Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Alonzo napisał(a):

Tego co piszesz możnaby próbować bronić gdyby tak samo zachowali się po akcji Scherling - Wielgus i tych napisach na kościołach.

Odnośnie obchodów tego święta żydowskiego (pomijając już to, że sejm polski to nie knestet) - warto zapoznać się z jego przesłaniem i słabo jego obchodzenie w polskim parlamencie (gdzie równocześnie nie pali się świec adwentowych, które jednak są nam kulturowo bliższe niż chanukija) wygląda przy tej exterminacji Palestyńczyków..

Braun trafił w samo sedno - kultywuje się religię żydowską jednocześnie opluwając katolicką. I to ludzi uderzyło. Natomiast kwestionujesz spisek żydowski (możliwe, że słusznie - nie wiem tego, nikt mnie do spisków nie dopuścił nigdy..), ale oni wszyscy razem później dają Braunowi sami do rąk mocne argumenty tworząc ponad podziałami koalicję chanukową.

A akurat martwienie sie co powiedzą o Polsce na świecie wydaje mi się na moim obecnym etapie życia nieistotne. Na samym końcu powstanie warszawskie dla świata to było to w gettcie warszawskim w 1943, a nie to 63-dniowe od sierpnia do października w 1944.

Nigdy i nigdzie nie popierałem i nie poprę ataków na Kościół w wykonaniu Wielgus czy jej podobnych oszołomów więc nie bardzo kumam co ma to ze mną wspólnego 

Widzę grzechy Kościoła i nie mam problemu żeby o nich mówić ale ataki na każdy budynek bo jeden czy drugi c*** okazuje się przestępcą jest głupie i powinno być piętnowane 

Nie interesowałem się też nigdy performencami w sejmie bo tego jest tyle że mało kto chyba ogarnia, pewnie nawet osoba która wydaje takie pozwolenia nie potrafi z marszu odpowiedzieć ile tego jest w skali roku 

 

I wciąż nie będę się interesował 

 

Z jednym się z tobą nie zgadzam 

Jestem na podobnym etapie życia i to co mówi się o mojej ojczyźnie, w jakim kontekście, zawsze będzie mnie interesowało. Wynika to z historii mojej rodziny i tego jak kultywuje się ją właśnie w moim domu i wcześniej w domu moich rodziców czy dziadków 

Powtarzam

Nie chcę byc kiedyś wymieniony w jednym zdaniu z Braunem w kontekście bredni o satanizmie 

Zauważcie że próbuje się sprowadzić cały incydent do świec!

A przecież dużo powazniejsze bylo to pożniejsze przemówienie 

 

Ok. Dla dobra dyskusji uznajmy na chwilę że akcja z gaśnicą jest uzasadniona (nie żeby wcześniej nie miał czterech okazji do tego) 

Nie kultywujemy katolickich świąt w sejmie to nie kultywujmy też innych 

Mi to pasuje. Mamy świeckie państwo 

 

 

Wciąż jednak pozostaje to co Braun mówił o religii żydowskiej, o tym święcie, gdzie to mówił

To co powiedział wpisuje się w retorykę jego wcześniejszych wypowiedzi 

Incydent incydentem, ale taki jawny antysemityzm niejako faszyzm i to w polskim parlamencie co samo w sobie uderza w Nas jako naród nie w jednego debila i nie rozumiem jak ktoś może tego bronić 

 

No ale jak pisałem nie raz 

Wyborcy Konfederacji to debile 

Nie wiedziałem że ich aż tylu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, RappaR napisał(a):

A w którą kwestię nie wierzysz?

W każdą i żadną 

Nie interesuje mnie to 

55 minut temu, fluber napisał(a):

Oczywiście że mam:)

Hmmm 

Moja sąsiadka, nauczyciel wychowania wczesnoszkolnego, mówi że urlopu jako takiego nie ma, bo ma wakacje 

53 minuty temu, Reikai napisał(a):

polecam

 

cpk jest potrzebny ale nie tak i niekoniecznie tak daleko od miasta 

Jeśli główną drogą łącząca cpk z miastami ma  być kolej to ja się boję czy zdążę dojechać na lotnisko na czas, zważywszy jaka opinię i jakość ma PKP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, josephnba napisał(a):

W każdą i żadną 

Nie interesuje mnie to 

Hmmm 

Moja sąsiadka, nauczyciel wychowania wczesnoszkolnego, mówi że urlopu jako takiego nie ma, bo ma wakacje 

Nauczyciele wychowania wczesnoszkolnego nie mają urlopów tylko wolne w te dni gdy nie ma dzieci w szkole. Czyli 64 dni w roku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał(a):

Nauczyciele wychowania wczesnoszkolnego nie mają urlopów tylko wolne w te dni gdy nie ma dzieci w szkole. Czyli 64 dni w roku:)

Nie wiedziałem że w tej kwestii są jakieś różnice 

Dzięki za info 

 

Z ciekawości masz standardowe 20/26 dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jack napisał(a):

😁

 

 

No i jeśli mam wybierać to już wolę katolickie przed wszystkimi innymi, bo czy to się takim jak Ty podoba czy nie historia Polski jest ściśle powiązana z Kościołem 

 

Teraz, fluber napisał(a):

Wspominałem już o niższej liczbie godzin na etat i trzynastce?:)

Żeby ci Passat spłonął 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, josephnba napisał(a):

No i jeśli mam wybierać to już wolę katolickie przed wszystkimi innymi, bo czy to się takim jak Ty podoba czy nie historia Polski jest ściśle powiązana z Kościołem

Ależ ja uważam, że takie uroczystości powinny się w sejmie odbywać. Mało tego, w odróżnieniu od niektórych na tym forum, uważam, że posłowie niewierzący też mogą w nich brać udział. Wyprowadzam Cię tylko z błędu bo pisałeś, że w sejmie nie kultywuje się katolickich świąt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.