Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, mayor napisał(a):

Niestety to jest skurwiesyństwo i nie ma tłumaczenia, że PiS kradł na dużo większą skalę, bo jak mówi przysłowie - "od rzemyczka do koniczka" ,grabież i zawłaszczanie państwa zaczyna się od drobnych nadużyć, a jak się to udaje robić bezkarnie zaczyna się reakcja łańcuchowa i przychodzi opcja nuklearna -kradnijmy na potęgę jak pisiory. Pocieszające jest to, że są jeszcze niezależne(niemieckie) media , których dziennikarze( opłacani przez Sorosa) tropią i nagłaśniają takie akcje. Jedyne co możemy z tym zrobić to bojkot konsumencki, można nie grać w Lotto i nie dokładać się tym chuujom do wypłaty. Naprawdę da się bez tego żyć 

Samo PSL ma 70K członków do wyżywienia. Cytując klasyka ,,no gdzieś ci ludzie muszą pracować''. 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzemo napisał(a):

Więcej wyciąga przygłupi, polityczny pachołek, upchany w jakiejś spółce komunalnej. 

Akurat Radek może sobie robić za grosze, jego stara trzepie kupę kasiory jako wybitna dziennikarka , autorka kilku książek i ekspert od spraw europejskich. Tak jest jak przy żeniaczce ktoś myśli głową a nie c***em , "jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał(a):

image.jpeg.eae1c1541e9e29fa5e5abda09773460d.jpeg

Wszystko po staremu:)

Pamiętając jak wyglądało ewidencjonowanie i rozliczanie budżetu za PiSu gdzie do października pokazywali nadwyżki, a potem skokowe przyrosty tak i tutaj jestem dość sceptyczny takiemu wycinkowi danych. Oczywiście jestem gotów uwierzyć, że za rządu Tuska skuteczne opodatkowanie korpo spadnie, o tyle wolałbym mieć do tego dane, które nie są podatne na manipulacje.

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Koelner napisał(a):

Przypomnę, że w I RP posłowie nie otrzymywali pensji a kraj ten istniał zdecydowanie dłużej niż II RP, PRL, III RP razem wzięte. 

Posłowie niezawodowi nie otrzymują wynagrodzenia (dostają tyko diety + środki na prowadzenie biura poselskiego). 

Tacy posłowie pracują jako np. lekarze, nauczyciele akademiccy albo prowadzą działalność gospodarczą (vide Mentzen).

Ale nie każdy może sobie pozwolić na łączenie pracy zawodowej z wykonywaniem mandatu posła. Jeżeli ktoś jest np. dyrektorem szkoły w Szczecinie albo jest gdzieś zatrudniony na zwykłym etacie to na czas kadencji Sejmu musi wziąć urlop bezpłatny i zostać posłem zawodowym. Taki ktoś musi mieć godne uposażenie. 

Edytowane przez Życie_to_mem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Życie_to_mem napisał(a):

Posłowie niezawodowi nie otrzymują wynagrodzenia (dostają tyko diety + środki na prowadzenie biura poselskiego). 

Tacy posłowie pracują jako np. lekarze, nauczyciele akademiccy albo prowadzą działalność gospodarczą (vide Mentzen).

Ale nie każdy może sobie pozwolić na łączenie pracy zawodowej z wykonywaniem mandatu posła. Jeżeli ktoś jest np. dyrektorem szkoły w Szczecinie albo jest gdzieś zatrudniony na zwykłym etacie to na czas kadencji Sejmu musi wziąć urlop bezpłatny i zostać posłem zawodowym. Taki ktoś musi mieć godne uposażenie. 

No chyba, że są uśmiechnięci. Tacy posłowie wtedy prowadzą działalność gospodarczą i dostają pensję z sejmu na zakup Ferrari akurat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Życie_to_mem napisał(a):

Jeżeli ktoś jest np. dyrektorem szkoły w Szczecinie albo jest gdzieś zatrudniony na zwykłym etacie to na czas kadencji Sejmu musi wziąć urlop bezpłatny i zostać posłem zawodowym. Taki ktoś musi mieć godne uposażenie. 

Tak realnie to nie musi, większość posłów nie ma na większości obrad, co widać po pustych salach, a że do tej pory nie zrobiono zdalnych głosowań to śmiech na sali. Cały proces legislacji zupełnie nie wymaga robienia tego "on-site".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, P_M napisał(a):

Pamiętając jak wyglądało ewidencjonowanie i rozliczanie budżetu za PiSu gdzie do października pokazywali nadwyżki, a potem skokowe przyrosty tak i tutaj jestem dość sceptyczny takiemu wycinkowi danych. Oczywiście jestem gotów uwierzyć, że za rządu Tuska skuteczne opodatkowanie korpo spadnie, o tyle wolałbym mieć do tego dane, które nie są podatne na manipulacje.

W budżecie platforma zapisała przychody na poziomie 77,6 miliarda złotych z cit, więc po 2/3 roku jest dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.