Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, josephnba napisał(a):

Dla mnie jedno i drugie jest równie szkodliwe i mam to gdzieś, z tą jednak różnicą że za jedno muszę płacić, a skoro płacę mam prawo narzekać 

Za jedno i za drugie płacisz.

Jedyna różnica, że to publiczne jest tańsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, josephnba napisał(a):

Niby jak płacę za media prywatne? 

Wyjaśnij, chętnie się posmieje 

 

Media są narzędziem biznesu do powiększania przewagi bogatych nad biednymi.

Za każdym razem kiedy korzystasz z biznesu w ten sposób, że przepaść między 1 promilem, a resztą się powiększa, płacisz. 

Narzekasz na to, że ma być zakaz od 2035 spalinowych aut? Jak myślisz, skąd ten pomysł powstał i czemu akurat nie będzie obowiązywał na samochody Ferrari?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Camelus napisał(a):

Wygrzebane na jednej z grup na FB, tak się zastanawiam czy te zdjęcia się zestarzały dobrze, czy źle ;)
Brak opisu.

przecież oni byli królami życia. mogli robić tylko czego zapragną tylko po to aby upierdolic samoobronę i odebrać ich elektorat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, RappaR napisał(a):

Media są narzędziem biznesu do powiększania przewagi bogatych nad biednymi.

Za każdym razem kiedy korzystasz z biznesu w ten sposób, że przepaść między 1 promilem, a resztą się powiększa, płacisz. 

Narzekasz na to, że ma być zakaz od 2035 spalinowych aut? Jak myślisz, skąd ten pomysł powstał i czemu akurat nie będzie obowiązywał na samochody Ferrari?

O k**** i ty komuś mówisz o odklejce głosząc jednocześnie jakieś górnolotne teorie spiskowe? 

 

Jedno ci wyszło 

Posmiałem się

Bo przecież tylko w prywatnych mediach wielkie biznesy kręcą swoje lody 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, josephnba napisał(a):

O k**** i ty komuś mówisz o odklejce głosząc jednocześnie jakieś górnolotne teorie spiskowe? 

 

Cokolwiek z tego co napisałem jest teorią spiskową? lol.

 

1 minutę temu, josephnba napisał(a):

 

Posmiałem się

Bo przecież tylko w prywatnych mediach wielkie biznesy kręcą swoje lody 

A to ja tworzę podział na prywatne i publiczne czy nie?

Ja tworzę podział na małych i dużych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, RappaR napisał(a):

Przy okazji cała szopka pokazuje jak bardzo wadliwy mamy system i sędziowie i prokuratorzy, w szczególności wyższych instancji powinny być niezależne od władzy wykonawczej i ustawodawczej, wybierani tylko i wyłącznie w wyborach powszednich.

Skoro obywatele mają kompetencje wybrać prezydenta, wybrać senatora, to i mają sędziego i prokuratora generalnego. 

Kandydaci na prezydenta to z reguły byli lub obecni posłowie, ministrowie, marszałkowie, premierzy i tak dalej więc mniej więcej wiesz z kim masz do czynienia.

Tymczasem większość kandydatów np. na sędziów SN jest dla społeczeństwa anonimowa. Oczywiście mogliby prowadzić jakąś kampanię wyborczą, ale pytanie jaką ona miałaby mieć formę. No i co w takim razie z takimi stanowiskami jak RPO, Prezes NIK i Prezes NBP na których również powinny zasiadać osoby niezależne od władzy wykonawczej. Tutaj też proponujesz wybory powszechne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Życie_to_mem napisał(a):

Kandydaci na prezydenta to z reguły byli lub obecni posłowie, ministrowie, marszałkowie, premierzy i tak dalej więc mniej więcej wiesz z kim masz do czynienia.

 

Oczywiście. Taki Duda 10 listopada 2014 był bardzo rozpoznawalny.

Godzinę temu, Życie_to_mem napisał(a):

Tymczasem większość kandydatów np. na sędziów SN jest dla społeczeństwa anonimowa.

Zajebiście. Są jednym z 3 filarów władzy i są ukryci przed społeczeństwem.

 

Serio, mega. 
To jak z przywilejami sędziowskimi. Popieram je w pełni, wręcz nawet rozszerzyłbym je na siebie.

Godzinę temu, Życie_to_mem napisał(a):

Oczywiście mogliby prowadzić jakąś kampanię wyborczą, ale pytanie jaką ona miałaby mieć formę.

Na przykład mogliby reklamować się, że będą dawali takie same wyroki bez względu na płeć albo popierać obecny system gorszych wyroków dla jednej z płci.

 

Godzinę temu, Życie_to_mem napisał(a):

No i co w takim razie z takimi stanowiskami jak RPO, Prezes NIK i Prezes NBP na których również powinny zasiadać osoby niezależne od władzy wykonawczej. Tutaj też proponujesz wybory powszechne? 

Najlepiej niech sobie Tusk z Sikorskim wybiorą już wszystkich - premiera, ministrów, posłów, senatorów, prezydenta. Po co jakiekolwiek wybory powszechne?

 

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał(a):

Oczywiście. Taki Duda 10 listopada 2014 był bardzo rozpoznawalny

Tak Piotr Duda

Godzinę temu, RappaR napisał(a):

Rozumiem, że jesteś za powszechnym dostępem do broni?

Nie musisz jej kupować, jeśli uważasz, że Ci szkodzi. 

Czyli jesteś za cenzurą TVN. Typowy prawak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bym jeszcze zapomniał - dwa lata temu były szef Trybunału Konstytucyjnego minimum złamał art 162 KK zagrożony karą do 3 lat więzienia, ten z którego jest sądzony teraz ksiądz z Dąbrowy na oczach kamer i nikogo to nie obchodzi.

 

6 minut temu, jack napisał(a):

Czyli jesteś za cenzurą TVN. Typowy prawak 

Wypisałem listę moich poglądów - odniesiesz się do nich?

Typowy tchórz :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, RappaR napisał(a):

Wypisałem listę moich poglądów - odniesiesz się do nich?

Typowy tchórz :) 

Tyle tak kłamstw, że szkoda mojego czasu

W dniu 1.01.2024 o 16:28, RappaR napisał(a):

popieram wolność słowa

🤣🤣🤣 gość, któremu przeszkadzają "szkodliwe treści" TVN 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jack napisał(a):

Tyle tak kłamstw, że szkoda mojego czasu

🤣🤣🤣 gość, któremu przeszkadzają "szkodliwe treści" TVN 

Popieram wolność słowa. Nie oznacza to wcale, że muszę popierać treści TVN i nie uznawać ich za szkodliwe. 

12 minut temu, jack napisał(a):

Tyle tak kłamstw, że szkoda mojego czasu

Dobrze, będziesz miał więcej czasu na bezwartościowe jednozdaniówki. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, RappaR napisał(a):

Oczywiście. Taki Duda 10 listopada 2014 był bardzo rozpoznawalny.

Był posłem, europosłem, wiceministrem i kandydatem na prezydenta Krakowa. Jasne, nie była to ścisła topka polskich polityków, ale nie był to też jakiś kompletny nołnejm. Przecież on wygrał plebiscyt ,,Polityki'' na najlepszego posła. Nawet gdy ktoś nie kojarzył go z twarzy to jednak mógł bez problemu zapoznać się z jego CV oraz poglądami.

To już lepszym przykładem jest Stan Tymiński, który faktycznie wziął się znikąd. Co nie zmienia faktu, że użyłem sformułowania ,,z reguły'' a nie ,,zawsze''. 

Cytat

Zajebiście. Są jednym z 3 filarów władzy i są ukryci przed społeczeństwem.

To nie jest władza w sensie politycznym więc siłą rzeczy jej członkowie nie są tak eksponowani jak prezydent czy ministrowie. 

Cytat

Najlepiej niech sobie Tusk z Sikorskim wybiorą już wszystkich - premiera, ministrów, posłów, senatorów, prezydenta. Po co jakiekolwiek wybory powszechne?

W przypadku posłów i senatorów nie widzę za bardzo lepszego rozwiązania niż wybory powszechne.

Aczkolwiek ilość byłych sportowców w parlamencie świadczy o pewnej wadliwości obecnego systemu. :)

Edytowane przez Życie_to_mem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Życie_to_mem napisał(a):

Był posłem, europosłem, wiceministrem i kandydatem na prezydenta Krakowa. Jasne, nie była to ścisła topka polskich polityków, ale nie był to też jakiś kompletny nołnejm. Przecież on wygrał plebiscyt ,,Polityki'' na najlepszego posła. Nawet gdy ktoś nie kojarzył go z twarzy to jednak mógł bez problemu zapoznać się z jego CV.

 

To tak samo można by się zapoznawać z CV sędziów.

Właśnie się dowiedziałem o plebiscycie "Polityki" na najlepszego posła. Nie znam ani jednego innego zwycięzcy.

2 minuty temu, Życie_to_mem napisał(a):

To nie jest władza w sensie politycznym więc siłą rzeczy jej członkowie nie są tak eksponowani jak prezydent czy ministrowie. 

 

To w jakim sensie są władzą? Myślałem, że trójpodział POLITYCZNY władzy dotyczy władzy politycznej. To sędziowie są władzą rodzinną?

3 minuty temu, Życie_to_mem napisał(a):

W przypadku posłów i senatorów nie widzę za bardzo lepszego rozwiązania niż wybory powszechne.

Aczkolwiek ilość byłych sportowców w parlamencie świadczy o pewnej wadliwości obecnego systemu

Ja podobnie.

Tylko także w przypadku prezydenta, sędziów, prokuratorów, rzecznika RPO i prezesa NBP. Dorzuciłbym jeszcze prezydentów miast, wojewodów i radnych.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.