Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Mówisz? :)

Takich jak, że np. umie się do 8 liczyć? :)

Kolejne Twoje urojenie :)

Przeglądałem domy i mieszkania w mojej okolicy - takie po 2-3 miliony nie podobały mi się bardziej pod miejsce zamieszkania niż tu gdzie mieszkam

Byłem w Czarnogórze w dwóch wynajętych willach z cenami powyżej ~2,5 mln euro w necie i te mi się już podobały bardzo, ale to tak bardzo. I 2,5 mln euro to około 10 mln złotych, czyli kwota 8-cyfrowa.

8 to dwukrotność 4, liczby przy której już poległeś dwukrotnie, więc nie dziwi mnie, że kolejny raz nie podołałeś.

 

A co do remontu - z perspektywy czasu jestem zadowolony, mieszkanie bardzo lubię, wystrój idealny pode mnie, z perspektywy czasu jestem zadowolony.

Jeszcze bardziej bym był zadowolony gdybym wygrał w totka willę w Budvie, ale nie można mieć wszystkiego. 

https://www.rynekzdrowia.pl/Finanse-i-zarzadzanie/Szpitale-zaczynaja-odmawiac-leczenia-niektorym-pacjentom-Powod-Skonczyly-sie-pieniadze,262962,1.html

 

Nie rozumiem tego. Przecież można odebrać pieniądze TVP i przekazać na onkologię. Czemu jeszcze tego nie zrobiono?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy mają przystosowaną rzekę do transportu tom, gdzie tego transportu potrzebują. Tam gdzie go nie potrzebują chcą mieć dziką rzeczkę z mokradłami, czaplami, komarami i tym całym dzikim towarzystwem. I to jest całkiem logiczne z ich strony.

My natomiast chcemy mieć transport tam, gdzie my tego potrzebujemy i powinniśmy do tego dążyć nawet jeśli komuś się to nie podoba. Problem pewnie w tym, że chodzi o rzekę, która jest wspólna więc raczej nie możemy robić tak do końca co nam się podoba. Może wystarczy robić jedno a mówić drugie 😉 Jak to w polityce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, RappaR napisał(a):

Kolejne Twoje urojenie :)

Przeglądałem domy i mieszkania w mojej okolicy - takie po 2-3 miliony nie podobały mi się bardziej pod miejsce zamieszkania niż tu gdzie mieszkam

Byłem w Czarnogórze w dwóch wynajętych willach z cenami powyżej ~2,5 mln euro w necie i te mi się już podobały bardzo, ale to tak bardzo. I 2,5 mln euro to około 10 mln złotych, czyli kwota 8-cyfrowa.

8 to dwukrotność 4, liczby przy której już poległeś dwukrotnie, więc nie dziwi mnie, że kolejny raz nie podołałeś.

 

A co do remontu - z perspektywy czasu jestem zadowolony, mieszkanie bardzo lubię, wystrój idealny pode mnie, z perspektywy czasu jestem zadowolony.

Jeszcze bardziej bym był zadowolony gdybym wygrał w totka willę w Budvie, ale nie można mieć wszystkiego. 

https://www.rynekzdrowia.pl/Finanse-i-zarzadzanie/Szpitale-zaczynaja-odmawiac-leczenia-niektorym-pacjentom-Powod-Skonczyly-sie-pieniadze,262962,1.html

 

Nie rozumiem tego. Przecież można odebrać pieniądze TVP i przekazać na onkologię. Czemu jeszcze tego nie zrobiono?

Wow 

Zrobić ci laskę za dom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, josephnba napisał(a):

Wow 

Zrobić ci laskę za dom?

Czyli, że się zgodzisz to już wiemy, pozostała kwestia ceny. 

8 minut temu, josephnba napisał(a):

Wow 

Zrobić ci laskę za dom?

Czyli, że się zgodzisz to już wiemy, pozostała kwestia ceny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, RappaR napisał(a):

Kolejne Twoje urojenie :)

Przeglądałem domy i mieszkania w mojej okolicy - takie po 2-3 miliony nie podobały mi się bardziej pod miejsce zamieszkania niż tu gdzie mieszkam

Byłem w Czarnogórze w dwóch wynajętych willach z cenami powyżej ~2,5 mln euro w necie i te mi się już podobały bardzo, ale to tak bardzo. I 2,5 mln euro to około 10 mln złotych, czyli kwota 8-cyfrowa.

8 to dwukrotność 4, liczby przy której już poległeś dwukrotnie, więc nie dziwi mnie, że kolejny raz nie podołałeś.

 

A co do remontu - z perspektywy czasu jestem zadowolony, mieszkanie bardzo lubię, wystrój idealny pode mnie, z perspektywy czasu jestem zadowolony.

Jeszcze bardziej bym był zadowolony gdybym wygrał w totka willę w Budvie, ale nie można mieć wszystkiego. 

https://www.rynekzdrowia.pl/Finanse-i-zarzadzanie/Szpitale-zaczynaja-odmawiac-leczenia-niektorym-pacjentom-Powod-Skonczyly-sie-pieniadze,262962,1.html

 

Nie rozumiem tego. Przecież można odebrać pieniądze TVP i przekazać na onkologię. Czemu jeszcze tego nie zrobiono?

Skoro pisaliśmy o wysokościach kosztów remontu, a ty piszesz, że nie są tak wysokie, bo mieszkanie o podobnym standardzie w Czarnogórze jest warte 2.5 mln USD, to jest to dla mnie bzdura, bo wartość tamtego mieszkania wynika głównie z położenia. 

Ja wyremontowalem lokal użytkowy 140m z wymiana instalacji za 140k, a taki w Malibu kosztuje 3mln USD, więc zrobiłem świetny interes. Proszę cię :)

A z mieszkania musisz być super zadowolony, bo pisałeś w końcu to już tyle razy, więc po prostu musi tak być.

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Skoro pisaliśmy o wysokościach kosztów remontu, a ty piszesz, że nie są tak wysokie, bo mieszkanie o podobnym standardzie w Czarnogórze jest warte 2.5 mln USD, to jest to dla mnie bzdura, bo wartość tamtego mieszkania wynika głównie z położenia. 

Gdzie tak napisałem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał(a):

Gdzie tak napisałem? 

Napisałeś, że twoje mieszkanie ci się podoba, że takiego nie znajdziesz do 10 mln zł. Po czym starałeś się naprawić pomyłkę stwierdzeniem, że chodziło o cenę mieszkania w innej części świata.

Ale wszyscy wiemy, że nie umiesz cyferek do 8 policzyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Napisałeś, że twoje mieszkanie ci się podoba, że takiego nie znajdziesz do 10 mln zł. Po czym starałeś się naprawić pomyłkę stwierdzeniem, że chodziło o cenę mieszkania w innej części świata.

Ale wszyscy wiemy, że nie umiesz cyferek do 8 policzyć :)

Powiem więcej. Takiego nie znajdę za żadną cenę :) I jestem tego absolutnie pewien. 

Ja nie Ty, nie wkręcaj mnie w swoje urojenia w pełnoobjawowym zespole Korsakowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RappaR napisał(a):

Powiem więcej. Takiego nie znajdę za żadną cenę :) I jestem tego absolutnie pewien

Ja nie Ty, nie wkręcaj mnie w swoje urojenia w pełnoobjawowym zespole Korsakowa. 

 

W dniu 17.09.2024 o 14:23, RappaR napisał(a):

No, stać mnie było z tego co zarobiłem na zrobienie lepszego remontu i mam obecnie takie warunki mieszkaniowe, że jak gdzieś szukałem czegoś innego, to naprawdę ciężko mi się znajduje coś, gdzie bym bardziej chciał mieszkać, czego ceny nie są 8-cyfrowe. 

Ale to że mój samochód jest droższy, nie oznacza wcale, że auto za 30 tysięcy nie potrafi jeździć. 

Pointa czy w pijackim zwidzie strzelasz na oślep?

Pozdro dla Korsakowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pablo81 napisał(a):

 

Pozdro dla Korsakowa :)

Zapomniałem, że posiadasz poważne upośledzenie umysłowe.

Zwroty takiego i takiego gdzie bardziej bym chciał mieszkać nie są identyczne i nie mają takiego samego znaczenia. 

 

Masz szczęśćie, żę kryteria rekrutacyjne do SS zostały złagodzone przez lata, inaczej by Ciebie zdyskwalifikowali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, RappaR napisał(a):

Zapomniałem, że posiadasz poważne upośledzenie umysłowe.

Zwroty takiego i takiego gdzie bardziej bym chciał mieszkać nie są identyczne i nie mają takiego samego znaczenia. 

 

Masz szczęśćie, żę kryteria rekrutacyjne do SS zostały złagodzone przez lata, inaczej by Ciebie zdyskwalifikowali. 

Raz piszesz, że takiego miejsca nie znajdziesz za żadną cenę (w sensie, że jest najlepsze), a potem, że za 10 baniek to może by i coś lepszego można. 

Nie potrafisz liczyć do 8, twoja znajomość języka jest zbyt mała, żebyś obrócił kota ogonem i na dodatek masz tak małą wiedzę w zakresie historii, że myślisz, iż mógłbym zostać wcielony do SS, mimo, że nie mam 100 lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pablo81 napisał(a):

Raz piszesz, że takiego miejsca nie znajdziesz za żadną cenę (w sensie, że jest najlepsze), a potem, że za 10 baniek to może by i coś lepszego można. 

 

Gdzie napisałem, że jest najlepsze? Napisałem, że takiego nie znajdę(w nawiasie jesteś idiotą)

 

Ty nie potrafisz przeczytać ze zrozumieniem jednego zdania, cud, że jesteś w stanie wykonać rozkazy od Helmuta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, RappaR napisał(a):

Gdzie napisałem, że jest najlepsze? Napisałem, że takiego nie znajdę(w nawiasie jesteś idiotą)

 

Ty nie potrafisz przeczytać ze zrozumieniem jednego zdania, cud, że jesteś w stanie wykonać rozkazy od Helmuta. 

k****, nie znajdę takiego w domyśle, że jest najlepsze. No chyba, że piszesz oczywistość, że nie ma dwóch identycznych mieszkań :)

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast przyznać że walnąłeś się w prostym 8 cyfrowym tekście co nie jest jakimś nawet istotnym przeliczeniem to tworzysz teraz teorie zagraniczne gdy wyszedł wynik ponad 9 mln. Ba. Na rozwinięcie obrony pokombinowałeś z Czarnogórą tworząc mocno niespójną linię obrony.
 

Przecież zastawienie willi z widokiem nadmorskim do mieszkania w „brzydkim” miejscu a takowym są te wszystkie miasta Górnego Śląska ( mają swój urok ale wiesz o co chodzi) z bonusem pylicy i szkód górniczych, dziur w drogach i ogólnopanujacej szarzyzny  to jest ośmieszanie się. I im bardziej w to wchodzisz tym gorzej to wygląda. 
 

wyzywanie w ramach odwetu kolegi od alkoholików czy SS manów nie zmieni komicznego wydźwięku twojego wygibasa. 
 

tak trudno przyznać coś co Ciebie nic nie kosztuje że walnąłeś się w wyliczeniach ( w sumie nie było wyliczeń bo po prostu chciałeś ogólnie przekazać że cenisz swoje lokum co naturalne) o 1 cyfrę bo i milion za mieszkanie może brzmieć i ładnie i naturalnie. 
 

reasumując - nawet nie zauważyłeś że najgorzej wygląda twój upór i ściema że od początku miałeś na myśli 10 baniek. 
 

przecież taki błąd w tego typie dyskusji nie jest istotny i tekst że miałeś na myśli 7 cyfr ujmy by Tobie nie przyniosło. 
 

dbajsc o swój dom / mieszkanie, starając się je wyremontować i zaprojektować po swojemu ma swoją wartość i oczywiste że właściciel przeceni jego rynkową wartość. Ale próba obrony konceptu 10 mln vs wartość rynkowa mieszkania na GS się nie broni. 
 

dlatego zamiast przyznać omyłkę ( mało istotna w tej dyskusji - gorzej jakby dotyczyło to dozowania leków ) idziesz na zwarcie którego nie możesz wygrać. 
 

po co? Jesteś takim człowiekiem który nie umie przyznać się do błędu? Nawet nieistotnego? Słabo to wygląda. 

I pisze to bez zgryźliwości czy zazdrości bo czytając opis i zdjęcia które wstawiłeś masz bardzo ładne mieszkanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Pablo81 napisał(a):

k****, nie znajdę takiego w domyśle, że jest najlepsze. No chyba, że piszesz oczywistość, że nie ma dwóch identycznych mieszkań :)

Jak widać ta oczywistość Ciebie przerosła :)

16 minut temu, ignazz napisał(a):

Zamiast przyznać że walnąłeś się w prostym 8 cyfrowym tekście co nie jest jakimś nawet istotnym przeliczeniem to tworzysz teraz teorie zagraniczne gdy wyszedł wynik ponad 9 mln. Ba. Na rozwinięcie obrony pokombinowałeś z Czarnogórą tworząc mocno niespójną linię obrony.
 

Przecież zastawienie willi z widokiem nadmorskim do mieszkania w „brzydkim” miejscu a takowym są te wszystkie miasta Górnego Śląska ( mają swój urok ale wiesz o co chodzi) z bonusem pylicy i szkód górniczych, dziur w drogach i ogólnopanujacej szarzyzny  to jest ośmieszanie się. I im bardziej w to wchodzisz tym gorzej to wygląda. 
 

wyzywanie w ramach odwetu kolegi od alkoholików czy SS manów nie zmieni komicznego wydźwięku twojego wygibasa. 
 

tak trudno przyznać coś co Ciebie nic nie kosztuje że walnąłeś się w wyliczeniach ( w sumie nie było wyliczeń bo po prostu chciałeś ogólnie przekazać że cenisz swoje lokum co naturalne) o 1 cyfrę bo i milion za mieszkanie może brzmieć i ładnie i naturalnie. 
 

reasumując - nawet nie zauważyłeś że najgorzej wygląda twój upór i ściema że od początku miałeś na myśli 10 baniek. 
 

przecież taki błąd w tego typie dyskusji nie jest istotny i tekst że miałeś na myśli 7 cyfr ujmy by Tobie nie przyniosło. 
 

dbajsc o swój dom / mieszkanie, starając się je wyremontować i zaprojektować po swojemu ma swoją wartość i oczywiste że właściciel przeceni jego rynkową wartość. Ale próba obrony konceptu 10 mln vs wartość rynkowa mieszkania na GS się nie broni. 
 

dlatego zamiast przyznać omyłkę ( mało istotna w tej dyskusji - gorzej jakby dotyczyło to dozowania leków ) idziesz na zwarcie którego nie możesz wygrać. 
 

po co? Jesteś takim człowiekiem który nie umie przyznać się do błędu? Nawet nieistotnego? Słabo to wygląda. 

I pisze to bez zgryźliwości czy zazdrości bo czytając opis i zdjęcia które wstawiłeś masz bardzo ładne mieszkanie. 

Ale ja od początku miałem na myśli 8 cyfr i dalej to podtrzymuję. 

Ponawiam - mieszka mi się pod względem lokalizacji/wystroju/ułożenia w obecnym mieszkaniu bardzo dobrze. Jak się czasami przeglądało jakieś oferty innych mieszkań czy to w nowym budownictwie czy domków jednorodzinnych, to takie kilkukrotnie droższe, z kwotami 7-cyfrowymi, mi się po prostu mniej podobały. 

Mam buty tańsze 10 razy od trampek Balenciagi, ale podobają mi się bardziej, mimo że są dużo mniej warte.

Pisanie o kwocie 7-cyfrowej w obrębie mieszkań obecnie w Polsce nie ma zbytnio sensu, bo teraz w dużych miastach do tej kwoty powoli dochodzą kawalerki. 

Serio, co jest niespotykanego w tym, że komuś się może podobać miejsce, które dostosował pod siebie i woli je od innych? 

Wolę polecieć na wakacje do Czarnogóry niż do Londynu, mimo że Czarnogóra jest 5 razy tańsza. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź już nie ściemniaj. Masz 70 metrowe mieszkanie mocno z rynku wtórnego w mieście nie będącym w top 10 cen w Polsce wiec podtrzymywanie jakiegokolwiek kontekstu 10 mln .. i wyżej nie jest w kontekście cen poprawne w wycenie. Jest tyle form ekspresji okazania przywiązania do własnego lokum ze nie trzeba tu wygibasa z taka akurat kwota. Jedyny powód to „samodowartosviowanie” się. 
Bez sensu. 
 

Jezeli twierdzisz ze nigdzie w Polsce lub nawet twojej okolicy nie ma niczego za 2 mln co byłoby krokiem do przodu w zakresie mieszkania w danej okolicy ( tu trzeba opuścić strefę komfortu bycia w tym miejscu gdzie jesteś ze względu na przyzwyczajenia) to brakuje wyobraźni moim zdaniem. 
 

Mozesz się zasłonić oczywiście swoimi preferencjami a ja pisze o ogólnych aspektach lokalizacji gdzie stosuje wartości ogólne. Przecież  przekładając to na moje preferencje -  cenie np widok z okna obecnie ale i bliskość Starówki i tego mi może wiele domów na obrzeżu nie dać co dla innych ( ogród ) może być bezcenne. 

Temat do dyskusji rozległy ale daj spokój z tymi 10 bankami. 
 

za to kupisz najładniejszy dom z widokiem na molo w Gdyni i jeszcze zostanie na śmigło w Kolumbii

Lub od nowa w dużo niższej cenie wybudują to

https://ogrodytesoro.pl/rezydencje/
 

 

Fajny koncept osiedla zamkniętego z stawem pośrodku 

Gdynia ale zadupie daleko od zgiełku miasta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał(a):

Wiedziałem, że mamy na forum bańkę zarobkową w stosunku do społeczeństwa, ale dyskusji o mieszkaniach za 8 cyfr nie przewidywałem 

72.000 rocznie. Oburzenie 3 lata temu pamietam. 

Gdzie nie pisałem o średniej tylko o elicie 32 plus i doświadczeniu zawodowym wyższym niż student 

Dla świetego spokoju wtedy odpuściłem 

A to była kwota netto dla jdg przed opodatkowaniem i zusem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ignazz napisał(a):

72.000 rocznie. Oburzenie 3 lata temu pamietam. 

Gdzie nie pisałem o średniej tylko o elicie 32 plus i doświadczeniu zawodowym wyższym niż student 

Dla świetego spokoju wtedy odpuściłem 

A to była kwota netto dla jdg przed opodatkowaniem i zusem 

Pisałeś o minimum przyzwoitości przecież. My jesteśmy w bańce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.