Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, lorak napisał(a):

trochę ironiczne, bo sam reprezentujesz stanowisko strony, która uważa sprawę za zamkniętą, tj. "polacy są winni i powinni się kajać".

Będąc dokładnym jestem w grupie 

"Polacy są współwinni tej konkretnej zbrodni i nie wstydzie się tego przyznać"

Teraz, Koelner napisał(a):

prezydenci przepraszali w imieniu całego narodu 

Akurat to co mówią a co myślą politycy to są dwie różne sprawy i jak wiesz nie bardzo do tego wagę przywiązuje 

 

 

A propos polityki bo chyba od tego jest topick to fajnie rozwija się sprawa funduszu i rzekomego listu Kaczyńskiego 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, josephnba napisał(a):

Nikt nie robi z tego narracji zbrodni całego narodu, co nie znaczy że mamy o tym zapomnieć lub się wypierać jak ruscy Katynia 

właśnie sęk w tym że przez takie postawy jak Twoja 'ktoś' robi z tego odpowiednią narrację i masz potem takie akcje jak to że połowa młodych Żydów uważa nas za wspolwinnych Holokaustu :) 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, josephnba napisał(a):

 

Akurat to co mówią a co myślą politycy to są dwie różne sprawy i jak wiesz nie bardzo do tego wagę przywiązuje 

przywiązywanie wagi przez Ciebie do tego w przeciwieństwie do wypowiedzi prezydentów niesie za sobą konsekwencje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, josephnba napisał(a):

A ty tak z pamięci, bez odpalania google potrafisz inne wymienić? 

Niestety muszę przyjąć że nie będziesz ściemniał że znasz i wymienisz te znalezione w necie 

przecież podałem tu wcześniej przykład Rzezi Woli (bo tutaj jest jaskrawy przykład jak te dobre i europejskie Niemiaszki potraktowały odpowiedzialnego skurwola)

i tak - jest  masa podobnych lub większych zbrodni na ludności polskiej poza Warszawą (bo wiadomo że o tych lokalnych rzeczach się więcej wie) o których pewnie słyszałem z raz czy dwa i totalnie mi się ulotniły -> i właśnie nad tym tutaj ubolewam przecież 🙃

Godzinę temu, josephnba napisał(a):

Liczba jest w sumie drugorzędna, zbrodnia jest zbrodnią, morderstwo to morderstwo 

w przypadku pojebanego okresu WW2 gdzie na ziemiach polskich takich rzeczy było od groma myślę że to sprawa mocno pierwszorzędna 

Godzinę temu, josephnba napisał(a):

Ja nie chcę po raz kolejny toczyć boju o jedwabne ale nie pozwolę uznać sprawy za zamkniętą bo się komuś w światopogląd nie wpisuje 

grubo 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, josephnba napisał(a):

Umiesz używać argumentów? 

O co chodzi? 

CPK odwołał? Śląsk oddał? Gdańsk? 

 

CPK jeśli w ogóle powstanie bo na razie póki co to tylko jest odwlekane wszystko na ile się da ale oby powstało.

Możecie mieć inne zdanie ale ja nie zgadzam się z tezą że ,,na szczęście temat reparacji jest już zamknięty" i że POMYŚLĄ nad tym żeby zadośćuczynić jeszcze tej garstce ocalałych z IIW, przemyślą to na spokojnie jeszcze przez te parę lat pewnie.

Jasna w tym momencie już gra Tuska na przywództwo niemieckie w UE które nie jest jeszcze rozstrzygnięte i mocno wątpliwe.Niemcy nie zrobiły nic przekonywującego przez ostatnie lata by być faktycznym liderem europejskim, większość decyzji jest wręcz chybiona.Po okresie niemieckiej paniki po wybuchu wojny na Ukrainie próbują na nowo się odnaleźć, co zrobić żeby utrzymać właśnie tą dominującą pozycję w Europie, jak ma wyglądać dalej ich produkcja i przemysł, stąd wizyta Scholza wraz z właścicielami BMW, Mercedesa czy Siemensa w Chinach.

Byli pogubieni a czy znaleźli już rozwiązania tego nie jestem w stanie określić jako zwykły zjadacz chleba, przede wszystkim czy ich kierunek będzie dla nas korzystny.

Niemcy są największą gospodarką europy są dla nas kluczowi ale co mają dla nas do zaoferowania extra? Czy tutaj śmiechy mayora wyżej to poważna dyskusja? Może Mayor wie jakie są przysłowiowe deale na stole i się podzieli z nami bo mi wspólne zdjęcia naszych władz z niemieckimi już raczej nie imponują a i wizyta Dudy w Chinach wyglądała o niebo lepiej.

Chciałbym konkretów a nie wiecznego tylko poklepywania się po plecach bo czasy są ciężkie a z tego co widzę z obecną władzą Niemcy uzyskają od nas to co chcą przy swoim bardzo małym zaangażowaniu.

Piszę to co widzę jeśli ktoś ma inne zdanie i argumenty to chętnie poczytam serio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Reikai napisał(a):

Bo wiesz

TUSK

NIEMCY

HEHE

 

9 godzin temu, josephnba napisał(a):

Umiesz używać argumentów? 

O co chodzi? 

CPK odwołał? Śląsk oddał? Gdańsk? 

 

 

Godzinę temu, mayor napisał(a):

Chodzi o to że Tusk powinien poniżyć Sholtza , co najmniej tak jak kiedyś Trump Dudę .,A idealnie byłoby jakby go potraktował jak Krzyżacy Juranda .,Andrzej Duda, Donald Trump, jamnik słaba jakość

Hahah

Gwardia Donalda jak sie aktywowala automatycznie xDDD

SPOCZNIJ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sewer napisał(a):

CPK jeśli w ogóle powstanie bo na razie póki co to tylko jest odwlekane wszystko na ile się da ale oby powstało.

Możecie mieć inne zdanie ale ja nie zgadzam się z tezą że ,,na szczęście temat reparacji jest już zamknięty" i że POMYŚLĄ nad tym żeby zadośćuczynić jeszcze tej garstce ocalałych z IIW, przemyślą to na spokojnie jeszcze przez te parę lat pewnie.

Jasna w tym momencie już gra Tuska na przywództwo niemieckie w UE które nie jest jeszcze rozstrzygnięte i mocno wątpliwe.Niemcy nie zrobiły nic przekonywującego przez ostatnie lata by być faktycznym liderem europejskim, większość decyzji jest wręcz chybiona.Po okresie niemieckiej paniki po wybuchu wojny na Ukrainie próbują na nowo się odnaleźć, co zrobić żeby utrzymać właśnie tą dominującą pozycję w Europie, jak ma wyglądać dalej ich produkcja i przemysł, stąd wizyta Scholza wraz z właścicielami BMW, Mercedesa czy Siemensa w Chinach.

Byli pogubieni a czy znaleźli już rozwiązania tego nie jestem w stanie określić jako zwykły zjadacz chleba, przede wszystkim czy ich kierunek będzie dla nas korzystny.

Niemcy są największą gospodarką europy są dla nas kluczowi ale co mają dla nas do zaoferowania extra? Czy tutaj śmiechy mayora wyżej to poważna dyskusja? Może Mayor wie jakie są przysłowiowe deale na stole i się podzieli z nami bo mi wspólne zdjęcia naszych władz z niemieckimi już raczej nie imponują a i wizyta Dudy w Chinach wyglądała o niebo lepiej.

Chciałbym konkretów a nie wiecznego tylko poklepywania się po plecach bo czasy są ciężkie a z tego co widzę z obecną władzą Niemcy uzyskają od nas to co chcą przy swoim bardzo małym zaangażowaniu.

Piszę to co widzę jeśli ktoś ma inne zdanie i argumenty to chętnie poczytam serio :)

Fajny, długi post, tylko nie mogę znaleźć, kiedy i przy jakiej okazji Tusk zrobił laskę Scholzowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

Hahahahaha, kolega dostał w pizdę na zmywaku, czy przy myciu kibla w Danii czy tak GB i buduje na tej srogiej lekcji narrację :)

Ten jakie projekcje wali xD

Nie spozniaj sie nastepnym razem z obrona swojego idola to nie bedziesz musial taki zajadly byc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.