Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, fluber napisał(a):

To nie jest przyjaźń , to jest upamiętnienie żyjących kiedyś w Polsce kilku milionów Żydów.

Nie jest to uroczystość miedzypanstwowa, upamiętniamy w ten sposób polskich Żydów

Skoro Ci to przeszkadza to wnioski nasuwają się same.

Czy w Knesecie w głównym korytarzu byłaby dopuszczalna ceremonia chrześcijańska z uwagi na żyjących na tamtym terenie przez 2000 lat chrześcijan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, RappaR napisał(a):

Naprawdę to jaką władzę mają Żydzi mnie zawsze zadziwia.

Przed wojną ~20% populacji Polski była prawosławna, nie przypominam sobie świętowania ich świąt w sejmie, ani ich symboli religijnych

 

Już nawet mi nie chodzi o tą menorę, ale to jak każdy się ich po prostu panicznie boi.

 

To jest symboliczne upamiętnienie holocaustu polskich Żydów. Nikt nikogo nie mordował bo był religii prawosławnej.

Od 20 lat raz w roku zapala się w sejmie jakas świeczkę na pamiątkę i ktoś tu robi z tego symbol wladzy nad światem, serio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał(a):

To jest symboliczne upamiętnienie holocaustu polskich Żydów. Nikt nikogo nie mordował bo był religii prawosławnej.

 

Chyba się innej historii XX wieku uczyliśmy.

3 minuty temu, fluber napisał(a):

Od 20 lat raz w roku zapala się w sejmie jakas świeczkę na pamiątkę i ktoś tu robi z tego symbol wladzy nad światem, serio?

Gdyby wszystko się ograniczało do jednej świeczki, Braun nawet by na nią nie spojrzał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał(a):

Żydzi zostali zagazowani, Ukraińcy mieszkający w Polsce żyją, więc dlaczego chciałbyś im świeczki palić? Nie ma tu żadnej symetrii

Cytat

Chanuka, Święto Poświęcenia, także: Dzień Ognia, u Józefa Flawiusza, Święto Świateł – doroczne święto żydowskie trwające osiem dni, począwszy od 25 dnia miesiąca kislew. Upamiętnia ono ponowne poświęcenie Świątyni Jerozolimskiej w roku 165 p.n.e. 

Co to święto ma wspólnego z zagazowaniem Żydów? Z tego powodu będziemy teraz tłumaczyć wszystko co robią/będą robić? Nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sewer napisał(a):

Co to święto ma wspólnego z zagazowaniem Żydów? Z tego powodu będziemy teraz tłumaczyć wszystko co robią/będą robić? Nie rozumiem.

Zagazowanie Żydów ma coś wspólnego z tym że pozwalamy w sejmie zapalać menorę.

W tej chwili to już zresztą wieloletnią tradycja 

Teraz, Pablo81 napisał(a):

Menora to jest znicz? Serio?

Nie będę gadał z antysemitą, siedz dalej u potomków nazistów i nie zawracaj mi proszę głowy swoją nienawiścią 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Sewer napisał(a):

Co to święto ma wspólnego z zagazowaniem Żydów? Z tego powodu będziemy teraz tłumaczyć wszystko co robią/będą robić? Nie rozumiem.

 

4 minuty temu, fluber napisał(a):

Zagazowanie Żydów ma coś wspólnego z tym że pozwalamy w sejmie zapalać menorę.

W tej chwili to już zresztą wieloletnią tradycja 

Nie będę gadał z antysemitą, siedz dalej u potomków nazistów i nie zawracaj mi proszę głowy swoją nienawiścią 

Obrażasz mnie znowu w prostacki sposób. 

Miesiąc temu sponsorowalem Izraelska broń i Niemcy uciskali Arabów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fluber napisał(a):

Czy w sejmie są uroczystości na cześć bóstw starosłowiańskich?

Otóż to. Uważam , że wszelkie uoczystości religijne winny mieć miejsce w kościołach , synagogach, meczetach etc. Ewentualnie mogą być kultywowane poprzez procesje, pielgrzymki etc. Dlatego nie widzę żadnego powodu, dla którego miałoby wyróżniać się w Sejmie jedne religie kosztem innych. Budynek sejmu nie jest miejscem od tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

 

Obrażasz mnie znowu w prostacki sposób. 

Prostacki był tekst o przynieś podaj zaparz kawę. To dla kogo robisz i czyja gospodarke boostujesz to prawda z którą powinieneś się zmierzyć a nie przed nią uciekać.

Teraz, DRK napisał(a):

Otóż to. Uważam , że wszelkie uoczystości religijne winny mieć miejsce w kościołach , synagogach, meczetach etc. Ewentualnie mogą być kultywowane poprzez procesje, pielgrzymki etc. Dlatego nie widzę żadnego powodu, dla którego miałoby wyróżniać się w Sejmie jedne religie kosztem innych. Budynek sejmu nie jest miejscem od tego.

No dla mnie zapalenie świecy jest tak samo uroczystością religijna jak zapalenie lampek na choince. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.