatne z poziomem życia. Wierzę że teraz weekendowo zrobiła biedra promocje ale ja takich cen nie widziałem. 

1 godzinę temu, fluber napisał(a):

Jak wejdziesz do sklepu to połowa produktów jest w promocji. Te ceny normalne występują parę dni w miesiącu. Ta promocja na papryke jest niby od dziś, ale we wtorek miałem dokładnie tę samą cenę 4,99.

Nie mam nic przeciwko temu żeby @Reikai porównywał najniższą cenę z ostatnich 30 dni 

O to chyba lepsze. Ale nic nie zmienia. Bo promuję znów polowanie 

;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, memento1984 napisał(a):

mleko (2L) 2,18€ 

platki owsiane (1kg) 1,49€

banany (1kg) 1,49€

rodzynki (500g) 1,99€

truskawki/blueberries? (1kg/500g?) truskawki 7€/kg blueberries 5€/500g 

awokado (4szt)  2,99€ za worek 750g

chleb tostowy (sztuka?) 0,99€

maslo (200g) 2,39€

dzem (500g sloik?) 1,49€ za 450gram

peanut butter (sloik 500g) 4,29€ (650gram)

jogurt (1kg?=1L?) 1,99€

12 jajek 2,49€

sok jablkowy (1L) 1,69€

pomidor (500g) 0,99€ 

majonez (800ml?) 1,49€ (650ml)

To podałem Holandię. wiekszosc podanych cen z czwartku z lidla, bo akurat miałem na paragonie, wiec sa to ceny raczej ich produktów z własnej marki, niektore produkty których nie miałem wyszukalem w jakiejs wyszukiwarce cen w ktorej akurat nie było lidla, tylko wszystkie inne sklepy i wybrałem najtańsza opcje. Także zwroc uwagę to są raczej te tańsze ceny, taki lidl ma np na jajkach mega super cenę w porownaniu z innymi sklepami, bo w innych po ~4€ płacisz na 12 jajek. 
 

didalbym do tej twojej listy mięso, bo jednak w Holandii Np jest mega drogie:
800g paczka piersi z kurczaka - 8,99€

500g mięso mielone z wołowiny - 4,29€


wrzucisz swoje ceny @memento1984 ? Bo sam jestem ciekaw 

 

wrzucisz tez swoje @Reikai ? I może @Pablo81

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, P_M napisał(a):

Fluber jak rasowy propagandzista wziął wszystkie produkty, które akurat są w promce w biedrze xD 

No to jest rzeczywiście propagandowa manipulacja. Bierzesz ceny promocyjne, z kartą dużej rodziny, przy zakupie megapaki-kilku sztuk, obowiązujące tylko z aplikacją biedry-lidla, w wybranych sklepach, w określone dni i jeszcze z gazetek promocyjnych. Nie każdy klient może kupić w takich cenach , gdyż nie wszyscy mają aplikacje, karty dużej rodziny, często ilość produktów w megapace jest nadmierna i  połowę wypierdoli na śmietnik .Na dodatek to co jest w gazetkach w super cenach, pojawia się na półkach- lodówkach w śladowych ilościach albo wcale się nie pojawia, bo to jest tylko przynęta żeby przyciągnąć klientów za próg sklepu, a wydrukować w gazetce można wszystko, bo przecież papier wszystko przyjmuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko.

Na zakupy ja + dziewczyna od pon do piątku, pieczywo, jakis nabial, serki wiejskie, kurczak, losos, ziemniaki,generalnie obiady od poniedzialku do piatku plus sniadania z proteinowymi serkami, owoce, jakies scierki mokre wydajemy 56-60f, czyli po 30f na lebka.

Czyli trzeba pracowac na to jakies 2-3h.

Jedynie dojdzie jakas chemia, ktora jest również w c*** tansza niz w Polsce. To znaczy jak ktos przelicza 1 do 1, to moze wyjsc mu w Polsce podobnie.

Ale jak sie przelicza jak czlowiek, czyli ile przecietny czlowiek musi pracowac, zeby cos kupic, to przepasc jest spora.

Lepiej wydac 6f na kapsulki do prania, czyli pol godziny Twojej pracy, niz 35 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Reikai napisał(a):

Czyli trzeba pracowac na to jakies 2-3h.

no a w Polsce nie zarobisz 100-120 albo i i wiecej zł netto w 3h? tymbardziej w wiekszych miastach? to wyjdzie na to samo jak masz troche taniej mieszkanie/jedzenie jak w Anglii (jak podales, ze na 30f pracujesz 3h)

w Anglii Thatchersa 4-pak 5,50funia z tego co pamietam u ciapatego  kupowalem to bylo jakos 2021, a minely prawie 4 lata, a tam nie ma tak monopoli jak u nas, po 22 musialem zapierdalac kawal na stacje, bo nie bylo gdzie kupic (moze nie centrum, ale tez nie zadupie w Bristolu), a tam ceny tez wyzsze niz na Orlenie naszym

jak porownujesz przezycie za minimalna tu i tu to wiadomo, ze w Anglii lepiej, ale k**** co trzeba robic przez cale zycie w Polsce, zeby jako dorosly, nie wiem 30 letni czlowiek zarabiac minimalna? no i w Polsce jednak te zarobki i minimalna rosna, w Anglii tez w tym tempie rosna?

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, steve napisał(a):

no a w Polsce nie zarobisz 100-120 albo i i wiecej zł netto w 3h? tymbardziej w wiekszych miastach? to wyjdzie na to samo jak masz troche taniej mieszkanie/jedzenie jak w Anglii (czyli 30f przez 3h)

w Anglii Thatchersa 4-pak 5,50funia z tego co pamietam u ciapatego  kupowalem to bylo jakos 2021, a minely prawie 4 lata, a tam nie ma tak monopoli jak u nas

jak porownujesz przezycie za minimalna tu i tu to wiadomo, ze w Anglii lepiej, ale k**** co trzeba robic przez cale zycie w Polsce, zeby jak dorosly czlowiek zarabiac minimalna?

39 zl netto to 45 zl brutto.

45 zl brutto to 7800 brutto miesiecznie, czyli 5600 na reke.

Znaczna wiekszosc Polakow tyle nie zarabia, wiec najwyrazniej wszyscy sie opierdalaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Reikai napisał(a):

39 zl netto to 45 zl brutto.

45 zl brutto to 7800 brutto miesiecznie, czyli 5600 na reke.

Znaczna wiekszosc Polakow tyle nie zarabia, wiec najwyrazniej wszyscy sie opierdalaja.

W sumie chyba wszyscy moi znajomi maja ponad te 6k na rękę niezależnie od branży 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Reikai napisał(a):

39 zl netto to 45 zl brutto.

45 zl brutto to 7800 brutto miesiecznie, czyli 5600 na reke.

Znaczna wiekszosc Polakow tyle nie zarabia, wiec najwyrazniej wszyscy sie opierdalaja.

serio na palcach jednej reki moglbym policzyc znajomych, ktorzy zarabiaja ponizej 5 na reke, a to Bydgoszcz, nie zadna metropolia

od 1 stycznia 25 minimalna:

kwota netto 3 483,51 PLN
ubezpieczenie chorobowe 113,34 PLN
ubezpieczenie zdrowotne 359,26 PLN
zaliczka na PIT 149,00 PLN
kwota brutto 4 626,00 PLN
Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RappaR napisał(a):

W sumie chyba wszyscy moi znajomi maja ponad te 6k na rękę niezależnie od branży 

 

2 minuty temu, steve napisał(a):

serio na palcach jednej reki moglbym policzyc znajomych, ktorzy zarabiaja ponizej 5 na reke, a to Bydgoszcz, nie zadna metropolia

No to fajne dowdy anegdotyczne, ale statystyki mowia co innego. Ostatnio jak sprawdzalem I wrzucalem wielokrotnie, to jakies 75% zarabia mniej.

Pomijajac to, ze ktos kupi zakupy na caly tydzien dla 2 osób za 250 zl? Nie wydaje mnie sie.

Jak bylem w biedrze w czerwcu, to za sniadanie dla 3 osób(bulki, pomidory, jakis ser, Maslo, jogurt, woda czy inne pierdoly) dalem ponad 50 zl.

2 minuty temu, Koelner napisał(a):

mediana to 4217 zł na rękę 

No I to jest blizej prawdy.

Powodzenia wynajac kawalerke jak jestes singlem i przezyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Reikai napisał(a):

 

No to fajne dowdy anegdotyczne, ale statystyki mowia co innego. Ostatnio jak sprawdzalem I wrzucalem wielokrotnie, to jakies 75% zarabia mniej.

Pomijajac to, ze ktos kupi zakupy na caly tydzien dla 2 osób za 250 zl? Nie wydaje mnie sie.

Jak bylem w biedrze w czerwcu, to za sniadanie dla 3 osób(bulki, pomidory, jakis ser, Maslo, jogurt, woda czy inne pierdoly) dalem ponad 50 zl.

no w cenach fluberowych dalbys 20 pewnie :)

jak wpadniesz na zakupy jak fluber do takiej Biedry i wydasz 250 zl na promocje to naprawde jeszcze duzo mozesz kupic

8 minut temu, Reikai napisał(a):

 

No to fajne dowdy anegdotyczne, ale statystyki mowia co innego. Ostatnio jak sprawdzalem I wrzucalem wielokrotnie, to jakies 75% zarabia mniej.

Pomijajac to, ze ktos kupi zakupy na caly tydzien dla 2 osób za 250 zl? Nie wydaje mnie sie.

Jak bylem w biedrze w czerwcu, to za sniadanie dla 3 osób(bulki, pomidory, jakis ser, Maslo, jogurt, woda czy inne pierdoly) dalem ponad 50 zl.

No I to jest blizej prawdy.

Powodzenia wynajac kawalerke jak jestes singlem i przezyc.

1700 kawalerka calkiem spora w centrum Bydgoszcz z oplatami chyba 2100 czy 2300, przyklad od kolegi, nie wiem jakie inne dowody dawac jak nieanegdotyczne

no Ci ludzie, ktorzy zarabiaja w Polsce minimalna to ewidentnie im cos w zyciu nie wyszlo/brak ambicji/brak kwalifikacji/ kobiety czesto stawiaja na wygode w pracy, potem dopiero na zarobki itp. ja bym wolal jebac fizycznie za 5.5-6.5 k niz przy biurku za 3.300. pierwszy lepszy kierowca te 4.5-5 na reke ma

17 minut temu, Reikai napisał(a):

Jak bylem w biedrze w czerwcu, to za sniadanie dla 3 osób(bulki, pomidory, jakis ser, Maslo, jogurt, woda czy inne pierdoly) dalem ponad 50 zl.

mysle, ze takie w miare normalne zakupu, bez polowania na promocje jak fluber

 

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.