Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, fluber napisał(a):

No ale z UE nie wyjdziemy, a innego sposobu żeby nie było regulacji i państwowego zamordyzmu nie ma

Bo jak wiadomo poza UE kraje słyna z wolności gospodarczej 

Zresztą mamy Brexit i widać na żywym przykładzie jak to działa a działa to źle. Spadła produktywność. Biurokracja wzrosła bo jest dużo obowiązków celnych. 

Od Brexiut UK jest nadal na minusie I 60% brytyjczyków obecnie chce powrotu do UE

Na razie w UK tych regulacji jest więcej a nie mniej.. choć pewnie znajdziesz sektory 

A tak w ogóle to indeks wolności gospodarczej w czubie ma więksoć krajów UE bo w czołowej 10 masz aż 6 więc o czym Ty piszesz? Gdzie niby jest większa wolność gospodarcza? Pojedyncze kraje jak Singapur czy Tajwan i owszem ale nie całe rejony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Koelner napisał(a):

Silne państwo nie boi się korporacjonizmu czy kolonializmu.  

Silny bokser się nie boi przyjmować ciosów na twarz 

Teraz, ely3 napisał(a):

A tak w ogóle to indeks wolności gospodarczej w czubie ma więksoć krajów UE bo w czołowej 10 masz aż 6 więc o czym Ty piszesz? Gdzie niby jest większa wolność gospodarcza? Pojedyncze kraje jak Singapur czy Tajwan i owszem ale nie całe rejony .

Napisz mi kryteria wolności gospodarczej. 

Jakie kryteria sprawiają, że jesteś oceniany jako wolny, a jakie że nie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ely3 napisał(a):

Bo jak wiadomo poza UE kraje słyna z wolności gospodarczej 

Zresztą mamy Brexit i widać na żywym przykładzie jak to działa a działa to źle. Spadła produktywność. Biurokracja wzrosła bo jest dużo obowiązków celnych. 

Od Brexiut UK jest nadal na minusie I 60% brytyjczyków obecnie chce powrotu do UE

Na razie w UK tych regulacji jest więcej a nie mniej.. choć pewnie znajdziesz sektory 

 

Zobacz od czego się zaczęła dyskusja. Chciałem tylko zwrócić uwagę na to że politycy w tej chwili są ograniczenia poprzez przepisy UE i sami z siebie większości regulacji nie mogą zmienić.

4 minuty temu, ely3 napisał(a):

 

Na razie w UK tych regulacji jest więcej a nie mniej.. choć pewnie znajdziesz sektory 

A tak w ogóle to indeks wolności gospodarczej w czubie ma więksoć krajów UE bo w czołowej 10 masz aż 6 więc o czym Ty piszesz? Gdzie niby jest większa wolność gospodarcza? Pojedyncze kraje jak Singapur czy Tajwan i owszem ale nie całe rejony .

Nie trzeba być w czymś dobrym, żeby być w tym najlepszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, RappaR napisał(a):

Ale to jest właśnie czysty wolny rynek. 

Na wolnym rynku walczą że sobą podmioty aż wygra najlepszy i ustawi pod siebie rynek 

Obecna ordynacja wyborcza w Polsce to nie jest wolny rynek a właśnie system utrwalający stan obecny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RappaR napisał(a):

Jesus, ciekawe kto i czemu tak zadecydował 

 

Tyle zagadek, tyle tajemnic! 

Z pewnością nie miłośnicy wolnego rynku więc wracamy do samego początku że żadnego kultu u nas nie ma :) tylko codziennie obywatele mają kontakt z wolnym rynkiem i sektorem państwowym dlatego wolą to pierwsze i jest to naturalne 

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał(a):

Chciałem tylko zwrócić uwagę na to że politycy w tej chwili są ograniczenia poprzez przepisy UE i sami z siebie większości regulacji nie mogą zmienić.

Ale zamordyzm państwowy panuje większy poza UE niż w Unii. I niektóre regulacje np w ochronie żywności są wręcz pożyteczne a nie szkodliwe.. Ile bakterii coli może być w żywności ile salmonelli to akurat lepiej by były bo w USA to marza by rynek spożywczy i konsumenci byli tak chronieni jak w UE a nie że w Arizonie po jednej stronie kanału z wodą masz fermę krów a po drugiej pola z sałatów i oba te pola korzystają z tego samego kanału z tym ,ze jedni dokonują zrzutu a drudzy poboru 

Ogólnie w samej UE to różnie to była . Taka Irlandia czy Estonia to inna sytuacja niż Polska czy Hiszpania

W ogóle wbrew temu co tu niektórzy pisza a pewnie zazwyczaj mają niewiele wspólnego z przemysłem to akurat regulacje jako takie nie są szkodliwe bo ustawiają jasne warunki i eliminują ewidentnych oszustów. 

Można tez po ulicach jeżdżić bez żadnych regulacji . Zero ograniczeń prędkości, prawa pierwszeństwa itp... Najlepiej jeszcze bez pasów, kasków 

Można sobie mieć ruch uliczny jak w Indiach a może jak w Europie. Pewnie dla niektórych to zamordyzm państwowy i pamiętam jakie były protesty ,że trzeba mieć zapięte pasy czy włączone światła przez cały rok 

1 godzinę temu, DLT_Braddock napisał(a):

Na Ukrainie dokonano nowelizacji pakietu siedmiu ustaw, która zabezpiecza prawa mniejszości narodowych (z wyjątkiem rosyjskiej) i to wszystko dzięki twardej polityce Orbana.

Polscy politycy mieli to w dupie...

Dla mnie to jest fenomen ,że tak wychwalasz Orbana choć Węgry to najbardziej skorumpowane państwo w UE . Z politykiem jawnie prorosysjkim a ciągle piszesz o korupcji na Ukrainie. Dość osobliwa hipokryzja

Widze ,że lubisz standardy białoruskie w zarządzaniu Państwem

@DRK

W temacie zbiórki jak na razie ta która na prośbę Brauna była zamknięta to ani kasa nie zwrócona ani  nikt sie nie może skontaktowąć z prawniczką która założyła zbiórkę... Ciekawe kiedy ludzie zrozumieją ,że takie zrzutki nie autoryzowane przez samego poszkodowane to zazwyczaj oszustwo i golenie naiwnych.. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś czuje ze mamy w EU epokowe wydarzenia przed sobą i Braun w dosłowny sposób zrobił zayebista zasłonę dymna. Nie wiem czym się skończą nowe regulacje europejskie ale punkt ciężkości dziennikarskiej świetnie się rozłożyło na inne akcenty. No i mamy novum bo inaczej nie można nazwać tego tik tok owego szaleństwa morza memów i ilości młodych oglądających obrady sejmu. Holownia robi sobie wynik rozpoznawalności.  PiS iory żałośnie wyglądają z tym chodzeniem pod mównicę w bieda - obleśnych marynarkach i butach ZKALKUTY 

IMG-0460.jpg

Dla tych co nie kojarzą ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ely3 napisał(a):

 

Dla mnie to jest fenomen ,że tak wychwalasz Orbana choć Węgry to najbardziej skorumpowane państwo w UE . Z politykiem jawnie prorosysjkim a ciągle piszesz o korupcji na Ukrainie. Dość osobliwa hipokryzja

Widze ,że lubisz standardy białoruskie w zarządzaniu Państwem

@DRK

 

A za przeproszeniem to ch** mnie obchodzą opinie z lewej strony o Orbanie. Najważniejsze, że w wyniku jego nacisków na Zeleńskiego skorzystała też i mniejszość polska. Polscy politycy i ich wyborcy wciąż udają, że problemu nie było.

Skuteczność mnie tylko interesuje 

 Ani Orban prounijny, ani prorosyjski tylko prowęgierski. 

W PL takich propolskich jest garsteczka, reszta szabelkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2023 o 12:04, DRK napisał(a):

Ponoć pierwsza spontaniczna akcja zrzutkowa została rozwiązana  na wniosek samego Brauna ( być może właśnie z powodów wątpliwości czy to nie naciaganie, a które trafnie sugerujesz). Jest zawiązana druga zrzutka przez jakąś tam fundację, którą założył Braun. O tym poniżej:

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-zbiorka-dla-grzegorza-brauna-nagly-zwrot-akcji,nId,7206758

@ely3

No i mamy kolejny dowód, żeby nie wierzyć mainstreamowym mediom. Dlatego pisałem ,,ponoć" i asekuracyjnie podlinkowalem skąd to info.  Wiedzy dodatkowej co z pieniędzmi  też nie mam, bo żadnych nie wysyłalem na zrzutkę.

12 minut temu, ignazz napisał(a):

Coś czuje ze mamy w EU epokowe wydarzenia przed sobą

Co masz na mysli? Federalizację? Bo nie wiem czy już zacząć się bać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DRK napisał(a):

No i mamy kolejny dowód, żeby nie wierzyć mainstreamowym mediom. Dlatego pisałem ,,ponoć" i asekuracyjnie podlinkowalem skąd to info.  Wiedzy dodatkowej co z pieniędzmi  też nie mam, bo żadnych nie wysyłalem na zrzutkę.

Wies tak naprawdę to jesg to nius z mainstremowych mediów więc albo nie wierzysz obu źródłom albo jest więcej niż jedna zbiórka. Bo z tego co trochę czytałem to na pocżatku pojawiło się kilka i niby każde Braun kazał skasować ale jeszce nie trafiłem na info ,że ktoś kase odyskał albo ,że Braun rzeczywiście coś otrzymał

Niota bene Orban to jednak jest frajer. Scholz w obecnosci innych przywódców kazał mu wypierdalać z pokoju by mogli podjąc jednogłośną decyzję bez niego. I ten wyszedł posłusznie. Nie dość ,że prorosyjski to jeszcze tchórz

No i jeszcze okazał się podnóżkiem Niemców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ely3 napisał(a):

Niota bene Orban to jednak jest frajer. Scholz w obecnosci innych przywódców kazał mu wypierdalać z pokoju by mogli podjąc jednogłośną decyzję bez niego. I ten wyszedł posłusznie. Nie dość ,że prorosyjski to jeszcze tchórz

No i jeszcze okazał się podnóżkiem Niemców

😁 Tak mi się skojarzyło 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ely3 napisał(a):

Niota bene Orban to jednak jest frajer. Scholz w obecnosci innych przywódców kazał mu wypierdalać z pokoju by mogli podjąc jednogłośną decyzję bez niego. I ten wyszedł posłusznie. Nie dość ,że prorosyjski to jeszcze tchórz

No i jeszcze okazał się podnóżkiem Niemców

Ja o Orbanie akurat nigdy nic nie pisałem, ale są dwie wersje tego zdarzenia.

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/unia-sie-ugiela-odblokowala-wegrom-10-mld-euro/lc4rymb

Tzn nasi władcy wszelakiej maści Morawiecki, Tusk usłużnie obiecują wypełniać różne przymusowe kamienie milowe  . I dostają znaczone 5 mld euro do wydania na co eurokraci rozkażą. 

Tymczasem Węgier dostał 10 mld euro za to że tylko wyszedł z hali na czas jednego głosowania. Taki był deal z Scholzem. Później wrócił i zablokował 50 mld dla Ukrainy.

Może jakby go kanclerz jeszcze raz grzecznie poprosił dokładając kolejne 10 mld euro to Orban wyszedlby na drugą kawę. 

A Pinokio z Ryżym na spółkę ,,wywalczyli" 5 mld na wiatraki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.