Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, mayor napisał(a):

Tylko po co? Żeby zatankować i zawrócić .,Przecież na wschód od nas niebo jest zamknięte 🔒 i będzie nieczynne jeszcze przez wiele lat.,Taka lokalizacja miała sens kiedy był jeszcze pokój., Teraz  ruch lotniczy z CPK może się odbywać tylko w trzech kierunkach.,

To co niebo, na wschód od nas juz nigdy nie bedzie otwarte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, agresywnychomik napisał(a):

To co niebo, na wschód od nas juz nigdy nie bedzie otwarte?

Dla maynora nie 

2 godziny temu, Kepler napisał(a):

14 mają zaakceptowała pakt migracyjny Rada Unii Europejskiej

9 marca Parlament Europejski

"Solidarność obowiązkowa, relokacja dobrowolna
Największe kontrowersje wzbudzał tzw. mechanizm dobrowolnej solidarności, który zakłada rozlokowanie co roku co najmniej 30 tys. osób. Pakt zakłada, że solidarność będzie obowiązkowa, ale relokacja dobrowolna. Kraje członkowskie, będą mogły odmówić przyjęcia migrantów, wykazując, że same obecnie zmagają się z presją migracyjną lub w niedalekiej przeszłości przyjęły wielu imigrantów. W takiej sytuacji mogą zdecydować, że wolą zapłacić do budżetu UE, aby pomóc innym państwom, które przyjęły migrantów - po 20 tys. euro za każdą osobę"

https://www.prawo.pl/samorzad/pakt-migracyjno-azylowy,524623.html

Płacisz albo przyjmujesz, co wolisz?

 

Nie napisałeś niczego co jest nowe 

Parlament miał to klepać i klepnal 

Tusk mówił jasno że niezależnie od decyzji Brukseli, on nie weźmie nikogo bo (i tu ma słuszność) przyjęliśmy miliony uciekinierów z Ukrainy  

 

I z tego można go ewentualnie rozliczyć, bo nawet jeśli ma jakiś wpływ na politykę europejską (a umówmy się, nie ma) to za decyzje unii nie odpowiada, przynajmniej nie bezpośrednio 

Za to co powiedział na temat relokacji do Polski tak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, agresywnychomik napisał(a):

To co niebo, na wschód od nas juz nigdy nie bedzie otwarte?

Na pewno nie tak prędko.,Nawet  jak się wojna skończy , obojętnie czyim zwycięstwem, albo jakimś rozejmem ,to trudno oczekiwać żeby następnego dnia ruch lotniczy został przywrócony 

31 minut temu, josephnba napisał(a):

Dla maynora nie 

 

Biorąc pod uwagę średnią życia w Polsce, która pod rządami Złajdaczonej Prawicy się drastycznie obniżyła, to dla mnie może prędzej się otworzyć piekło , niż niebo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, josephnba napisał(a):

Dla maynora nie 

Nie napisałeś niczego co jest nowe 

Parlament miał to klepać i klepnal 

Tusk mówił jasno że niezależnie od decyzji Brukseli, on nie weźmie nikogo bo (i tu ma słuszność) przyjęliśmy miliony uciekinierów z Ukrainy  

 

I z tego można go ewentualnie rozliczyć, bo nawet jeśli ma jakiś wpływ na politykę europejską (a umówmy się, nie ma) to za decyzje unii nie odpowiada, przynajmniej nie bezpośrednio 

Za to co powiedział na temat relokacji do Polski tak 

Pytałeś kto klepną to chyba uzyskałeś odpowiedź? 

Pakt migracyjny wchodzi na pełnej kurtyzanie od 2026 roku, a wątek ukraiński nie będzie miał znaczenia, co potwierdził nawet koalicjant senior na antenie Polsat News, że koledzy mijają się w tej sprawie z prawdą. Więc tak, siano albo wpływy kulturowe, tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tankathon napisał(a):

Pytałeś kto klepną to chyba uzyskałeś odpowiedź

Pakt migracyjny wchodzi na pełnej kurtyzanie od 2026 roku, a wątek ukraiński nie będzie miał znaczenia, co potwierdził nawet koalicjant senior na antenie Polsat News, że koledzy mijają się w tej sprawie z prawdą. Więc tak, siano albo wpływy kulturowe, tyle. 

No właśnie nie. 

Nie uzyskałem niczego poza tym co już było wiadome a tu pisane było że już jadą, że KO coś po cichu podpisała bla bla bla 

A z tymi uchodźcami z Ukrainy to sprawa nie jest tak oczywista jak piszesz bo jedni mówią że nie będzie się liczyło inni że będzie więc dopóki się w tej sprawie nie pojawi oficjalne stanowisko, nic nie jest przesądzone 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2024 o 23:34, joe dumars napisał(a):

o ile to sa 2 rozne kwestie, o tyle pisanie, ze miejsce przeprawy przez granice nie ma znaczenia jest piramidalna bzdura. to jest proste jak konstrukcja cepa - albo probujesz dostac sie na terytorium obcego panstwa w sposob legalny, albo nie. period! i zaden kraj nie ma obowiazku cie przyjac, szczegolnie w sytuacji, gdy nie jestes uchodzca, a jeno migrantem zarobkowym...

Żaden kraj nie ma obowiązku przyjmowania migrantów, ale każdy ma obowiązek przyjąć i rozpatrzeć wniosek o azyl. Nasza Straż Graniczna takich wniosków w ogóle nie przyjmuje nawet na przejściach granicznych i do tego stosuje nielegalne pushbacki.

Innymi słowy - zarówno imigranci jak i nasze służby mają w dupie legalne procedury, przy czym my na swoje usprawiedliwienie mamy to, że dostrzegamy intencje Łukaszenki i wychodzimy z założenia, że cel uświęca środki. 

Edytowane przez Życie_to_mem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RappaR napisał(a):

Jak leciałem LOTem do Japonii, to myślałem, że lecę na wschód. Ach, człowiek każdego dnia się dowiaduje czegoś nowego na temat geografii

Było uważać na lekcjach 

2 godziny temu, Życie_to_mem napisał(a):

Żaden kraj nie ma obowiązku przyjmowania migrantów, ale każdy ma obowiązek przyjąć i rozpatrzeć wniosek o azyl. Nasza Straż Graniczna takich wniosków w ogóle nie przyjmuje nawet na przejściach granicznych i do tego stosuje nielegalne pushbacki.

Innymi słowy - zarówno imigranci jak i nasze służby mają w dupie legalne procedury, przy czym my na swoje usprawiedliwienie mamy to, że dostrzegamy intencje Łukaszenki i wychodzimy z założenia, że cel uświęca środki. 

I dobrze 

Ci ludzie pokazali już w całej Europie jaki nadrzędny cel im przyświeca 

Żadnej korzyści z tego dla tych krajów nie ma 

A pushbacki są tak samo legalne jak ich próby wdarcia się na terytorium Polski 

 

Dziś politycy za bardzo patrzą na PR zamiast na interesy swoich wyborców 

Ja będąc premierem Włoch czy Grecji wydałbym oświadczenie że każdorazowe wpłynięcie na wody terytorialne skończy się próbą zawrócenia a w przypadku nie stosowania się...

Uznałbym to za akt agresji i jeśli łódź by się nie cofnęła zatopionym ją bez żalu  

 

Problem nielegalnej migracji sam by się rozwiązał 

 

To już jest swego rodzaju wojna i potrzebujemy skutecznych narzędzi do walki z przeciwnikiem, a nie pomysłów jak rozlokować wroga na swoich terenach, bo jeden czy drugi polityk płacze na Twitterze nad losem biednych ofiar 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, josephnba napisał(a):

I dobrze 

Ci ludzie pokazali już w całej Europie jaki nadrzędny cel im przyświeca 

Żadnej korzyści z tego dla tych krajów nie ma 

A pushbacki są tak samo legalne jak ich próby wdarcia się na terytorium Polski 

Któryś kraj zalegalizował pushbacki ustawą (Litwa albo Finlandia albo nawet oba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Koelner napisał(a):

czas se kupić maczetę 

pffff, dopiero teraz, ja swoją pierwsza maczetkę ze 20 lat temu nabyłem, ale najlepsza była i jest własnej roboty z blachy :P słowem oki fajny filmik itd. ale że nayebany rodak tak by się zachowywał to była by norma, nikt by nie zwrócił uwagi, że już jakiś ciemniejszy koleś, pewnie ze ślunska, to wielka afera :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie to nie prawdziwa maczeta ale mam coś bardzo podobnego, czego używałem do wykarczowana działki 10 lat temu 

Wisi w budce w ogródku jakby co  

 

 

Przyznaję się 

Pierwszy raz od kiedy nabyłem prawa wyborcze z własnej woli nie poszedłem na wybory 

W sumie to drugie, które opuściłem w życiu. Pierwsze kiedy leżałem w Otwocku po rekonstrukcji ACL

16 minut temu, tankathon napisał(a):

Pozostała część występów...

 

 

Mnie zastanawia gdzie są prawilne chłopaki ale przede wszystkim gdzie k**** jest policja. Czy nagrywający wykonali telefon na 112?

 

 

 

https://www.sport.pl/pilka/7,64946,31044550,alarm-przed-euro-2024-niemcy-zatrzymali-podejrzanego-o-terroryzm.html#s=BoxMMtImg1

 

Czyżby to jeden z bohaterów tej "rozdmuchanej" afery? 

@julekstep jak myślisz?

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, elwariato napisał(a):

pffff, dopiero teraz, ja swoją pierwsza maczetkę ze 20 lat temu nabyłem, ale najlepsza była i jest własnej roboty z blachy :P słowem oki fajny filmik itd. ale że nayebany rodak tak by się zachowywał to była by norma, nikt by nie zwrócił uwagi, że już jakiś ciemniejszy koleś, pewnie ze ślunska, to wielka afera :P 

syn kominiorza z Sandomierza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.