Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, DRK napisał(a):

Dywidenda dywidendą, ale warto pamiętać, że dobro Ojczyzny i pomyślność obywateli są dla naszych władców zawsze najwyższym nakazem (art 151 Konstytucji RP).

https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/805139,tasmy-wprost-gawlik-karpinski-krawiec-tusk-po-wygranych-wyborach-w-2011-teraz-kua-to-paliwo-moze-byc-nawet-i-po-7-zl-smiech.html

i na początku 2015 paliwo kupowałem poniżej 4,00 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jack napisał(a):

i na początku 2015 paliwo kupowałem poniżej 4,00 zł 

Tak.

Dobra pamięć fajna rzecz. Jednakże warto zarazem pamiętać jaka była w 2015 płaca minimalna czy średnia i ile galonów można było za nie zaatakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DRK napisał(a):

Tak.

Dobra pamięć fajna rzecz. Jednakże warto zarazem pamiętać jaka była w 2015 płaca minimalna czy średnia i ile galonów można było za nie zaatakować.

Ciekawe, że przy zachwytach nad zyskiem Orlenu i geniuszu Obajtka temat średniej płacy czy inflacji nie padł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jack napisał(a):

Ciekawe, że przy zachwytach nad zyskiem Orlenu i geniuszu Obajtka temat średniej płacy czy inflacji nie padł. 

Znów słuszna uwaga.

Te zarobki i odprawa Obajtka w porownaniu do apanazy Krawca to wyglądają naprawdę mizernie. Nie dość , że niższe to jeszcze przez inflację zjedzone.

Dobrze mu tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jack napisał(a):

Ciekawe, że przy zachwytach nad zyskiem Orlenu i geniuszu Obajtka temat średniej płacy czy inflacji nie padł. 

Z wykresu wyraźnie wynika ze tamten poprzedni prezio pobierał 2x większe zarobki, przy 2x gorszych wynikach, uwzględniając inflacje pewnie i 3x większe zarobki miał. Co przemawia na korzyść tamtego? Ja Nie kojarzę w ogóle tamtego gościa, a Obajtka kojarzę, bo zrobiono z niego w mediach największą pazerę III RP, a okazuje się, że był x razy efektywniejszym prezesem, a zgodził się na 6x mniejsza odprawę. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RonnieArtestics napisał(a):

Z wykresu wyraźnie wynika ze tamten poprzedni prezio pobierał 2x większe zarobki, przy 2x gorszych wynikach, uwzględniając inflacje pewnie i 3x większe zarobki miał. Co przemawia na korzyść tamtego? Ja Nie kojarzę w ogóle tamtego gościa, a Obajtka kojarzę, bo zrobiono z niego w mediach największą pazerę III RP, a okazuje się, że był x razy efektywniejszym prezesem, a zgodził się na 6x mniejsza odprawę. 

Skoro Tobie się wydaje, że miarą sukcesu prezesa państwowej firmy, która jest monopolistą na rynku jest zysk to nawet nie będę próbował podejmować dyskusji.

Jeśli chodzi o wynagrodzenie obu prezesów warto zerknąć i porównać ich doświadczenie zawodowe i wykształcenie i zastanowić się co firmie mógł od siebie dać jeden i drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, DRK napisał(a):

Znów słuszna uwaga.

Te zarobki i odprawa Obajtka w porownaniu do apanazy Krawca to wyglądają naprawdę mizernie. Nie dość , że niższe to jeszcze przez inflację zjedzone.

Dobrze mu tak.

A tak się zapytam bo się nie znam. Na czym Orlen tyle zarabiał? Na cenie paliwa w detalu, czy wymyślili innowacyjnego hot-doga, który podbił rynek? I czy przypadkiem połowa tych dochodów nie idzie do kieszeni Arabów?

Serio pytam, bo nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jack napisał(a):

Jeśli chodzi o wynagrodzenie obu prezesów warto zerknąć i porównać ich doświadczenie zawodowe i wykształcenie i zastanowić się co firmie mógł od siebie dać jeden i drugi.

Ale to nie CV zarządza, a prezes. A teraz porównaj ich prezesury i powiedź dlaczego ten pierwszy był 3 razy lepszy od Obajtka, że uwzględniając inflację zarabiał 3 razy lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jack napisał(a):

Jak na słupa to i tak za dużo 

Przecież zarabiał na zawyżonych cenach paliwa, na dodatek oddając część koncernu w obce ręce. 

Redystrybuował pieniądze z kieszeni Polaków do kieszeni Arabów i na różne cele polityczne. 

3 minuty temu, RappaR napisał(a):

Ale to nie CV zarządza, a prezes. A teraz porównaj ich prezesury i powiedź dlaczego ten pierwszy był 3 razy lepszy od Obajtka, że uwzględniając inflację zarabiał 3 razy lepiej. 

Na czym Obajtek zbudował zysk Orlenu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/nik-uderza-w-fuzje-orlenu-i-lotosu-istotne-ryzyko-dla-bezpieczenstwa-paliwowego/76rfymk

Chodzi m.in. o zbycie 30 proc. udziałów w Rafinerii Gdańskiej, które przejęli Saudyjczycy za 1,15 mld zł

Według NIK wydatek na zakup udziałów w rafinerii zwróci się Aramco w 15 miesięcy z samej tylko marży na sprzedaży produktów

Interes zycia zrobili. Niekompetencja, czy korupcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RappaR napisał(a):

Ale to nie CV zarządza, a prezes. A teraz porównaj ich prezesury i powiedź dlaczego ten pierwszy był 3 razy lepszy od Obajtka, że uwzględniając inflację zarabiał 3 razy lepiej. 

Biorąc po uwagę, że Obajtek jako prezes był 0 ciężko jest wykazać, że ktoś był 3x lepszy 

3 minuty temu, Reikai napisał(a):

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/nik-uderza-w-fuzje-orlenu-i-lotosu-istotne-ryzyko-dla-bezpieczenstwa-paliwowego/76rfymk

Chodzi m.in. o zbycie 30 proc. udziałów w Rafinerii Gdańskiej, które przejęli Saudyjczycy za 1,15 mld zł

Według NIK wydatek na zakup udziałów w rafinerii zwróci się Aramco w 15 miesięcy z samej tylko marży na sprzedaży produktów

Interes zycia zrobili. Niekompetencja, czy korupcja?

Zbyli 30% udziałów za gorsze zapewniając przy tym 50% przyszłych zysków dla Aramco. Oddali lejce w rozwijanej od lat nowoczesnej firmie w obce ręce i tego nie da się już odkręcić nawet jak wszystkie obajtki i ich mocodawcy pójdą za to siedzieć. 

A najlepsze jest to, że ci sami ludzie płaczą nad sprzedażą cukrowni - nierentownych skansenów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Pablo81 napisał(a):

A tak się zapytam bo się nie znam. Na czym Orlen tyle zarabiał? Na cenie paliwa w detalu, czy wymyślili innowacyjnego hot-doga, który podbił rynek? I czy przypadkiem połowa tych dochodów nie idzie do kieszeni Arabów?

Serio pytam, bo nie wiem.

 

5 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Przecież zarabiał na zawyżonych cenach paliwa, na dodatek oddając część koncernu w obce ręce. 

Redystrybuował pieniądze z kieszeni Polaków do kieszeni Arabów i na różne cele polityczne. 

Na czym Obajtek zbudował zysk Orlenu?

Zdecyduj się PsychoP., pytasz, 5 min później już wiesz, za chwile znowu pytasz.

Zresztą pomogę Ci, co mi tam. Wpisz w google

"wyniki finansowe orlen" Jeżeli interesuje Cie jakiś konkretny rok, np. 2023, to dopisz na końcu "2023".

Nie musisz dziękować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jack napisał(a):

Biorąc po uwagę, że Obajtek jako prezes był 0 ciężko jest wykazać, że ktoś był 3x lepszy 

Aha. Merytoryka u Ciebie jak zawsze 

 

15 minut temu, Reikai napisał(a):

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/nik-uderza-w-fuzje-orlenu-i-lotosu-istotne-ryzyko-dla-bezpieczenstwa-paliwowego/76rfymk

Chodzi m.in. o zbycie 30 proc. udziałów w Rafinerii Gdańskiej, które przejęli Saudyjczycy za 1,15 mld zł

Według NIK wydatek na zakup udziałów w rafinerii zwróci się Aramco w 15 miesięcy z samej tylko marży na sprzedaży produktów

Interes zycia zrobili. Niekompetencja, czy korupcja?

Centralne miejsce w kontroli NIK zajmuje ocena fuzji Orlenu i Lotosu. Transakcja od samego początku przebiegała pod czujnym okiem Brukseli. Komisja Europejska postawiła przed spółką kierowaną przez Daniela Obajtka szereg warunków i zobowiązań nazywanych środkami zaradczymi. To one przesądziły o tym, które części biznesu Lotosu trzeba było sprzedać nowym inwestorom.

 

Zdaniem NIK Orlen "zbył podmiotom prywatnym aktywa co najmniej o 5 mld zł poniżej szacowanej przez NIK ich wartości, w tym zbycie udziałów Rafinerii Gdańskiej na rzecz Aramco nastąpiło poniżej wartości wyceny o ok. 3,5 mld zł". Kontrolerzy przyznają jednocześnie, że przy swoich szacunkach nie brali pod uwagę innych aspektów przyszłej współpracy biznesowej z Saudyjczykami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pan A. napisał(a):

 

Zdecyduj się PsychoP., pytasz, 5 min później już wiesz, za chwile znowu pytasz.

Zresztą pomogę Ci, co mi tam. Wpisz w google

"wyniki finansowe orlen" Jeżeli interesuje Cie jakiś konkretny rok, np. 2023, to dopisz na końcu "2023".

Nie musisz dziękować.

Jeden cytat jest 7 min po drugim. Raczej nie trezba być Sherlockiem , żeby domyślić się, że wpisałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał(a):

Aha. Merytoryka u Ciebie jak zawsze 

Udzieliłem odpowiedzi na poziomie Twojego pytania. 

2 minuty temu, RappaR napisał(a):

Centralne miejsce w kontroli NIK zajmuje ocena fuzji Orlenu i Lotosu. Transakcja od samego początku przebiegała pod czujnym okiem Brukseli. Komisja Europejska postawiła przed spółką kierowaną przez Daniela Obajtka szereg warunków i zobowiązań nazywanych środkami zaradczymi. To one przesądziły o tym, które części biznesu Lotosu trzeba było sprzedać nowym inwestorom.

Zdaniem NIK Orlen "zbył podmiotom prywatnym aktywa co najmniej o 5 mld zł poniżej szacowanej przez NIK ich wartości, w tym zbycie udziałów Rafinerii Gdańskiej na rzecz Aramco nastąpiło poniżej wartości wyceny o ok. 3,5 mld zł". Kontrolerzy przyznają jednocześnie, że przy swoich szacunkach nie brali pod uwagę innych aspektów przyszłej współpracy biznesowej z Saudyjczykami.

I Ciebie to zadowala? "Czujne oko Brukseli", "trzeba było sprzedać" nic nie trzeba było sprzedawać, co za bełkot.

Polska by robić interesy z Saudyjczykami musi im oddawać swój majątek? Duma aż rozpiera

Fakty są takie, że po poprzednich rządach w 2015 Lotos był nowoczesną, cały czas rozbudowywaną i dofinansowaną firmą w doskonałej kondycji finansowej. 

Po rządach PISu 50% z zysków z Lotosu będzie lądować w kieszeni Saudyjczyków. 

A Obajtek jest zajebisty bo zarabiał mniej niż poprzedni prezes Orlenu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, jack napisał(a):

 

Jeśli chodzi o wynagrodzenie obu prezesów warto zerknąć i porównać ich...

(Uwaga - populizm z mojej strony)

...porównać ich wynagrodzenia do płacy minimalnej:

2015 Krawiec 3,190 mln. Minimalna 1750 x12 = 0,021 mln. 150 razy więcej niż roczna minimalna

2022 Obajtek 2,52 mln. Minimalna 3010x 12 miesięcy =0,03612 mln. 70 razy więcej niż roczna minimalna. 

Tyle w temacie pazerności. 

Ogólnie żadnym adwokatem Obajtka nie jestem. Osobiście mam z niego beke, bo uważam go za takiego Arkadiusza Czerepacha z Rancza (genialny Artur Barciś). Obajtek przypomina mi go zarówno fizjonomią, sposobem mowienia i karierowiczostwem :)

Ale nie znoszę hipokryzji gdy widzi się belkę w oku bliźniego, a nie widzi drzazgi w swoim czy jakoś tak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Pan A. napisał(a):

PsychoP

Emotional GIFs - Get the best GIF on GIPHY

9 minut temu, DRK napisał(a):

Ale nie znoszę hipokryzji gdy widzi się belkę w oku bliźniego, a nie widzi drzazgi w swoim czy jakoś tak.

jack przecież sam przyznał że jest betonem a do tego fanem (kawiorowej) lewicy - czego innego jak nie hipokryzji właśnie od niego oczekujesz?

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DRK napisał(a):

(Uwaga - populizm z mojej strony)

...porównać ich wynagrodzenia do płacy minimalnej:

2015 Krawiec 3,190 mln. Minimalna 1750 x12 = 0,021 mln. 150 razy więcej niż roczna minimalna

2022 Obajtek 2,52 mln. Minimalna 3010x 12 miesięcy =0,03612 mln. 70 razy więcej niż roczna minimalna. 

Tyle w temacie pazerności. 

Ogólnie żadnym adwokatem Obajtka nie jestem. Osobiście mam z niego beke, bo uważam go za takiego Arkadiusza Czerepacha z Rancza (genialny Artur Barciś). Obajtek przypomina mi go zarówno fizjonomią, sposobem mowienia i karierowiczostwem :)

Ale nie znoszę hipokryzji gdy widzi się belkę w oku bliźniego, a nie widzi drzazgi w swoim czy jakoś tak.

Serio dla Ciebie poziom zarobków prezesa jest kluczowy w tym wypadku?

Obajtek był lepszym prezesem bo mniej zarabiał. I utrzymywał wyższe ceny niż wynikało to z potrzeb co na wprost przełożyło się na to, że Polacy więcej płacili za paliwo. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.