Skocz do zawartości

wydarzenia na świecie (poza polską oraz ukrainą)


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, The Game 85 napisał(a):

Akurat jeden z nich siedział trochę więc ma porównanie.  Wiele razy opowiadał historię z wojska. Jak myślisz ile razy mówił o wiezieniu? Ja nie piszę o ogóle tylko o konkretnych znajomych mi osobach.

 

Czyli nie kilku, a jeden. Czemu skłamałeś pisząc o kilku?

20 minut temu, The Game 85 napisał(a):

Gwałt do zdrady ewentualnie może porównać osoba co przeżyła jedno i drugie. 

 

Czyli zgwałcona kobieta nie może powiedzieć, że na skutek tego zdarzenia odczuła większą traumę niż mężczyzna, którego trafiła między nogi piłka nożna?

Dobrze zrozumiałem?

21 minut temu, The Game 85 napisał(a):

No i dlaczego nie wspominasz o zdradzanych kobietach. Których jest więcej.

Ponieważ kobiety zostanie zdradzoną nie uznają na tle innych wydarzeń szczególnie wysoko w kategorii traumy i zdecydowanie niżej od gwałtu.

 

23 minuty temu, The Game 85 napisał(a):

Bo ty kur.. nie wiesz co ja czuję jak walne pieśnią z całej siły w cegłę, ani ja nie wiem co ty czujesz jak ci ktoś da w mordę.  Dla ciebie ból 10 na 10 może u mnie być 2 na 10 albo odwrotnie.

 

10 na 10 w NRS oznacza najgorszy do wyobrażenia sobie rodzaj bólu. Wyjaśnij mi jak najgorszy wyobrażalny ból u Ciebie może wynosić 2/10?

Tutaj rewolucjonizujesz medycynę, filozofię i logikę, chętnie dowiem się więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, RappaR napisał(a):

Czyli nie kilku, a jeden. Czemu skłamałeś pisząc o kilku?

Czyli zgwałcona kobieta nie może powiedzieć, że na skutek tego zdarzenia odczuła większą traumę niż mężczyzna, którego trafiła między nogi piłka nożna?

Dobrze zrozumiałem?

Ponieważ kobiety zostanie zdradzoną nie uznają na tle innych wydarzeń szczególnie wysoko w kategorii traumy i zdecydowanie niżej od gwałtu.

 

10 na 10 w NRS oznacza najgorszy do wyobrażenia sobie rodzaj bólu. Wyjaśnij mi jak najgorszy wyobrażalny ból u Ciebie może wynosić 2/10?

Tutaj rewolucjonizujesz medycynę, filozofię i logikę, chętnie dowiem się więcej. 

Kilku opowiadało, a jeden miał bezpośrednie porównanie. Jeśli wymykali się z jednostek na imprezy, na pewno nie brakło im dostępu do alkoholu i ogólnie dobrze to wspominali to raczej źle nie było.

Ona może powiedzieć, co chce. Ty możesz powiedzieć że jak ci łyżka spadnie na nogę to poczułeś ogromny ból i traumę do końca zycia. Ale raczej ja o gwałcie i twojej łyżce tego nie powiem.

No i co z tego, że niżej? Może dla nich gwałt jest tak traumatyczny że zdrada to pikuś.

Nie wiem jak może, ale powiedzmy bokser po 15 rundach mordobicia, może odczuwać mniejszy ból niż ktoś po pierwszym gongu. 

2 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

Czemu KK przewiduje kary za gwałt, a za zdradę nie?

Oczywiście @RappaR to by za zdrady mężczyzn karał 20 latami w więzieniu, a zdrady gdy mężczyźni  zdradzają uznałby za wykroczenie.

Edytowane przez The Game 85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, The Game 85 napisał(a):

Nie wiem jak może, ale powiedzmy bokser po 15 rundach mordobicia, może odczuwać mniejszy ból niż ktoś po pierwszym gongu. 

Czyli ktoś dwie różne osoby mogą w dwóch różnych zdarzeniach podać inne wartości bólu w skali NRS.

Okej, z tym się mogę zgodzić. Dość oczywiste twierdzenie, ale wedle mojej wiedzy jak najbardziej prawdziwe.

4 minuty temu, The Game 85 napisał(a):

Kilku opowiadało, a jeden miał bezpośrednie porównanie. Jeśli wymykali się z jednostek na imprezy, na pewno nie brakło im dostępu do alkoholu i ogólnie dobrze to wspominali to raczej źle nie było.

 

Czyli tylko jeden mógł porównać, pozostali nie mają prawa, ponieważ nie mają doświadczenia.

5 minut temu, The Game 85 napisał(a):

No i co z tego, że niżej? Może dla nich gwałt jest tak traumatyczny że zdrada to pikuś.

 

Dokładnie. Gwałt jest traumatyczny dla kobiety, że przewyższa go jedynie utrata dziecka lub śmierć ukochanej osoby, zdrada wypada znacznie niżej i jest dużo mniej traumatyczna w porównaniu do takiej śmierci ukochanej osoby. U mężczyzn to porównanie wychodzi dużo wyżej dla zdrady, jak wspomniałem mało który mężczyzna jest tak twardy jak Ty, że na wieść, że wychowuje cudzie biologicznie dzieci, nie zareaguje na to w żaden sposób. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RappaR napisał(a):

Czyli ktoś dwie różne osoby mogą w dwóch różnych zdarzeniach podać inne wartości bólu w skali NRS.

Okej, z tym się mogę zgodzić. Dość oczywiste twierdzenie, ale wedle mojej wiedzy jak najbardziej prawdziwe.

Czyli tylko jeden mógł porównać, pozostali nie mają prawa, ponieważ nie mają doświadczenia.

Dokładnie. Gwałt jest traumatyczny dla kobiety, że przewyższa go jedynie utrata dziecka lub śmierć ukochanej osoby, zdrada wypada znacznie niżej i jest dużo mniej traumatyczna w porównaniu do takiej śmierci ukochanej osoby. U mężczyzn to porównanie wychodzi dużo wyżej dla zdrady, jak wspomniałem mało który mężczyzna jest tak twardy jak Ty, że na wieść, że wychowuje cudzie biologicznie dzieci, nie zareaguje na to w żaden sposób. 

Jeden mógł porównać, a inni doświadczyli jednej rzeczy. Ty nie doświadczyłeś nic a porównujesz. Ot mała nic nie znacząca różnica. 

No i tu masz znowu to co w pierwszym akapicie. Zdrada u obu płci może być 10 na 10. Tylko że jak dojdzie gwałt to ta 10 może zostać 1 czy 2. To że kobiety inaczej do tego podchodzą nie oznacza że cierpią mniej niż mężczyźni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, The Game 85 napisał(a):

Jeden mógł porównać, a inni doświadczyli jednej rzeczy. Ty nie doświadczyłeś nic a porównujesz. Ot mała nic nie znacząca różnica. 

 

Dokładnie. Podobnie nie doświadczyłem wakacji na Malediwach i pobytu w obozie koncentracyjnym, więc nie mogę stwierdzić, które z tych doświadczeń jest gorsze. Nawet więzień obozu koncentracyjnego nie jest w stanie stwierdzić, że to co doświadczył jest gorsze od wakacji na Malediwach, jeśli na nich nie był.

2 minuty temu, The Game 85 napisał(a):

No i tu masz znowu to co w pierwszym akapicie. Zdrada u obu płci może być 10 na 10. Tylko że jak dojdzie gwałt to ta 10 może zostać 1 czy 2. To że kobiety inaczej do tego podchodzą nie oznacza że cierpią mniej niż mężczyźni.

 

Mogłoby tak być, gdyby były spełnione mocno nierealne warunki:

są to JEDYNE traumatyczne wydarzenia w życiu kobiety, a zdrada JEST JEDYNYM traumatycznym wydarzeniem w życiu mężczyzny i oni nigdy nie doświadczają gwałtów.

Jako, że żaden z tych warunków w życiu nie jest spełniany, to Twoje twierdzenie jest absolutnie błędne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.