Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Czyli miał nie odblokowywać tej kasy czy jak?

przecież Ty triumfalnie tu pierwszy wpadłeś ogłaszając jak to Donald nam hajs od UE błyskawicznie załatwił, a jak się okazało, że to jedynie nasze zamrożone pieniądze, to już nieistotne, teraz dobrze, że odblokował, jutro będzie super, że pożyczył, Pisiory by nie dostały przecież

ja generalnie jestem totalnie antypolityczny, gardze tym całym chlewem od lewej do prawa od ponad dekady, więc generalnie mam ostro w pompie co tam sobie o mnie myślisz, możesz kontynuować fapowanko pod Bundeswero

16 minut temu, DRK napisał(a):

Ta kasa powinna przynajmniej częściowo pomóc ludziom zminimalizować straty. 

oczywiście dobrze, że jakieś pieniądze są, mimo wszystko zawsze jest obawa ile z nich zostanie przejedzona/zajumana, nie ma żadnej kontroli nad tym cyrkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, DRK napisał(a):
2 minuty temu, julekstep napisał(a):

34 WYROKI!!!

POWTARZAM! CZYDZIESCI CZTERY!!!!! To są wyroki tylko w sprawie karnej,  w sprawach cywilnych ma tego więcej . Giullianiego już licytują. Na Trampów i Kuscherów przyjdzie też kolej

Zaraz październik, czasu i tak już jest za mało na wszelakie osuszania, remontowania nie mówiąc o jakichkolwiek odbudowach zniszczonych mieszkań i domów. Ciepła już za wiele nie będzie, pewnych rzeczy nie da się robić przy ujemnych temperaturach (chociażby tynki). Majstrów i ekip braknie, żeby to wszystko wykończyć przed zimą. Niedopozazdroszczenia sytuacja poszkodowanych. Ta kasa powinna przynajmniej częściowo pomóc ludziom zminimalizować straty. 

Ja bym tych poszkodowanych umieścił w ośrodku księdza salcesona , z możliwością wykupu mieszkań na.           własność , a jeszcze Obajtek ma prawie 40 nieruchomości to też jest sporo, Szopa siedem mieszkań w Warszawie. Ogólnie zasoby mieszkaniowe tych aparatczyków -oligarchów PiSu rozwiązały by problem odbudowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

 

oczywiście dobrze, że jakieś pieniądze są, mimo wszystko zawsze jest obawa ile z nich zostanie przejedzona/zajumana, nie ma żadnej kontroli nad tym cyrkiem

Nawet jak miliard zajumajo, to choć cztery zostaną :) Tak przepadłyby wszystkie w czeluściach unijnej machiny.

Mniejsza strata to w sumie również  jakiś tam zysk :)

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, LeweBiodroSmoka napisał(a):

przecież Ty triumfalnie tu pierwszy wpadłeś ogłaszając jak to Donald nam hajs od UE błyskawicznie załatwił, a jak się okazało, że to jedynie nasze zamrożone pieniądze, to już nieistotne, teraz dobrze, że odblokował, jutro będzie super, że pożyczył, Pisiory by nie dostały przecież

ja generalnie jestem totalnie antypolityczny, gardze tym całym chlewem od lewej do prawa od ponad dekady, więc generalnie mam ostro w pompie co tam sobie o mnie myślisz, możesz kontynuować fapowanko pod Bundeswero

Ja nic nie pisałem o Bundeswehrze, ale rozumiem, że zakładasz, że napiszę i to jest argument :)

A post był trochę prześmiewczy, bo nazwałem rudym Furehrem.

Twoje nastawienie pokazuje, że co by nie zrobił będzie źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Twoje nastawienie pokazuje, że co by nie zrobił będzie źle.

Port w Szczecinie ujebany

żegluga ujebana

atom upierdolony

CPK do kosza 

DHL zapłacił 0,03% swoich przychodów w ramach podatków w Polsce

i to pewnie można mnożyć, nie ma znaczenia kto jest za to odpowiedzialny, jedynie co widać, to to kto na tym zyskuje

więc tak, zakładam, że będzie źle, bo nic nie wskazuje na to, że jednego pięknego dnia przestaniemy być dymani we wszystkie dziury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

Port w Szczecinie ujebany

żegluga ujebana

atom upierdolony

CPK do kosza 

DHL zapłacił 0,03% swoich przychodów w ramach podatków w Polsce

i to pewnie można mnożyć, nie ma znaczenia kto jest za to odpowiedzialny, jedynie co widać, to to kto na tym zyskuje

więc tak, zakładam, że będzie źle, bo nic nie wskazuje na to, że jednego pięknego dnia przestaniemy być dymani we wszystkie dziury

Jak już będą niemieckie firmy wykonywać remonty w Polsce, to się rozprujesz. Będzie o co. Teraz to takie pi****lenie wujka na weselu.

No patrz wszystko ujebane, jesteś ładowany w dupę (w swoim własnym przeświadczeniu), a mimo to po stagnacji w 2023 mamy jeden z większych wzrostów gospodarczych. Istny cud. Cud albo wiedza zawarta w memach lub dwuzdaniowych tweetach nie ma poparcia w ekonomii i mechanizmach gospodarczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

@Pablo81

ja z Tobą nie dyskutuje, bo nie ma o czym, jesteś największym betonem, a do tego elitarnym wieśniakiem, więc spocznij i się nie produkuj, przynajmniej w moją stronę

Nie dyskutujesz, bo jedyne na co cię stać to nazwanie mnie wieśniakiem i betonem. Typowa postawa, kiedy brak argumentów. Narkotyki jednak ryją banię :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

Jak już będą niemieckie firmy wykonywać remonty w Polsce, to się rozprujesz. Będzie o co. Teraz to takie pi****lenie wujka na weselu.

No patrz wszystko ujebane, jesteś ładowany w dupę (w swoim własnym przeświadczeniu), a mimo to po stagnacji w 2023 mamy jeden z większych wzrostów gospodarczych. Istny cud. Cud albo wiedza zawarta w memach lub dwuzdaniowych tweetach nie ma poparcia w ekonomii i mechanizmach gospodarczych.

Paliwo w "oszołomie" ma po 5.6 od Pana Donalda! A mu jeszcze jakieś atomy i inne PCK po głowie chodzo, niewdzięcznikowi pierd...nemu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Pan A. napisał(a):

Paliwo w "oszołomie" ma po 5.6 od Pana Donalda! A mu jeszcze jakieś atomy i inne PCK po głowie chodzo, niewdzięcznikowi pierd...nemu!

O Tępe A :)

Memy przeczytało i slogany przytacza :)

W całym kraju zaplanowano zamknięcie siedmiu kolejnych reaktorów do 2025 r., w tym dwóch w Indian Point Energy Center w Buchanan w stanie Nowy Jork. …

USA u siebie zamyka elektrownie atomowe, ale w Polsce będzie budować. Ciekawe dlaczego?

Ale takie tępaki jak @Pan A. powtarzają w kółko "atom, atom" nie poświęcając 5 min. na wyjście poza treść sloganu "atom nas zbawi".

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Pablo81 napisał(a):

O Tępe A :)

Memy przeczytało i slogany przytacza :)

W całym kraju zaplanowano zamknięcie siedmiu kolejnych reaktorów do 2025 r., w tym dwóch w Indian Point Energy Center w Buchanan w stanie Nowy Jork. …

USA u siebie zamyka elektrownie atomowe, ale w Polsce będzie budować. Ciekawe dlaczego?

Ale takie tępaki jak @Pan A. powtarzają w kółko "atom, atom" nie poświęcając 5 min. na wyjście poza treść sloganu "atom nas zbawi".

Ale przecież przy aktualnym celu klimatycznym i opłatach za emisje tylko atom nas może zbawić, czyż nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, fluber napisał(a):

Ale przecież przy aktualnym celu klimatycznym i opłatach za emisje tylko atom nas może zbawić, czyż nie?

Obecnie we Francji działa jedynie połowa elektrowni jądrowych.

Stany i Niemcy też wygaszają atom. Hmmm. Nie chcą być zbawieni?

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Nuclear_power_phase-out

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Obecnie we Francji działa jedynie połowa elektrowni jądrowych.

Stany i Niemcy też wygaszają atom. Hmmm. Nie chcą być zbawieni?

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Nuclear_power_phase-out

No ale jaką mamy alternatywę? Pamiętaj, że my nie mamy ani jednej elektrowni atomowej. Nie mamy czego wygaszać z powodu nadmiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pablo81 napisał(a):

Ale w krajach zachodnich jest trend wygaszania atomu. 

Mielibyśmy wybudować, żeby wygasić?

Zakładam, że jest trend gaszenia części atomu na rzecz odnawialnych źródeł, ale nie mogą być one stabilnym zrodlem mocy. Jakiś atom musi być przy tych cenach emisji, bo nie wchodzi w grę ani gaz, ani węgiel.  Dlatego nie będziemy budować 10 elektrowni tylko 1-2. No bo jaka inna jest alternatywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał(a):

Zakładam, że jest trend gaszenia części atomu na rzecz odnawialnych źródeł, ale nie mogą być one stabilnym zrodlem mocy. Jakiś atom musi być przy tych cenach emisji, bo nie wchodzi w grę ani gaz, ani węgiel.  Dlatego nie będziemy budować 10 elektrowni tylko 1-2. No bo jaka inna jest alternatywa?

Polska ma inne ceny emisji? 

Inn kraje chcą płacić, że zamykają?

Zagrożenie awarią jest stosunków małe, ale co robić z produktami reakcji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pablo81 napisał(a):

Polska ma inne ceny emisji? 

Inn kraje chcą płacić, że zamykają?

Zagrożenie awarią jest stosunków małe, ale co robić z produktami reakcji? 

Jeżeli zamienisz 50 procent atomu na 20 procent atomu a pozostałe 30 procent uzupelniasz odnawialna to jest to zmiana na plus.

My startujemy z innego poziomu - mamy 0 procent w atomie. Energia odnawialna jest najbardziej ekologiczna, ale żadna z nich nie może być produkowana 24h bo słońce nie zawsze świeci, wiatr nie zawsze wieje, nie zawsze jest ciepło itd. w takim systemie musi być źródło stałej mocy, które możesz włączać i wyłączać i regulować dowolnie tak jak węgiel czy gaz. Czy właśnie atom - aktualnie najbardziej ekologiczne rozwiązanie wg traktatów z 3 wymienionych wyżej.

Aktualnie jedynym poważnym krajem który dopłaca za ucieczkę od atomu są Niemcy. Ale my nie jesteśmy tak samo bogaci jak Niemcy.

A produkty uboczne trzeba zwyczajnie zakopać.

Wciąż nie napisałeś jaki Twoim zdaniem alternatywny scenariusz byłby dla nas korzystniejszy. Jaki inny mix energetyczny proponujesz dla Polski niż stały poziom mocy w atomie i pozostały, zmienny w odnawialnych źródłach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.