Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.10.2024 o 12:40, RappaR napisał(a):

A co trzeba by zakopać 3,5 miliardowe nadużycie KO na TVP kosztem onkologii dziecięcej?

To jest propaganda. Z nią nie dyskutuję i nie powielam jak Ty.

W dniu 18.10.2024 o 13:04, fluber napisał(a):

Ciekawe o czym świadczy to, że można wierzyć w to, że jedni kradną setki milionów i kasa była, a drudzy nie kradną setek milionów, tylko kasy nie ma.

Kolejna propaganda, a miałem Was obu za inteligentnych ludzi....

BTW. Zapytam tylko skąd "była" ta kasa? Jakim cudem mimo dobrej prosperity rynkowej od cirka 2013 roku (o co ja mam pretensje do PO, że niepotrzebnie wtedy mrozili wydatki, choć nie musieli), mimo "uszczelnienia VAT" i generalnie wzrostu podatków - musieliśmy sie zadłużać na potęgę i generowaliśmy miesiącami "sztuczny" wzrost cen? To są proste pytania, na które są proste odpowiedzi, ale nikt z prawej strony obozu nie chce na nie odpowiadać. 

I nie wkładaj mnie w obóz "wiary lewicowo-POpulistycznej", bo najbliżej mi do konserwatywnego liberalizmu, którego od min. 15 lat w Polsce już nie ma i wielokrotnie krytykowałem decyzje PO czy lewicy, a obecny rząd koalicyjny to parodia. Natomiast to, że obecna koalicja jest c***owa nie zmienia faktu tego co poprzednia opcja rozpierdoliła i jakie powinna ponieść konsekwencje.

20 godzin temu, RappaR napisał(a):

 

 

 

Rafał to typowy "Slawek" nowych czasów, ale wstawianie jego jako "mema" przy tej ilości wtop Anżejów, Kowalskich, Czarnków, Jarków, Mariuszów czy innych dzbanów, to nie ta liga. Tu tylko koleżanki Kotuli mogą sie równać poziomem ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dannygd napisał(a):

To jest propaganda. Z nią nie dyskutuję i nie powielam jak Ty.

Aha 🙃

Godzinę temu, dannygd napisał(a):

BTW. Zapytam tylko skąd "była" ta kasa? Jakim cudem mimo dobrej prosperity rynkowej od cirka 2013 roku (o co ja mam pretensje do PO, że niepotrzebnie wtedy mrozili wydatki, choć nie musieli), mimo "uszczelnienia VAT" i generalnie wzrostu podatków - musieliśmy sie zadłużać na potęgę i generowaliśmy miesiącami "sztuczny" wzrost cen? To są proste pytania, na które są proste odpowiedzi, ale nikt z prawej strony obozu nie chce na nie odpowiadać. 

 

Nie wiem, największy kryzys światowy ostatnich 90 lat?

Podobne wskaźniki Polski, Czech, Węgier, Litwy, Estonii Słowacji i Łotwy przy bardzo podobnych warunkach tych państw i bardzo, ale to bardzo różnych przeprowadzanych politykach wskazują, że to była sytuacja niezależna.

Prosta logika, naprawdę bardzo prosta.

A Polska wyszła najlepiej ze wszystkich krajów, co pokazuje, że Głapiński jest naprawdę dobrą osobą na stanowisku. 

1 godzinę temu, dannygd napisał(a):

Rafał to typowy "Slawek" nowych czasów, ale wstawianie jego jako "mema" przy tej ilości wtop Anżejów, Kowalskich, Czarnków, Jarków, Mariuszów czy innych dzbanów, to nie ta liga.

Masz rację, Rafał przy tym na jakiego inteligentna i progresywnego guru się kreauje, to z samej różnicy między swoim ego, a inteligencją znajduje się w swojej własnej rubryczce SUPERSTARS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Życie_to_mem napisał(a):

Jakie jest w ogóle ratio legis dotowania barów mlecznych? 

Mnie sie wydaje , że generalnie chodzi o promowanie dań bezmięsnych, a dotacja jest w zamian za obowiązkowe ograniczenie marży na dania bez udziału mięsa. Z pewnością wiadomo jaki jest cel wrzutki pierdolonego pisowskiego trolla na ten temat -Zbrodniarz Tusk w porozumieniu z Sholtzem chce zagłodzić polski naród zabierając 10 milionów barom mlecznym -Fur Deutschland. Zapomniał troll tylko dodać, że w tym roku bary mleczne dostały dwa razy większą dotację niż w roku ubiegłym, żeby złagodzić skutki powrotu VAT na żywność i wzrost cen energii, a na przyszły rok dotacja będzie zmniejszona, ale i tak dużo większa niż pod rządami Złajdaczonej Prawicy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mayor napisał(a):

Mnie sie wydaje , że generalnie chodzi o promowanie dań bezmięsnych, a dotacja jest w zamian za obowiązkowe ograniczenie marży na dania bez udziału mięsa. Z pewnością wiadomo jaki jest cel wrzutki pierdolonego pisowskiego trolla na ten temat -Zbrodniarz Tusk w porozumieniu z Sholtzem chce zagłodzić polski naród zabierając 10 milionów barom mlecznym -Fur Deutschland. Zapomniał troll tylko dodać, że w tym roku bary mleczne dostały dwa razy większą dotację niż w roku ubiegłym, żeby złagodzić skutki powrotu VAT na żywność i wzrost cen energii, a na przyszły rok dotacja będzie zmniejszona, ale i tak dużo większa niż pod rządami Złajdaczonej Prawicy 

Kwota wsparcia wzrastała sukcesywnie od 2018 r. - wówczas dotacja opiewały na 18 mln zł. Rok później przewidziano dofinansowanie na poziomie 19 500 000 zł. W 2020 r. dotacja wynosiła 21 000 000 zł, w 2021 r. - prawie 20 190 000 zł, w 2022 r. - 20 265 000 zł, a w 2023 r. - 34 399 000 zł.

 

W 2024 r. dotacja dla barów mlecznych wynosi 71 mln zł.

 

Zapomniał dodać, że w tym roku dotacje są 2x większe rdr. Szkoda nawet te manipulacje komentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, RappaR napisał(a):

Nie wiem, największy kryzys światowy ostatnich 90 lat?

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Pokaż te niezależne dane... bo rzygać mi się chce od tej propagandy, która wciskacie tu na forum.

Bo wg Banku Światowego w TUSD gospodarka spadła z 87,95 w 2019 do 85,58 w 2020 czyli ledwo 2,69%.

Natomiast w ciągu 8 lat wzrosła z 75,36 TUSD w 2015 do 105,44 TUSD w 2023, czyli prawie 40%!!!

YOxY8OB.jpeg

Dla porównania w latach 2007-2015 wzrost z 58,31 do 75,36 czyli 29%... a warto dodać, że w tych latach były dwa spadki:

2008-2009 64,07 do 60,72 spadek 5,23%!

2014-2015 79,89 do 75,36 czyli 5,67%!

oTIBkoR.jpeg

No i gdzie ten największy kryzys od 90 lat? Gdzie? Naprawdę tak trudno coś samemu sprawdzić i zinterpretować, zamiast pierdolic głupoty powielane w mediach? Żenujacy poziom jest obecnie na tym forum. 

20 godzin temu, RappaR napisał(a):

Polska wyszła najlepiej ze wszystkich krajów, co pokazuje, że Głapiński jest naprawdę dobrą osobą na stanowisku

Chłopie co ma prezes NBP do gospodarki? Ja pierdolę, już Wam resztki mózgu propaganda wypruła. 

Stopy procentowe ustala RPP, a te mają wpływ na politykę monetarną, która jest jedną z powiedzmy 20 istotnych wpływających na gospodarkę (jest więcej, ale skupmy się na glownych). Tym samym jego realny wpływ na gospodarkę to 1/10 z 5%, więc jakieś 0,5% zawężając do tych 20 polityk...

Historycznie to jeszcze kilku prezesów miało naprawdę duży wpływ na decyzje RPP, ale od czasów Skrzypka to już się skończyło. Ludzie w radzie realizują politykę partyjna i tyle.

16 godzin temu, fluber napisał(a):

Bary mleczne będą miały obcięte finansowanie o 10 milionów złotych w przyszłym roku.

Olga Tokarczuk dostanie 17 milionów dotacji na innowacyjna grę komputerową.

Żyjemy w cudownych czasach:)

A to z tego samego budżetu finansuje się teraz gry i bary mleczne? Kolejne propagandowe pierdolondo, gdzie wręcz zaczynam myśleć, że kasę dostajecie za te wstawki na forum od PiS.

Bo dotacje na gry idą w części że środków unijnych, a cześć z dziedzictwa kulturowego.

Tylko w ramach jednego programu GameInn za rządów PiS rozdano ponad 474 mln, a łącznie jak by sprawdzić wszystkie konkursy to.pewnie z 1,5 mld by wyszło.

https://www.gov.pl/web/ncbr/ponad-150-mln-zl-dla-polskiego-gamedevu

Ale zamiast sprawdzić lepiej propagandę uprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, dannygd napisał(a):

 

A to z tego samego budżetu finansuje się teraz gry i bary mleczne? Kolejne propagandowe pierdolondo, gdzie wręcz zaczynam myśleć, że kasę dostajecie za te wstawki na forum od PiS.

Bo dotacje na gry idą w części że środków unijnych, a cześć z dziedzictwa kulturowego.

Tylko w ramach jednego programu GameInn za rządów PiS rozdano ponad 474 mln, a łącznie jak by sprawdzić wszystkie konkursy to.pewnie z 1,5 mld by wyszło.

https://www.gov.pl/web/ncbr/ponad-150-mln-zl-dla-polskiego-gamedevu

Ale zamiast sprawdzić lepiej propagandę uprawiać.

Jaką propagandę? Chyba nie za bardzo umiesz czytać. Nie napisałem nic o tym, co poszło z jakiego budżetu, więc nie rozumiem, czemu odnosisz się do rzeczy, których nie napisałem.

16 godzin temu, fluber napisał(a):

Bary mleczne będą miały obcięte finansowanie o 10 milionów złotych w przyszłym roku.

Przecież to jest stwierdzenie faktu. Nigdzie nie stwierdzam, czy to dobrze, czy źle.

16 godzin temu, fluber napisał(a):

 

Olga Tokarczuk dostanie 17 milionów dotacji na innowacyjna grę komputerową.

To jest też stwierdzenie faktu, choć trochę uproszczone, bo Olga Tokarczuk nie jest jedyną beneficjentką. Nigdzie nie stwierdzam, czy to dobrze, czy źle.

16 godzin temu, fluber napisał(a):

 

Żyjemy w cudownych czasach

No w sumie to jest propaganda, ale chyba jednak prorządowa, a nie propisowska, prawda?:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, dannygd napisał(a):

Chłopie co ma prezes NBP do gospodarki? Ja pierdolę, już Wam resztki mózgu propaganda wypruła. 

Stopy procentowe ustala RPP, a te mają wpływ na politykę monetarną, która jest jedną z powiedzmy 20 istotnych wpływających na gospodarkę (jest więcej, ale skupmy się na glownych). Tym samym jego realny wpływ na gospodarkę to 1/10 z 5%, więc jakieś 0,5% zawężając do tych 20 polityk...

Cytowałem fragment o sztucznym wzroście cen. Czyli prezes NBP nie ma wpływu na wzrost cen czy też pierdoliłeś głupoty jak pisałeś o tym sztucznym wzroście cen?

 

 

17 minut temu, dannygd napisał(a):

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Pokaż te niezależne dane... bo rzygać mi się chce od tej propagandy, która wciskacie tu na forum.

Bo wg Banku Światowego w TUSD gospodarka spadła z 87,95 w 2019 do 85,58 w 2020 czyli ledwo 2,69%.

Natomiast w ciągu 8 lat wzrosła z 75,36 TUSD w 2015 do 105,44 TUSD w 2023, czyli prawie 40%!!!

Pandemic fuels global 'debt tsunami'

To dla Ciebie nie są niezależne dane?

Rekordowo zmniejszył się handel miedzy krajami, a Ty podajesz wartość GDP w dolarach, gdy dolar zaliczył prawie że rekordową inflację w powojennej historii?

To podaj jeszcze zmianę PKB Polski w złotych 1994-2024, to wyjdzie, że największy kryzys to był w 1995 :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katastrofalne dane ze sklepów o wynikach sprzedaży detalicznej we wrześniu zaskoczyły dzisiaj ekspertów w całej Polsce. Optymistycznie w sprawie wypowiedziała się jednak minister klimatu Paulina Hennig-Kloska, która stwierdziła, że spada sprzedaż produktów "takich, bez których czasami możemy się obyć", a poza tym, to "dobrze dla klimatu".

Cieszy fakt, że w końcu rząd porządnie wziął się za klimat! Mam nadzieję, że Was również!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Koelner napisał(a):

Zrzut-ekranu-2024-10-23-085504.png

 

nasz troll to już się nawet nie próbuje wysilać tylko leci z prostym przekazem. 

sms o 6 czy od razu gotowiec na mail?

Oczywiście, że napisanie o sprawie, która trenduje wszędzie dowodzi bycia trollem.

Nie da się oszukac Twoich szarych komórek:)

Co za czasy, że wystarczy cytować tuskowych ministrów aby zostać pisowskim trollem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Koelner napisał(a):

ciekawe tylko, że o mateckim i jakimowiczu się nie zająknął, taki symetryczny troll :P 

Już się poprawiam.

Mamy największy spadek konsumpcji od czasu pandemii, ludzie nie kupują ubrań bo ich nie stać, pani minister się z tego cieszy bo to dobrze dla klimatu a Jarosław Jakimowicz zwiedza Białoruś:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.