Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, P_M napisał(a):

Gdzie? U mnie najtaniej na przestrzeni 25 km Orzesze - Katowice od 6,11 do 6,25 a mijam sporo stacji benzynowych.

U mnie 5.87, w Szczecinie 5.60.

Jak tankujesz na autostradzie to widziałem i drozej ;)

39 minut temu, fluber napisał(a):

W RFN:)

Już ci mówiono, żebyś wypierdalał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Pan A. napisał(a):

Kij tam z całym światem, u PsychoP  Pan Donald "ot tak" zrobił cenę paliwa po 5.79! Wielki Człowiek, Wielki!

Wiadomo, tępaku :)

Jak rośnie to wina Tuska, jak spada to światowy trend.

Jak ganisz, bucu, że cena jest wysoka, to pochwal, kiedy jest niska :) Bo jakoś nie widziałem odniesienia do trendów, kiedy tu jechano Fuhrera Donalda, że paliwo drogie :)

2 godziny temu, agresywnychomik napisał(a):

Chyba wszędzie na swiecie spadła cena benzyny Tusk to ma powera ;)

 

To światowe trendy mają wpływ? To nie Jarosław załatwił, że była tańsza?

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

Wiadomo, tępaku :)

Jak rośnie to wina Tuska, jak spada to światowy trend.

Jak ganisz, bucu, że cena jest wysoka, to pochwal, kiedy jest niska :) Bo jakoś nie widziałem odniesienia do trendów, kiedy tu jechano Fuhrera Donalda, że paliwo drogie :)

To światowe trendy mają wpływ? To nie Jarosław załatwił, że była tańsza?

O czym Ty piszesz? Tematem jest to że Pan Premier nic nie zrobił w kwesti swojej obietnicy wyborczej czyli benzyny za 5 PLN.

To taka sama srako gadka jak Trump ktory zakonczy wojne od kopa.

Obaj kłamią lub nie mają pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Wiadomo, tępaku :)

Jak rośnie to wina Tuska, jak spada to światowy trend.

Jak ganisz, bucu, że cena jest wysoka, to pochwal, kiedy jest niska :) Bo jakoś nie widziałem odniesienia do trendów, kiedy tu jechano Fuhrera Donalda, że paliwo drogie :)

To światowe trendy mają wpływ? To nie Jarosław załatwił, że była tańsza?

Oczywiście, że Jarosław załatwił że były tańsze. Tusk dołożył dodatkowe podatki więc paliwo jest droższe.

Jasne jest też, że główną składowa ceny paliwa jest cena ropy. Ropa jest po 72 dolary, więc paliwo staniało. Aktualnie średnia cena benzyny w Polsce to 6,08.

Tu źródło: https://www.autocentrum.pl/paliwa/ceny-paliw/

Taka cena ropy była też w maju 2021:

Tu można sprawdzić:

https://www.money.pl/gielda/surowce/dane,ropa.html

Wtedy paliwo kosztowało średnio 5,26 za litr:

Tu źródło: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ceny-paliw-maj-2021-8108037.html

Podsumowując, Tusk pierdolił o 5,19 zarzucając PiS sztuczne podnoszenie cen paliw, jednocześnie za jego rządów przy tej samej cenie ropy paliwo jest droższe niż za PiS, jednocześnie są orły które stwierdziły że dobrym pomysłem będzie wpaść tu kogoś zaczepić chwaląc Tuska.

Brawo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, agresywnychomik napisał(a):

O czym Ty piszesz? Tematem jest to że Pan Premier nic nie zrobił w kwesti swojej obietnicy wyborczej czyli benzyny za 5 PLN.

To taka sama srako gadka jak Trump ktory zakonczy wojne od kopa.

Obaj kłamią lub nie mają pojęcia.

Wiadomo, że nie on zrobił, tak samo, jak nie zrobił tego wcześniej Jaro. Więc obwinianie go przez beton, że cena paliw jest wyższa to bzdura. Mój pierwszy post o cenach benzyny miał wydziwęk ironiczny. 

Tzn można sztucznie obniżyć ceny - jak w zeszłym roku przed wyborami, ale rozmawiamy tu o realnych cenach paliw i czynnikach, które realnie wpływają na ich cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c***e nas ruchają. ja bym PiS i PO zamknął w pizdu i nastał czas na dyktaturę wojskową która zrobi porządek a następnie rozpisze wybory z jowami i rozpierdoli te urzędy, ministerstwa, prezydenckie Bizancjum i sądownictwo które jedni i drudzy rozjebali, i tak powiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pablo81 napisał(a):

mnie 5.87, w Szczecinie 5.60.

Jak tankujesz na autostradzie to widziałem i drozej

Dziwnie tanio, u mnie zwykła trasa żadna autostrada, ale widzę tu-> https://www.autocentrum.pl/paliwa/ceny-paliw/ faktycznie zachodnio pomorskie ma 5.85, ale te 5.60 to raczej jakiś wybitny pojedynczy przypadek, danym całościowym bliżej do tego co sam podawałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, P_M napisał(a):

Dziwnie tanio, u mnie zwykła trasa żadna autostrada, ale widzę tu-> https://www.autocentrum.pl/paliwa/ceny-paliw/ faktycznie zachodnio pomorskie ma 5.85, ale te 5.60 to raczej jakiś wybitny pojedynczy przypadek, danym całościowym bliżej do tego co sam podawałem.

Na stacji Auchan w Szczecine jest po 5.60. U mnie na Orlenie. Net pokazuje, że w Auchan na Śląsku też po 5.60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Koelner napisał(a):

c***e nas ruchają. ja bym PiS i PO zamknął w pizdu i nastał czas na dyktaturę wojskową która zrobi porządek a następnie rozpisze wybory z jowami i rozpierdoli te urzędy, ministerstwa, prezydenckie Bizancjum i sądownictwo które jedni i drudzy rozjebali, i tak powiem 

Możesz tego nie pamiętać, ale dyktatura wojskowa w Polsce już była i robiła porządek. Tamci generałowie byli po akademii sztabu generalnego w Moskwie, a ci obecni skończyli Collegium Tumanum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jack napisał(a):

FREE_840.jpeg.a61e873f6ae91f5d9c7c83f3e34fe390.jpeg

Czepiasz się. Przecież PiS  powołał Wody Polskie .Zainwestowali sporo kasy w limuzyny, auta terenowe, eleganckie mundury i czapki ze złotymi admiralskimi insygniami. Wały to potrafi budować każdy głupi, mądry wie jak kręcić wałki za nasze pieniądze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.