Skocz do zawartości

wydarzenia na świecie (poza polską oraz ukrainą)


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Koelner napisał(a):

na szczęście w USA mimo systemu prezydenckiego są procedury i jak to mówił śp Wąski „prezydent jest wiecznie live”

 

12 minut temu, P_M napisał(a):

Yup, obejrzałem całą debatę. Trump nie strzelał na pustą bramkę, jak to mówi Stanowski w swoich materiałach.

Cos w tym jest - z jednej strony Trump nie pojechal do spodu, z drugiej, przeciez ta prezydentura byla prowadzona od poczatku 2021 przez kogos nie bedacego w formie, czyli jednak jakies procedury i automatyka jest. 
Jezeli jednak nie bedzie mozliwe zamienienie kandydata, to mozna przyjac, ze Demokraci jako partia, sa w mocnym kryzysie, bo to jest blamaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2024 o 16:38, Pablo81 napisał(a):

W sumie to była straszna wieś. Nawet jeden na drugiego nie spojrzał, mówili o sobie niemiłe rzeczy ignorując się na maksa.

Mocno to podupadło przez ostanie lata. Poziom i kultura dyskusji jak baby w maglu. Do jakości debat z udziałem np. Reagana lata świetlne. W ten sposób ci ludzie zresztą deprecjonują stanowisko POTUSa, skoro do prezydenta / byłego prezydenta wali się chamskie teksty na oczach milionów ludzi     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzechu napisał(a):

Mocno to podupadło przez ostanie lata. Poziom i kultura dyskusji jak baby w maglu. Do jakości debat z udziałem np. Reagana lata świetlne. W ten sposób ci ludzie zresztą deprecjonują stanowisko POTUSa, skoro do prezydenta / byłego prezydenta wali się chamskie teksty na oczach milionów ludzi     

Poczytaj sobie teksty do Dudy i masz prestiż jaki ma prezydent :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, RappaR napisał(a):

Wow, Daily Mail napisał... Biedni angielscy kibice w niebezpieczeństwie...

https://www.numbeo.com/crime/region_rankings.jsp?title=2024-mid&region=150

Miasta brytyjskie w ścisłej topce crime index w Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angole tak samo plakali przed euro 2012, lacznie z jakims ich pilkarzem ktory apelowal o to, zeby kibice nie przylatywali do Polski, bo zgina xD odpowiedzial na to nawet Michael Ansley kiedys.

Co bawi tym bardziej, jak wezmie sie pod uwage to jakimi zwierzetami sa anglicy I jaki syf robia wszedzie, gdzie pojada.

Ogolnie zafujajcie mi z jednym. Anglikom blizej do ruskich niz do cywilizowanego swiata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, airmax napisał(a):

 

coś kojarzę, że była teoria, że to taki zabieg, żeby angole wydali hajs na IO 2012 w Londynie, zamiast na Euro

Mozliwe, ale wiekszosc anglikow serio jest przekonana, ze nie ma nic poza anglia, u nas jest najlepiej, najladniej, najbezpieczniej, robimy wszystko najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Reikai napisał(a):

Mozliwe, ale wiekszosc anglikow serio jest przekonana, ze nie ma nic poza anglia, u nas jest najlepiej, najladniej, najbezpieczniej, robimy wszystko najlepiej.

jak 15+ lat temu byłem NA SAKSACH to na budowie w LDN miałem na prawdę baaaaaaardzo spoko angoli-roboli (mega śmiechowo było i z wszystkich gówno-prac jakie miałem za młodu tę wspominam zdecydowanie najlepiej)

ale jak teraz czasem mam do czynienia z tymi 'posh'-angolami to dramat -> straszne buraki (z wyjątkami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, julekstep napisał(a):

jak 15+ lat temu byłem NA SAKSACH to na budowie w LDN miałem na prawdę baaaaaaardzo spoko angoli-roboli (mega śmiechowo było i z wszystkich gówno-prac jakie miałem za młodu tę wspominam zdecydowanie najlepiej)

ale jak teraz czasem mam do czynienia z tymi 'posh'-angolami to dramat -> straszne buraki (z wyjątkami)

Buraki, ktorzy jednoczesnie usmiechaja sie do Ciebie, by Cie zraportowac.

Btw. Pracowalem ostatnio troche w rekrutacji. Powiedzmy na 10 angoli kolo 30-35 lat, 8 z nich nie ma I nigdy nie mialo paszportu, bo nigdzie nie byli I nie zamierzaja, bo u nich jest spoko I ich reszta swiata nie obchodzi xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Reikai napisał(a):

Powiedzmy na 10 angoli kolo 30-35 lat, 8 z nich nie ma I nigdy nie mialo paszportu, bo nigdzie nie byli I nie zamierzaja, bo u nich jest spoko I ich reszta swiata nie obchodzi xD

patrząc na to jakie bydło robią za granicą to szanuję tych 8!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Reikai napisał(a):

A to co napisal @mayor to jakas masakra. Stek bzdur.

Ja juz malo kogo znam, kto zostal w UK, a tu narracja jakby kazdy kto wyjechal, to ten co nie umial sobie papierow zalatwic :)

mayor napisał coś głupiego na e-nba?

nie może być -> błąd Matrixa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, agresywnychomik napisał(a):

W UK Partia Pracy po 14 latach wraca do wladzy.

Staram sie wlasnie rozkminic ich poglady I ciezko cos znalezc.

Ale Farel wraca, takze xD

W UK jest straszna lipa post covid I brexit, wzrost gospodarczy to jest jakas zenada od lat, a w tym roku to ma.byc szalone 0.5% - 6x mniej niz Polska.

Nic sie nie buduje, nie remontuje, stagnacja. Konfa moglaby sie rozejrzec I przestac gadac o zlej UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Reikai napisał(a):

Staram sie wlasnie rozkminic ich poglady I ciezko cos znalezc.

Ale Farel wraca, takze xD

W UK jest straszna lipa post covid I brexit, wzrost gospodarczy to jest jakas zenada od lat, a w tym roku to ma.byc szalone 0.5% - 6x mniej niz Polska.

Nic sie nie buduje, nie remontuje, stagnacja. Konfa moglaby sie rozejrzec I przestac gadac o zlej UE.

Brexit/Srexit xD - short term porażka zgadzam się long run imho UK sobie poradzi.

Program:

https://labour.org.uk/updates/stories/10-labour-policies-to-change-britain/

Moim zdaniem najwiekszy problem jest lokalnie tzn problemy finansowe councilów (rad miejskich) mój ma np £ 1.8 miliarda długu - miedzy 2010 2024 finansowanie centralne zostalo uciete o okolo 20%-40%, do tego inflacja, pandemia i pojawilo sie w UK (przez ostatnie 2 lata) okolo 130 tzw "notice" dla councili gdzie moze wejsc zarzad komisaryczny. Miejscowi sobie absolutnie nie radzą.

Dla porownania przez poprzednie 50 lat w UK taki notice zostal wystosowany raz.

NF - pietwszy mandat w ósmym podejsciu. 

Nie wiem gdzie miszkasz ale w mojej okolicy pełno inwestycji, domy, drogi, szeroko pojęta infrastruktura.

Btw firmy odpowiadajace za media złożyły propozycje inwestycji infrastruturalnych na następny AMP (pięciolatka startuje w 2025) większość zostala rozpatrzona i zdecydowanie pozytywnie zaopiniowana przez CITY i regulatorów a to sa setki miliardow £ przez kolejne 5 lat.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, agresywnychomik napisał(a):

Brexit/Srexit xD - short term porażka zgadzam się long run imho UK sobie poradzi.

Slysze to od niektorych Polakow mieszkajacych w UK od dnia referendum mniej wiecej.

Potem po wyjscia tez.

Fakty poki co sa bezlitosne I opieraja sie na tym, ze brytyjczycy mysla ze wszyscy beda robic deale z nimi na ich zasadach.

Patrząc na to, że brexit spowodował między 4% a 8% spadek PKB Uk, spadek wzrostu gospodarczego o ok. 5%, spory spadek w eksporcie produktów (wyjątkowo usługi urosły), do tego sieczka regulacyjna, niepewność gospodarcza, kwestie migracyjne (tak, tak wyjście z UE nie rozwiązuje problemu nielegalnej migracji), ograniczony dopływ siły roboczej z UE, cła, umowy dwustronne, to była to zła decyzja. Z resztą siła regulacyjna UE trafia także do UK, pomimo bycia poza (ot choćby te głupie nakrętki). Do tego seria utrudnień dla obywateli UK (emigracja, pozwolenia na pracę w Schengen, szczęśliwie nie mają wiz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Reikai napisał(a):

Slysze to od niektorych Polakow mieszkajacych w UK od dnia referendum mniej wiecej.

Potem po wyjscia tez.

Fakty poki co sa bezlitosne I opieraja sie na tym, ze brytyjczycy mysla ze wszyscy beda robic deale z nimi na ich zasadach.

Patrząc na to, że brexit spowodował między 4% a 8% spadek PKB Uk, spadek wzrostu gospodarczego o ok. 5%, spory spadek w eksporcie produktów (wyjątkowo usługi urosły), do tego sieczka regulacyjna, niepewność gospodarcza, kwestie migracyjne (tak, tak wyjście z UE nie rozwiązuje problemu nielegalnej migracji), ograniczony dopływ siły roboczej z UE, cła, umowy dwustronne, to była to zła decyzja. Z resztą siła regulacyjna UE trafia także do UK, pomimo bycia poza (ot choćby te głupie nakrętki). Do tego seria utrudnień dla obywateli UK (emigracja, pozwolenia na pracę w Schengen, szczęśliwie nie mają wiz).

W jaki sposób Brexit wpływa/wpłyną na Twoje życie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne ten Starmer ma poglądy:

Recognizing that our economy needs to be fixed. Recognizing that [solving] climate change isn't just an obligation; it's the single biggest opportunity that we've got for our country going forward. Recognizing that public services need to be reformed, that every child and every place should have the best opportunities and that we need a safe environment, safe streets, et cetera.

 

Nawet mogę się z nimi zgodzić. 
Dorzuciłbym jeszcze pizzę pepperoni dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, agresywnychomik napisał(a):

W jaki sposób Brexit wpływa/wpłyną na Twoje życie?

Jest c***owy wzrost gospodarczy na poziomie rosji z sankcjami, zarabia sie mniej, wydaje wiecej, zlikwidowali lotnisko obok mnie bo brak hajsu, jest wiecej bezdomnych o ktorych sie potykam, wszyscy ulubieni znajomi wyjechali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.