Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, julekstep napisał(a):

Zostales glownym bohaterem, ktory jako jeden mial realny interes w byciu Gwardzista (bo tak jak Harry mial fory u Dumbledore'a tak Ty jako mieszkaniec DE faktycznie korzystasz na dzialaniach Donalda) i jeszcze narzekasz?

Nie zapomnij, że wszyscy na tym korzystamy, bo daje Polakom dach nad głową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mayor napisał(a):

No jakby NSAfD doszło do władzy ,to nowy fuhrerek może kazać wypierdalać Polakom z Raichu ,tak jak torysi wyjebali naszych z UK

Raczej nie :) Niemcy mają taki niedobór fachowców na rynku pracy, że im to ledwo zipie :) W każdej dziedzinie masz pracę od zaraz, szukają dosłownie na wszystkie możliwe stanowiska

Poza tym Polaków z UK nikt nie wywalił.

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

Raczej nie :) Niemcy mają taki niedobór fachowców na rynku pracy, że im to ledwo zipie :) W każdej dziedzinie masz pracę od zaraz, szukają dosłownie na wszystkie możliwe stanowiska

Poza tym Polaków z UK nikt nie wywalił.

W przypadku tych prawicowo - nacjonalistycznych sił rachunek ekonomiczny nie ma znaczenia, bardziej liczą się emocje., A dla ich zwolenników Polak to zawsze kombinator, pijak i złodziej -bo "każdy pijak to złodziej" i to pod każdą szerokością geograficzną nie ma znaczenia DE, FRA, UK czy USA  . Może Polaków z UK nikt nie wywalił samolotem do Rwandy , każdy który po brexitach wrócił to pierdoli o patriotyzmie, tęsknocie i innych tego typu sentymentach. Tak naprawdę to przynajmniej ci moi znajomi którzy wrócili , to albo byli za krótko żeby otrzymać papiery, albo byli długo, ale przez zaniedbanie i wiarę w to że zawsze zdążą nie dopełnili wszystkich formalności., Nie znam nikogo, kto z dobrej nieprzymuszonej wyjechał z UK będąc w swoim prime 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mayor napisał(a):

W przypadku tych prawicowo - nacjonalistycznych sił rachunek ekonomiczny nie ma znaczenia, bardziej liczą się emocje., A dla ich zwolenników Polak to zawsze kombinator, pijak i złodziej -bo "każdy pijak to złodziej" i to pod każdą szerokością geograficzną nie ma znaczenia DE, FRA, UK czy USA  . Może Polaków z UK nikt nie wywalił samolotem do Rwandy , każdy który po brexitach wrócił to pierdoli o patriotyzmie, tęsknocie i innych tego typu sentymentach. Tak naprawdę to przynajmniej ci moi znajomi którzy wrócili , to albo byli za krótko żeby otrzymać papiery, albo byli długo, ale przez zaniedbanie i wiarę w to że zawsze zdążą nie dopełnili wszystkich formalności., Nie znam nikogo, kto z dobrej nieprzymuszonej wyjechał z UK będąc w swoim prime 

Skoro tak piszesz. Ja miałem dwóch znajomych w pracy, którzy głosowali na AfD i spoko ziomki. Jeden nawet po polsku trochę mówił i miał polskie nazwisko. Na ulotkach AfD też nie ma nic o Polakach (górują hasla antyunia, antyzieloni, antyimigranci z Afryki). Poza tym mają wielkie braki kadrowe np w medycynie i płacili mojej żonie za naukę na uniwersytecie medycznym mi sponsorują kurs językowy i płacili za uznanie dyplomu. Tak więc nie wiem skąd bierzesz swoje informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2024 o 15:03, josephnba napisał(a):

Serio uważasz że ktokolwiek wymieni jedwabne przed Oświęcimiem

Masz rację. Ogólnie Oświęcim >>> Jedwabne. No doubt.

Jednak zaznaczyłem w poprzednim poście, że chodzi o zbrodnie wojenne. Oświęcim i inne obozy zagłady bardziej podpadają pod zbrodnie ludobójstwa. 

 MistrzBeatka trafnie odczytał moje intencje

W dniu 2.07.2024 o 15:35, mistrzBeatka napisał(a):

jemu chyba bardziej chodzilo ze zbrodnia w jedwabnem to odpowiednik setek innych losowych polskich wsi w ktorych niemcy rownoez zabijali bezbronne ofiary w podobnych ilosciach co w jedwabnem a my/swiat jedynie pamietamy o jedwabnem w ktorym o zgrozo to polacy zabijali zydow , rzeczywiscie troche nie halo 

Ale rozmawiamy tu w kontekście udanej/nieudanej polityki historycznej. Oświęcim jest dowodem porażki tej polityki w naszym wydaniu.

Skoro POTUS potrafi na konferencji powiedzieć o ,,polish death camps" to o czym tu gadać. A nasz ambasador czy kto tam był wtedy zamiast wstać, pierdyknąć krzesłem o ścianę i wyjść siedzi pokorniutko. Później mówi, że będzie prosił o sprostowanie. I później dostajemy sprostowanie z ust urzednika rangi piątego zastępcy trzeciego sekretarza w Białym Domu. 

Skoro na Zachodzie Obama ma wbite do łba frazesy o polskich obozach śmierci, to pewnie nie inaczej jest ze zwykłymi zjadaczami chleba. Jak reagują nasi władcy wszelakiej maści na powtarzajace się ,,pomyłki" (wg mnie to żadne pomyłki tylko celowa robota) w mediach? Zwracają się o sprostowanie. A co powinny zrobić? Nająć dwie , trzy nowojorskie kancelarie, dać im 90% zysku z odszkodowań, które wyprocesują i pozywać każdego na gruby hajs za straty wizerunkowe. Powinno pomóc. Dlaczego tego nie robi się? Przynajmniej ja o tym niesłyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, josephnba napisał(a):

Tak szybko poczytałem na Wiki i nie rozumiem o co chodzi. Tam nic nie ma 

Co ona zrobiła?

Nie tyle ona ile jej stary Bartosz Kramek, chciał obalić reżim PiS. Pucz miał polegać na założeniu miasteczka namiotowego pod domem Złajdaczonego Prawiczka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, DRK napisał(a):

A co powinny zrobić? Nająć dwie , trzy nowojorskie kancelarie, dać im 90% zysku z odszkodowań, które wyprocesują i pozywać każdego na gruby hajs za straty wizerunkowe. Powinno pomóc. Dlaczego tego nie robi się? Przynajmniej ja o tym niesłyszałem.

Czyje są te nowojorskie kancelarie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, mayor napisał(a):

Nie tyle ona ile jej stary Bartosz Kramek, chciał obalić reżim PiS. Pucz miał polegać na założeniu miasteczka namiotowego pod domem Złajdaczonego Prawiczka 

Trudno, rzucę kilka groszy...tak się zastanawiam, ile trzeba mieć w sobie jadu ,nienawiści i jaki ogólny "stan bani", żeby praktycznie w co drugim wpisie operować słownictwem jak twoje? Druga kwestia, niezmiennie mnie dziwi, że ludzie rzucający na lewo i prawo "reżimami, faszyzmami" nie rozumieją, że w rzeczywistości obrażają pamięć ofiar, które FAKTYCZNIE żyły w ciężkich czasach. Żałosne....

Edytowane przez tankathon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tankathon napisał(a):

Trudno, rzucę kilka groszy...tak się zastanawiam, ile trzeba mieć w sobie jadu ,nienawiści i jaki ogólny "stan bani", żeby praktycznie w co drugim wpisie operować słownictwem jak twoje? Druga kwestia, niezmiennie mnie dziwi, że ludzie rzucający na lewo i prawo "reżimami, faszyzmami" nie rozumieją, że w rzeczywistości obrażają pamięć ofiar, które FAKTYCZNIE żyły w ciężkich czasach. Żałosne....

Ja też nie rozumiem niektórych osób, na przykład nie rozumiem tych co biją swoje kobiety(a często to te same osoby, co wymienione przez Ciebie!)

Niektórych ludzi nie da się pojąć i chyba powinieneś się z tego po prostu cieszyć :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tankathon napisał(a):

Trudno, rzucę kilka groszy...tak się zastanawiam, ile trzeba mieć w sobie jadu ,nienawiści i jaki ogólny "stan bani", żeby praktycznie w co drugim wpisie operować słownictwem jak twoje? Druga kwestia, niezmiennie mnie dziwi, że ludzie rzucający na lewo i prawo "reżimami, faszyzmami" nie rozumieją, że w rzeczywistości obrażają pamięć ofiar, które FAKTYCZNIE żyły w ciężkich czasach. Żałosne....

No dobra ale co ona zrobiła? 

Bo czytam że helsińska fundacja była po jej stronie, wiele krajów UE też ja wpuszcza 

 

Nie chce mi się drążyć więc jakbyś mógł w kilka słowach opisać działania za które ma bana, byłbym wdzięczny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, josephnba napisał(a):

No dobra ale co ona zrobiła? 

Bo czytam że helsińska fundacja była po jej stronie, wiele krajów UE też ja wpuszcza 

 

Nie chce mi się drążyć więc jakbyś mógł w kilka słowach opisać działania za które ma bana, byłbym wdzięczny 

Prezes fundacji powiązanej z sorosem, która tak w skrócie chciała obalenia legalnie wybranego rządu. Dla kogoś to być może niewiele...

Edytowane przez tankathon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”, wiceprezes Telewizji Republika                                                                                           Mało tego Kramek siłą chciał obalić tak zwany "legalnie wybrany rząd" .Kramek to ten z goglami na kasku

Edytowane przez mayor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tankathon napisał(a):

Prezes fundacji powiązanej z sorosem, która tak w skrócie chciała obalenia legalnie wybranego rządu. Dla kogoś to być może niewiele...

I tylko tyle? 

Przecież odsunięcia od władzy chciało kilka milionów ludzi i na pewno wśród nich byli ludzie bardziej wplywuwi niz ta laska 

 

Afera przez wielkie A

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.