Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, julekstep napisał(a):

tak - "dotrzymuj umów" to z natury dobry zwyczaj

ale i tak w hierarchii dobrych zwyczajów dałbym to troszkę niżej niż przysłowiowe "nie pracuj w instytucji która systemowo zajmuje się torturowaniem i mordowaniem innych"

zgadza się dlatego niech sąd karze indywidualnie a nie grupowo 

Teraz, RappaR napisał(a):

Tyle opisywałeś, a na jedno pytanie odpowiedź nie potrafisz. 

Ziew.

ponieważ odpływasz i nie bierzesz pod uwagę moich wcześniejszych wpisów, jakbyś je czytał to nie musiałbyś pytać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Koelner napisał(a):

ponieważ odpływasz i nie bierzesz pod uwagę moich wcześniejszych wpisów, jakbyś je czytał to nie musiałbyś pytać 

No to przywróć na właściwy tor odpowiadając na jedno bardzo proste i bardzo konkretne, niepodchwytliwe pytanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RappaR napisał(a):

Fakt, że nie chcesz odpowiedzieć na pytanie jasno dowodzi, że wiesz, że nie masz racji i jak to zwykle u Ciebie, z uporu nie chcesz się przyznać do błędu

Tyle ode mnie 

ech. kilka stron i postów.

jakbyś miał podstawy politologii oraz prawa to wiedziałbyś, że na podstawie tego zdania nie da się konkretnie określić odpowiedzi.

od kilku stron daje do zrozumienie, że karanie całych grup społecznych bez indywidualnego sądzenia to ochlokracja czyli rząd motłochu

kompletnie nie do zrozumienia jest że to nie jest proste i oczywiste ale alert się zapala pewnej części osób na tym forum jak krytykuje ustawę PiSu chociaż tak naprawdę Rudego Kaszuba

nie chodzi o samo SB ale bycie Państwem cywilizacyjnym gdzie dotrzymuje się zawartych umów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Koelner napisał(a):

ech. kilka stron i postów.

jakbyś miał podstawy politologii oraz prawa to wiedziałbyś, że na podstawie tego zdania nie da się konkretnie określić odpowiedzi.

od kilku stron daje do zrozumienie, że karanie całych grup społecznych bez indywidualnego sądzenia to ochlokracja czyli rząd motłochu

kompletnie nie do zrozumienia jest że to nie jest proste i oczywiste ale alert się zapala pewnej części osób na tym forum jak krytykuje ustawę PiSu chociaż tak naprawdę Rudego Kaszuba

nie chodzi o samo SB ale bycie Państwem cywilizacyjnym gdzie dotrzymuje się zawartych umów

A ja Ci mówię, że właśnie polskie państwo to by się przydałoby być więcej ochlokracją, a mniej "republiką"

W 1997 konstytucja została uchwalona 53% przy mniejszości głosujących, a trzeba ją zmienić 2/3 głosami przy frekwencji większościowej.

I według Ciebie jakakolwiek zmiana prawa niezgodnie z tymi zasadami to ochlokracja i zamach na demokrację.

Akurat dla mnie ta ustawa jest jednoznacznie, absolutnie słuszna, niezależnie od tego kto ją uchwalił

Podobnie jestem przeciwny trójpodziałowi władzy, co według mnie jest oczywiste dla każdego, kto jest demokratą(a Monteskiusz był jej ogromnym przeciwnikiem w znaczeniu współczesnym , czyli równości wobec prawa wszystkich, niezależnie od pochodzenia)

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RappaR napisał(a):

Sęk w tym, że tutaj właśnie taki @mayor czy Ty to wojownicy właśnie z komputera, którzy wstydzą się siebie pokazać, wyjść publicznie i pokazać twarz.

Ja z forum byłem zaproszony na dwa wieczorki kawalerskie, taki @mayor wstydzi się swojego odbicia w lustrze.

Kolejny lifetime achievement xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, RappaR napisał(a):

A ja Ci mówię, że właśnie polskie państwo to by się przydałoby być więcej ochlokracją, a mniej "republiką"

właśnie państwo prawa jest po to aby X razy @RappaRów nie decydowało aby można byłoby karać jakieś całe grupy społeczne przez własne widzimisie

po to są akty prawne aby uniknąć wymierzanie sprawiedliwości jak na ulicy w średniowieczu czy w III Rzeszy

poszanowanie dla jednostki powinno być święte i jak już x razy napisałem niech sądy ich indywidualnie karzą

może kiedyś do ogólnej świadomości nam to dotrze ale raczej wątpię i widzę, że idzie to w przeciwnym kierunku więc najwyżej te przejście demokracja->ochlokracja przejdzie w dyktaturę lub anarchię

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Koelner napisał(a):

właśnie państwo prawa jest po to aby X razy @RappaRów nie decydowało aby można byłoby karać jakieś całe grupy społeczne przez własne widzimisie

po to są akty prawne aby uniknąć wymierzanie sprawiedliwości jak na ulicy w średniowieczu czy w III Rzeszy

poszanowanie dla jednostki powinno być święte i jak już x razy napisałem niech sądy ich indywidualnie karzą

może kiedyś do ogólnej świadomości nam to dotrze ale raczej wątpię i widzę, że idzie to w przeciwnym kierunku więc najwyżej te przejście demokracja->ochlokracja przejdzie w dyktaturę lub anarchię

 

Państwo może całym grupom dawać przywileje emerytalne i je odbierać, podnosić wiek emerytalny i go obniżać, wprowadzać OFE i je zabierać, waloryzować świadczenia z ZUS i nie waloryzować. Według tych samych algorytmów, według swojego widzimisię, robią tak od lat, wszędzie, w każdym cywilizowanym kraju Europy. Państwo wprowadziło SB-kom górne ograniczenie emerytury do średniej krajowej emerytury, a Ty histeryzujesz że przechodzimy w dyktaturę. Krzyczysz, że to barbaria. Kto tu się zachowuje jak pizda teraz?

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał(a):

Państwo może całym grupom dawać przywileje emerytalne i je odbierać, podnosić wiek emerytalny i go obniżać, wprowadzać OFE i je zabierać, waloryzować świadczenia z ZUS i nie waloryzować. Według tych samych algorytmów, według swojego widzimisię, robią tak od lat, wszędzie, w każdym cywilizowanym kraju Europy. Państwo wprowadziło SB-kom górne ograniczenie emerytury do średniej krajowej emerytury, a Ty histeryzujesz że przechodzimy w dyktaturę. Krzyczysz, że to barbaria. Kto tu się zachowuje jak pizda teraz?

😀

To nie są elementy cywilizacyjne.

Wchodząc na rynek pracy zawierasz z Państwem umowę, którą powinno dotrzymywać ale tak się nie dzieje ponieważ jest akceptacja społeczna na rządy motłochu.

Mnie to nie dziwi jak nawet osoby wykształcone należące do powiedzmy "powyżej średniej" całkowicie to akceptują i jeszcze tłumaczą obecny stan rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Koelner napisał(a):

😀

To nie są elementy cywilizacyjne.

Wchodząc na rynek pracy zawierasz z Państwem umowę, którą powinno dotrzymywać ale tak się nie dzieje ponieważ jest akceptacja społeczna na rządy motłochu.

Mnie to nie dziwi jak nawet osoby wykształcone należące do powiedzmy "powyżej średniej" całkowicie to akceptują i jeszcze tłumaczą obecny stan rzeczy.

Ja Ci pisze jak jest:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Koelner napisał(a):

Mnie to nie dziwi jak nawet osoby wykształcone należące do powiedzmy "powyżej średniej" całkowicie to akceptują i jeszcze tłumaczą obecny stan rzeczy.

Zależy co masz dokładnie na myśli pisząc o osobach wykształconych.Tak jak sam widzisz większość ludzi to akceptuje.

Nie ma znaczenia czy ktoś skończył jakiekolwiek studia czy ma wykształcenie podstawowe, znaczenie ma czy jest świadomy społecznie, historycznie, politycznie czy nie oraz czy potrafi łączyć kropki a większość ludzi albo nie potrafi albo się tym nie interesuje (albo oba)

Oczywiście dużą rolę pełni tutaj nasze beznadziejne szkolnictwo, ludzie mają wpajany naiwny obraz świata od dziecka.

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.