Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Pepis21 napisał(a):

Wiesz czym są praktyki antymonopolowe, bo mam wrażenie, że nie skoro nie rozumiesz dlaczego trzeba było sprzedać.

Ja wiem. Ale nie wiem czy Ty widzisz różnicę między "trzeba" a "można".

Nie było takiej potrzeby. Ale PIS bardzo chciał i niestety mógł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Koelner napisał(a):

To jest syn tego Bartoszewskiego, doktor nauk, wykładał na Cambridge itp itd więc to tak odnośnie istoty wykształcenia 

Być moze jest świetnym teoretykiem ale jakoś nie widzę żeby gość zrobił cały proces negocjacyjny + domknięcie dealu z preferencyjnymi dla Polski warunkami na arenie polityki międzynarodowej jeżeli Mazurek go zjada xD

Ps. Mogli by już coś zrobić bo "PIS **uj"  robi się nudnawe.

Edytowane przez agresywnychomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, agresywnychomik napisał(a):

Być moze jest świetnym teoretykiem ale jakoś nie widzę żeby gość zrobił cały proces negocjacyjny + domknięcie dealu z preferencyjnymi dla Polski warunkami na arenie polityki międzynarodowej jeżeli Mazurek go zjada xD

Ps. Mogli by już coś zrobić bo "PIS **uj"  robi się nudnawe.

dokładnie, mamy do czynienia ponownie z tym ze sprzedawcy materaców ( bez urazy ) są większymi praktykami niż jacyś smutni panowie z tytułami którzy nigdy w życiu nic nie kupili ani nie sprzedali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, jack napisał(a):

Ja wiem. Ale nie wiem czy Ty widzisz różnicę między "trzeba" a "można".

Nie było takiej potrzeby. Ale PIS bardzo chciał i niestety mógł. 

Poczytaj może dlaczego KE nie wyraziła pierwotnie zgody na fuzje i dlaczego przygotowano środki zaradcze aby tę zgodę otrzymać. Nie było opcji aby mieć ciastko i zjeść ciastko, więc trzeba było poświęcić coś kosztem czegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Pepis21 napisał(a):

Poczytaj może dlaczego KE nie wyraziła pierwotnie zgody na fuzje i dlaczego przygotowano środki zaradcze aby tę zgodę otrzymać. Nie było opcji aby mieć ciastko i zjeść ciastko, więc trzeba było poświęcić coś kosztem czegoś.

Powtarzam, PIS nie musiał nic robić. Przynajmniej nie spierdoliłby Lotosu. Niby stworzyli czempiona a tymczasem realnie utracili decyzyjność w rafinerii gdańskiej. Dramat. 

Edytowane przez jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, DRK napisał(a):

Cytuję ,mniej wiecej : ,,za popoprzedniej ekipy był jeden wiceminister (czy tam sekretarz, ale to tak samo liczą), który zajmował się Ameryką i Azją".  I se poradził.

Mało tego. Był na tyle obrotny, że jeszcze na wizach z Bombaju zarobił.

A ci obecni, było ich pięciu, nie wiedzieli za co odpowiadali, to Radek im jeszcze dwóch kolejnych dowołał. Teraz będzie jeszcze trudniej podzielić obowiązki. No chyba  na złość im to zrobił. 

To długofalowa akcja 

 

Nie zapominaj skąd Radek się wywodzi! 

;)

7 godzin temu, Pepis21 napisał(a):

Super a ja pamiętam jak kupowałem paliwo po prawie 6zł w 2012 roku. Co chcesz tym udowodnić?

Wiesz czym są praktyki antymonopolowe, bo mam wrażenie, że nie skoro nie rozumiesz dlaczego trzeba było sprzedać.

Ja,pamiętam jak do swojego Caro gaz po 0.65 zł kupowałem 

Za SLD! 

6 godzin temu, matek napisał(a):

Szczęściarz ten, który wylosował Antarktydę.

To mogłem być ja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, josephnba napisał(a):

Daj znać gdzie to mu i 14 załatwię 

A tak serio to parszywców z więzienia biorą poza kolejką 

Muszą być z dwoma strażnikami. I zaburza to pracę soru, bo trzeba im zapewnić jakieś odosobnione miejsce i też każdy więzień angażuje dwóch strażników na czas pobytu w szpitalu, co tworzy duży problem dla wiezienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, jack napisał(a):

Powtarzam, PIS nie musiał nic robić. Przynajmniej nie spierdoliłby Lotosu. Niby stworzyli czempiona a tymczasem realnie utracili decyzyjność w rafinerii gdańskiej. Dramat. 

Wiesz, że poprzednicy też myśleli nad konsolidacją w tym Krawiec? https://energetyka24.com/ropa/konsolidacyjny-kalejdoskop-po-zaostrza-stanowisko-ws-fuzji-orlenu-i-lotosu-komentarz

Rafinerii Gdańskiej nikt nie spierdolił, nikt nie utracił decyzyjność (to Orlen ma większość w radzie a nie Aramco) a dodatkowo jeszcze zagwarantował dostawy ropy od Arabów zamiast od Ruskich. Źle?

17 godzin temu, josephnba napisał(a):

Ja,pamiętam jak do swojego Caro gaz po 0.65 zł kupowałem 

Za SLD!

No właśnie. Dlatego nie wiem po co Jack wyciąga takie pi****lety, że on tankował za mniej niż 3zł w 2015.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Pepis21 napisał(a):

Wiesz, że poprzednicy też myśleli nad konsolidacją w tym Krawiec? https://energetyka24.com/ropa/konsolidacyjny-kalejdoskop-po-zaostrza-stanowisko-ws-fuzji-orlenu-i-lotosu-komentarz

Rafinerii Gdańskiej nikt nie spierdolił, nikt nie utracił decyzyjność (to Orlen ma większość w radzie a nie Aramco) a dodatkowo jeszcze zagwarantował dostawy ropy od Arabów zamiast od Ruskich. Źle?

No właśnie. Dlatego nie wiem po co Jack wyciąga takie pi****lety, że on tankował za mniej niż 3zł w 2015.

w równoległej rzeczywistości w której PiS jednak nie przyklepał tego dealu jack napisał tak*:

20 godzin temu, jack napisał(a):

Powtarzam, PIS musiał coś zrobić. Tak nie zrobili nic tylko po to by utrzymać nierozwojowy Lotos. Mogli stworzyć czempiona a zostali tylko z pseudo-decyzyjnością w rafinerii gdańskiej. Dramat. 

więc szczerze nie rozumiem po co tutaj walczysz i bijesz głową w mur beton xD

 

* pewne info, sprawdziłem

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pepis21 napisał(a):

Wiesz, że poprzednicy też myśleli

a jednak nie wyprzedali lotosu

2 godziny temu, Pepis21 napisał(a):

Rafinerii Gdańskiej nikt nie spierdolił, nikt nie utracił decyzyjność (to Orlen ma większość w radzie a nie Aramco)

Wszystkie kluczowe decyzje muszą być poparte zgodą Saudów. 

2 godziny temu, julekstep napisał(a):

szczerze

szczerze to nie masz pojęcia o czym piszesz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z przewidywaniami Duda ułaskawił Wąsika i Kamińskiego. I już widzę, że jest akcja żeby wrócili do Sejmu. IMHO to oni są ułaskawieni (czyli w sumie jakby potwierdzenie że ich skazano), a nie uniewinnieni, bo już widzę, że ci z prawej strony cisną do Hołowni.

Ktoś zna chociaż trochę treść wyroku? Bo jak nie było zakazu funkcji publicznych to chyba mogą do europarlamentu, c'nie?

Edytowane przez Camelus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.