Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

@fluberjak się czujesz krytykując koalicję, na którą głosowałeś? Jakąś chwila refleksji?

No dokładnie tak samo, jak przez ostatnich kilka lat, gdy również krytykowałem koalicję na którą głosowałem:)

4 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

Tylko jest taka różnica, że on popiera ich działania, a ty ganisz na każdym kroku będąc ich wyborcą. Niezle rozdwojenie jaźni.

Nieprawda, przecież już wielokrotnie chwaliłem 30% podwyżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pablo81 napisał(a):

I fajny temat zastępczy z rana o jakims Babiarzu. Może byś napisał o NBP i ich sytuacji finansowej i sytuacji jaka prognozował Glapinski, który na piśmie zobligował się do przelania 6mld nadwyżki do budżetu, a tymczasem jest -20mld?

Może jeszcze o kondycji Poczty Polskiej? Pamiętam te wielkie akcje pisowskiej propagandy w temacie innowacji na poczcie takich jak Wifi w placówkach czy  dostarczanie maili seniorom na tabletach przez listonoszy. Jak te projekty wypadają w stosunku do oddania konkurencji rynku paczkomatowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał(a):

No dokładnie tak samo, jak przez ostatnich kilka lat, gdy również krytykowałem koalicję na którą głosowałem:)

Ok. Czyli tak samo ganiles PiS jak teraz koalicję? Jest to wierutne kłamstwo:)

3 minuty temu, fluber napisał(a):

 

Nieprawda, przecież już wielokrotnie chwaliłem 30% podwyżki.

Z każdym postem krytykującym koalicję pokazujesz , ile poświęciłeś i jak bardzo się sprzedeles za podwyżkę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Pablo81 napisał(a):

 

I fajny temat zastępczy z rana o jakims Babiarzu. Może byś napisał o NBP i ich sytuacji finansowej i sytuacji jaka prognozował Glapinski, który na piśmie zobligował się do przelania 6mld nadwyżki do budżetu, a tymczasem jest -20mld?

Sytuacja finansowa NBP w głównej mierze zależy od kursu walut. Problemem nie jest wynik finansowy, który wynika z umocnienia złotówki, tylko to, że wpisuje się do budżetu jakieś prognozowane zyski z NBP w sierpniu, których sensownie nijak nie da się określić, i które przed PIS nigdy nie były wpisywane z tego powodu do budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, jack napisał(a):

Za Szpakowskim też tęsknisz?

Zdecydowanie! 

Lepszego nie było 

 

Wiem ze to żaden powód ale Babiarz może leci za tekst że jak skoki wróciły do TVP to skoczkowie lepiej skaczą i generalnie miał skok kariery za PiSu 

Jeśli faktycznie to był decydujący powód to ja prdle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał(a):

Sytuacja finansowa NBP w głównej mierze zależy od kursu walut. Problemem nie jest wynik finansowy, który wynika z umocnienia złotówki, tylko to, że wpisuje się do budżetu jakieś prognozowane zyski z NBP w sierpniu, których sensownie nijak nie da się określić, i które przed PIS nigdy nie były wpisywane z tego powodu do budżetu.

Alert kłamcy!!! Na Polsacie wyraźnie mówili, puszczając wystąpienie ministra finansów, że PiS wpisał te 6mld do budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Pablo81 napisał(a):

@fluberjak się czujesz krytykując koalicję, na którą głosowałeś? Jakąś chwila refleksji?

Jak narazie widzę fikołki, że przecież @jack też głosował na koalicję. Tylko jest taka różnica, że on popiera ich działania, a ty ganisz na każdym kroku będąc ich wyborcą. Niezle rozdwojenie jaźni.

I fajny temat zastępczy z rana o jakims Babiarzu. Może byś napisał o NBP i ich sytuacji finansowej i sytuacji jaka prognozował Glapinski, który na piśmie zobligował się do przelania 6mld nadwyżki do budżetu, a tymczasem jest -20mld?

Uwierzyłeś że fluber nie głosował na PiS? 

Serio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pablo81 napisał(a):

Ok. Czyli tak samo ganiles PiS jak teraz koalicję? Jest to wierutne kłamstwo:)

Nie napisałem, że tak samo ganiłem PIS jak teraz koalicję.

1 minutę temu, Pablo81 napisał(a):

 

Z każdym postem krytykującym koalicję pokazujesz , ile poświęciłeś i jak bardzo się sprzedeles za podwyżkę:)

Jak już pisałem, to nie tylko 30% podwyżki, bo i też uruchomienie KPO, co daje mi bardzo duże perspektywy na kolejne kilka lat. Zresztą póki co wydzielenie ministerstwa nauki z ministerstwa edukacji, wzrost środków w PAN, podwyżki dla administracji, powrót do poprzedniej listy punktowanej, czy też wzrost finansowania NCN, to są wszystko świetne decyzje, które popieram. Akurat w tej kwestii PO już zrobiła więcej dobrego niż Czarnek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, josephnba napisał(a):

Zdecydowanie! 

Lepszego nie było 

 

Wiem ze to żaden powód ale Babiarz może leci za tekst że jak skoki wróciły do TVP to skoczkowie lepiej skaczą i generalnie miał skok kariery za PiSu 

Jeśli faktycznie to był decydujący powód to ja prdle 

Mnie ten Babiarz koło dupy lata tak jak wszyscy inni celebryci telewizyjni, a w szczególności celebryci upasieni na mediach publicznych. Jak ktoś decyzyjny sobie teraz wymyślił, że nie chce jego gęby już oglądać, to przecież ma do tego pełne prawo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał(a):

Nie napisałem, że tak samo ganiłem PIS jak teraz koalicję.

Jak już pisałem, to nie tylko 30% podwyżki, bo i też uruchomienie KPO, co daje mi bardzo duże perspektywy na kolejne kilka lat. Zresztą póki co wydzielenie ministerstwa nauki z ministerstwa edukacji, wzrost środków w PAN, podwyżki dla administracji, powrót do poprzedniej listy punktowanej, czy też wzrost finansowania NCN, to są wszystko świetne decyzje, które popieram. Akurat w tej kwestii PO już zrobiła więcej dobrego niż Czarnek 

Czy można uznać, żę w wyborach kierujesz się własnym interesem nie biorąc pod uwagę interesu Ojczyzny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzalem wiadomosci

Kartonowy styl, widac ze pospiech. Ale sa wypowiedzi roznych stron, takze te atakujace rzad. Wszystkie strony polityczne mialy glos. Bez komentarza "eksperta".

Trzeba miec bardzo duzo zlej woli, zeby nie widziec roznicy/mowic ze to to samo, co za Pisu. Nie mowie tego do flubera, bo ten skonczyl ogladac po chwili, ale ktos tam jebnal glupote wyzej.

Niebo a ziemia. Tak to powinno wygladac.

Z tymi 3 mld na tvp nie wiem o co chodzi, bo ostatnio malo siedze w internetach,  ale trafilem na taki komenatrz. Nie wiem czy to wyjasnienie czy fikolek, niech sie madrzejsi wypowiedza.

Powtarzasz mit, nie ma żadnych gwarancji dla dotacji TVP @iquiet

 

A przeczytałeś tą autopoprawkę złożoną przez Morawieckiego (bo to Morawiecki złożył)?

 

https://orka.sejm.gov.pl/Druki10ka.nsf/0/486F21C64C68804DC1258A8A0070A295/%24File/128-B.pdf - Art. 15c.

 

Budżet użyli po części sporządzony przez PiS i będą go nowelizować. Budżet w 4 dni spieszyli się bo brak złożenia to nowe wybory, można go nowelizować + minister wstrzymał kasę dla TVP. PiS doprowadził do ruiny media mimo kosmicznych dotacji, wpływów z reklam planują stratę na 2024 w wysokości 2,5 mld zł. To rekordowe liczby, pierwsze straty od niemal 7 lat. Konstytucja zobowiązuje właściwego ministra, do zniwelowania strat w spółkach Skarbu Państwa, które są mu przynależne. Co niby proponujesz jak dostajesz coś już w ruinie? @pierwszynawenus bo jest okropnie zadłużona.

 

Za PO TVP przed oddaniem władzy też notowała straty na 30 kilka milionów teraz planowano 2,5 miliarda widzisz różnicę?

 

Ty myślisz że jak przeniesiesz na onkologię to straty w TVP znikną? Potrzebna jest całkowita przebudowa TVP tak aby mogło funkcjonować bez dotacji - redukcja zatrudnienia, wydatków. Nie można też dopuścić do większego kredytowania TVP, zwiększenia zadłużeń i kosztów ich obsługi. Najgorzej że dotacja może się okazać konieczna ale na restrukturyzację, obcięcie działalności i wyrównanie finansów. Niestety w takim stanie zostawili TVP że mimo reklam, dotacji, abonamentu notuje straty - i to gigantyczne.

 

Pieniądze na TVP są wstrzymane, minister finansów też to sprostował. A te 3 miliardy to zabezpieczenie, daj im parę miesięcy wtedy ocenisz.

 

Wyemitowana przez TVP seria obligacji PLO292600130, o wartości nominalnej 550 mln zł, ma zostać wykupiona przez Telewizję Polską 6 maja 2024 r. Odsetki TVP wypłaci w dwóch transzach - w lutym i maju. Nie wiadomo, jak zostały oprocentowane.

 

Jednak w sprawozdaniu za 2022 r. spółka podała, że od połowy 2018 do końca 2022 r. koszty emisji i wykupu obligacji kupionych przez BGK wyniosły 33,04 mln zł. "A tylko w ub.r. nadawca wyemitował papiery dłużne za 950 mln zł, a rok wcześniej za 255 mln zł" - czytamy.

 

Dodaj że jeszcze przed wyborami TVP zadłużyła się na pół miliarda i mimo dotacji, wpływów z reklam i tak planowała następny rok zakończyć z stratą 2,5 miliarda. Parę lat temu to było nierealne do wyobrażenia. Wiele innych takich przykładów mogę podawać, potrzeby finansowe są kosmiczne.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę stron temu ktoś pisał, że wyborcy Bloku Sił Demokratycznych to debile bo uwierzyli w szczytne hasła o praworządności, demokracji i konstytucji.

Tak bym tego nie okreslił. Ogólnie nazwałbym ich co najwyżej mocno naiwnymi. 

Ale to nie wyborcy Wielkiej Koalicji Październikowej okazali się top naiwniakami. Co to to nie. Zdecydowanie największym frajerem, który uwierzył w piosnkę Tuska i spółki o praworządności okazał się oczywiście PiS. No doubt. Kaczyński i jego klika uwierzyli jak dzieci, że nowi władcy będą działać w zgodzie przenajświętszą konstytucją i nawet nie dopuszczą by padł na nową władzę choć cień podejrzenia, że próbują choćby naginać praworządność. Dlatego PiS zajął się budową zasieków prawnych (glupich, mądrych, jeszcze głupszych, różnych) które miały im zapewnić miękkie lądowanie. Za naiwność płaci się. Tusk pokazał Kaczyńskiemu jak rozwiązuje się prawne kazusy.

Uchwała + osiłki > konstytucji, a już na pewno ustawy 

Edytowane przez DRK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, jack napisał(a):

Widzisz @RappaR i @Pan A.? Kolega zadowolony. Taki był pisowski a zawierzył Tuskowi i teraz ze szczęścia promienieje 🫢

Co do tego,że fljaber to ordynarny kłamca i pasożyt* to Ty mnie przekonywać nie musisz. 

* jak ktoś ma wątpliwości to przypominam, fljaber zajmiuje się zawodowo "badaniem" demagogii teologiczenej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pan A. napisał(a):

Co do tego,że fljaber to ordynarny kłamca i pasożyt* to Ty mnie przekonywać nie musisz. 

* jak ktoś ma wątpliwości to przypominam, fljaber zajmiuje się zawodowo "badaniem" demagogii teologiczenej.

Jakbym był pasożytem to Tusk by mi nie dał 30% podwyżki kolego. Najwyraźniej mądrzejsi od Ciebie widzą, że teologię dogmatyczną trzeba docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Pan A. napisał(a):

Co do tego,że fljaber to ordynarny kłamca i pasożyt* to Ty mnie przekonywać nie musisz. 

* jak ktoś ma wątpliwości to przypominam, fljaber zajmiuje się zawodowo "badaniem" demagogii teologiczenej.

xDDDDDDDDDDD

 

'napisz że jesteś niezbyt kumaty nie pisząc że jesteś niezbyt kumaty'

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.