Skocz do zawartości

wydarzenia na świecie (poza polską oraz ukrainą)


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Koelner napisał(a):

a stawki? pytam tylko grzecznie ponieważ u mnie w robocie Polaczków-murzynow też znajdę, tylko oni nie rasizm tylko np mobbing, stres, itp itd 

Taki zwykly robol na magazynie to okolice minimalnej krajowej lub 50p wiecej na godzine. Powiedzmy 11.80/h.

Ja pracujac w rekrutacji, przeprowadzajac interview, pilnujac ich godzin itd.takich gosci zarabialem podobnie, a nawet mniej, bo oni mogli robic nadgodziny platne 1.5 stawki, a ja nie xD takze najlepiej tu obecnie leciec w c***a na magazynie, bo pracujac w koszuli, majac mytingi, bedac koordynatorem przy kompie, zarabiasz mniej niz ten, co od 40 min opiera sie o paleciaka i nic nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Reikai napisał(a):

Taki zwykly robol na magazynie to okolice minimalnej krajowej lub 50p wiecej na godzine. Powiedzmy 11.80/h.

Ja pracujac w rekrutacji, przeprowadzajac interview, pilnujac ich godzin itd.takich gosci zarabialem podobnie, a nawet mniej, bo oni mogli robic nadgodziny platne 1.5 stawki, a ja nie xD takze najlepiej tu obecnie leciec w c***a na magazynie, bo pracujac w koszuli, majac mytingi, bedac koordynatorem przy kompie, zarabiasz mniej niz ten, co od 40 min opiera sie o paleciaka i nic nie robi.

bardziej interesuje mnie czy ten murzyn opierdalacz zarabia tyle ile ten rumun ;]

po prostu opierdalacze są moim zdaniem wszędzie tylko w różne narzędzia do wykorzystania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, lorak napisał(a):

to może ten pierwszy cytat się łapie, tylko znowu - czy jest to ścigane z urzędu?

Trudno ocenić . Bardziej oczywisty jest przypadek  Żulczyka , tam ciężko znaleźć znamiona jakiegoś przestępstwa ściganego z urzędu, chyba że ujawnienie tajemnicy państwowej skrzętnie ukrywanej przez PiS 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RappaR napisał(a):

https://londynek.net/wiadomosci/UK%3A Ponad 50 dzieci oskarzonych po fali zamieszek. Najmlodsze maja 12-13 lat%2Cwiadomosci%2Cnews,/wiadomosci/article?jdnews_id=102445

 

Zajebiście. 

Kanada, Australia i UK stale walczą o bycie najbardziej popierdolonym krajem na świecie, nie spodziewałem się takiej zaciętości. 

Tam byla kompletna patolia co wybijala okna, podpalala i niszczyla samochody, wogole by mnie nie zdziwilio jak kilku z nich bylo 12-13latkami. Jak maja monitoring do tych wyrokow to powinni starym przybic przynajmniej te potwierdzone zniszczenia mienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RappaR napisał(a):

https://londynek.net/wiadomosci/UK%3A Ponad 50 dzieci oskarzonych po fali zamieszek. Najmlodsze maja 12-13 lat%2Cwiadomosci%2Cnews,/wiadomosci/article?jdnews_id=102445

 

Zajebiście. 

Kanada, Australia i UK stale walczą o bycie najbardziej popierdolonym krajem na świecie, nie spodziewałem się takiej zaciętości. 

Czytałeś w ogóle ten artykuł? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Reikai napisał(a):

Taki zwykly robol na magazynie to okolice minimalnej krajowej lub 50p wiecej na godzine. Powiedzmy 11.80/h.

Ja pracujac w rekrutacji, przeprowadzajac interview, pilnujac ich godzin itd.takich gosci zarabialem podobnie, a nawet mniej, bo oni mogli robic nadgodziny platne 1.5 stawki, a ja nie xD takze najlepiej tu obecnie leciec w c***a na magazynie, bo pracujac w koszuli, majac mytingi, bedac koordynatorem przy kompie, zarabiasz mniej niz ten, co od 40 min opiera sie o paleciaka i nic nie robi.

Za 50 złotych na godzinę? W Polsce minimalna od stycznia to ponad 30. Ja pierdolę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, fluber napisał(a):

Za 50 złotych na godzinę? W Polsce minimalna od stycznia to ponad 30. Ja pierdolę. 

60 zl.

Ciezko ocenic, bo jak ci sie rura zjebie to hydraulik 300f :) w Polsce pewnie 300 zl.

Za to dalej lepiej placic kobiecie za podkad 30f niz 240 zl, czy tez 250f za konsole niz 1600 zl.

Roznica dalej jest spora, ale mniejsza niz kiedys.

@fluber no I pamietaj, ze w UK to Co masz brutto jest blizsze tego, co otrzymujesz netto.

W Polsce minimalna to z 3300 na reke chyba?

No to tu na reke masz minimalna z 1750, czyli z 8.5k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Życie_to_mem napisał(a):

Czytałeś w ogóle ten artykuł? 

Tak. Jakie wyroki poszły w zamieszkach BLM, kojarzysz?

29 minut temu, Reikai napisał(a):

60 zl.

Ciezko ocenic, bo jak ci sie rura zjebie to hydraulik 300f :) w Polsce pewnie 300 zl.

Za to dalej lepiej placic kobiecie za podkad 30f niz 240 zl, czy tez 250f za konsole niz 1600 zl.

Roznica dalej jest spora, ale mniejsza niz kiedys.

@fluber no I pamietaj, ze w UK to Co masz brutto jest blizsze tego, co otrzymujesz netto.

W Polsce minimalna to z 3300 na reke chyba?

No to tu na reke masz minimalna z 1750, czyli z 8.5k.

Ale chata w Polsce 2000 złotych, tam 2000 funtów i tutaj się rozchodzi największy problem.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_European_countries_by_average_wage#Net_average_monthly_salary_(adjusted_for_living_costs_in_PPP)

Polska się praktycznie zrównała z UK pod względem płacy.

 

To w czym UK odstaje mocno od Polski to:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_wealth_per_adult#By_country

 

Rdzenni co mają swoje domy, posiadłości, jakieś odziedziczone fortuny w obligacjach, akcjach etc odstają.

Co innego robić za 2k funtów wydawać na życie 3k funtów, bo się ma dodatkowe 2k pasywnego dochodu po dziadku, a co innego zapierdalać za 2k funtów żyjąc w mieszkaniu w 5 i traktować wyjście do restauracji w kategorii luksusu z okazji święta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, RappaR napisał(a):

Tak. Jakie wyroki poszły w zamieszkach BLM, kojarzysz?

Ale chata w Polsce 2000 złotych, tam 2000 funtów.

Cos czuje, ze porownujesz kawalerke w Szczytnie do domu 2 pietrowego w Londynie. Inaczej, nie masz racji.

W Polsce to za 2k masz kawalerke I to bez rachunkow.

U mnie za mieszkanie sypialnia plus salon z 40m2 placisz 500-600f.

Za 750f masz 3 pokojowe domy z ogrodkiem.

Stosunek cen do zarobkow w Polsce dalej jest pojebany.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Reikai napisał(a):

 

W Polsce to za 2k masz kawalerke I to bez rachunkow.

W Warszawie i Krakowie. 

11 minut temu, Reikai napisał(a):

Cos czuje, ze porownujesz kawalerke w Szczytnie do domu 2 pietrowego w Londynie. Inaczej, nie masz racji.

 

Znajdź mi 2-piętrowy dom w Lonydnie za 2k funtów. Chyba, że tygodniowo mówisz.

12 minut temu, Reikai napisał(a):

U mnie za mieszkanie sypialnia plus salon z 40m2 placisz 500-600f.

 

To u mnie z ~1500? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Reikai napisał(a):

Cos czuje, ze porownujesz kawalerke w Szczytnie do domu 2 pietrowego w Londynie. Inaczej, nie masz racji.

W Polsce to za 2k masz kawalerke I to bez rachunkow.

U mnie za mieszkanie sypialnia plus salon z 40m2 placisz 500-600f.

Za 750f masz 3 pokojowe domy z ogrodkiem.

Stosunek cen do zarobkow w Polsce dalej jest pojebany.

Za 750f to masz pokój w Londynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Reikai napisał(a):

Cos czuje, ze porownujesz kawalerke w Szczytnie do domu 2 pietrowego w Londynie. Inaczej, nie masz racji.

W Polsce to za 2k masz kawalerke I to bez rachunkow.

U mnie za mieszkanie sypialnia plus salon z 40m2 placisz 500-600f.

Za 750f masz 3 pokojowe domy z ogrodkiem.

Stosunek cen do zarobkow w Polsce dalej jest pojebany.

Jasne, że tak. W De tak samo. Warmmiete za kawalerkę, gdzie masz wliczone wszytsko oprócz prądu w takim Dreźnie czy Lipsku 300-350 Euro. Wątpliwe, aby w porównywalnym co do wielkości Poznaniu lub Wrocławiu ceny były niższe.

https://www.immobilienscout24.de/Suche/de/sachsen/dresden/wohnung-mieten?sorting=4

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RappaR napisał(a):

W Warszawie i Krakowie. 

I w gdansku

I w poznaniu

I tak dalej, w takiej glupiej Bydgoszczy 1500 musisz dac. Plus czynsz 400 wiec na jedno wychodzi.

1500 zl za mieszkanie 40m na Slasku? Chyba w 2008.

Pierwsze z brzegu ogloszenia w Gliwicach - kawalerki sa po 1900-2100. Dwupokojowe 33m za 2400.

https://m.olx.pl/nieruchomosci/mieszkania/wynajem/gliwice/

 

Ja wiem ze jest lepiej, niz bylo. Ale serio nie trzeba tak zawyzac/zanizac pod teze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Reikai napisał(a):

I w gdansku

I w poznaniu

Dorzuć Wrocław i wyczerpałeś listę 5 miast o populacji mniejszej od Londynu i cenami 3/4 razy niższymi niż tam.

 

1 minutę temu, Reikai napisał(a):

Pierwsze z brzegu ogloszenia w Gliwicach - kawalerki sa po 1900-2100. Dwupokojowe 33m za 2400.

 

https://www.otodom.pl/pl/oferta/zabrze-centrum-w-sasiedztwie-sk-1-ID4nJRp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.