Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, memento1984 napisał(a):

ciezko wyczuc, czy to ironia czy cos - ale faktem jest ze te dwie gospodarki akurat ida w tym samym kierunku i sa na bardzo zblizonym poziomie (to nie znaczy ze maja te same warunki albo ze sa identycznie zarzadzane).

Nie jest ironią. 

Po prostu nie rozumiem czemu nauka ekonomii nie koncentruje się na populacji, kiedy to popucja tworzy gospodarkę

 

 Czytałem trochę książek z ekonomii i teraz z perspektywy czasu widzę, że skupiamy się na prawie itd, a nie na ludziach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał(a):

Nie jest ironią. 

Po prostu nie rozumiem czemu nauka ekonomii nie koncentruje się na populacji, kiedy to popucja tworzy gospodarkę

 

 Czytałem trochę książek z ekonomii i teraz z perspektywy czasu widzę, że skupiamy się na prawie itd, a nie na ludziach 

prawo jest wazne, ale jak np jakas hipotetyczna gospodarka bazuje na produktach rolnych i zwyklej konkurencji cenowej na rynku mid-low uslug IT'esque i stara sie dogonic gospodarke ktora bazuje na ogolnie pojetej technologii to nie ma wiekszego znaczenia? cos jak "top5" druzyna grajaca w pierwszej lidze vs zespol ze srodka tabeli ekstraklapy.

o ludziach nie mozna zapominac - w koncu ludzie wybieraja innych do "zarzadzania" i priorytezowania rzeczywistosci wokol nich. jedni robia to lepiej drudzy gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, memento1984 napisał(a):

prawo jest wazne, ale jak np jakas hipotetyczna gospodarka bazuje na produktach rolnych i zwyklej konkurencji cenowej na rynku mid-low uslug IT'esque i stara sie dogonic gospodarke ktora bazuje na ogolnie pojetej technologii to nie ma wiekszego znaczenia? cos jak "top5" druzyna grajaca w pierwszej lidze vs zespol ze srodka tabeli ekstraklapy.

o ludziach nie mozna zapominac - w koncu ludzie wybieraja innych do "zarzadzania" i priorytezowania rzeczywistosci wokol nich. jedni robia to lepiej drudzy gorzej.

Chcesz ze mną porozmawiać czy chcesz urojone przytyki do Polski? Bo hipoteczny kraj nie ma nic wspólnego z Polską 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, RappaR napisał(a):

Chcesz ze mną porozmawiać czy chcesz urojone przytyki do Polski? Bo hipoteczny kraj nie ma nic wspólnego z Polską 

Polska to nie jedyny kraj w regionie/na swiecie ktory wymyslil konkurencje cenowa.

*chyba ze  wierzysz w narracje, ze PL wyrobnicy sa mitycznie lepsi od xyz wyrobnikow.

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, memento1984 napisał(a):

Polska to nie jedyny kraj w regionie/na swiecie ktory wymyslil konkurencje cenowa.

*chyba ze  wierzysz w narracje, ze PL wyrobnicy sa mitycznie lepsi od xyz wyrobnikow.

Caly reguin się rozwija podobnie. 

Tak, Polscy wyrobicy przez ostatnie 30 lat byli czołówką świata 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RappaR napisał(a):

Caly reguin się rozwija podobnie. 

Tak, Polscy wyrobicy przez ostatnie 30 lat byli czołówką świata 

dokladnie, caly region. i to jest ok.

czolowka swiatowa posrod wyrobnikow? pewnie tak. wykorzystujac swoja uprzywilejowana pozycje, nie ma w tym zadnego wstydu. czy pobili na glowe regionalnych wyrobnikow? nie.

nie ma wstydu byc na dorobku, nic nie psujac ani nie "wymyslajac prochu".

tylko przestanmy o tym pisac w kategoriach "wymyslenia prochu". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, julekstep napisał(a):

@mayor to się boi pisać od kiedy go Rappar postraszył!

Tak samo się boję jego straszenia sądami , jak straszenia policją polityczną i tajnymi służbami przez ważniaka .,Bardziej bym powiedział że się brzydzę alkoholika i nie mam zamiaru reagować na jego durne pijackie zaczepki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mayor napisał(a):

Tak samo się boję jego straszenia sądami , jak straszenia policją polityczną i tajnymi służbami przez ważniaka .,Bardziej bym powiedział że się brzydzę alkoholika i nie mam zamiaru reagować na jego durne pijackie zaczepki 

Powtórz słowa jak się nie boisz 

Każdy tchórz to miernota 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RappaR napisał(a):

Powtórz słowa jak się nie boisz 

Każdy tchórz to miernota 

Rozkazy to sobie możesz wydawać swojemu psu smarkaczu.,A polecenia podległemu personelowi w pracy, o ile ktokolwiek Cię tam poważnie traktuje, gdyż pijaczynie ciężko zbudować jakikolwiek autorytet w pracy.,A tym bardziej takiemu, który chwali się na prawo i lewo wielkością przyrodzenia.,Powtórzę twoje słowa skoro tak bardzo chcesz., Cytat :

"jestem kurwą      Mam dużego i mam problem z dojściem. 

Jest to problem, bo potem laski często boli i chodzą z szeroko roztawionymi nogami."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Koelner napisał(a):

Jestem załamany tym że Konfederacja ma jedyne racjonalne podejście do tego tematu. Braun odjebał show który pokazał jak nasza klasa polityczna wypina dupe. 

Niestety tak jak powiedział Mentzen w swoim grillowaniu, Braun odniesie efekt odwrotny od zamierzonego i w czasach poprawności politycznej Braun zabetonował menorę w sejmie na najbliższe kilkadziesiąt lat:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mayor napisał(a):

Rozkazy to sobie możesz wydawać swojemu psu smarkaczu.,A polecenia podległemu personelowi w pracy, o ile ktokolwiek Cię tam poważnie traktuje, gdyż pijaczynie ciężko zbudować jakikolwiek autorytet w pracy.,A tym bardziej takiemu, który chwali się na prawo i lewo wielkością przyrodzenia.,Powtórzę twoje słowa skoro tak bardzo chcesz., Cytat :

"jestem kurwą      Mam dużego i mam problem z dojściem. 

Jest to problem, bo potem laski często boli i chodzą z szeroko roztawionymi nogami."

Widzę że się boisz Twoich słów. 

Cwany to byłeś za PRL, kiedy Twój wujek oprawca z UB Ciebie chronił. 

Teraz jesteś tchórzliwy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2023 o 20:28, DLT_Braddock napisał(a):

Węgry i Węgrów zamieniłbym na Polskę i Polaków,a Orbana na Kaczyńskiego i wyszedłby idealny post dla @mayor

W sensie że zaprzeczasz że Węgrzy za orbana stali się biedniejsi od Polaków. Że mają największą inflację i korupcji w unii europejskiej? Czy jaki jest twój punkt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2023 o 15:22, RappaR napisał(a):

 

Cwany to byłeś za PRL, kiedy Twój wujek oprawca z UB Ciebie chronił. 

 

 

Kolejna nietrafiona diagnoza.,Widać że całą wiedzę o PRL zaczerpnąłeś z gównianego podręcznika do HIT Roszkowskiego.,Nepotyzm w PRL był o wiele mniej bezczelny niż w Polsce Kaczyńskiego., Pomijając to że wujek mieszkał i robił karierę w starachowickiej bezpiece, a ja żyłem zupełnie w innym mieście, tak że chronić to mnie mógł co najwyżej podczas rodzinnych spotkań przy stole, co czynił gorliwie., Raz rodzony brat jego żony podczas uroczystości rodzinnej opowiedział kilka politycznych kawałów o partii , ZSRR i pierwszym sekretarzu to na drugi dzień dostał wezwanie na komendę i musiał się z tego tłumaczyć , od razu mu przeszło od tej pory opowiadał tylko kawały o Wąchocku., Nawet własnego syna Januszka wujek z UB nie chronił tylko go katował, a jak nie pomogło to wsadził do poprawczaka a potem do więzienia.,Tak że dobry czekista zawsze karierę stawiał wyżej niż rodzinę. I nie są to żadne farmazony jak te Twoje pijackie brednie o Chilijkach i wielkim penisie , tylko fakty które może potwierdzić ktokolwiek ze Starachowic koło Wąchocka, każdy zna historie jak Janusz podpierdolił ojcu ubekowi służbową klamkę i ganiał po mieście., Obydwaj już od dawna nie żyją, ale w Starachowicach są znani.,Janusz mój rówieśnik po kilku wyrokach się ogarnął i nawet nieźle sobie radził w życiu, postawił w Kuczowie karczmę, dwa domy weselne i hotel, niestety wódka go zabrała w sumie nie wiem czy dożył 50.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mayor napisał(a):

Kolejna nietrafiona diagnoza.,Widać że całą wiedzę o PRL zaczerpnąłeś z gównianego podręcznika do HIT Roszkowskiego.,Nepotyzm w PRL był o wiele mniej bezczelny niż w Polsce Kaczyńskiego., Pomijając to że wujek mieszkał i robił karierę w starachowickiej bezpiece, a ja żyłem zupełnie w innym mieście, tak że chronić to mnie mógł co najwyżej podczas rodzinnych spotkań przy stole, co czynił gorliwie., Raz rodzony brat jego żony podczas uroczystości rodzinnej opowiedział kilka politycznych kawałów o partii , ZSRR i pierwszym sekretarzu to na drugi dzień dostał wezwanie na komendę i musiał się z tego tłumaczyć , od razu mu przeszło od tej pory opowiadał tylko kawały o Wąchocku., Nawet własnego syna Januszka wujek z UB nie chronił tylko go katował, a jak nie pomogło to wsadził do poprawczaka a potem do więzienia.,Tak że dobry czekista zawsze karierę stawiał wyżej niż rodzinę. I nie są to żadne farmazony jak te Twoje pijackie brednie o Chilijkach i wielkim penisie , tylko fakty które może potwierdzić ktokolwiek ze Starachowic koło Wąchocka, każdy zna historie jak Janusz podpierdolił ojcu ubekowi służbową klamkę i ganiał po mieście., Obydwaj już od dawna nie żyją, ale w Starachowicach są znani.,Janusz mój rówieśnik po kilku wyrokach się ogarnął i nawet nieźle sobie radził w życiu, postawił w Kuczowie karczmę, dwa domy weselne i hotel, niestety wódka go zabrała w sumie nie wiem czy dożył 50.,

Stek kłamstw, który zawsze wypływa od kłamcy takiego jak Ty, jak kłamałeś, że zabijam po pijaku dzieci.

Chyba, że chcesz to powtórzyć i jesteś mniejszym tchórzem, niż kłamcą - wtedy przed sądem będziesz mógł to udowodnić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RappaR napisał(a):

kłamałeś, że zabijam po pijaku dzieci.

Ile jeszcze razy to napiszesz? To jest jakaś forma masochizmu?

Załóżcie sobie z @mayor jakiś osobny temat w którym będziecie do siebie pisać najgorsze obrzydlistwa bo nawet w temacie politycznym, gdzie dno jest dość nisko wasze teksty pikują daleko poniżej. Nie rozumiem tylko po co sobie to robić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.