Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, julekstep napisał(a):

A ja mam wrazenie ze wcale nie ma banki

Tylko bankowicze o tym pisza po prostu 🙃

sam podczas dyskusji w rodzinie wyszedłem na odklejonego, bo dowiedziałem się, że ktoś z rodziny wydzierżawił ziemię za 24k netto rocznie i jest ustawiony i teraz już nie musi pracować do końca życia. Zacząłem się śmiać, bo myślałem, że sobie zażartowali a oni mówili na serio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, P_M napisał(a):

Mam jednego kumpla, który ~tyle zarabia będąc po 30. O dziwo - jest bardzo zadowolony ze swojego życia. 
A kumpel mający 200$ za godzinę chodzi non stop podkurwiony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RappaR napisał(a):

Mam jednego kumpla, który ~tyle zarabia będąc po 30. O dziwo - jest bardzo zadowolony ze swojego życia. 
A kumpel mający 200$ za godzinę chodzi non stop podkurwiony. 

Ale to było pytanie o zadowolenie z zarobków, a nie z życia.

Jak ktoś zarabia 200 dolarów za godzinę, to ma z pewnością mocno stresującą i odpowiedzialną pracę i zapewne dużo zapierdala, bo im wyższa stawka godzinowa, tym trudniej oprzeć się pokusie zapierdalania. A jak jeszcze gościu ma mindset rentiera, to w ogóle się nie dziwię, że chodzi wkurwiony na okrągło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska pod względem wysokości wynagrodzeń z uwzględnieniem siły nabywczej zajmuje 19 miejsce w UE czyli w sumie dość kiepsko. 

Jednak fakt faktem, że pensje rosną nieco szybciej niż inflacja a emigracja zarobkowa uległa zmniejszeniu. 

Zapewne wzrost wynagrodzeń został nieco zahamowany poprzez masowe sprowadzenie imigrantów. Janusze wolą zatrudnić parobków z innych krajów niż dorzucić parę stów rodakowi do pensji. Oczywiście główna winę za ten stan rzeczy ponoszą politycy, którzy ulegają lobbingowi Januszeksów tak jak wcześniej ulegali lobbingowi górników, klechów, lekarzy, adwokatów czy deweloperów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, fluber napisał(a):

Ale to było pytanie o zadowolenie z zarobków, a nie z życia.

Jak ktoś zarabia 200 dolarów za godzinę, to ma z pewnością mocno stresującą i odpowiedzialną pracę i zapewne dużo zapierdala, bo im wyższa stawka godzinowa, tym trudniej oprzeć się pokusie zapierdalania. A jak jeszcze gościu ma mindset rentiera, to w ogóle się nie dziwię, że chodzi wkurwiony na okrągło.

Właśnie o same zarobki chodziło nawet chodziło.

Drugi akurat nie pracuje dużo, z 100h miesięcznie, ale zawsze mu hajsu brakuje. A pierwszy leci ze mną na Maderę w grudniu - a dobrze, że wcześnie napisałeś, to sobie zdążę odłożyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał(a):

sam podczas dyskusji w rodzinie wyszedłem na odklejonego, bo dowiedziałem się, że ktoś z rodziny wydzierżawił ziemię za 24k netto rocznie i jest ustawiony i teraz już nie musi pracować do końca życia. Zacząłem się śmiać, bo myślałem, że sobie zażartowali a oni mówili na serio.

Nie bardzo rozumiem co ma wydzierżawienie ziemi do bycia ustawionym, wyjaśnisz ich tok myślenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RappaR napisał(a):

Właśnie o same zarobki chodziło nawet chodziło.

Drugi akurat nie pracuje dużo, z 100h miesięcznie, ale zawsze mu hajsu brakuje. A pierwszy leci ze mną na Maderę w grudniu - a dobrze, że wcześnie napisałeś, to sobie zdążę odłożyć. 

 

Funchal, Madeira

The Portuguese island of Madeira is often known as ‘Europe’s Hawaii’ but it’s also home to one of the continent’s most difficult airports to land at.

The pilot said: “That’s got a bit of terrain there and some challenging winds to negotiate so you have to have additional training for that.”

Funchal was once ranked the ninth most dangerous airport in the world by the History Channel’s Most Extreme Airports.

Jak ja bylem to wylądował przy drigim podejsciu ;)

Tam kiedys byl hardcore, musieli wydłużyć pas. Obecnie jest tylko w uj ciężko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2023 o 07:27, jack napisał(a):

Ciekawe czemu zarekwirowali jej komputer i telefon skoro przyjechali do próby samobójczej. Typowy policyjny kulson. 

Jak tam sprawa męczenniczki z Krakowa?:) macie już te aborcję?:)

Sąd nie dopatrzył się winy u interweniujących policjantów, oceniając, że pani Joanna szukała atencji, a jej wersja wydarzeń jest nieprawdopodobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.