Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, ignazz napisał(a):

Prawda jest taka że jeden user z racji miejsca zamieszkania miał coś ciekawego do napisania a reszta to tak trochę wypisuje na siłę cokolwiek co tam sobie chce. Prawda jest okrutna że politycy od lat się nie sprawdzają, koszty ich utrzymania rosną bo nagle członkowie rodzin podłączyli się pod system, media wykorzystywane są przeciwko tym co chcieli by cokolwiek wiedzieć bo pod płaszczykiem informowania idzie manipulacja a my i tak będziemy sobie skakać do gardła zamiast wyrwać chwasty. Co dobre widać że to są nieudacznicy nie mający żadnych innych nie tylko sukcesów ale w wielu przypadkach politycy nic innego nie robili w życiu. Przegrywamy walkę o nasz kraj i nasze pieniądze już przed poranną kawą. A wpisy niemerytoryczne ale w odczuciu autora tekstu może zabawne czy quasi finezyjne pomagają tym obsranym politykom. 

wiarygodność tego usera jest nikła w dodatku trollujac w tym temacie tylko betonuje i cementuje ten układ polityczny o którym wspomniałeś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał(a):

Btw. właściwie jedyne co napisałem o Tusku to że zachował się jak Morawiecki.

 

33 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

kto pisze a nie co pisze :) Jie odnosisz się do treści a autora, a więc nie ma żadnego merytorycznego wkładu w dyskusję. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Przecież odniosłem się do treści :) C'mon, to nie jest trudne ;)

Ale głównie do autora.

Musisz zrozumieć, że jak w sobotę strażacy robili ewakuację, to po prostu padał deszcz, rzeka nie wylewała, a ludzie najwyraźniej usłyszeli, że " nie ma powodów do paniki", tylko tam gdzie będzie dramat. A u nich dramatu nie było. Tzn. był dzień później, tylko wtedy już się nie dało ich ewakuować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fluber napisał(a):

Ale głównie do autora.

Musisz zrozumieć, że jak w sobotę strażacy robili ewakuację, to po prostu padał deszcz, rzeka nie wylewała, a ludzie najwyraźniej usłyszeli, że " nie ma powodów do paniki", tylko tam gdzie będzie dramat. A u nich dramatu nie było. Tzn. był dzień później, tylko wtedy już się nie dało ich ewakuować. 

Zacytowałem, z czym się nie zgadzam i na podstawie tego określiłem ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, eMeS napisał(a):

O, dzięki!

Cytat

Podkreślił, że są bardzo duże rezerwy w większości zbiorników retencyjnych. Jeśli chodzi o tych najbliższych kilkadziesiąt godzin te zbiorniki nie będą wypełnione ani przepełnione. Z całą pewnością ta infrastruktura zda o wiele lepiej egzamin niż kiedykolwiek w przeszłości - zapewnił premier.

Cytat

 

nie będzie tak jak w przypadku powodzi w 2010 r., kiedy "weekend został w jakimś sensie trochę przespany".

Wtedy w piątek żegnaliśmy się uspokojeni nie najgorszymi prognozami, a w poniedziałek już duża część kraju była pod wodą, więc dzisiaj na pewno nikt tego błędu nie popełni- powiedział premier.

 

 

1 minutę temu, Pablo81 napisał(a):

Zacytowałem, z czym się nie zgadzam i na podstawie tego określiłem ciebie.

Ja tylko napisałem, dlaczego w sobotę ludzie nie chcieli się ewakuować. 

A w obliczu tego co się wydarzyło i tego co wrzucił @eMeS nie ma żadnych wątpliwości, że premier zbagatelizował zagrożenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, fluber napisał(a):

O, dzięki!

 

Ja tylko napisałem, dlaczego w sobotę ludzie nie chcieli się ewakuować. 

A w obliczu tego co się wydarzyło i tego co wrzucił @eMeS nie ma żadnych wątpliwości, że premier zbagatelizował zagrożenie.

Dlatego lepsze są konkretne argumenty w temacie niż histerie z wykrzyknikami i emotkami.

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://oko.press/ale-tu-u-was-pieknie-szkoda-ze-to-juz-nie-potrwa-dlugo-mieszkancy-kotliny-klodzkiej-walcza-z-regulacja-rzek

 

Cytat

"Zbiorniki retencyjne same w sobie nie zawsze muszą stanowić zagrożenie. Jeżeli dany teren zostanie dokładnie zbadany oraz oszacowane zostaną wiążące się z taką inwestycją straty (takie jak wywłaszczenia i zniszczenie środowiska) i mimo tego okaże się to adekwatne do redukcji szkód powodziowych, to oczywiście można taki zbiornik postawić. Jednak z mojego doświadczenia wynika, że w Polsce nigdy takiego dowodu nie przedstawiono. Budowanie zbiorników, w przypadku gdy nieodwracalnie niszczy się przyrodę, a wymierne korzyści są najprawdopodobniej żadne, jest czystą aberracją" – tłumaczy specjalista.

Z taką oceną zgadzają się aktywiści, którzy walczą nie tylko o zahamowanie budowy suchych zbiorników retencyjnych na ziemi kłodzkiej, ale zaprzestanie jakichkolwiek działań, które mogłyby prowadzić do naruszenia dzikiego ekosystemu Kotliny.

fajni ci polscy specjaliści

najważniejsze, że aktywistom udało się zachować dziki ekosystem Kotliny

a całość artykułu byłaby nawet pocieszna (napisana takim pseudo opiekuńczo-profesjonalnym tonem) gdyby tysiące ludzi domów nie straciło. Za miesiąc jeszcze jakiś krótki reportaż o tym, jak idzie odbudowa domów i można wracać do praworządności, konstytucji i innych problemów pierwszego świata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam https://nto.pl/program-dla-odry-idzie-do-poprawki-zamiast-nowych-budowli-hydrologicznych-bedzie-renaturalizacja/ar/c1-18681997

2 miesiące temu podjęto decyzję o tym żeby zakazać budowy zbiorników na Odrze i przywrócić jej naturalny stan. Myślę że w tych okolicznościach to się zmieni

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, fluber napisał(a):

przemawiał we Wrocławiu że prognozy są optymistyczne (skąd on je wytrzasnął nie wiem)

Bo prognozy były optymistyczne w piątek, ale dla Wrocławia. Wcześniej zapowiadano tu w weekend dużo większy deszcz (poszedł w kierunku opole/śląsk), we Wrocławiu obawialiśmy się że nas po prostu zaleje ulewa, stąd był sztab w mieście od środy/czwartku. Mieszano wątki w mediach i komunikacyjnie był chaos. Wojewoda Dolnośląski, który jest byłym Starostą Kłodzkim, totalnie spał i powołał sztab kryzysowy dopiero po miejskim we Wrocławiu, pewnie po telefonie z Warszawy, że Tusk już jedzie.

Dwa, samo zalanie Wrocławia - kilka razy dziennie potrafią się zmieniać prognozy co do wysokości fali od 6 m do prawie 8 m. Jeżeli w piątek szło info o 6 m, to można było generalnie mówić, że Wrocław jest bezpieczny.  

14 godzin temu, fluber napisał(a):

Za Nysę powinny się pojawić zarzuty prokuratorskie. Jeszcze w piątek ziomek z wód polskich twierdził że nie ma potrzeby robić zrzutu, w niedzielę musieli zalać szpital.

Wody Polskie totalnie dają dupy, dziś zwalali na TAURON za sytuację na Mietkowie, później się okazało, że dostali info o zrzucie z Zagórza na dedykowany w procedurze mail, tylko nikt go u nich nie przeczytał. Dane o poziomach zbiorników są dostępne i tak np. TAURON luzował zbiorniki które mu powierzono do zarządu od 13.09, a Wody Polskie nic nie robiły. 

6 godzin temu, fluber napisał(a):

Wojewoda Dolnośląski wczoraj w radio: Potrzebujemy wody i żywności. Jeśli ktoś chce pomóc, może wpłacać pieniądze na samorządowe konta

Ten człowiek to jakaś chodząca kompromitacja 

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.