Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, RappaR napisał(a):

Jeden promyk nadziei został - Morawiecki się usunął w cień, nie zostawia po sobie złego wrażenia(dla mnie serio premier nr1 w historii RP), może on stworzy nową formację, a i od PiSu wkrótce odejdzie, zostaw panie tonący(a raczej samozatapiający się)okręt.

A nie masz wrażenia, że on w tym PISie był tylko wynajętym fachowcem na fotel prezesa (rady ministrów)? Jego związek z partią wynikał z obowiązków. Trochę jak Obajtek, tylko z innym zakresem. Teraz go pewnie akolici Kaczyńskiego odsuną bo jego kompetencje nie są na tym etapie potrzebne. 

18 minut temu, DLT_Braddock napisał(a):

PO i TVN będą mieć teraz swoje miesięcznice? Ku czci Adamowicza?

Miesięcznice raz do roku? Serio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jack napisał(a):

A nie masz wrażenia, że on w tym PISie był tylko wynajętym fachowcem na fotel prezesa (rady ministrów)? Jego związek z partią wynikał z obowiązków. Trochę jak Obajtek, tylko z innym zakresem. Teraz go pewnie akolici Kaczyńskiego odsuną bo jego kompetencje nie są na tym etapie potrzebne. 

Wynajętym nie - gość był za bogaty, by łamać zasady. Konfederacja czy Lewica by go nie wynajęła - on serio musi się zgadzać z centrową częścią PiSu.

Ale tak - z takim Ziobro, Czarneckim czy Suskim nie ma żadnych związków. I właśnie chcę by wyleciał z PiSu, przyda się trochę przemieszania na obecnej scenie polskiej polityki. System dwupartyjny mnie zawsze mierzwił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla samego hajsu to mało kto teraz idzie w politykę. Giertych w zeszłym roku miał dochody na poziomie 90K miesięcznie, Petru z samej działalności gospodarczej miał 250K miesięcznie dochodu, Tusk ma jedną z najwyższych emerytur w kraju, Mentzen i Wipler to milionerzy. Ludzi przyciąga głównie władza, atencja i możliwość realizacji swojej wizji świata. 

Pomijam tu przypadki osób typu Marek Suski dla którego alternatywą byłoby co najwyżej szefostwo w jakimś domu kultury. 

Edytowane przez Życie_to_mem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koelner napisał(a):

władza może tak samo a nawet bardziej niż hajs podniecać więc „dorobkiewicze” nie wiecie o czym piszecie 🤣🤣🤣

Władza pozwala lepiej odreagowywać kompleksy, znacznie lepiej niż hajs. Zimbardo już dawno to pokazał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fluber napisał(a):

Władza pozwala lepiej odreagowywać kompleksy, znacznie lepiej niż hajs. Zimbardo już dawno to pokazał 

To też ważny czynnik, ale odnosi się jedynie do części przypadków. 

Nie wiem czy taki przykładowy Trump ma jakieś kompleksy. Raczej wręcz przeciwnie - ma ego wyjebane w kosmos więc dlatego przegrana z Bidenem tak go zdenerwowała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Życie_to_mem napisał(a):

To też ważny czynnik, ale odnosi się jedynie do części przypadków. 

Nie wiem czy taki przykładowy Trump ma jakieś kompleksy. Raczej wręcz przeciwnie - ma ego wyjebane w kosmos więc dlatego przegrana z Bidenem tak go zdenerwowała. 

Trump to klasyczny przykład overcompensation

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RappaR napisał(a):

Wynajętym nie - gość był za bogaty, by łamać zasady.

Nie zrobił tego dla pieniędzy ale stanowisko premiera dużego kraju będącego w UE i NATO ma sporą wartość w CV. No i to jednak stanowisko premiera, prestiż dla rodziny jak by nie patrzeć. Łamać też się nie musiał raczej. 

Teraz średnio pasuje, będzie się nudził. A budowanie partii od nowa, gdy można iść na światowe salony? No nie wiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jack napisał(a):

. No i to jednak stanowisko premiera, prestiż dla rodziny jak by nie patrzeć. Łamać też się nie musiał raczej. 

Teraz średnio pasuje, będzie się nudził. A budowanie partii od nowa, gdy można iść na światowe salony? No nie wiem 

Uważasz że morawiecki i jego rodziną zyskali prestiż i większą szansę na karierę zagraniczna na salonach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał(a):

Trump to klasyczny przykład overcompensation

W jakim sensie?

1 godzinę temu, jack napisał(a):

Teraz średnio pasuje, będzie się nudził. A budowanie partii od nowa, gdy można iść na światowe salony? No nie wiem 

Morawiecki ma raczej ambicje prezydenckie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, fluber napisał(a):

Uważasz że morawiecki i jego rodziną zyskali prestiż i większą szansę na karierę zagraniczna na salonach?

Potomkowie Morawieckich poza roztrwanianiem majątku będą się chwalić opozycjonistą Kornelem i Premierem Mateuszem. Ciekawa opowieść o ojcu, który walczył by syn mógł zostać premierem wolnego Państwa 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, jack napisał(a):

Potomkowie Morawieckich poza roztrwanianiem majątku będą się chwalić opozycjonistą Kornelem i Premierem Mateuszem. Ciekawa opowieść o ojcu, który walczył by syn mógł zostać premierem wolnego Państwa 🙂

Myślisz że potomkowie gierka podobnie się flexują, czy morawiecki to inny case gdyż historia zapamięta go jako wielkiego męża stanu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Życie_to_mem napisał(a):

W jakim sensie?

Jest kilka podstawowych strategii radzenia sobie z kompleksami, jedną z nich jest nadmierna kompensacja - wykształcenie się osobowości narcystycznej, agresywnej, nadmiernie pewnej siebie - Trump jest podręcznikowym przykładem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.