Skocz do zawartości

wydarzenia na świecie (poza polską oraz ukrainą)


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Pablo81 napisał(a):

Nie widzisz związku z wysokością pomocy a sytuacją na froncie?

nie, jestem prostym człowiekiem świadomym braku wiedzy na temat tego co dzieje za zamkniętymi drzwiami wielkiej polityki + nie mam zdolności jasnowidzenia żeby przewidzieć jak będzie wyglądała ta pomoc po ew. zmianie u steru

z gówno-przesłanek nie wyciąga się 'logicznych wniosków' tylko gówno-wnioski

ja widzę jak Trumpowi już za poprzedniej kadencji przyprawiano łatkę rusofila przy którym Putin będzie mógł 'sobie pozwolić' i trochę to śmieszy w zestawieniu z 'faktami' (czyli tym że Putin najbardziej rozrabia w naszym regionie kiedy u steru US są demokraci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

Nie widzisz związku z wysokością pomocy a sytuacją na froncie?

Nie zrozumiałeś pytania odpowiadając na nie informacją, co jest w interesie USA.

Ja twierdzę jedynie, co nie jest w interesie Polski.

200mld$ (~1% GDP amerykanskiego) w dwa lata nie przynioslo zadnych postepow. Jak bym sie mial pobawic w przeiwdywania, Krym bedacy pod kontrola ruskich od dekady (od Obamy i dobrej niemieckiej komotywy z nord stream) i 2 zrujnowane republiki sa pewnie na luzaku at play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał(a):

nie, jestem prostym człowiekiem świadomym braku wiedzy na temat tego co dzieje za zamkniętymi drzwiami wielkiej polityki + nie mam zdolności jasnowidzenia żeby przewidzieć jak będzie wyglądała ta pomoc po ew. zmianie u steru

z gówno-przesłanek nie wyciąga się 'logicznych wniosków' tylko gówno-wnioski

ja widzę jak Trumpowi już za poprzedniej kadencji przyprawiano łatkę rusofila przy którym Putin będzie mógł 'sobie pozwolić' i trochę to śmieszy w zestawieniu z 'faktami' (czyli tym że Putin najbardziej rozrabia w naszym regionie kiedy u steru US są demokraci)

Nie odpowiedziałeś na pytanie.

Czy ilość sprzętu i amunicji może wpłynąć na zdarzenia na froncie?

Teraz, memento1984 napisał(a):

200mld$ (~1% GDP amerykanskiego) w dwa lata nie przynioslo zadnych postepow. Jak bym sie mial pobawic w przeiwdywania, Krym bedacy pod kontrola ruskich od dekady (od Obamy i dobrej niemieckiej komotywy z nord stream) i 2 zrujnowane republiki sa pewnie na luzaku at play.

W końcu historia pokazuje, że polityka ustępstw wzgledem dyktatorów przynosi wyśmienite efekty.

Na Ukrainie przyoszczędzą, a w Gazie wydadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, julekstep napisał(a):

ja widzę jak Trumpowi już za poprzedniej kadencji przyprawiano łatkę rusofila przy którym Putin będzie mógł 'sobie pozwolić' i trochę to śmieszy w zestawieniu z 'faktami' (czyli tym że Putin najbardziej rozrabia w naszym regionie kiedy u steru US są demokraci)

Polska to bedzie standard bearer dla Trumpa, i bedzie straszyl nia obrzydliwych Niemcow, co zdecydowali swoimi budzetami, ze na obrone (eg Polski/wschodu) nie warto lozyc pieniedzy, bo oni z ruskimi nigdy problemow nie mieli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pablo81 napisał(a):

Nie odpowiedziałeś na pytanie.

Czy ilość sprzętu i amunicji może wpłynąć na zdarzenia na froncie?

na zdarzenia na froncie może mieć wpływ rodzina jeży przechodząca przez drogę w Świnoujściu

efekt motyla

 

ale - tak jak napisałem - mi się nie chce gadać o Twoich gdybankach 🙃

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, memento1984 napisał(a):

Polska to bedzie standard bearer dla Trumpa, i bedzie straszyl nia obrzydliwych Niemcow, co zdecydowali swoimi budzetami, ze na obrone (eg Polski/wschodu) nie warto lozyc pieniedzy, bo oni z ruskimi nigdy problemow nie mieli. 

Stany Zjednoczone są zdecydowanie największym darczyńcą, przekazując 70 miliardów euro, w tym 42 miliardy na pomoc wojskową. Następne są Niemcy z prawie 21 miliardami, z tego 17 miliardów na broń i sprzęt. Po nich jest Wielka Brytania z łączną kwotą około 14 miliardów euro. Prawie połowa tej kwoty to pomoc wojskowa.

 

Masz chyba jakieś niedojebanie mózgowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, julekstep napisał(a):

na zdarzenia na froncie może mieć wpływ rodzina jeży przechodząca przez drogę w Świnoujściu

efekt motyla

 

ale - tak jak napisałem - mi się nie chce gadać o Twoich gdybankach 🙃

 

Wiadomka, że Andrzej pojechał do Trumpa, to ten musi być spoko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha najpierw się fochał na usera który na forum jest od 2 lat że 3 lata temu czegoś nie pisał

teraz na argument procentowego udziału obronności w GDP kraju copy-pejstuje teksty o rozmiarze pomocy na Ukr 🙃

 

LOGICZNI USERZY FTW! 💪

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

Ja twierdzę jedynie, co nie jest w interesie Polski.

Co nie jest w interesie Polski? Ukraina ala Białoruś? Przecież było tak przez dziesięciolecia i był spokoj. Nie widzę plusów dla Polski jezeli Ukraina wstapi do UE. Będą nas dymać z każdej strony. Zwiększy się konkurencja na rynku. Mam nadzieję że się dogadają i będzie jak przed wojna. Może i uchodźcy przestaną atakować nasza granicę bo to wszystko jest przez te wojne Zachodu z Rosja. 

Nie przypominam sobie żeby kiedykolwiek był taki syf jak teraz a Białoruś jest naszym sąsiadem chyba dość długo. Trzeba ich zostawić samym sobie i co to kogo obchodzi.. Białoruś, Ukraina.. martwmy się o siebie. Jak Zachodowi tak zależy na Ukrainie to niech poślą tam swoje wojska a nie cwaniakuja z daleka

Edytowane przez bogans2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał(a):

haha najpierw się fochał na usera który na forum jest od 2 lat że 3 lata temu czegoś nie pisał

teraz na argument procentowego udziału obronności w GDP kraju wypisuje o rozmiarze pomocy na Ukr 🙃

 

LOGICZNI USERZY FTW! 💪

Odpowiadam na argument (specjalnie dla ciebie pogrubilem), że Niemcy z Rosją nie mieli problemu. No trudne to nie jest :)

1 minutę temu, julekstep napisał(a):

eeej

no nie mów że jednak jesteś MAŁOSTKOWY

bo nie uwierzę i tak!

Zaczynają się lodziarskie gadki, więc podziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

Stany Zjednoczone są zdecydowanie największym darczyńcą, przekazując 70 miliardów euro, w tym 42 miliardy na pomoc wojskową. Następne są Niemcy z prawie 21 miliardami, z tego 17 miliardów na broń i sprzęt. Po nich jest Wielka Brytania z łączną kwotą około 14 miliardów euro. Prawie połowa tej kwoty to pomoc wojskowa.

 

Masz chyba jakieś niedojebanie mózgowe?

Widze, ze to Twoje niedojebanie mozgowe chyba postepuje, juz napisze tresciwiej -> w EU ktora od 10-15 lat przezywa stagnacje, kraj-lokomotywa, Niemcy, w calym tym okresie zdepriorytezowala wydatki na obronnosc (1.4-1.5% GDP) stajac sie nowym standardem, standardem ktory doprowadzil z duzym prawdopodobienstwem do tego, ze przy niedoswiadczonym (Obama) lub slabym (Biden) przywodztwie w US wybuchla wojna na terytorium najbardziej skorumpowanego kraju w Europie, rozpetana przez 2gi najbardziej skorumpowany kraj w Europie zyjacy z energi sprzedawanej na zachod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Fakt, że po dojściu republikanów do władzy Polska może mieć nieco dłuższa granicę z Rosją jakoś cię interesuje?

Ty trolujesz czy naprawdę jesteś tak głupi? Zastanawiałem się nad odpowiedzą, ale serio ciężko odpowiedzieć na tak debilny post 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał(a):

Ty trolujesz czy naprawdę jesteś tak głupi? Zastanawiałem się nad odpowiedzą, ale serio ciężko odpowiedzieć na tak debilny post 

Ja ciężko ci odpowiedzieć na tak debilny post, to jak to świadczy o twoim intelekcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, memento1984 napisał(a):

Widze, ze to Twoje niedojebanie mozgowe chyba postepuje, juz napisze tresciwiej -> w EU ktora od 10-15 lat przezywa stagnacje, kraj-lokomotywa, Niemcy, w calym tym okresie zdepriorytezowala wydatki na obronnosc (1.4-1.5% GDP) stajac sie nowym standardem, standardem ktory doprowadzil z duzym prawdopodobienstwem do tego, ze przy niedoswiadczonym (Obama) lub slabym (Biden) przywodztwie w US wybuchla wojna na terytorium najbardziej skorumpowanego kraju w Europie, rozpetana przez 2gi najbardziej skorumpowany kraj w Europie zyjacy z energi sprzedawanej na zachod.

Odpowiadałem na twoją opinię, że Niemcy nie mają problemu z Rosją, podczas, gdy są krajem wysyłającym druga największą pomoc dla Ukrainy. 

1 minutę temu, RappaR napisał(a):

Okej, to masz odpowiedź. Nie stawia się tez w pytaniu 

Czyli nie znasz odpowiedzi, ale pytanie jest debilne? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.