Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, mayor napisał(a):

Dzięki że przypomniałeś  Białoruskie biuro podróży z siedzibą w polskiej ambasadzie w Mińsku .,Rzeczywiście złodziejska szajka Morawieckiego i Raua sprzedała prawie 800 tysięcy wiz Schengen obywatelom 65 państw  przez niecałe 3 lata tylko w tej jednej ambasadzie, na dodatek przy pomocy wspólników z firmy zarejestrowanej w Moskwie .,

Między 100, a 500. Polecam sobie odświeżyć zakres matematyki w klasie 1-3 podstawówki, by nie mylić takich liczb, chociaż to możliwie efekty zniszczeń organizmu przez ciężkie chlanie do 60 roku życia, które zniszczyło tak Twój organizm, że jesteś ledwie chodzącym wrakiem nie potrafiącym nawet 50 pompek w serii wykonać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z oficjalnych danych MSZ wynika co innego niż między 100 a 500 Z danych zawartych w dokumentach wynika, że od 2020 roku wydano na Białorusi łącznie 784 173 wizy do Polski (umożliwiające wjazd do strefy Schengen). W roku 2020 wydano ich 176 578, w roku 2021 - 167 402, w roku 2022 - 268 895 oraz dotąd w roku 2023 - 171 298.Polska ambasada na Białorusi przyznała wizy obywatelom 65 państw. Pozwolenia na wjazd do strefy Schengen polscy urzędnicy wydali w Mińsku obywatelom 28 krajów azjatyckich oraz 17 krajów afrykańskich. Ponadto na liście znalazły się również państwa z Europy, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej i Australii.W dokumentach zawarte są również informacje o dwóch wyłonionych przez polski rząd firmach, które pośredniczyły w procesie wydawania wiz na Białorusi. Jedna zarejestrowana była w Moskwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, mayor napisał(a):

 Z danych zawartych w dokumentach wynika, że od 2020 roku wydano na Białorusi łącznie 784 173 wizy do Polski (umożliwiające wjazd do strefy Schengen). W roku 2020 wydano ich 176 578, w roku 2021 - 167 402, w roku 2022 - 268 895 oraz dotąd w roku 2023 - 171 298.Polska ambasada na Białorusi przyznała wizy obywatelom 65 państw. Pozwolenia na wjazd do strefy Schengen polscy urzędnicy wydali w Mińsku obywatelom 28 krajów azjatyckich oraz 17 krajów afrykańskich. 

Kluczowe. Ile z tych 784 173 wiz wydano Białorusinom?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Afera wizowa dotyczy sprowadzania do Polski imigrantów z korupcją w tle. W proceder miał być zamieszany wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk. Prokuratura Krajowa podała, że prowadzi w tej sprawie śledztwo wraz z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym. Dotyczy ono nieprawidłowości przy składaniu wniosków o wydanie kilkuset wiz w ciągu półtora roku.

Śledczy zaznaczyli, że zatwierdzona została mniej niż połowa tych wniosków. Nieprawidłowości, które badają służby, dotyczą placówek dyplomatycznych Polski w: Hongkongu, Tajwanie, Indiach, Arabii Saudyjskiej, Singapurze, Filipinach, Katarze oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, DRK napisał(a):

Kluczowe. Ile z tych 784 173 wiz wydano Białorusinom?

 

A Białorusini byli zwolnieni z łapówek ? Przecież rząd Morawieckiego wyłonił dwie firmy jedna z Moskwy druga z Mińska, które miały monopol na przygotowanie dokumentów dla ambasady .,To nie sprawdzenie -przeswietlenie aplikantów decydowały o tym kto dostanie wizę tylko firmy z Moskwy i Mińska, które przygotowywały za łapówki petentów i podawały ambasadzie na tacy., Czyli to kto może wjechać do Polski i UE to nie była decyzja polskich organów tylko pośredników z Moskwy i Mińska 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, RappaR napisał(a):

Afera wizowa dotyczy sprowadzania do Polski imigrantów z korupcją w tle. W proceder miał być zamieszany wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk. Prokuratura Krajowa podała, że prowadzi w tej sprawie śledztwo wraz z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym. Dotyczy ono nieprawidłowości przy składaniu wniosków o wydanie kilkuset wiz w ciągu półtora roku.

Śledczy zaznaczyli, że zatwierdzona została mniej niż połowa tych wniosków. Nieprawidłowości, które badają służby, dotyczą placówek dyplomatycznych Polski w: Hongkongu, Tajwanie, Indiach, Arabii Saudyjskiej, Singapurze, Filipinach, Katarze oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

I oczywiście mamy uwierzyć CBA? 

Już uwierzyłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2022 o 21:27, Koelner napisał(a):

 

dzisiaj mam home office i cały dzień lecą relacje live w tvn24 i tvpinfo z dworców oraz granicy. zdarzają się kolorowi i ciapaci ale to jest jakiś mały procent - zdecydowanie więcej ich widać codziennie w centrum Warszawy niż na dworcu w Przemyślu 

aaaaa teraz wiem z jakiej linii nadajesz 

ja to zauważyłem dużo wcześniej niż opublikowano. zawsze pisałem Wam więcej życia a mniej tabel i internetu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, mayor napisał(a):

A Białorusini byli zwolnieni z łapówek ? Przecież rząd Morawieckiego wyłonił dwie firmy jedna z Moskwy druga z Mińska, które miały monopol na przygotowanie dokumentów dla ambasady .,To nie sprawdzenie -przeswietlenie aplikantów decydowały o tym kto dostanie wizę tylko firmy z Moskwy i Mińska, które przygotowywały za łapówki petentów i podawały ambasadzie na tacy., Czyli to kto może wjechać do Polski i UE to nie była decyzja polskich organów tylko pośredników z Moskwy i Mińska 

 

Takimi sprawami  firmy zewnętrzne trudniły już od 2012.

https://forsal.pl/artykuly/616950,polska-uruchamia-outsourcing-wizowy-w-rosji.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DRK napisał(a):

 

Takimi sprawami  firmy zewnętrzne trudniły już od 2012.

https://forsal.pl/artykuly/616950,polska-uruchamia-outsourcing-wizowy-w-rosji.html

W 2012 to była trochę inna sytuacja geopolityczna.,Przed anshlussem Krymu , rozpętaniem wojny Ruscy byli mile u nas widziani, bo zostawiali dutki w Zakopanem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, starYfaN napisał(a):

Nie musisz przypominać, że za PO/SLD/PZPR ruscy byli u nas "mile widziani", wszyscy o tym wiedzą.

PiSu nikt długo nie przebije w miłości do ruskich , a szczególnie Putina .,Pozamykali kopalnie żeby jak najwięcej kupować ruskiego węgla.Cały system pisowskiej oligarchii- aparatczyków którzy sie uwłaszczyli na narodowej gospodarce jest wzorowany na kremlowskiej drabince społecznej. Specsłużby szpiegujące opozycję , Nawet ta nienawiść i pogarda do środowisk LGBTQ w imię chrześcijańskiej tradycji jest żywcem przeszczepiona z dekalogu imperium wujka Włodzimierza Władimirowicza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Koelner napisał(a):

to zajebiscie ale tak po pandemii wyjebało ich w c*** tu i ówdzie 

Wydaje mi się, że opacznie zrozumiałeś moje intencje. Zresztą ja też inaczej odebrałem diskas Major vs RappaR. Też sądziłem, że chodzi im kto bardziej winny napływu niebiałych przybyszów. Bo trudno mi uwierzyć, że jeden miński konsulat czy ambasada odpowiada za przyjazd kilkuset tysięcy ,, syryjczyków".  To musiała być twórcza praca większej ilości urzędów. 

Mayor wyprowadził mnie z błędu doprecyzowując, że bardziej spierają się o korzyści łapówkarskie. 

Dlatego mój kolejny wpis i link kto zapoczątkował tą tradycję. 

Co do meritum Twojego wpisu to w pełni z nim się zgadzam co do czasu  przybycia migrantów. Nawet mogę spróbować doprecyzować. Nasiliło to się szczególnie po 24 lutego 2022, kiedy tysiące,, zagranicznych studentów z  uniwersytetów kijowskiego, charkowskiego etc" dotarło do Polski

 

Edytowane przez DRK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DRK napisał(a):

Nasiliło to się szczególnie po 24 lutego 2022, kiedy tysiące,, zagranicznych studentów z  uniwersytetów kijowskiego, charkowskiego etc" dotarło do Polski

mój wpis był z 1.03 i już przed zrobiło się kolorowo więc walenie w c***a było zdecydowanie wcześniej gdzie Ukraińców, Kaukaz wymiotła z uberów Afryka Azja. a nasiliło to że z budów, stoczni trochę Ukraińców wyjechało i nasi zaczęli ściągać hebanowych 

2 godziny temu, josephnba napisał(a):

To jest w c*** słabe. Nawet jak na ciebie 

on ciągle nakręca remake Nocnej Zmiany Jacusia i grubego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, fluber napisał(a):

Oglądam właśnie wiadomosci TVP pierwszy raz od paru lat i przyznam że jest grubo:) alternatywa rzeczywistość tylko nie wiem po co i dla kogo:)

No właśnie ten przekaz jest adresowany do takich jak Ty( plus Twoi koledzy z tak zwanego forumowego Big3)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mayor napisał(a):

No właśnie ten przekaz jest adresowany do takich jak Ty( plus Twoi koledzy z tak zwanego forumowego Big3)

Nie, myślę że raczej to przekaz do ludzi starszych i niewykształconych, którzy mimo tego są przekonani że pozjadali wszystkie rozumy i wszystko wiedzą najlepiej. Żaden z nas nie pasuje do tego opisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.