Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, RappaR napisał(a):

Dokładnie. To się dzieje przy każdych wyborach, odkryłeś demokrację.

demokracja w Twoim rozumowaniu to ochlokracja. demokracja porusza się w ramach aktu prawnego jak np. konstytucja i innych praw

kiedy ostatnio ukarano jakąś grupę?

reforma emerytalna w mundurówkach też polega na tym że osoby które wchodziły w umowę to te umowy były dotrzymywane, zmiana dotyczyła nowych rekrutów i tak powinno to wyglądać 

7 minut temu, RappaR napisał(a):

Biorąc pod uwagę, że republika miała zabezpieczyć wpływy i przywileje najbogatszych, kierunek dobry

pomyliło Ci się z oligarchią

8 minut temu, RappaR napisał(a):

Albo pomagał działając w organizacji która się tylko tym zajmowała. I jak widać wystarczy parlament

jak pomagał to niech sąd orzeknie w jaki sposób i czy powinien dostać karę 

 

1 minutę temu, RappaR napisał(a):

Że jeśli takie deltusie dochodzą do władzy, to emerytura to mój najmniejszy, ale to najmniejszy problem, tak mikry, że nie wymaga komentarza :)

dlatego społeczeństwo i akty prawne powinny ograniczać zapędy takich osób jak Ty czy deltuś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jack napisał(a):

Nie odpowiadasz na pytanie. Nie tylko odebrano przywileje, gdyby tak było byłoby to sprawiedliwe. Części zabrano też dorobek z lat po 90roku do czego nie ma podstaw. 

tutaj zgoda -> rozwiązanie nie było 'idealne', pewnie tutaj lepszym rozwiązaniem byłoby np. liczenie wszystkich lat przepracowanych w SB jako najniższej krajowej a tego co po poza już normalnie (naliczając wcześniej jako 'dług' całą nadwyżkę otrzymaną do momentu wprowadzenia ustawy -> po 'spłaceniu długu' już taki delikwent powinien otrzymywać normalną emeryturę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koelner napisał(a):

demokracja w Twoim rozumowaniu to ochlokracja. demokracja porusza się w ramach aktu prawnego jak np. konstytucja i innych praw

 

Głosy w referendum nieuznanym - 11 mln przeciw

Konstytucję uchwalono wielkością 6 mln głosów

Dla mnie te akty prawne to myki, by uniemożliwić demokrację. 

3 minuty temu, Koelner napisał(a):

pomyliło Ci się z oligarchią

Ale właśnie tak wyglądała każda republika :)

KAŻDA

4 minuty temu, Koelner napisał(a):

jak pomagał to niech sąd orzeknie w jaki sposób i czy powinien dostać karę 

 

Działając w tej organizacji

Przy okazji - sądy nie zajmują się orzekaniem wysokości emerytury, sprawdź sobie

4 minuty temu, Koelner napisał(a):

dlatego społeczeństwo i akty prawne powinny ograniczać zapędy takich osób jak Ty czy deltuś 

I tak właśnie teraz i zawsze jest :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, RappaR napisał(a):

Głosy w referendum nieuznanym - 11 mln przeciw

Konstytucję uchwalono wielkością 6 mln głosów

Dla mnie te akty prawne to myki, by uniemożliwić demokrację. 

mylisz demokrację z ochlokracją

10 minut temu, RappaR napisał(a):

Przy okazji - sądy nie zajmują się orzekaniem wysokości emerytury, sprawdź sobie

mogą orzec jak pomagał

prościej byłoby orzec SB jako organizację zbrodniczą 

12 minut temu, RappaR napisał(a):

I tak właśnie teraz i zawsze jest :)

na szczęście ale z tym walczycie 

10 minut temu, fluber napisał(a):

Trybunał dwa razy orzekał w kwestii ustaw dezubekizacyjnych i dwa razy stwierdził że są zgodne z prawem 

tak ponieważ zmierzamy do ochlokracji i trybunał jest całkowicie upolityczniony

12 minut temu, julekstep napisał(a):

akty prawne to głównie ograniczają zapędy osób które nie stać na dobrego prawnika

to wystarczy je zlikwidować i powołać dyktatora

idealnie wpisujecie się w zwolenników ochlokracji :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Koelner napisał(a):

 

tak ponieważ zmierzamy do ochlokracji i trybunał jest całkowicie upolityczniony

No ale on pierwszy wyrok w sprawie możliwości obniżenia emerytur sb-kom wydał w 2010 roku. Połowa z orzekających sędziów była wybrana w latach 2001-2003. To kiedy ten Trybunał nie był upolityczniony? W latach 80-tych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał(a):

Przetłumacz sobie słówko demokracja

 

1 minutę temu, julekstep napisał(a):

zachowujesz się jak Pablo kiedy odkrył słówko erystyka

uspokój się

😀

 

 

Teraz, fluber napisał(a):

No ale on pierwszy wyrok w sprawie możliwości obniżenia emerytur sb-kom wydał w 2010 roku. Połowa z orzekających sędziów była wybrana w latach 2001-2003. To kiedy ten Trybunał nie był upolityczniony? W latach 80-tych?

nigdzie nie napisałem, że mamy dobrą historię oraz doświadczenie z prawem 

daleko nam było do państwa prawa a teraz patrząc nawet na komentarze tutaj i działania władz jesteśmy coraz dalej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał(a):

Mam pytanie. Czy jeśli coś się orzeknie 6 głosami do 5, że ten akt prawny może zmienić dopiero aklamacja, to wtedy masz @Koelner demokrację, republikę czy ochlokrację?

jak jest po jego myśli to republika
jak jest nie po jego myśli to ochlokracja
jak ma wyjebane to demokracja

 

czego tu nie rozumiesz?

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Koelner napisał(a):

nigdzie nie napisałem, że mamy dobrą historię oraz doświadczenie z prawem 

daleko nam było do państwa prawa a teraz patrząc nawet na komentarze tutaj i działania władz jesteśmy coraz dalej 

Czyli prawo PRL dotyczące SB traktujesz jako nienaruszalne, a tykanie go jako barbarię, z drugiej strony wyroki Trybunału Konstytucyjnego oceniasz jako dalekie od państwa prawa. 

2 minuty temu, julekstep napisał(a):

jak jest po jego myśli to republika
jak jest nie po jego myśli to ochlokracja
jak ma wyjebane to demokracja

 

czego tu nie rozumiesz?

Demokracja jest wtedy jak 90% niepiśmiennych Francuzów płci męskiej w 18 wieku wybiera rząd. U nas jest olchokracja, czyli rządy motłochu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, fluber napisał(a):

Czyli prawo PRL dotyczące SB traktujesz jako nienaruszalne, a tykanie go jako barbarię, z drugiej strony wyroki Trybunału Konstytucyjnego oceniasz jako dalekie od państwa prawa. 

odnosiłem się do 89’ -> jeśli TK nie przestrzega elementarzy prawa to wielka szkoda 

 

15 minut temu, fluber napisał(a):

Demokracja jest wtedy jak 90% niepiśmiennych Francuzów płci męskiej w 18 wieku wybiera rząd. U nas jest olchokracja, czyli rządy motłochu.

patrząc na wpisy w tym temacie analfabetyzm nie jest żadnym wyznacznikiem. przed wynalezienie pisma nawet w dobrym zwyczaju było dotrzymywanie umów słownych które nadal funkcjonują np w kulturze żydowskiej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Koelner A jeszcze na moje pytanie odpowiesz?

1 minutę temu, Koelner napisał(a):

patrząc na wpisy w tym temacie analfabetyzm nie jest żadnym wyznacznikiem. przed wynalezienie pisma nawet w dobrym zwyczaju było dotrzymywanie umów słownych które nadal funkcjonują np w kulturze żydowskiej 

Czyli teraz równoważnikiem prawa jest dobry zwyczaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Koelner napisał(a):

patrząc na wpisy w tym temacie analfabetyzm nie jest żadnym wyznacznikiem. przed wynalezienie pisma nawet w dobrym zwyczaju było dotrzymywanie umów słownych które nadal funkcjonują np w kulturze żydowskiej 

tak - "dotrzymuj umów" to z natury dobry zwyczaj

ale i tak w hierarchii dobrych zwyczajów dałbym to troszkę niżej niż przysłowiowe "nie pracuj w instytucji która systemowo zajmuje się torturowaniem i mordowaniem innych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RappaR napisał(a):

Sęk w tym, że tutaj właśnie taki @mayor czy Ty to wojownicy właśnie z komputera, którzy wstydzą się siebie pokazać, wyjść publicznie i pokazać twarz.

Ja z forum byłem zaproszony na dwa wieczorki kawalerskie, taki @mayor wstydzi się swojego odbicia w lustrze.

Nooo... i dlatego Mayor jest dziadkiem, ja ojcem, a ty opisujesz swoje prącie na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał(a):

Czyli posiadanie dzieci(rzekomo, bo z mojej perspektywy to tylko bujdy pisane na forum) to jedyny wyznacznik życia według Ciebie?

 

Raczej nie. Taki jeden user ma i ciągle tu siedzi, a potem mówią do niego "wujku, wujku" :)

Ale o prąciu pisze niewielu. Może to tajemnica sukcesu i rozchwytywania na kawalerskie?

Spadam, bo jestem tu od kilku postów i już z całym Big3 znowu się napierdalam :) Mimo, że nikogo nie oznaczalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

Raczej nie. Taki jeden user ma i ciągle tu siedzi, a potem mówią do niego "wujku, wujku" :)

Ale o prąciu pisze niewielu. Może to tajemnica sukcesu i rozchwytywania na kawalerskie?

Spadam, bo jestem tu od kilku postów i już z całym Big3 znowu się napierdalam :) Mimo, że nikogo nie oznaczalem :)

Tak przyznaję szczerze, że w trakcie 2-tygodniowej codzienniej imprezy w Kolumbii, pisałem, mówiłem i robiłem głupie rzeczy.
Ale wciąż najlepsze wakacje w moim życiu, gorąco polecam, warto zobaczyć coś poza NRD-wską prowincją przed śmierci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.