Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, josephnba napisał(a):

I słusznie 

Czas najwyższy 

Średnie zarobki większości nauczycieli na etacie w tym roku to 9600 brutto. A mało który robi te 18 godzin etatu ( nie wspominając o korkach), zwykle robią więcej. Ten zawód zawsze był jednym z najlepszych 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, fluber napisał(a):

Średnie zarobki większości nauczycieli na etacie w tym roku to 9600 brutto. A mało który robi te 18 godzin etatu ( nie wspominając o korkach), zwykle robią więcej. A teraz dostają 30 procent podwyżki. Ten zawód zawsze był jednym z najlepszych 

Po podwyżkach w 2024 r. średnie wynagrodzenie będzie wynosiło u nauczycieli początkujących - 5365,54 zł, mianowanych - 6438,64 zł i dyplomowanych 8227,16 zł.  Jednak rzeczywiste wynagrodzenie będzie niższe od średniego i wyniesie w przypadku nauczycieli początkujących - 4143,87 zł brutto (3155 zł netto) - podwyżka 309 zł netto, mianowanych - 4368,47 zł brutto (3308 zł netto) - podwyżka 326 zł netto i dyplomowanych - 5109,65 zł brutto (3813 zł netto) - wzrost o około 381 zł netto.

 

Daj link do swoich rewelacji.

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mama jest nauczycielką prawie całe życie, więc znam realia faktyczne.

Jako ten dyplomowany mając nadgodziny (25 godzin w tygodniu) i wychowawstwo wychodziło jej zawsze na rękę minimalnie poniżej średniej krajowej brutto

Chociaż wiadomo - zawsze wskakiwały jeszcze jakieś dodatki, więc można powiedzieć, że to jest netto trochę powyżej średniej krajowej brutto(z 7 "nadgodzinami", a nie czysty etat)

 

Teraz, jack napisał(a):

Hej, obrończy wolności słowa i wrogowie cenzury, Pietrzaka trzeba bronić!

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-skandaliczne-slowa-jana-pietrzaka-jest-ruch-prokuratury,nId,7244728

 

I tutaj mamy kolejny przykład właśnie cenzury, bo słowa Pietrzaka nic nie mają wspólnego z znieważaniem danej grupy na tle etnicznym i narodowościowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, RappaR napisał(a):

I tutaj mamy kolejny przykład właśnie cenzury, bo słowa Pietrzaka nic nie mają wspólnego z znieważaniem danej grupy na tle etnicznym i narodowościowym

Wcale mnie nie dziwi, że akurat na tobie nie robią wrażenia słowa o tym by uchodźców zamknąć w obozach koncentracyjnych pozostawionych w Polsce przez Niemców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, RappaR napisał(a):

 

I tutaj mamy kolejny przykład właśnie cenzury, bo słowa Pietrzaka nic nie mają wspólnego z znieważaniem danej grupy na tle etnicznym i narodowościowym

- Na polecenie Prokuratora Generalnego oraz w związku z zawiadomieniami wpływającymi do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, w dniu dzisiejszym wszczęto postępowanie dotyczące wypowiedzi uczestnika programu wyemitowanego w dniu 31 grudnia 2023 roku w Telewizji Republika - przekazał prokurator Szymon Banna. 
Oczywiste ,że to nie jest jeszcze cenzura. Nie używaj słów których nie znasz znaczenia chyba nie jesteś na tyle głupi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jack napisał(a):

Wcale mnie nie dziwi, że akurat na tobie nie robią wrażenia słowa o tym by uchodźców zamknąć w obozach koncentracyjnych pozostawionych w Polsce przez Niemców. 

A mnie wcale nie dziwi, że nie jesteśmy w stanie się dogadać, jak i to, że nie jesteś w stanie zrozumieć 4-zdaniowej wypowiedzi, która mówi, by tych uchodźców właśnie NIE zamykać w tych obozach. 

1 minutę temu, Koelner napisał(a):

- Na polecenie Prokuratora Generalnego oraz w związku z zawiadomieniami wpływającymi do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, w dniu dzisiejszym wszczęto postępowanie dotyczące wypowiedzi uczestnika programu wyemitowanego w dniu 31 grudnia 2023 roku w Telewizji Republika - przekazał prokurator Szymon Banna. 
Oczywiste ,że to nie jest jeszcze cenzura. Nie używaj słów których nie znasz znaczenia chyba nie jesteś na tyle głupi 

Cenzura represyjna. Tak, używam dobrego słowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RappaR napisał(a):

A mnie wcale nie dziwi, że nie jesteśmy w stanie się dogadać, jak i to, że nie jesteś w stanie zrozumieć 4-zdaniowej wypowiedzi, która mówi, by tych uchodźców właśnie NIE zamykać w tych obozach. 

🤦‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, RappaR napisał(a):

 

Cenzura represyjna. Tak, używam dobrego słowa. 

Jaki sąd zakazał dalszego rozpowszechniania jego wypowiedzi? Przed chwilą słyszałem ją w wiadomościach i9:30 więc nie ma żadnej cenzury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Koelner napisał(a):

Jaki sąd zakazał dalszego rozpowszechniania jego wypowiedzi? Przed chwilą słyszałem ją w wiadomościach i9:30 więc nie ma żadnej cenzury. 

Jak policja Ciebie zacznie przy każdej jeździe autem zatrzymywać na kompleksowe badanie alkomatem i sprawności auta, to dalej stwierdzisz, że nie jest to forma represji?

 

11 minut temu, fluber napisał(a):

Sprawdź pita. 

Spoko, noworoczne nauki z forum - nigdy nie ufaj swojej matce i siostrze.

A mamy dopiero drugi stycznia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedź Pietrzaka jest odklejona, owszem. Jest to odklejeństwo najwyższego stopnia, podobne do tekstów Lisa, Giertycha i ich fanów o tym, że Kaczyński jest dyktatorem, będą znikać ludzie jak w ZSRR, a PiS po wyborach nie odda władzy.

Ale jest to odklejeństwo i idiotyczny tekst, NIE jest to nawoływania do zamykania kogoś w obozie. NIE jest to porównywanie obozów dla uchodźców z Auschwitz.

Jest to odklejona teza, że rząd niemiecki(nie składający się wyłącznie z Niemców) będzie nas zmuszał do trzymania uchodźców w drugowojennych obozach. Absurd, wiem. Idiotyzm, wiem. Odklejeństwo, wiem.

Ale wyciągać z tego wniosek jakiś, że Pietrzak nawołuje do zamykania kogoś w obozie, to serio trzeba nie rozumieć podstaw języka polskiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RappaR napisał(a):

 

Chociaż wiadomo - zawsze wskakiwały jeszcze jakieś dodatki, więc można powiedzieć, że to jest netto trochę powyżej średniej krajowej brutto(z 7 "nadgodzinami", a nie czysty etat)

Średnia pensja dyplomowanego to w tym roku ponad 7300, czyli więcej niż tegoroczna średnia krajowa. Tyle jest tych dodatków. A w przyszłym roku odjadą jeszcze bardziej. A większość nauczycieli to dyplomowani 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RappaR napisał(a):

Jak policja Ciebie zacznie przy każdej jeździe autem zatrzymywać na kompleksowe badanie alkomatem i sprawności auta, to dalej stwierdzisz, że nie jest to forma represji?

 

jak nie znasz znaczenia słowa to go po prostu nie używaj. w tym przypadku obecnie nie ma mowy o cenzurze więc nie przechodź do kolejnego punktu stylu prowadzenia dyskusji czyli odbieganie od tematu i podawania przykładów z dupy. czasami warto jest się wycofać i przyznać się do błędu a nie brnąc po głupiemu, czekam na kolejny etap czyli wycieczki osobiste i obrażanie 🥳

21 minut temu, josephnba napisał(a):

 

A że Janek jest na cenzurowanym to poszło 

ofiara prostego zarządzania plebsem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Koelner napisał(a):

jak nie znasz znaczenia słowa to go po prostu nie używaj. w tym przypadku obecnie nie ma mowy o cenzurze więc nie przechodź do kolejnego punktu stylu prowadzenia dyskusji czyli odbieganie od tematu i podawania przykładów z dupy. czasami warto jest się wycofać i przyznać się do błędu a nie brnąc po głupiemu, czekam na kolejny etap czyli wycieczki osobiste i obrażanie 🥳

Twoja opinia, ja się z nią nie zgadzam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.