Skocz do zawartości

wydarzenia na świecie (poza polską oraz ukrainą)


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, The Game 85 napisał(a):

To wszystko? To wszystkie twoje pytania przed którymi niby uciekałem?

Przecież to jest pytanie do osób, które czują się dyskryminowane. Ja się tak nie czuję i nie widzę żebym cokolwiek komukolwiek w swoim życiu rekompensował.

A stosując twoją pokrętną logikę to żeby była pełna sprawiedliwość to być to na tyle lat przewagi jednych powinno być tyle samo lat przewagi drugich i tylko zależy kto i kiedy się urodził.

Tylko, że ja przez blisko 40 lat życia, nie zauważyłem absutnie żadnego przejawu dyskryminacji.

Ale zapewne na moje pytania i tak nie odpowiesz. 

To, że odejdziesz na emeryturę 5 lat później niż żona mimo, że mezczyzni żyją w PL srednio 12 lat krócej (na dobrą sprawę polscy mężczyźni nie maja emerytury (w przeciwieństwie do kobiet) żyją na niej jakieś 5 lat, a kobiety około 20) to nie jest dla Cb oznak dyskryminacji? Gdzie mężczyźni dużo więcej do zusu wpłacają niż wyjmują i to utrzymują, kobiety na dobrą sprawę są pasożytami tego systemu. Żeby za tym jeszcze szedl przyrost naturalny, ale dobrze wiemy jak jest.

Takich przykladow można podać tysiace, mężczyźni są systemowo dyskryminowani i to jest fakt. Przykład poboru jest jednym z nich. media i ich narracja sprawiaj, że dla niektórych to jest normalność.

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, steve napisał(a):

To, że odejdziesz na emeryturę 5 lat później niż żona mimo, że mezczyzni żyją w PL srednio 12 lat krócej (na dobrą sprawę polscy mężczyźni nie maja emerytury (w przeciwieństwie do kobiet) żyją na niej jakieś 5 lat, a kobiety około 20) to nie jest dla Cb oznak dyskryminacji? Gdzie mężczyźni dużo więcej do zusu wpłacają niż wyjmują i to utrzymują, kobiety na dobrą sprawę są pasożytami tego systemu .

Takich przykladow można podać tysiace, mężczyźni są systemowo dyskryminowani i to jest fakt. Przykład poboru jest jednym z nich. media i ich narracja sprawiaj, że dla niektórych to jest normalność.

Warto tez dodac, ze kobiety same sobie zasluguja na rzeczy typu gwalty I morderstwa. To tak, zeby dopelnic obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Reikai napisał(a):

Warto tez dodac, ze kobiety same sobie zasluguja na rzeczy typu gwalty I morderstwa. To tak, zeby dopelnic obraz.

Dokładnie tak jak mężczyźni sami zasługują na bycie zdradzonym. Cierpienie spowodowane zdradą małżeńską jest porównywalne do traumy spowodowanej gwałtem u kobiety(i znacznie mniej niż gwałt u mężczyzny) i jest oceniane jako najbardziej traumatyczne przeżycie po śmierci bliskiej osoby z rodziny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Reikai napisał(a):

Warto tez dodac, ze kobiety same sobie zasluguja na rzeczy typu gwalty I morderstwa. To tak, zeby dopelnic obraz.

Mialem cie za rozwaznegi usera, ale co fan lal to jednak robi swoje, dalej przezywacie tego Brunsona?

Mężczyźni zasługują na śmierć tym, że się urodzili, dlatego jest pobor mężczyzn. Śmierć faceta jest niczym, smiech, smierc kobiety to tragedia dlatego dla kobiet tylko kwiaty i przywileje.

I proste pytanie wolelibyście żeby wasza córka szlajala się po Grecji z obcymi ciapakami czy miała zrównoważonego chłopaka w PL? Wiadomo, WSZYSTSKO SIE MOZE ZAWSZE ZDARZYC I SKAD MOGLA WIEDZIEĆ, ale rozumiem że w obu przypadkach tak samo się martwicie o bezpieczeństwo córki hipokryci?

Wielcy myśliciela bez grosza wyobrazni.

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RappaR napisał(a):

Dokładnie tak jak mężczyźni sami zasługują na bycie zdradzonym. Cierpienie spowodowane zdradą małżeńską jest porównywalne do traumy spowodowanej gwałtem u kobiety(i znacznie mniej niż gwałt u mężczyzny) i jest oceniane jako najbardziej traumatyczne przeżycie po śmierci bliskiej osoby z rodziny. 

Ulala

 

5 minut temu, steve napisał(a):

Mialem cie za rozwaznegi usera, ale co fan lal to jednak robi swoje, dalej przezywacie tego Brunsona?

Mężczyźni zasługują na śmierć tym, że się urodzili, dlatego jest pobor mężczyzn. Śmierć faceta jest niczym, smiech, smierc kobiety to tragedia dlatego dla kobiet tylko kwiaty i przywileje.

I proste pytanie wolelibyście żeby wasza córka szlajala się po Grecji z obcymi ciapakami czy miała zrównoważonego chłopaka w PL? Wiadomo, WSZYSTSKO SIE MOZE ZAWSZE ZDARZYC I SKAD MOGLA WIEDZIEĆ, ale rozumiem że w obu przypadkach tak samo się martwicie o bezpieczeństwo córki hipokryci?

Wielcy myśliciela bez grosza wyobrazni

Wolalbym, zeby moja corka BEDACA ZA GRANICA ZE SWOIM CHLOPAKIEM, nie zostala zgwalcona I zamordowana przez mezczyzne, podczas gdy chlopak jest w pracy, oraz zeby zaden facecik nie mowil potem, ze sama sie o to prosila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, steve napisał(a):

To, że odejdziesz na emeryturę 5 lat później niż żona mimo, że mezczyzni żyją w PL srednio 12 lat krócej (na dobrą sprawę polscy mężczyźni nie maja emerytury (w przeciwieństwie do kobiet) żyją na niej jakieś 5 lat, a kobiety około 20) to nie jest dla Cb oznak dyskryminacji? Gdzie mężczyźni dużo więcej do zusu wpłacają niż wyjmują i to utrzymują, kobiety na dobrą sprawę są pasożytami tego systemu. Żeby za tym jeszcze szedl przyrost naturalny, ale dobrze wiemy jak jest.

Takich przykladow można podać tysiace, mężczyźni są systemowo dyskryminowani i to jest fakt. Przykład poboru jest jednym z nich. media i ich narracja sprawiaj, że dla niektórych to jest normalność.

no bo to jest normalność :)

babcie lepiej ogarniają wnuki niż dziadkowie, więc ich wcześniejsza emerytura jest korzystna społecznie (ale ja to piszę ze stanowiska typowego seksisty, nie udając walki o jakieś quasi-równouprawnienie)

chociaż - w związku ze spadającą dzietnością = warto by to pewnie jakoś zrewidować, bo faktycznie nie ma żadnego uzasadnienia wcześniejszych emerytur dla bezdzietnych kociar czy psich mam - i takim to na wcześniejszej emeryturze będzie co najwyżej odpierdalać jak przysłowiowej Babci Kasi, więc już lepiej żeby tyrały 🙃

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wiek emerytalny w Polsce, to nieporozumienie.

Obecnie, w 27 krajach Unii Europejskiej średni wiek emerytalny wynosi 64,3 lata dla mężczyzn i 63,5 lata dla kobiet. W całej Europie, z wyjątkiem Turcji, minimalny wiek emerytalny ustalono na poziomie 62 lat dla mężczyzn i 60 lat dla kobiet. W Polsce to odpowiednio 65 i 60 lat.

 

A co do opieki nad wnukami, to powinna być jakaś dodatkowe świadczenie, a nie z urzędu przyjmowanie, że każda starsza kobieta siedzi z wnukami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, julekstep napisał(a):

no bo to jest normalność :)babcie lepiej ogarniają wnuki niż dziadkowie, więc ich wcześniejsza emerytura jest korzystna społecznie

To jest kwestia indywidualna, zawsze wolałem lazic za dziadkiem za gówniarza niż z babcia mimo, że pił, choc wiadomo w tym przypadku to nie jest zaden czynnik, bo wtedy nie ogarnialem czym jest alkoholizm. Mój syn pierwsze słowo jakie wypowiedział to dziadzia i jest w niego zapatrzony, może to kwestia tego, że dziadzia mu poświęcą więcej czasu, bo jest na wczesniejszej emeryturze wbrew temu co każe system? systemowe dyskryminowanie mężczyzn nakazywałoby mu jebanie do śmierci, a mile chwile z wnukiem są zarezerwowane tylko dla babci.

Kobiety powinny mieć przywileje związane tylko z tym, że są słabsze fizycznie,  nic wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, steve napisał(a):

To jest kwestia indywidualna, zawsze wolałem lazic za dziadkiem za gówniarza niż z babcia mimo, że pił, choc wiadomo w tym przypadku to nie jest zaden czynnik, bo wtedy nie ogarnialem czym jest alkoholizm. Mój syn pierwsze słowo jakie wypowiedział to dziadzia i jest w niego zapatrzony, może to kwestia tego, że dziadzia mu poświęcą więcej czasu, bo jest na wczesniejszej emeryturze wbrew temu co każe system? systemowe dyskryminowanie mężczyzn nakazywałoby mu jebanie do śmierci, a mile chwile z wnukiem są zarezerwowane tylko dla babci.

Kobiety powinny mieć przywileje związane tylko z tym, że są słabsze fizycznie,  nic wiecej

Czyli sila fizyczna to jedyna roznica miedzy plciami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, julekstep napisał(a):

Czyli sila fizyczna to jedyna roznica miedzy plciami?

Płcie to spektrum, więc nie jesteś w stanie tego ocenić czy w ogóle są jakieś różnice.

Dlatego powinno być jedno prawo dla wszystkich i pojęcie płci całkowicie usunąć z prawa, tak by żadna płeć nie mogła w żaden sposób dominować na drugą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RappaR napisał(a):

Płcie to spektrum, więc nie jesteś w stanie tego ocenić czy w ogóle są jakieś różnice.

Dlatego powinno być jedno prawo dla wszystkich i pojęcie płci całkowicie usunąć z prawa, tak by żadna płeć nie mogła w żaden sposób dominować na drugą. 

sam jesteś w spektrum xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał(a):

transsceptyczną

W USA za stwierdzenia transfobiczne wygłoszone w publicznej przestrzeni dużej korporacji byś mógł stracić pracę. Albo jako student zostać wyrzucony z uczelni. 

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RappaR napisał(a):

Ze swojego majątku jako organizacji.
Podobnie jak wymiana pracowników nie zwalnia firm z wypłacania odszkodowań.

Oddzielne podmioty prawne.


Ale takie pojęcia to tylko w prostackiej Polsce są, u was w wyższej kulturze mają widać inne prawo :) 

Ale jakie pytania? Ja na nie odpowiadam przecież.

 

Ba nic nie odpowiedziałeś i zapewne nie odpowiesz nawet jak kolejny raz  zapytam, kto ustalił taki sposób poboru do wojska, kto ustalił taki sposób badania na komisji wojskowej? Bo skoro wg ciebie to dyskryminacja to musiały to zrobić kobiety.

Kto toczył 90 albo i więcej procent wojen? Na 1 Katarzynę ilu wypada Napoleonow?

I skąd ty wziąłeś swoje kłamstwo o 17 mln kobiet utrzymujących dyskryminację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, The Game 85 napisał(a):

Ba nic nie odpowiedziałeś i zapewne nie odpowiesz nawet jak kolejny raz  zapytam, kto ustalił taki sposób poboru do wojska, kto ustalił taki sposób badania na komisji wojskowej? Bo skoro wg ciebie to dyskryminacja to musiały to zrobić kobiety.

 

 

15 godzin temu, RappaR napisał(a):

Nie wiem, które kobiety dokładnie wymyśliły, nie interesuje mnie to. Jeśli Ciebie interesuje, dowiedź się. Masz sporo zaoszczędzonego czasu dzięki temu, że uciekłeś przed obowiązkiem poborowym, możesz go tak wykorzystać.

 

1 minutę temu, The Game 85 napisał(a):

I skąd ty wziąłeś swoje kłamstwo o 17 mln kobiet utrzymujących dyskryminację?

Z danych GUSu, to jest ~ liczba kobiet z prawem wyborczym, około półtorej miliona więcej niż mężczyzn i zdolne przegłosować w każdych wyborach mężczyzn. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Ten wiek emerytalny w Polsce, to nieporozumienie.

Obecnie, w 27 krajach Unii Europejskiej średni wiek emerytalny wynosi 64,3 lata dla mężczyzn i 63,5 lata dla kobiet. W całej Europie, z wyjątkiem Turcji, minimalny wiek emerytalny ustalono na poziomie 62 lat dla mężczyzn i 60 lat dla kobiet. W Polsce to odpowiednio 65 i 60 lat.

 

A co do opieki nad wnukami, to powinna być jakaś dodatkowe świadczenie, a nie z urzędu przyjmowanie, że każda starsza kobieta siedzi z wnukami.

Dlatego było świetnie jak Tusk zrównał wszystkim do 67 :) Nie pojmuję dlaczego ludzie tego nie chcieli. To PiS segreguje Polaków. I Polki. 

Ale nic to. Niedługo wzorem postępowej Europy wystarczy deklaracja woli (nie trza badań) i wieku 60 lat każdy chłop w Polsce będzie mógł oświadczyć że jest babą i dawajcie mnie emeryturę. Który Zusowiec nie uzna tego ten transfob i do zwolnienia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, RappaR napisał(a):

 

 

Z danych GUSu, to jest ~ liczba kobiet z prawem wyborczym, około półtorej miliona więcej niż mężczyzn i zdolne przegłosować w każdych wyborach mężczyzn. 

A gdzie odpowiadasz o wojnach, o przywódcach. 

Bo ja stawiam że to jacyś uprzywilewani mężczyźni zaczęli decydować o wysyłaniu innych mężczyzn na wojny, i tak samo to jacyś mężczyźni lekarze zdecydowali jak będzie wyglądać komisja. Ale ty jakie odpowiesz? 

Bo oczywiście ty nie masz czasu jesteś tak zajęty bronieniem swoich bzdurnych teorii na forum. No ale czego oczekiwać od kogoś dla kogo 1 rok trwa dłużej niż 5 lat.

Są zdolne i oczywiście wszystkie głosują tak samo i oczywiście wszyscy mężczyźni są temu przeciwni. Nawet w twoich niewiadomo skąd branych danych (do tego co ciekawe raz ilość raz procenty) ilość kobiet i mężczyzn popierających jakieś zagadnienia różni się nieznacznie. Więc zrozum to że nie wszystkie kobiety to popierają. Tak samo jak sporo mężczyzn to popiera.

Teraz sobie wyobraziłem ciebie z 200 lat temu jak będąc na studiach lekarskich domagasz się dopuszczenia na nie kobiet. A nie przecież twoim zdaniem wtedy też kobieta miała lepiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.