Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, RappaR napisał(a):

Serio, jedno jedyne hasło jakie chcę w Polsce to stop imigracji 

Osobiście nie jestem przeciwnikiem imigracji samej w sobie jednak jestem mocno przeciw obecnej polityce imigracyjnej. 

W przeciwieństwie do skrajnej prawicy nieszczególnie zależy mi na tym żeby państwo pozostało jednolite narodowo i etnicznie. Gdyby pojawiła się duża mniejszość np. z Japonii, Norwegii, Czech, Malezji, Filipin czy Wietnamu to nie miałbym z tym większego problemu. W Szwajcarii 25% mieszkańców nawet nie ma obywatelstwa szwajcarskiego i państwo całkiem nieźle funkcjonuje. 

Natomiast nieprzemyślana polityka imigracyjna zwyczajnie zagraża szeroko rozumianemu ładowi społecznemu i jako taka nie powinna być akceptowalna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Życie_to_mem napisał(a):

Osobiście nie jestem przeciwnikiem imigracji samej w sobie jednak jestem mocno przeciw obecnej polityce imigracyjnej. 

W przeciwieństwie do skrajnej prawicy nieszczególnie zależy mi na tym żeby państwo pozostało jednolite narodowo i etnicznie. Gdyby pojawiła się duża mniejszość np. z Japonii, Norwegii, Czech, Malezji, Filipin czy Wietnamu to nie miałbym z tym większego problemu. W Szwajcarii 25% mieszkańców nawet nie ma obywatelstwa szwajcarskiego i państwo całkiem nieźle funkcjonuje. 

Natomiast nieprzemyślana polityka imigracyjna zwyczajnie zagraża szeroko rozumianemu ładowi społecznemu i jako taka nie powinna być akceptowalna. 

Ale no raczej nikt nie ma nic przeciwko migracji z Japonii, Norwegii czy Czech :D :D :D :D :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, RappaR napisał(a):

Ale no raczej nikt nie ma nic przeciwko migracji z Japonii, Norwegii czy Czech :D :D :D :D :D 

Jest sporo osób, które uważają, że 95% mieszkańców Polski to powinni być biali Polacy i to najlepiej katolicy. Dla nich siła państwa jest tożsama z jednolitą tkanką społeczną i mocną tożsamością narodową.

Inna sprawa, że ci sami ludzie często trzymają sztamę z nacjoluchami z innych państw a wielu swoich współrodaków niezbyt lubią. :) 

Edytowane przez Życie_to_mem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pablo81 napisał(a):

kierowca -> prokuratura -> minister -> mocodowacy ministra z Niemiec

Wszystko układa się w logiczną całość. 

Analogicznie - jak kierowca karetki zrobi błąd, to oczywistym jest, że winny jest bundesminister zdrowia.

Poprawiłem, gdyż niefortunnie zepsułeś puentę ;)

Nie zgodzę się z przytoczonym przez Ciebie przykładem analogii.

Mało kiedy lub wcale kierowca karetki jadącej na sygnale do/z pacjentem jest obwiniany o spowodowanie wypadku. Życie ludzkie wartością nadrzędną jest, próba jego ratowania także winna mieć najwyższy priorytet, a na drodze pierwszeństwo, co usprawiedliwia ryzyko. W tym przypadku parę minut może decydować o życiu i śmierci. I Zdejmuje to winę już z kierowcy karetki, a co dopiero z jego przełożonych. 

Trudno powiedzieć jak bardzo uśmiechnięty musi być dokument, aby usprawiedliwić zapieprzanie z nim  na sygnale, żeby dostarczyć go kilka/kilkanaście minut szybciej ryzykując życie.

Konkluzja jest następująca: albo rządowymi kierowcami  (może tylko ten jeden) są imbecyle urządzający sobie bez powodu rajdy po Warszawie albo pechowy kierowca został przez przełożonych poinstruowany, że to  przesyłka ,, na wczoraj".

Chętnie posłucham tłumaczenia prokuratury licząc, że będą bardziej wiarygodni niż premier, który wczoraj,, pobłądził". 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby Leszek Miller, a mądrze napisał.

Kuleba powinien po tych słowach kulić się pod gradobiciem... pytań i mocno się tłumaczyć. Te słowa + słowa o ziemiach etnicznie ukraińskich to hańba jego, Ukrainy i rządzących, którym kuleba w imieniu władz Ukrainy nasrał i naszczał w twarz, a oni pokornie to wytarli z uśmiechem na ustach i udają, że nic się nie stało. 

Żenada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.