Skocz do zawartości

wydarzenia na świecie (poza polską oraz ukrainą)


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, RappaR napisał(a):

Tak. 

Z artykułu wynika, że 10% zidentyfikowanych sprawców czynów karalnych z udziałem przemocy to osoby niepełnoletnie i że znajdują się wśród nich nawet 13-latkowie. Nigdzie natomiast nie podano, że te osoby są traktowane tak samo surowo jak osoby dorosłe. We fragmencie o aresztowaniach pewnie chodzi o tymczasowe umieszczenie w odpowiedniku naszego schroniska dla nieletnich a nie o władowanie do celi z gitami. 

Nie wiem zatem gdzie widzisz problem. Jesteś przeciwnikiem stosowania jakichkolwiek represji wobec nieletnich sprawców?

Cytat

Jakie wyroki poszły w zamieszkach BLM, kojarzysz?

Jeżeli chcesz użyć argumentu stosowania podwójnych standardów to wypadałoby podać jakiś przykład z UK a nie USA. Były jakieś zamieszki podczas których nieletni ciapaci lub czarni rzucali czym popadnie w policję i pozostali bezkarni? Bo jeżeli tak było to faktycznie można się czepiać angielskiej władzy, że imigrantów traktuje bardziej ulgowo niż swoich. 

Edytowane przez Życie_to_mem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RappaR napisał(a):

Dorzuć Wrocław i wyczerpałeś listę 5 miast o populacji mniejszej od Londynu i cenami 3/4 razy niższymi niż tam.

 

https://www.otodom.pl/pl/oferta/zabrze-centrum-w-sasiedztwie-sk-1-ID4nJRp

1500, gdzie nie jest wliczona nawet wywozka smieci :) zazwyczaj jest to w czynszu, ktory tu jest ukryty. Nie zmienia to faktu, ze nie placisz za to 1500 zl, tylko blizej 2000.

Jak zarabiasz 5k, o czym marzy wiele osob w takim Zabrzu, to dalej wegetujesz.

Nie wiem po co sie skupiasz na Londynie, czyli pewnie czolowki na swiecie W cenach I robisz z tego norme na caly kraj. Porownywanie gruszek do jablek at it's finest.

Zwykle miasto 200k Polska:

4k na reke

2000 na kawalerke z rachunkami, moze 1700 jak przyfarcisz. Zostaje Ci 2300 zl na zycie miesiecznie.

Zwykle miasto 200k UK

1750f na reke

600-700 za kawalerke z rachunkami.

Zostaje Ci ponad 1000f miesiecznie.

Gdzie Zyje sie lepiej I gdzie tu zrownane place o ktorych mowisz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Reikai napisał(a):

Zwykle miasto 200k Polska:

4k na reke

2000 na kawalerke z rachunkami, moze 1700 jak przyfarcisz. Zostaje Ci 2300 zl na zycie miesiecznie.

Zwykle miasto 200k UK

1750f na reke

600-700 za kawalerke z rachunkami.

Zostaje Ci ponad 1000f miesiecznie.

Gdzie Zyje sie lepiej I gdzie tu zrownane place o ktorych mowisz?

 

W mieście będziesz miał te ~5k średnio, 4k to poniżej mediany, a miasta mają wyższe pensje niż wsie.

Masz 3k przy niższych cenach w porównaniu do UK. W podanym przeze mnie linku średnie PPP daje Polsce 2800, UK 3100. Czyli w UK około 10% więcej zarabiasz. I chyba właśnie tak mniej więcej nawet na Twoim przykładzie wychodzi.

Na pewno minęły czasy, że zarabiasz 2k w UK i jesteś królem w Polsce.

7 minut temu, Reikai napisał(a):

 

Nie wiem po co sie skupiasz na Londynie, czyli pewnie czolowki na swiecie W cenach I robisz z tego norme na caly kraj. Porownywanie gruszek do jablek at it's finest.

Pewnie dlatego, że w samym Londynie mieszka 8 mln ludzi, czyli więcej niż w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście i Wrocławiu razem wziętych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał(a):

Masz 3k przy niższych cenach w porównaniu do UK.

Nizsze ceny czego? Bo na pewno nie jedzenia, fryzjera, konsoli, tv, czy suszarki do wlosow.

4 minuty temu, RappaR napisał(a):

 

Pewnie dlatego, że w samym Londynie mieszka 8 mln ludzi, czyli więcej niż w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście i Wrocławiu razem wziętych. 

I jak ma sie udowadnianie ze w Londynie jest drogo, w odniesieniu do przecietnego zycia w uk I pl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Reikai napisał(a):

Nizsze ceny czego? Bo na pewno nie jedzenia, fryzjera, konsoli, tv, czy suszarki do wlosow.

Zrobimy tak, ja pójdę do dobrej restauracji w poniedziałek, Ty pójdziesz, oboje zrobimy zdjęcie posiłków i paragonów i porównamy, co Ty na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RappaR napisał(a):

Zrobimy tak, ja pójdę do dobrej restauracji w poniedziałek, Ty pójdziesz, oboje zrobimy zdjęcie posiłków i paragonów i porównamy, co Ty na to?

W piatek nie bardzo, ale mozemy kiedys porownac paragony z lidla.

Poza tym, dobre restauracje w UK. Nie zartuj sobie.

W Polsce jak Ci sie spierdoli pralka, to z tych 3k ktore Ci zostaly(jakby ludzie zarabiali te 5k, to byloby super, ale przyjmijmy ze kazdy wynajmujacy kawalerke w miescie 200k ma 5k na reke), to 2000-2200 wydajesz na pralke. Musisz pozyczyc siano zeby isc do biedry na zakupy. Dlatego kupujesz na raty.

W UK zarabiajac 1750f(choc powinnismy liczyc 2000f, skoro liczymy w Polsce 5k), kupujesz pralke I tego nie zauwazasz.

To nie jest 10%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Reikai napisał(a):

W piatek nie bardzo, ale mozemy kiedys porownac paragony z lidla.

Poza tym, dobre restauracje w UK. Nie zartuj sobie.

W Polsce jak Ci sie spierdoli pralka, to z tych 3k ktore Ci zostaly(jakby ludzie zarabiali te 5k, to byloby super, ale przyjmijmy ze kazdy wynajmujacy kawalerke w miescie 200k ma 5k na reke), to 2000-2200 wydajesz na pralke. Musisz pozyczyc siano zeby isc do biedry na zakupy. Dlatego kupujesz na raty.

W UK zarabiajac 1750f(choc powinnismy liczyc 2000f, skoro liczymy w Polsce 5k), kupujesz pralke I tego nie zauwazasz.

To nie jest 10%.

Ale ja napisałem w poniedziałek :)

Piątek też mam zajęty. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2024 o 09:02, Reikai napisał(a):

W piatek nie bardzo, ale mozemy kiedys porownac paragony z lidla.

 

W dniu 15.08.2024 o 09:25, RappaR napisał(a):

Ale ja napisałem w poniedziałek :)

Piątek też mam zajęty. 

dawaj ja wam dorzuce z US jakis paragon z Lidla (jak znajde) czy jakeigos Aldi haha.

Rappar ogolnie to mega fantazjujesz, zobaczysz ze calosciowo koszyk ci pewnie w PL wyjdzie 0.70-0.75 tego na "zachodzie".

wogole mnie nie dziwia ceny jak np 750f/maly domek w UK poza Londynem.

*dajcie znac jak chcecie zrobic paragony i co byscie chcieli tam zmiescic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Szabla napisał(a):

Kiedyś z ciekawości porównywałem sobie ceny na całym świecie na Costs of living, czy coś podobnego. Podstawowy koszyk towarów i usług, zarobki, nieruchomości. Fajna porównywarka. 

Ta, tylko w US to te ceny czesto jak spojrzalem to tak jakbym sie chcial zaopatrywac tylko u jakiegos Mr Changa na rogu w NYC albo nie wiem Carrefour express w wawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, memento1984 napisał(a):

 

*dajcie znac jak chcecie zrobic paragony i co byscie chcieli tam zmiescic.

 

Ceny z dziś z Biedronki 

Banan 2,99 za kilo

Papryka czerwona 4,99 za kilo

Olej kujawski 10,98 za 2 litry

Winogrona 5,99 za kilo

Pringlesy 165g 7,99

Kasztelan butelka 1,65

Harnaś puszka 1,85

Makaron pełnoziarnisty spaghetti 3,49 za 500g

Tofu 2,99 za 180g

Mąka kilogram 1,53

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał(a):

Ceny z dziś z Biedronki 

Banan 2,99 za kilo

Papryka czerwona 4,99 za kilo

Olej kujawski 10,98 za 2 litry

Winogrona 5,99 za kilo

Pringlesy 165g 7,99

Kasztelan butelka 1,65

Harnaś puszka 1,85

Makaron pełnoziarnisty spaghetti 3,49 za 500g

Tofu 2,99 za 180g

Mąka kilogram 1,53

 

Bez paragonu sie nie liczy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, memento1984 napisał(a):

 

dawaj ja wam dorzuce z US jakis paragon z Lidla (jak znajde) czy jakeigos Aldi haha.

Rappar ogolnie to mega fantazjujesz, zobaczysz ze calosciowo koszyk ci pewnie w PL wyjdzie 0.70-0.75 tego na "zachodzie".

wogole mnie nie dziwia ceny jak np 750f/maly domek w UK poza Londynem.

*dajcie znac jak chcecie zrobic paragony i co byscie chcieli tam zmiescic.

 

Luksusowa 21,99 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, fluber napisał(a):

Ceny z dziś z Biedronki 

Banan 2,99 za kilo

Papryka czerwona 4,99 za kilo

Olej kujawski 10,98 za 2 litry

Winogrona 5,99 za kilo

Pringlesy 165g 7,99

Kasztelan butelka 1,65

Harnaś puszka 1,85

Makaron pełnoziarnisty spaghetti 3,49 za 500g

Tofu 2,99 za 180g

Mąka kilogram 1,53

 

Fluber jak rasowy propagandzista wziął wszystkie produkty, które akurat są w promce w biedrze xD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał(a):

Po co paragon jak te ceny można od ręki sprawdzić w apce Biedronki,?

 

3 minuty temu, P_M napisał(a):

Fluber jak rasowy propagandzista wziął wszystkie produkty, które akurat są w promce w biedrze xD 

No wlasnie po to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, P_M napisał(a):

Fluber jak rasowy propagandzista wziął wszystkie produkty, które akurat są w promce w biedrze xD 

A co nie jest w promocji? Część z tych produktów, które wymieniłem była tańsza w ciągu ostatnich 30 dni (dzięki unio europejska!). Makaron po 2,99 , czy mąka po 1,45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, fluber napisał(a):

A co nie jest w promocji? Część z tych produktów, które wymieniłem była tańsza w ciągu ostatnich 30 dni (dzięki unio europejska!). Makaron po 2,99 , czy mąka po 1,45.

No wszystkie własnie są promocjach, które wymieniłeś mimo, że bywały na przestrzeni ostatnich 30 dni w lepszych jak zauważyłeś. Niemniej przykładowo pringlesy bez promek są po 11, banany po 5,99, papryka po 14,99 (choć w tym tyg też była po 7,99)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.