Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie FB urzędu miasta, w którym mam nieruchomości zbierana jest woda dla powodzian i prominenci z ratusza dzielnie biorą udział w akcji. No nic mnie tak nie wkurwia... Na jakieś festyny wydali setki tysięcy złotych, zrobili jakiś plac zabaw za pół bańki, gdzie prywatny inwestor nie będący Rapparem, zpalacilby max 100k, wykonanie każdej inwestycji przepłacają dla własnych korzyści, a teraz bohatersko robią zbiórkę na rzeczy, które państwo/województwo/gmina/miasto powinno SAMO zabezpieczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Na stronie FB urzędu miasta, w którym mam nieruchomości zbierana jest woda dla powodzian i prominenci z ratusza dzielnie biorą udział w akcji. No nic mnie tak nie wkurwia... Na jakieś festyny wydali setki tysięcy złotych, zrobili jakiś plac zabaw za pół bańki, gdzie prywatny inwestor nie będący Rapparem, zpalacilby max 100k, wykonanie każdej inwestycji przepłacają dla własnych korzyści, a teraz bohatersko robią zbiórkę na rzeczy, które państwo/województwo/gmina/miasto powinno SAMO zabezpieczyć. 

procedura budżetowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fluber napisał(a):

Czy była już odpowiedź Premiera pod tytułem „ja wam wójta nie wybierałem i niech każdy robi to co do niego należy”?  
 

gitarę zawracają Panu Premierowi, a ten ma ważniejsze rzeczy na głowie, musi jeszcze nagrywki zrobić jak przez okno/balkon wchodzi do zniszczonego domu, przez ledwo otwierające się drzwi za którymi czeka ekipa filmowa już ma :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwijcie mnie szukającym teorii spiskowej, ale poniższy cytat pierwsze co ciśnie mi na usta, to że ta powódź jest zajebistym powodem do zebrania danych, a następnie dojechania obywateli unijnym zielonym ładem za budynki, które nie spełniają norm energetycznych:

 

Screenshot_2024-09-18-19-52-02-585_com.android.chrome-edit.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, P_M napisał(a):

Nazwijcie mnie szukającym teorii spiskowej, ale poniższy cytat pierwsze co ciśnie mi na usta, to że ta powódź jest zajebistym powodem do zebrania danych, a następnie dojechania obywateli unijnym zielonym ładem za budynki, które nie spełniają norm energetycznych:

 

Screenshot_2024-09-18-19-52-02-585_com.android.chrome-edit.jpg

Ja bym poszedł dalej..  być może Tusk celowo doprowadził do jak największych strat, żeby potem dojechać ludzi zielonym ładem..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Ja bym poszedł dalej..  być może Tusk celowo doprowadził do jak największych strat, żeby potem dojechać ludzi zielonym ładem..?

To że 10 września komisarz UE powiedział Tuskowi, że będzie wielka powódź a on to zbagatelizował wcale nie musi oznaczać że Tusk chciał doprowadzić do jak największych strat. Opanuj się z tymi teoriami spiskowymi.

28 minut temu, P_M napisał(a):

Nazwijcie mnie szukającym teorii spiskowej, ale poniższy cytat pierwsze co ciśnie mi na usta, to że ta powódź jest zajebistym powodem do zebrania danych, a następnie dojechania obywateli unijnym zielonym ładem za budynki, które nie spełniają norm energetycznych:

 

Screenshot_2024-09-18-19-52-02-585_com.android.chrome-edit.jpg

Ogólnie to już w regulaminie tych bezzwrotnych dotacji na 10, 100 i 200 koła już jest napisane, że wójtowie będą powoływać specjalne komisje do oceny zasadności pomocy i do szacowania strat, więc pewnie oni będą jakąś ewidencję prowadzić.

Do zielonego ładu już jest CEEB. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, fluber napisał(a):

To że 10 września komisarz UE powiedział Tuskowi, że będzie wielka powódź a on to zbagatelizował wcale nie musi oznaczać że Tusk chciał doprowadzić do jak największych strat. Opanuj się z tymi teoriami spiskowymi.

 

Szkoda, że tylko Tuskowi powiedział, a zapomniał o rządzących Słowenią, Rumunią, Austrią, Węgrami, Słowacją, Czechami :(

 

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

Szkoda, że tylko Tuskowi powiedział, a zapomniał o rządzących Słowenią, Rumunią, Austrią, Węgrami, Słowacją, Czechami :(

Rządzący Słowenia, Rumunia, Austria, Węgrami, Słowacja i Czechami też mieli wypowiedzi o tym że nie ma powodów do paniki i prognozy nie są alarmujące dzień przed tym jak ludzie zaczęli się topić w fali powodziowej? A podlegający im ludzie mówili że nie ma potrzeby spuszczać wody ze zbiorników?

Nie za bardzo się orientuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał(a):

Rządzący Słowenia, Rumunia, Austria, Węgrami, Słowacja i Czechami też mieli wypowiedzi o tym że nie ma powodów do paniki i prognozy nie są alarmujące dzień przed tym jak ludzie zaczęli się topić w fali powodziowej? A podlegający im ludzie mówili że nie ma potrzeby spuszczać wody ze zbiorników?

Nie za bardzo się orientuję.

https://www.facebook.com/reel/534583842294302/?mibextid=rS40aB7S9Ucbxw6v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pablo81 napisał(a):

To nie jest osobą rządząca żadnym.z wymienionych krajów. Chyba że to kolejna teoria spiskowa

 3km od mojej chałupy osłanka Wielichowska prowadziła akcje protestacyjna z mieszkańcami, a Zalewską prawie zlinczowali jak przyjechała, bo zaproponowała żeby na zbiornik przeznaczyć fragment parku w którym aktualnie nasza wybitna snoblistka Tokarczuk realizuje fascynujące pogadanki w ramach swojego festiwalu. 

No ale wierz w co chcesz:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, LONGER01 napisał(a):

Zero zaskoczenia 

Kluczowego eksperta do spraw ochrony przeciwpowodziowej Odry próbował zwerbować niemiecki wywiad, żeby protestował przeciwko budowaniu zbiorników retencyjnych i opowiedział się za renaturyzacja która zablokuje żeglugę na Odrze i potwierdziło to ABW? I rząd pracuje nad renaturyzacja Odry i ma od tego parlamentarny zespół?

Jasne, że były śmiechy że Tusk to niemiecki agent, ale z tego co facet powiedział na wizji wynika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mają werbować płotki, jak mają zwerbowanego Tuska?

Czyli to Niemcy spowodowali tak duże straty żeby wprowadzić zielony ład?

To by się trzymało kupy.

I śnięte ryby w Odrze są wina Tuska (Niemiec), a z drugiej strony renaturyzacja Odry też jest winą Tuska (Niemiec)... Hmmm... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Po co mają werbować płotki, jak mają zwerbowanego Tuska?

Bo do zeszłego roku Tusk nie rządził w tym kraju i nie mógł decydować?

6 minut temu, Pablo81 napisał(a):

 

Czyli to Niemcy spowodowali tak duże straty żeby wprowadzić zielony ład?

To by się trzymało kupy.

I śnięte ryby w Odrze są wina Tuska (Niemiec), a z drugiej strony renaturyzacja Odry też jest winą Tuska (Niemiec)... Hmmm... 

W Polsce na Odrze transport wodny śródlądowy praktycznie nie występuje. W interesie Niemiec jest by tak pozostało. Żeby odra nadawała się do żeglugi, to musiałaby by być uregulowana tak jak np. Ren. Stąd ruch przeciw regulacji i zespół ds renaturyzacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.