Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Koelner napisał(a):

c***e nas ruchają. ja bym PiS i PO zamknął w pizdu i nastał czas na dyktaturę wojskową która zrobi porządek a następnie rozpisze wybory z jowami i rozpierdoli te urzędy, ministerstwa, prezydenckie Bizancjum i sądownictwo które jedni i drudzy rozjebali, i tak powiem 

Nie wiem czy coś jowy zmienią. Niedawno osobą, która dobrze znam zostawała wysoko postawionym samorządowcem i jak czasami opowiada jak dysponowane były/są środki publiczne to jest farsa. Miasto płaci za to samo x (gdzie x to niekoniecznie 2) razy więcej niż zapłaciłby prywatny inwestor. Więc nie wiem, czy osoba wybrana z jowu byłaby "czysta" i działała w interesie państwa. 

Mamy dalej system feudalny, gdzie szeregowy chłop pańszczyzny ma płacić na szlachtę, która dysponuje jego kasą wg własnego uznania, a w zasadzie interesu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Nie wiem czy coś jowy zmienią. Niedawno osobą, która dobrze znam zostawała wysoko postawionym samorządowcem i jak czasami opowiada jak dysponowane były/są środki publiczne to jest farsa. Miasto płaci za to samo x (gdzie x to niekoniecznie 2) razy więcej niż zapłaciłby prywatny inwestor. Więc nie wiem, czy osoba wybrana z jowu byłaby "czysta" i działała w interesie państwa. 

Mamy dalej system feudalny, gdzie szeregowy chłop pańszczyzny ma płacić na szlachtę, która dysponuje jego kasą wg własnego uznania, a w zasadzie interesu. 

Ten co najgłośniej darł mordę o JOWy, sprzedał się Kaczyńskiemu jak tania k**** 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak historycznie jedynym rozwiązaniem na problemy demokracji było więcej demokracji.

Problem z KO jest jej tyranią, władza sądownicza całkowicie poza kontrolą społeczną.

Dyktatura wojskowa w niczym nie pomoże, ale wybory sędziów już by sporo mogły zmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, RappaR napisał(a):

Tak historycznie jedynym rozwiązaniem na problemy demokracji było więcej demokracji.

Jeżeli jakiś Mariusz potrafi palnąć przed kamerą, że w Powstaniu Warszawskim Mieszko I walczył z Krzyżakami to nie sądzę żeby dawanie mu do ręki większej ilości demokratycznych narzędzi było dobrym pomysłem. 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Życie_to_mem napisał(a):

Jeżeli jakiś Mariusz potrafi palnąć przed kamerą, że w Powstaniu Warszawskim Mieszko I walczył z Krzyżakami to nie sądzę żeby dawanie mu do ręki większej ilości demokratycznych narzędzi było dobrym pomysłem. 🙃

Masz rację. Monarchią absolutną trzeba wprowadzić. Proponuję mnie, ewentualnie kogoś z mojej rodziny. 
Jestem pewien, że odnotuje dużą poprawę w kraju 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, RappaR napisał(a):

Masz rację. Monarchią absolutną trzeba wprowadzić. Proponuję mnie, ewentualnie kogoś z mojej rodziny. 
Jestem pewien, że odnotuje dużą poprawę w kraju 

W ramach demokracji jest sporo rozwiązań i koncepcji w jaki sposób wybierać oraz kontrolować poszczególne władze. 

Twoja koncepcja przyjęła się dosłownie tylko w kilkunastu stanach w USA i to w dodatku wyłącznie na poziomie lokalnym (bo sędziów federalnych wybierają prezydent i senat). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Życie_to_mem napisał(a):

W ramach demokracji jest sporo rozwiązań i koncepcji w jaki sposób wybierać oraz kontrolować poszczególne władze. 

Twoja koncepcja przyjęła się dosłownie tylko w kilkunastu stanach w USA i to w dodatku wyłącznie na poziomie lokalnym (bo sędziów federalnych wybierają prezydent i senat). 

Widzisz. Tam wybierają nawet sędziów federalnych. Im szybciej się ukróci Polską dyktaturę sędziów tym lepiej dla jej populacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RappaR napisał(a):

A to wszystko musi być wyborami bezpośrednimi? 
Nie można systemów łączyć? 

To chyba trochę źle cię zrozumiałem.

Mam też wrażenie, że wybór selekcjonera kadry w głosowaniu powszechnym nie byłby takim złym rozwiązaniem. :)

Na pewno uniknęlibyśmy wynalazków jak Boniek, Brzęczek czy Fornalik, za to Strejlau, Wójcik i Smuda przyszliby parę lat wcześniej plus w którymś momencie kadrę objąłby Kasperczak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy kogoś to interesi, ale parę słów na temat walki z powodzią:

1. Absolutnie wszystkie prognozy, modele i zapowiedzi pokazywały, że wydarzy się to co się wydarzyło. Tydzień wcześniej było wiadomo że będzie katastrofa. Mimo tego lokalne władze do końca żyły nadzieją że nic się nie wydarzy. Jak zwykle tylko strażacy stanęli na wysokości zadania.

2. PiS zaniedbał stan koryt rzek. A konkretnie to wody polskie. Wszystko zarośnięte po pachy. U mnie w mieście 24h przed fala powodziową lokalsi koparkami wyrywali drzewa z rzeki

3. Nigdy nie spadło tyle deszczu. To jak i ile lało jest nie do pojęcia. Deszczu spadło o połowę więcej niż w 97 w dwa razy krótszym czasie. Cokolwiek by nie mówiono, przygotowanie infrastrukturalne do powodzi jest lepsze niż wtedy

4. Zbiorniki retencyjne uratowały te miejscowości, które... zgodziły się na zbiorniki retencyjne. W wielu miejscach mieszkańcy (razem z politykami platformy) oprotestowali budowę zbiorników (z powodu wysiedleń), no i, niespodzianka, zalało ich po całości. Szalejów zrobił zbiornik i miał powódź w dupie. 

5. Tusk zrobił morawieckiego 2.0 (covid jest w odwrocie i nie trzeba się go bać) kiedy w piątek przemawiał we Wrocławiu że prognozy są optymistyczne (skąd on je wytrzasnął nie wiem). W Bystrzycy ludzie nie chcieli się ewakuować bo Tusk powiedział że nic im nie grozi. Serio byli tacy ludzie. Następnego dnia nie miał ich kto zabrać bo PiS rozwiązał obronę cywilna a rząd nie wie do czego służy wojsko. Burmistrz Kłodzka 4 godziny przed wylaniem twierdził że nie wyleje. Wot dostał wezwania, jak pół kotliny kłodzkiej było pod wodą .Myślenie życzeniowe na całego.

6. Za Nysę powinny się pojawić zarzuty prokuratorskie. Jeszcze w piątek ziomek z wód polskich twierdził że nie ma potrzeby robić zrzutu, w niedzielę musieli zalać szpital. Nie spodziewałem się że można zrobić ten sam błąd co w 97 wiedząc jak to się wtedy skończyło.

7. Alert rcb to narzędzie które przerosło obsługujących. Wczoraj puścili na całe jebane województwo alert że kranówka nie nadaje się do picia. U mnie w mieście wykupiono.wszystkie wody w butelkach a lokalne wodociągi każdym kanałem próbują dotrzeć do mieszkańców że woda jest zdatna do picia i że alert nie dotyczy naszego miasta. Przed chwilą po 4 dniach bez prądu, wody, ogrzewania i internetu które przywrócono dziś po poludniu i dwa dni po wylaniu rzeki w miescie dostałem info o wprowadzeniu stanu klęski żywiołowej i żebym się nie zbliżał do rzeki. No dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/scysja-sikorskiego-z-prezydentem-ukrainy-polacy-byli-zaskoczeni-stylem-zelenskiego/jpppe4v

Ukraina - mistrzowie twardogłowia i sabotowania interesu własnego kraju.

Nic nie jesteśmy już im winni, dostali kupę sprzętu i w tym momencie w naszym interesie jest tylko żeby Ukraina utrzymywała się na powierzchni bo nic więcej nie uzyskamy od nich.

Tak czy inaczej bez naszej zgody żadnego wejścia do UE nie będzie a swoje i tak zarobimy bo bez nas nie będzie tam żadnej odbudowy z racji samego naszego położenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał(a):

parę słów na temat walki z powodzią

Jeżeli wszystko co napisałeś to prawda to wygląda na to, że mamy podobną improwizację oraz prowizorkę jak przy Covidzie. :) 

Politycy jak politycy, ale widać wyraźnie, że nie mamy za bardzo speców od sytuacji kryzysowych. 

W takim razie muszę zmienić swoje stanowisko odnośnie wysłania naszych wojsk do Iraku. To znaczy nadal uważam, że to była wojna napastnicza a my zachowaliśmy się jak wasal USA, ale jakby nie patrzeć była to jedyna okazja żeby sprawdzić nasze wojsko w prawdziwym boju (te wszystkie misje pokojowe to jednak nie to samo). Może tych naszych speców z różnych dziedzin też trzeba powysyłać do krajów z różnymi kryzysami i kataklizmami żeby zobaczyli jak to wygląda z bliska i w razie czego nie błądzili jak dzieci we mgle. :) 

Edytowane przez Życie_to_mem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Życie_to_mem napisał(a):

Jeżeli wszystko co napisałeś to prawda to wygląda na to, że mamy podobną improwizację oraz prowizorkę jak przy Covidzie. :) 

Politycy jak politycy, ale widać wyraźnie, że nie mamy za bardzo speców od sytuacji kryzysowych. 

 

Wojewoda Dolnośląski wczoraj w radio: Potrzebujemy wody i żywności. Jeśli ktoś chce pomóc, może wpłacać pieniądze na samorządowe konta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, fluber napisał(a):

 

5. Tusk zrobił morawieckiego 2.0 (covid jest w odwrocie i nie trzeba się go bać) kiedy w piątek przemawiał we Wrocławiu że prognozy są optymistyczne (skąd on je wytrzasnął nie wiem). W Bystrzycy ludzie nie chcieli się ewakuować bo Tusk powiedział że nic im nie grozi. Serio byli tacy ludzie. Następnego dnia nie miał ich kto zabrać bo PiS rozwiązał obronę cywilna a rząd nie wie do czego służy wojsko. Burmistrz Kłodzka 4 godziny przed wylaniem twierdził że nie wyleje. Wot dostał wezwania, jak pół kotliny kłodzkiej było pod wodą .Myślenie życzeniowe na całego.

 

Nie ma powodów do paniki, ale musimy być zmobilizowani, by w miejscach, gdzie nastąpi dramat, mieszkańcy otrzymali natychmiastową pomoc.

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/zagrozenie-powodziowe-premier-tusk-nie-ma-powodow-do-paniki/b94fs3f

Daj linka, że Tusk bagatelizował. Bo ja w Trójce od zeszłego wtorku słyszę wypowiedzi, że będzie dramat i należy przygotować się na najgorsze min. ewakuację.

 

Do momentu, aż nie będzie cytatu jesteś dla mnie trollem krzyczącym wina Tuska przy każdej okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Nie ma powodów do paniki, ale musimy być zmobilizowani, by w miejscach, gdzie nastąpi dramat, mieszkańcy otrzymali natychmiastową pomoc.

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/zagrozenie-powodziowe-premier-tusk-nie-ma-powodow-do-paniki/b94fs3f

Daj linka, że Tusk bagatelizował. Bo ja w Trójce od zeszłego wtorku słyszę wypowiedzi, że będzie dramat i należy przygotować się na najgorsze min. ewakuację.

 

Do momentu, aż nie będzie cytatu jesteś dla mnie trollem krzyczącym wina Tuska przy każdej okazji.

Daj znać gdzie są moje pochwały dla BK2% :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.