Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

@DRK coś czuję, że pojawi się wkrótce uchwała budżetowa;)

Bo skoro Duda wetuje ustawę której nie ma prawa wetować to czuję niezła zabawę w najbliższych dniach;)

A nie, to chyba nie jest ustawa budżetowa? Czyli może. Robi się skomplikowanie

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, fluber napisał(a):

@DRK coś czuję, że pojawi się wkrótce uchwała budżetowa;)

Bo skoro Duda wetuje ustawę której nie ma prawa wetować to czuję niezła zabawę w najbliższych dniach;)

A nie, to chyba nie jest ustawa budżetowa? Czyli może. Robi się skomplikowanie

Nowy premier chciał wyjść na jedynego sprawiedliwego...

ale widać nie zna przysłowia ,,co masz zrobić w przyszłą środę zrób dziś".

Duda wykorzystał to niczym szczwany rudy lis i chwała odebrania 3 mld reżymowej TVP spadnie na niego. W swoim projekcie ustawy pewnie wpisze na onkologię dziecięcą. 

A może na nauczycieli? ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fluber napisał(a):

 

Czy tak miało wyglądac przywracanie normalności w TVP ...?? Wszystkie oddziały regionalne są zablokowane... Ludzie przychodzą niby normalnie do pracy, przygotowują programy, ośrodki wypuszczają sygnał ale po drodze jest ban.... Zablokowane są nie tylko serwisy informacyjne ale również spoty, reklamy, koncerty bożonarodzeniowe na emisję których zostały podpisane umowy na setki tys zł..... lada moment od domów mediowych posypią się pozwy, tak samo od producentów i sponsorów tych koncertów i innych wydarzeń które miały być emitowane a nie są. Nie wiadomo kto rzadzi i kogo sluchac bo nowe jeszcze nie przyszlo a stare nie odeszło. Totalny chaos i bałagan. I my za to będziemy płacić . Kto byl pisowy poszedł robic kariere do Warszawy. W 16stu ośrodkach pracuje pewnie półtora tysiąca osób - i to nie są Kłeczki czy Rachonie. Większość z nich chciała zmiany ale teraz sa totalnie rozczarowani i nie wiedza na czym stoja. Jeszcze chwila a nie będzie kim odbudować mediów publicznych.

Powtarzam 

TVP publiczne było i jest tylko z nazwy 

Gowno mnie obchodzą losy aparatczyków, czy to z po czy PiSu  

 

Dla mnie TVP jest do zaorania 

Szpital niech tam postawią 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, josephnba napisał(a):

Powtarzam 

TVP publiczne było i jest tylko z nazwy 

Gowno mnie obchodzą losy aparatczyków, czy to z po czy PiSu  

 

Dla mnie TVP jest do zaorania 

Szpital niech tam postawią 

No tak, bo dziesiątki montażystów, czy operatorów tv regionalnych na umowach za 4500 brutto to aparatczycy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, fluber napisał(a):

No tak, bo dziesiątki montażystów, czy operatorów tv regionalnych na umowach za 4500 brutto to aparatczycy?

Znajda prace w nowych, prywatnych, konserwatywnych mediach. Chyba ze w PL nie potrzebuja takich? To nadal grupa ktorej mozna sprzedawac produkty (reklamy).

nie rozumiem czemu az tak sie wszyscy boja zmiany na lepsze (likwidacja mediow z panstwowego cyca)?

Godzinę temu, josephnba napisał(a):

Powtarzam 

TVP publiczne było i jest tylko z nazwy 

Gowno mnie obchodzą losy aparatczyków, czy to z po czy PiSu  

 

Dla mnie TVP jest do zaorania 

Szpital niech tam postawią 

Artykul o stratach w dwoch z top3 szpitali (medical systems) w US (oba non-profit) - poziom strat na poziomie doplat do TVP:

https://www.fiercehealthcare.com/providers/cleveland-clinic-finishes-2022-strong-ultimately-logs-12b-annual-net-loss#:~:text=Total expenses (before interest%2C depreciation,over year to %2412.4 billion.

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, memento1984 napisał(a):

Znajda prace w nowych, prywatnych, konserwatywnych mediach. Chyba ze w PL nie potrzebuja takich? To nadal grupa ktorej mozna sprzedawac produkty (reklamy).

nie rozumiem czemu az tak sie wszyscy boja zmiany na lepsze (likwidacja mediow z panstwowego cyca)?

Zależy co masz na myśli przez potrzebują. TVP to oprócz propagandy mnóstwo programów misyjnych. Równie dobrze można powiedzieć że zlikwidujemy wszystkie lokalne muzea a ich pracownicy znajdą zatrudnienie w komercyjnych muzeach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał(a):

Zależy co masz na myśli przez potrzebują. TVP to oprócz propagandy mnóstwo programów misyjnych. Równie dobrze można powiedzieć że zlikwidujemy wszystkie lokalne muzea a ich pracownicy znajdą zatrudnienie w komercyjnych muzeach. 

Za mitycznymi “programami misyjnymi” kryje sie kilkadziesiat cieplutkich posadek dla partyjnych nieudacznikow, oplacanych z przymusowego abonamentu.

nie wolalbys miec mocnego, konserwatywnego podmiotu medialnego (za killa lat) zamiast tego smieciowego co przechodzi z rak do rak co 4-8lat, w dodatku destabilizujac jak teraz bo wiekszosc bedzie “nie konserwatywna”?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, memento1984 napisał(a):

Za mitycznymi “programami misyjnymi” kryje sie kilkadziesiat cieplutkich posadek dla partyjnych nieudacznikow, oplacanych z przymusowego abonamentu.

nie wolalbys miec mocnego, konserwatywnego podmiotu medialnego (za killa lat) zamiast tego smieciowego co przechodzi z rak do rak co 4-8lat, w dodatku destabilizujac jak teraz bo wiekszosc bedzie “nie konserwatywna”?

Nigdy nie będziesz miał, bo multinarodowe, lewicowe kompanie Ciebie zmiotą.

Nie ma reklam, ludzie się będą bali u Ciebie pracować z powodu cancelingu.

Moi rodzice są mocno POwscy. Kiedyś uwielbiali Cezarego Pazurę, ale jak wziął udział w akcji z różańcem to od razu stał się dla nich aktorzyną z podrzędnych komedii co to przeżywa kryzys wieku średniego. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP zaorac i zmienic budynek w szpital i doplacac 2-3mld co rok to by byl najwiekszy osrodek medyczno badawczy w Europie.

przy tej eksplozjii technologii nie ma lepszego momentu na wystartowanie takiego konserwatywnego medium.

zobacz jak ludzie lakna dobrego, kumatego przekazu jak chocby Stanowski. Ludzie nie chca ogladac gowna i papki a przegrana w tych wyborach pokazuje ze nawet pelna kontrola przekazu nie jest wystarczajaca.

Dobry przekaz misyjny nie wymaga publicznych pieniedzy -> np przestanmy obchodzic i celebrowac wszystkie mozliwe historyczne “dni padaczki” i skupmy sie na kilku sukcesach, bedzie spojnie, latwiej i taniej.

3 minuty temu, RappaR napisał(a):

Nigdy nie będziesz miał, bo multinarodowe, lewicowe kompanie Ciebie zmiotą.

Nie ma reklam, ludzie się będą bali u Ciebie pracować z powodu cancelingu.

Moi rodzice są mocno POwscy. Kiedyś uwielbiali Cezarego Pazurę, ale jak wziął udział w akcji z różańcem to od razu stał się dla nich aktorzyną z podrzędnych komedii co to przeżywa kryzys wieku średniego. 

 

 

 

W US sa 4stacje “lewicowe” i jedna (i pol dla oszolomow) konserwatywna i ta konserwatywna ma wieksza ogladalnosc niz 4 pozostale razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga, w Polskich warunkach DOPLACAC $0.75mld/rok to trzeba byc niezle popierdolonym, patrzac na ad rev prywatnych stacji w US.

i jeszcze tego bronic…

Teraz, RappaR napisał(a):

A jak wygląda udział populacji oglądający cable TV, a jak inne nośniki?

Zadajesz mi kolejne pytanie ktore tak jak pewnie ja, juz wyguglowales, daj swoje zrodlo, nie zgrywajmy madrzejszych niz jestesmy ; )

@RappaR


jakis tam source, nie wiem, moze nie dokladny ale trend czytelny:

https://playtoday.co/blog/stats/streaming-vs-cable-tv-statistics/#:~:text=OTT services cornered 34.8% of,Broadcast TV had 21.6% views

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, memento1984 napisał(a):

Zadajesz mi kolejne pytanie ktore tak jak pewnie ja, juz wyguglowales, daj swoje zrodlo, nie zgrywajmy madrzejszych niz jestesmy ; )

Akurat sprawdzam powiadomienia, w ogóle nie googluje :P

Mi chodzi, że jednak mimo wszystko strona liberalna dysponuje więcej hajsem z reklam w mojej opinii, ale tego nie sprawdzałem, piszę tak, bo mi się wydaje, jak będę miał spokój w robocie to może pogoogluje :P

Ja nigdy nie zgrywam mądrzejszego niż jestem, nie śmiałbym ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.