Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, fluber napisał(a):

Na ten moment wszyscy płacą na Kościół i wszyscy mają wolne wybrane święta. 

Jak katolicy będą płacić większe podatki to powinni mieć prawo do większej liczby dni wolnych.

Wiadomo jaki jest aktualny stan prawny, ale lewica chce go zmienić. 

Biorąc pod uwagę Twoje oburzenie rozumiem, że katolicy mają płacić na kościół a nie Ty, ale kościelne święta Ty masz mieć wolne?;)

Przecież nie musisz płacić. Nikt nie zmusza do płacenia podatku na kościół, to dobrowolna decyzja. 

Co do świąt to masz rację. Wolne tylko 2 dni w tygodniu i w święta państwowe. Jak ktoś chce obchodzić Wielkanoc to niech bierze urlop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, josephnba napisał(a):

Czytałeś że zrozumieniem to co było napisane? 

Bo twoje pytanie znacznie rozszerza temat 

Pytanie bardziej czy wy rozumiecie co piszecie? Bo wychodzi, że jak ktoś ma płacić większy podatek (na kościół) to ma mieć dodatkowe przywileje. Więc skoro tak to czemu gloryfikować płacących więcej tylko w tej kwestii? 
Ja jestem ateistą i obchodzę te święta jako okazje do spędzenia czasu w miłej atmosferze z bliskimi. A jeżeli chcesz być taki zero jedynkowy to może warto się zastanowić co katolik obchodzi i w jaki sposób? Urodziny Jezusa, które nie były w grudniu? Co robi u Ciebie choinka? Prezenty od mikołaja? To jak to święto wygląda w większości domów obecnie niewiele ma wspólnego z katolickim obrządkiem a jednocześnie jest imho dużo lepszym świętem - komercjalizacja akurat tego okresu sie bardzo udała. 
I krótkie resume - nie wiem czemu chcecie dawać większe uprawnienia komuś kto będzie płacić wyższe podatki i nie wiem czemu jak ktoś nie placi to ma nie móc świętować - jako ateiście wydaje mi się że nie o oto chodzi w religii by płacić na kościół i to ile płacisz nie powinno wpływać na to co dostajesz w zamian. Abstrahując od faktu że akurat te święta niewiele mają już wspólnego dla większości ze stricte katolicyzmem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, blackmagic napisał(a):

Pytanie bardziej czy wy rozumiecie co piszecie? Bo wychodzi, że jak ktoś ma płacić większy podatek (na kościół) to ma mieć dodatkowe przywileje. Więc skoro tak to czemu gloryfikować płacących więcej tylko w tej kwestii? 

Płacenie na Kościół to jednak inna kwestia niż progi podatkowe. Tutaj nakładają na Ciebie dodatkowy podatek, bo jesteś wierzący. Bez przywilejów z tego wynikających to zwykle prześladowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, fluber napisał(a):

Płacenie na Kościół to jednak inna kwestia niż progi podatkowe. Tutaj nakładają na Ciebie dodatkowy podatek, bo jesteś wierzący. Bez przywilejów z tego wynikających to zwykle prześladowanie. 

Jaki dodatkowy? Nie musisz płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ptak napisał(a):

Jaki dodatkowy? Nie musisz płacić.

Jeżeli jesteś katolikiem to musisz. wymaga tego od Ciebie 5 przykazanie kościelne.

Ateiści nie będą płacić, a katolicy będą.

Ale to jest szansa na unormowanie pewnych spraw i napędzenie gospodarki. Ci co zapłacą będąiec obowiązkowe wolne niedziele i święta. Wtedy w niedziele i święta będą pracować ateiści.

Żeby było sprawiedliwie wyznawcy innych religii też będą mieli prawo wyboru dni wolnych zgodnie z ich religią.

Ateiści będą mieć również takie prawo, ale to już na podstawie własnego uznania. Czyli np. Wybiorą wszystkie wolne wtorki plus urodziny Owsiaka, Tuska itd. i wtedy oni będą mieć wolne, a katolicy będą musieli wtedy pracować. I jako że ateiści będą pracować w niedzielę to dostaną wolne wtorki w które katolicy będą obowiązkowo pracować.

Będzie sprawiedliwie a wszystko będzie mogło być czynne prze cały rok poza świętami państwowymi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, blackmagic napisał(a):

Pytanie bardziej czy wy rozumiecie co piszecie? Bo wychodzi, że jak ktoś ma płacić większy podatek (na kościół) to ma mieć dodatkowe przywileje. Więc skoro tak to czemu gloryfikować płacących więcej tylko w tej kwestii? 
Ja jestem ateistą i obchodzę te święta jako okazje do spędzenia czasu w miłej atmosferze z bliskimi. A jeżeli chcesz być taki zero jedynkowy to może warto się zastanowić co katolik obchodzi i w jaki sposób? Urodziny Jezusa, które nie były w grudniu? Co robi u Ciebie choinka? Prezenty od mikołaja? To jak to święto wygląda w większości domów obecnie niewiele ma wspólnego z katolickim obrządkiem a jednocześnie jest imho dużo lepszym świętem - komercjalizacja akurat tego okresu sie bardzo udała. 
I krótkie resume - nie wiem czemu chcecie dawać większe uprawnienia komuś kto będzie płacić wyższe podatki i nie wiem czemu jak ktoś nie placi to ma nie móc świętować - jako ateiście wydaje mi się że nie o oto chodzi w religii by płacić na kościół i to ile płacisz nie powinno wpływać na to co dostajesz w zamian. Abstrahując od faktu że akurat te święta niewiele mają już wspólnego dla większości ze stricte katolicyzmem 

I chwała ci za to że spędzasz go z bliskimi 

Tyli że Ciebie nie widuję tutaj spoconego z nienawiści i pomstujacego na Kościół w każdej chwili 

Nie wierzysz. Ok 

Nie wieszasz psów na Kościele przy każdej okazji. Ok 

 

Mój przytyk dotyczył głównie Jacka, który każdą okazję wykorzystuje do ataków na KK 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fluber napisał(a):

Jeżeli jesteś katolikiem to musisz. wymaga tego od Ciebie 5 przykazanie kościelne.

Dlatego nie powinno być to regulowane żadnym podatkiem. Chodzisz do kościoła, który w swym regulaminie wymaga opłaty. Płacisz, dostajesz usługę. To jest takie proste. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jack napisał(a):

Dlatego nie powinno być to regulowane żadnym podatkiem. Chodzisz do kościoła, który w swym regulaminie wymaga opłaty. Płacisz, dostajesz usługę. To jest takie proste. 

No to przecież już teraz płacę. A Ty? Ile płacisz rocznie na swoją parafie? I jeszcze mam płacić dodatkowo a Ty masz mieć wolne święta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał(a):

No to przecież już teraz płacę. A Ty? Ile płacisz rocznie na swoją parafie? I jeszcze mam płacić dodatkowo a Ty masz mieć wolne święta?

Nie zrozumiałeś. Państwo powinno się wycofać całkowicie z finansowania kościołów. Żadnych podatków, funduszy itd. nie będziesz miał problemu ze sprawiedliwością. 

Do tego państwo powinno wprowadzić granty lokalne, kulturalne, ochrony zabytków,  pomocy itd. by parafia która jest aktywna lub posiada u siebie zabytek mogła zdobyć dodatkowe pieniądze w konkursie, rywalizując oczywiście z innymi organizacjami. 

A Ty mógłbyś sobie płacić na swoją parafię ile chcesz. Jak każdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fluber napisał(a):

Płacenie na Kościół to jednak inna kwestia niż progi podatkowe. Tutaj nakładają na Ciebie dodatkowy podatek, bo jesteś wierzący. Bez przywilejów z tego wynikających to zwykle prześladowanie. 

A czemu inna? Czym się różni to zwiększenie obciążenia fiskalnego od każdego innego?

Godzinę temu, josephnba napisał(a):

I chwała ci za to że spędzasz go z bliskimi 

Tyli że Ciebie nie widuję tutaj spoconego z nienawiści i pomstujacego na Kościół w każdej chwili 

Nie wierzysz. Ok 

Nie wieszasz psów na Kościele przy każdej okazji. Ok 

 

Mój przytyk dotyczył głównie Jacka, który każdą okazję wykorzystuje do ataków na KK 

 

 

No ale skoro chcecie zmieniać prawo po to by dogryźć jakiejś wybranej grupie społecznej to czym się to różni od prześladowania ktrorym pisał fluber?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, blackmagic napisał(a):

A czemu inna? Czym się różni to zwiększenie obciążenia fiskalnego od każdego innego?

 

Tym, że nie jest powiązana ani z zarobkami ani z wykonywanym zawodem. Równie dobrze możesz opodatkować rudych.

4 minuty temu, blackmagic napisał(a):

 

No ale skoro chcecie zmieniać prawo po to by dogryźć jakiejś wybranej grupie społecznej to czym się to różni od prześladowania ktrorym pisał fluber?

Ale w jaki sposób dogryźć? Katolicy mieliby wolne święta katolickie a ateiści mogliby zamiast tego wybrać dowolne inne dni, które nie są katolickimi świętami w takiej samej ilości.

10 minut temu, jack napisał(a):

Nie zrozumiałeś. Państwo powinno się wycofać całkowicie z finansowania kościołów. Żadnych podatków, funduszy itd. nie będziesz miał problemu ze sprawiedliwością. 

Do tego państwo powinno wprowadzić granty lokalne, kulturalne, ochrony zabytków,  pomocy itd. by parafia która jest aktywna lub posiada u siebie zabytek mogła zdobyć dodatkowe pieniądze w konkursie, rywalizując oczywiście z innymi organizacjami. 

A Ty mógłbyś sobie płacić na swoją parafię ile chcesz. Jak każdy. 

Kościoły to zabytki. Państwo trzepie kasę z turystyki ale ma nie finansować zabytków do których przyjeżdżają turyści. Nieźle wymyślone 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fluber napisał(a):

Kościoły to zabytki. Państwo trzepie kasę z turystyki ale ma nie finansować zabytków do których przyjeżdżają turyści. Nieźle wymyślone 

Przecież napisałem, że zabytkowe kościoły powinny być remontowane przez Państwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał(a):

Na zasadzie grantów.

Może wynagrodzenia w budżetówce też będziemy przyznawać jako granty?

A czym się różni remont kościoła od zamku? Przygotowujesz dokumenty i dostajesz kasę, którą musisz rozliczyć. Teraz też się to tak odbywa. 

I nie mieszaj wynagrodzenia w budżetówce z pieniędzmi na remont zabytków. Sprowadzać w ten sposób dyskusję na poziom pyskówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, fluber napisał(a):

Tym, że nie jest powiązana ani z zarobkami ani z wykonywanym zawodem. Równie dobrze możesz opodatkować rudych.

Ale w jaki sposób dogryźć? Katolicy mieliby wolne święta katolickie a ateiści mogliby zamiast tego wybrać dowolne inne dni, które nie są katolickimi świętami w takiej samej ilości.

Kościoły to zabytki. Państwo trzepie kasę z turystyki ale ma nie finansować zabytków do których przyjeżdżają turyści. Nieźle wymyślone 

1. Chcesz opodatkować kogoś i dać mu za to dodatkowe korzyści - co za różnica z jakiego powodu?

2. Odniosłem się do tego co pisał Joseph. Wcześniej pisaliście że ateista ma pracować a katolik mieć wolne dlatego że zapłacił podatek

3. Są pewnie setki jak nie tysiące zabytków na które nie starcza pieniędzy więc to słaby argument

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jack napisał(a):

A czym się różni remont kościoła od zamku? Przygotowujesz dokumenty i dostajesz kasę, którą musisz rozliczyć. Teraz też się to tak odbywa. 

I nie mieszaj wynagrodzenia w budżetówce z pieniędzmi na remont zabytków. Sprowadzać w ten sposób dyskusję na poziom pyskówki. 

Ja sprowadzam dyskusję do poziomu pyskówki twierdząc że kościół i zamek to to samo?

Kościół jest budynkiem użyteczności publicznej. Chyba że do zamków będą też wpuszczać za darmo to git.

Teraz wierni odwalają robotę za państwo na czym korzystają też ateisci, wierni opłacają te zabytki z własnej kasy. 

2 minuty temu, blackmagic napisał(a):

1. Chcesz opodatkować kogoś i dać mu za to dodatkowe korzyści - co za różnica z jakiego powodu?

 

Nie, mi pasuje obecny układ - wszyscy płacą i wszyscy mają wolne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał(a):

Ja sprowadzam dyskusję do poziomu pyskówki twierdząc że kościół i zamek to to samo?

Kościół jest budynkiem użyteczności publicznej. Chyba że do zamków będą też wpuszczać za darmo to git

Rozpatrując zamek i kościół jako budynek to to samo. Nie wiedzę problemu by za zwiedzanie kościoła pobierać opłatę jak za zwiedzanie zamku. Z resztą już to tak działa. Czym innym jest otwarty kościoł dla wiernych a czym innym dla zwiedzających. Jak wprowadzisz odpłatność za usługi to tym bardziej uporządkują sprawy udostępniania. 

7 minut temu, fluber napisał(a):

Teraz wierni odwalają robotę za państwo na czym korzystają też ateisci, wierni opłacają te zabytki z własnej kasy. 

Państwo finansuje remonty a wierni co najwyżej dokładają się z własnej woli. Gdyby wprowadzić przejrzysty system grantów wierni nie musieli byś się dokładać ponad to co płaciliby za obsługę kościelną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.