Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, fluber napisał(a):

Nie, mi pasuje obecny układ - wszyscy płacą i wszyscy mają wolne 

Hm może ja jestem dziwny ale w rozmowie o religii postawa że jak ktoś płaci to ma wolne wydaje mi się dziwna. Ja ogólnie uważam że np wigilia powinna być wolna ale z drugiej strony nie rozumiem czemu wolne jest np w 3 króli. Tylko nie wiem czemu ma o tym decydować czy płacisz lub nie podatki. A jeżeli już tak to powinna być konkretną kwota a nie znowu % dochodu. ale ogolnie podatki w % są dla mnie niezrozumiałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RappaR napisał(a):

Jest w pizdu powodów by były w procentach, kilka upośledzonych argumentów, by w procentach nie były

Powodów jest kilka po obu stronach a o ich upośledzeniu zwykle decyduje strona która ich używa ;)

abstrahujac od faktu że % wartość jest różna w zależności od formy uzyskiwania dochodu i to jakoś nikomu nie przeszkadza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fluber napisał(a):

 

Ale w jaki sposób dogryźć? Katolicy mieliby wolne święta katolickie a ateiści mogliby zamiast tego wybrać dowolne inne dni, które nie są katolickimi świętami w takiej samej ilości. 

Zdziwiłbyś się jak duży odsetek ateistow wolne dni wybralby właśnie w święta kościelne. 

Z resztą  takie wybory nie miałyby sensu. Po co iść do pracy w wielu zawodach, jak nic nie będzie się robić, bo zdecydowana większość świętuje? A potem w normalnymm dniu też problem, bo pracownik odbiera sobie wolne i to akurat w okresie, kiedy multum roboty jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Szabla napisał(a):

Zdziwiłbyś się jak duży odsetek ateistow wolne dni wybralby właśnie w święta kościelne. 

Z resztą  takie wybory nie miałyby sensu. Po co iść do pracy w wielu zawodach, jak nic nie będzie się robić, bo zdecydowana większość świętuje? A potem w normalnymm dniu też problem, bo pracownik odbiera sobie wolne i to akurat w okresie, kiedy multum roboty jest. 

No jeśli nie płaciliby podatku kościelnego to nie mogliby brać wolnego na święta kościelne. Musieliby wybrać inne dni.

I wtedy szkoły, uczelnie, urzędy mogłyby być otwarte cały rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał(a):

No jeśli nie płaciliby podatku kościelnego to nie mogliby brać wolnego na święta kościelne. Musieliby wybrać inne dni.

Dalej zapominasz o niedzieli. Niedziela powinna przysługiwać katolikom. Sobota zarezerwowana byłaby tylko dla żydów. Muzułmanie mieliby wolny cały ramadan. Ateiści jako, że w nic nie wierzą nie potrzebowaliby świąt i mogliby pracować za tych wierzących a najlepiej gdyby remontowali ich zabytki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jack napisał(a):

Dalej zapominasz o niedzieli. Niedziela powinna przysługiwać katolikom. Sobota zarezerwowana byłaby tylko dla żydów. Muzułmanie mieliby wolny cały ramadan. Ateiści jako, że w nic nie wierzą nie potrzebowaliby świąt i mogliby pracować za tych wierzących a najlepiej gdyby remontowali ich zabytki. 

Ateiści mogą mieć pogańskie wtorki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, jack napisał(a):

Dalej zapominasz o niedzieli. Niedziela powinna przysługiwać katolikom. Sobota zarezerwowana byłaby tylko dla żydów. Muzułmanie mieliby wolny cały ramadan. Ateiści jako, że w nic nie wierzą nie potrzebowaliby świąt i mogliby pracować za tych wierzących a najlepiej gdyby remontowali ich zabytki. 

Jestem za.

Pierwszy nasz wspólny kompromis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, ptak napisał(a):

Rozumiem wolne niedziele, ale dlaczego chcesz żeby z powodu dobrowolnej opłaty na kościół dać katolikom wolne święta kościelne?

Bo wymagają uczestnictwa we Mszy i rozważań na temat istoty tego święta.

6 minut temu, jack napisał(a):

@fluber czy w święto świętego Kazimierza Królewicza też planujesz mieć wolne? A dzień dobrego łotra? 

Mam na myśli święta wymagające uczestnictwa w Mszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.