Skocz do zawartości

wydarzenia na świecie (poza polską oraz ukrainą)


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Reikai napisał(a):

Jest c***owy wzrost gospodarczy na poziomie rosji z sankcjami, zarabia sie mniej, wydaje wiecej, zlikwidowali lotnisko obok mnie bo brak hajsu, jest wiecej bezdomnych o ktorych sie potykam, wszyscy ulubieni znajomi wyjechali.

Mysle ze w Doncaster bylo podobnie wczesniej xD

Jak jest tak z dupy to powinienes zdecydowanie wrócić dla wlasnego zdrowia psychicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Reikai napisał(a):

W UK jest straszna lipa post covid I brexit, wzrost gospodarczy to jest jakas zenada od lat, a w tym roku to ma.byc szalone 0.5% - 6x mniej niz Polska.

Prognozy dla Niemiec na ten rok wciąż nie mogą zdecydować czy będzie oszolamiajace 0,2 % czy jednak 0,1%. Po recesji w 2023 - 0,3%.

Francja, Włochy wzrost po 0,7% PKB prognoza na 2024. Strefa euro +0,8%. 

Wynik UK tak bardzo nie odbiega od największych gospodarek unijnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, RappaR napisał(a):

Fajne ten Starmer ma poglądy:

Recognizing that our economy needs to be fixed. Recognizing that [solving] climate change isn't just an obligation; it's the single biggest opportunity that we've got for our country going forward. Recognizing that public services need to be reformed, that every child and every place should have the best opportunities and that we need a safe environment, safe streets, et cetera.

 

Nawet mogę się z nimi zgodzić. 
Dorzuciłbym jeszcze pizzę pepperoni dla wszystkich

Ciekawe jakie ma 100 konkretów na pierwsze 100 dni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, airmax napisał(a):

To samo pytanie sobie zadałem gdy na tt wyskoczył mi filmik podpisany "nowy burmistrz Brighton"

Ale że co? Od lat już jest indyjski burmistrz Londynu, to coś co już od dawna jest normą, puszczanie w jednym programie prostytutki i premiera to jednak dla mnie novum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, RappaR napisał(a):

Ale że co?

mniej więcej to, że z zaskoczenia wzięło mnie, że w Brigthon, gdzie jest największy % homoseksualistów (jak czytam to są wyniki od 10 do 15% dorosłej populacji Brighton) wygrywa muzułmanin, który nosi się jak kapłan. W tym mieście po prostu szybciej spodziewałbym się zwycięstwa jakiejś Kotuli tańczącej na paradzie równości. Chyba, że za bardzo upraszczam i trafił się muzułmanin wspierający LGBT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, airmax napisał(a):

Chyba, że za bardzo upraszczam i trafił się muzułmanin wspierający LGBT?

Może po prostu oświecona postępowa społeczność Brighton wymyśliła sobie, że zrobi tak jak na przedmieściach Detroit w Hamtramck tzn wesprze muzułmanów, aby tylko obalić nieznośny stary porządek. Akurat w Hamtramck stary porządek z ich punktu widzenia reprezentowała kołtuńska katolicka miejscowa Polonia, rządząca miasteczkiem od lat. 

Nie trzeba było długo czekać i progresywni postępowcy doczekali się. 

http://angora24.pl/swiat/hamtramck-muzulmanska-rada-miasta-zabronila-wywieszania-flag-lgbtq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalozyciel-i-lider-lewicowej-partii-fran

Tak przy późnym wieczorze sobie siedzę i dumam.

Jak zdegenerowane jest francuskie społeczeństwo że wybrało kogoś z takimi poglądami widząc co się dzieje w ich kraju, czy rozsądnych ludzi jest już tam tak mało? 

Ale mam jeszcze jedną zagwozdkę, jak z kolei obrzydliwie zdegenerowani są nasi politycy uważający się za chadeków i zwolenników UE, NATO, NIENAWIDZĄCY ROSJI którzy sikają w majtki z powodu zwycięstwa nowego frontu ludowego (celowo z małej bo śmierdzą)

W jakich realiach my aktualnie funkcjonujemy? :)  Czy leci z nami pilot?

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Sewer napisał(a):

 

W jakich realiach my aktualnie funkcjonujemy? :)  Czy leci z nami pilot?

elitom politycznym zależy na zachowaniu statusu quo. monarchowie także pomagali sobie w tłamszeniu buntów w swoich krajach. demokracja trochę zamydla nam podział pomiędzy klasą panującą a resztą społeczeństwa, dlatego dla nich ważne jest aby za pomocą aktorów czy sportowców ( Mbappe ) uspakajać owce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że Le Pen wygrała wybory pod względem liczby głosów przekraczając 10 mln, a mimo to skończyła na 3 miejscu. Druga kwestia dlaczego według polskiej prasy skrajna to jest tylko prawica, a zwycięska lewica komunistyczna już nie? 

Edytowane przez tankathon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tankathon napisał(a):

Najlepsze jest to, że Le Pen wygrała wybory pod względem liczby głosów przekraczając 10 mln, a mimo to skończyła na 3 miejscu. Druga kwestia dlaczego według polskiej prasy skrajna to jest tylko prawica, a zwycięska lewica komunistyczna już nie? 

To jest proste, lewica = dobrze dla wszystkich, prawica = skrajnie dobrze dla wybranych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tankathon napisał(a):

Najlepsze jest to, że Le Pen wygrała wybory pod względem liczby głosów przekraczając 10 mln, a mimo to skończyła na 3 miejscu. Druga kwestia dlaczego według polskiej prasy skrajna to jest tylko prawica, a zwycięska lewica komunistyczna już nie? 

Ja wczoraj na polsacie w wydarzeniach wyraznie slyszalem o skrajnie lewicowych i prokomunistycznych ugrupowaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_European_countries_by_average_wage#Net_average_monthly_salary_(adjusted_for_living_costs_in_PPP)


Wkrótce Polska ich dogoni. Pamiętam jak nie wierzyłem jak mówili, że po wejściu do UE w latach 2020-2025 Polska zrówna się standardem życia z zachodnią Europą, a tutaj zonk, jednak faktycznie. Chociaż nie w tym mechanizmie co bym chciał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tankathon napisał(a):

Druga kwestia dlaczego według polskiej prasy skrajna to jest tylko prawica, a zwycięska lewica komunistyczna już nie? 

To raz, dwa to bawi/dziwi jak na tt, osoby z koalicji rządzącej (plus ich zwolennicy) piszą o porażce partii proputinowskich, chyba nie znając (a może i znając :) ) poglądów takiego Melechona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, RappaR napisał(a):

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_European_countries_by_average_wage#Net_average_monthly_salary_(adjusted_for_living_costs_in_PPP)


Wkrótce Polska ich dogoni. Pamiętam jak nie wierzyłem jak mówili, że po wejściu do UE w latach 2020-2025 Polska zrówna się standardem życia z zachodnią Europą, a tutaj zonk, jednak faktycznie. Chociaż nie w tym mechanizmie co bym chciał 

A to stawka miesięczną jest wyznacznikiem, czy godzinowa?

https://ec.europa.eu/eurostat/web/products-eurostat-news/w/ddn-20240530-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.