Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, blackmagic napisał(a):

Myślę że jeszcze kilka koncernów z Niemiec ucieknie i zielony ład się skończy, atom zacznie być piękny podobnie jak gaz po zakończeniu wojny na Ukrainie. Bold predictions

U nich się wszystko zmieni po zmianie aktualnej władzy. Wszystkich to już tak wkurza. Zielone inwestycje, przez które ludzie wydają majątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, airmax napisał(a):

żeby ten eksperyment się udał, musiałbym najpierw zacząć negatywnie mówić o twojej mamie i twoim tacie, a tak nisko nie schodzę 😕

Wyrażenie troski, że ktoś posiada problem jest obrazą?

No @airmax, kurwo jebana, daj spokój :)

Lepiej rozumiesz, jak dodałem twój ulubiony epitet? Coś jaśniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pablo81 napisał(a):

Wyrażenie troski, że ktoś posiada problem jest obrazą?

No @airmax, kurwo jebana, daj spokój :)

kurde, gdybym wiedział, że uświadomienie (a nie zaczepka/uszczypliwość) ci bycia wieśniakiem z wieśniacko-prostacką gadką tak cie zaboli to bym może tego nie robił 😶

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, airmax napisał(a):

kurde, gdybym wiedział, że uświadomienie (a nie zaczepka/uszczypliwość) ci bycia wieśniakiem z wieśniacko-prostacką gadką tak cie zaboli to bym może tego nie robił 😶

 

Luz :) Jak robi to autorytet z tak wspaniałym wokabularzem, to jest ok, bo jakoś nie bardzo mnie to obchodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

Ciekawi mnie czy oprócz tego, że UE miłościwie dała nam nasz hajsik, to czy przypadkiem sporą część tych kontraktów budowlanych na renowacje nie przejmą "zupełnie przypadkiem" niemieckie firmy, materiały zwiozą na barkach i będzie znacznie szybciej, no i wiadomo - lepiej

Jest jakaś podstawa twoich domysłów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, P_M napisał(a):

Doświadczenie z historii. Pompy ciepła Viessmanna, wiatraki Siemensa :)

Było od razu napisać że nie ma 

Już czytałem o przesłankach dotyczących najazdu imigrantów, zielonym ladzie więc i to mnie jakoś nie przekonuje 

Prawdopodobne? Owszem 

Są przesłanki? Nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pablo81 napisał(a):

całym kraju zaplanowano zamknięcie siedmiu kolejnych reaktorów do 2025 r., w tym dwóch w Indian Point Energy Center w Buchanan w stanie Nowy Jork. …

Nie podlinkowałeś więc dopytam, z którego roku w/w artykuł? 

 

4 godziny temu, Pablo81 napisał(a):

Obecnie we Francji działa jedynie połowa elektrowni jądrowych.

Stany i Niemcy też wygaszają atom. Hmmm. Nie chcą być zbawieni?

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Nuclear_power_phase-out

Może jednak chcą zbawienia? 

Artykuł o atomie w USA z 05.2024

https://energia.rp.pl/atom/art40318871-zamykali-elektrownie-atomowe-teraz-beda-je-znow-uruchamiac-oto-dlaczego

USA: Zamknięte elektrownie atomowe będą na nowo otwierane

Wszystko przez coraz silniejsze wśród menedżerów w sektorze energetycznym przekonanie, że po latach presji na odchodzenie od atomu wyznacza ona początek serii idących w przeciwną stronę posunięć.

Jeszcze jeden o USA z 03.2024

https://www.polon.pl/news/bill-gates-zbuduje-pierwsza-amerykanska-elektrownie-jadrowa-nowej-generacji/

Firma Billa Gates’a TerraPower najpewniej rozpocznie w czerwcu budowę pierwszej elektrowni jądrowej nowej generacji w USA, gdzie reaktor jądrowy będzie chłodzony ciekłym sodem, a nie wodą - podaje Financial Times.

Teraz coś o Francji artykuł z 10.2023

 

https://edukacjakrytyczna.pl/elektrownie-atomowe-we-francji-ile-ma-ich-ten-kraj-i-jaka-jest-ich-przyszlosc

A w nim m. in. 

# Plany rozwoju sektora energetyki jądrowej w przyszłości

Rząd francuski zdaje sobie sprawę z wyzwań stojących przed sektorem energetyki jądrowej w nadchodzących dekadach. Średnia wieku elektrowni atomowych w kraju wynosi obecnie około 35 lat, co oznacza, że wiele z nich zbliża się do końca swojego przewidywanego cyklu życia.

W odpowiedzi na tę sytuację, władze Francji ogłosiły ambitny plan odnawiania i rozbudowy swojego zaplecza jądrowego. Do 2035 roku planowana jest budowa co najmniej 6 nowych reaktorów EPR - najnowocześniejszej generacji reaktorów, które mają zapewnić wyższy poziom bezpieczeństwa i efektywności

Jest i o Niemczech 

artykuł z 04.2024

 

https://energetyka24.com/atom/analizy-i-komentarze/niemcy-rok-bez-atomu-kraj-w-kryzysie-energetycznym-ktory-sam-stworzyl

Ciekawy artykuł z taką oto końcówką 

 

,, Czy Niemcy mogą jeszcze wrócić do energetyki jądrowej? Pogłoski o takim ruchu pojawiają się co jakiś czas na niemieckiej scenie politycznej, ale są one raczej elementem gry wyborczej i komunikatem dla elektoratów. Pod koniec 2023 roku gazeta Frankfurter Allgemeine Zeitung doniosła, że kluczowi niemieccy politycy opozycyjnych ugrupowań CDU i CSU oraz wchodzącej w skład rządu partii FDP opowiedzieli się za ponownym uruchomieniem wygaszonych w Niemczech elektrowni jądrowych oraz budową nowych jednostek tego rodzaju. Sam Friedrich Merz, czyli przewodniczący CDU, w wywiadzie dla gazety Bild oświadczył, że jedną z pierwszych jego decyzji po ewentualnym dojściu do władzy byłoby ponowne podłączenie do sieci wygaszonego niemieckiego atomu"

I na koniec ogólny trend światowy :

https://300gospodarka.pl/300klimat/energetyka-jadrowa-na-fali-wznoszacej-na-prowadzenie-wychodza-azjatyckie-potegi

Można rozważać, która droga najkorzystniejsza dla Polski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

DHL zapłacił 0,03% swoich przychodów w ramach podatków w Polsce

w czym ma pomoc tak skonstruowany argument? podatek od obrotu?

22 godziny temu, RappaR napisał(a):

Pro forma 8 tysięcy netto to 96 netto czyli koło 11 tysięcy brutto. Jako minimum przyzwoitości.

 

No, stać mnie było z tego co zarobiłem na zrobienie lepszego remontu i mam obecnie takie warunki mieszkaniowe, że jak gdzieś szukałem czegoś innego, to naprawdę ciężko mi się znajduje coś, gdzie bym bardziej chciał mieszkać, czego ceny nie są 8-cyfrowe. 

 

Nie napisałem, że nigdzie nie ma lepszego mieszkania. Mi jest dobrze w MOJEJ STREFIE KOMFORTU. W sumie taka jest definicja STREFY KOMFORTU.

 

Nie chcę mieszkać w Gdyni. Czy naprawdę jestem jedyną osobą na świecie, która nie chce mieszkać w Gdyni, że to jest takie szokujące?

Czy ja naprawdę k**** muszę pisać 15 post z rzędu na temat tego, że mi się podoba mieszkanie w mieszkaniu, które urządziłem pod siebie?

 

Myslisz ze w Czarnogorze placa lekarzom na dyzurach tyle co w PL? :)

ewentualne odpisy na paliwo do prywatnego odrzutowca pewnie by nie zrekompensowaly lotow 3 razy w tygodniu na dyzur 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.