Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Ministerstwo Zdrowia jest jak jakiś niechciany kontrakt RW 0 czy innego Simmonsa

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-niechciany-resort-wiemy-kto-moze-zostac-nowym-ministrem-zdro,nId,7120950

Pewnie Platforma wcisnie je któremuś z koalicjantow ale będzie musiała dopłacić late 1st rounderem (np ministerstwo sportu) albo paroma second rounderami (typu stanowiska wiceministra lub miejsca w RN SSP)🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, josephnba napisał(a):

No popatrz elektryk to jednak wszechstronny zwód 

Sam kończyłem technikum elektryczne więc wiem co mówię 

A co do rozliczania z komuną

Zgadzam się, nikomu nie było na rękę z tą komuną się rozliczać 

PiS w poprzedniej kadencji obcinał wszystkim emerytury jak leci nie wnikał czy ktoś jako funkcjonariusz policji miał wkład w działania czerwonych czy nie 

Mnóstwo ludzi,,którzy po prostu wykonywali prace milicjanta bo ktoś musiał łapać złodziei czy zwyrodnialców pokroju Kolanowskiego, straciło znaczną część uposażenia

A ci którym należało wymierzyć sprawiedliwość zdechli w spokoju i niektórych groby muszę oglądać na Powązkach 

 

Nikt z tym nic nie zrobił ale dziwnym trafem najbardziej obrywa się PO i SLD 

 

Przypomnisz może, kto jest faktycznym szefem lewicy i doczytasz jaka pełnił funkcję w PZPR, czy dalej będziesz się chwalił wykształceniem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjaśniają autorzy artykułu, "Czechy w dylemacie stagflacyjnym postawiły na zwalczenie inflacji, a nie wspieranie wzrostu. To inna ścieżka od naszej: policy mix w Polsce balansuje pomiędzy walką z inflacją, a stymulowaniem aktywności gospodarczej. Czechy rozpoczęły cykl podwyżek szybciej, niż u nas, podniosły stopy do wyższego poziomu (do 7 proc. vs 6,75 proc. u nas) i jeszcze nie zaczęły cyklu obniżania stóp procentowych. Przy tym polityka fiskalna skupiła się na ograniczaniu wydatków i zmniejszeniu deficytu budżetowego". W rezultacie, jak czytamy w analizie w serwisie obserwatorgospodarczy.pl, "w Czechach obserwujemy recesję popytową (konsumpcja + tzw. popyt efektywny, czyli inwestycje), która rozpoczęła się wcześniej, niż w Polsce na Węgrzech i średnio w UE".

 

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/tylko-jedna-gospodarka-w-ue-nie-odbudowala-sie-po-kryzysie-pandemicznym/j5vbgqg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, starYfaN napisał(a):

Przypomnisz może, kto jest faktycznym szefem lewicy i doczytasz jaka pełnił funkcję w PZPR, czy dalej będziesz się chwalił wykształceniem :) 

A co ja mam wspólnego z lewicą? 

Ale chyba czarzasty

2 godziny temu, starYfaN napisał(a):

https://www.money.pl/gospodarka/michal-kolodziejczak-chce-legalizacji-bimbru-to-pewien-rodzaj-wolnosci-6958459610835488a.html

Strata Korwina, nie powinna być tak bolesna :) 

W końcu ogarnąłem, na jakim "konkrecie" zależało najzagorzalszym aktywistom :) 

Poprawcie jeśli się mylę ale chyba na własny użytek to można od dawna 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, josephnba napisał(a):

A co ja mam wspólnego z lewicą?  

Jesteś forumowym "pogromcom" komuchów. Ale tylko tych, którzy ci nie pasują :) 

9 minut temu, josephnba napisał(a):

Poprawcie jeśli się mylę ale chyba na własny użytek to można od dawna 

Z koneserem spierać się nie zamierzam, ale rozumiem ten owczy pęd do zmiany przepisów i autorów następnej drogi legislacyjnej. 

"Wolny" bimber dla wszystkich, to chyba największy "konkret" tej kampanii i jako jedyny ma szansę na realizację :) 

Jeszcze major powinien coś napisać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2023 o 18:28, fluber napisał(a):

 

Pisanie teraz po latach że tam pracowali bo ktoś musiał, to tak jak napisać że w radach nadzorczych siedzą pisowskie rodziny bo "ktoś musiał".

w sumie rziei mnie ze jeszcze zadne politykiery, niezaleznie od barw, tak tego nie ujął, dałoby sie to jakoś obronić, np kazdy wie że te fuchy to dla kuref i nierobów no i nikt niechce brac dlatego musim najblizsza familje dawać😋

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, starYfaN napisał(a):

Jesteś forumowym "pogromcom" komuchów. Ale tylko tych, którzy ci nie pasują :) 

Z koneserem spierać się nie zamierzam, ale rozumiem ten owczy pęd do zmiany przepisów i autorów następnej drogi legislacyjnej. 

"Wolny" bimber dla wszystkich, to chyba największy "konkret" tej kampanii i jako jedyny ma szansę na realizację :) 

Jeszcze major powinien coś napisać :) 

Lewica ma tyle samo komuchów z PZPR co większość partii 

Zauważ że leśne dziadki sa albo w Brukseli albo na emeryturze

Poza tym lewica to pikuś. Oni nie będą mieć zbyt wiele do powiedzenia w tej koalicji 

 

A bimber mam od chrzestnego, który pędzi naprawdę solidny trunek 

Ewentualnie jeśli znajomy pojedzie w swoje strony to mi coś przywozi 

 

Z innych źródeł nie biorę 

W dniu 31.10.2023 o 18:28, fluber napisał(a):

Myślisz że czemu średnie esbeckie emerytury są znacznie wyższe niż reszty społeczeństwa? Bo pensje esbeckie były znacznie wyższe niż reszty społeczeństwa. A wiesz czemu? Bo wtedy wszyscy wiedzieli czemu. 

Pisanie teraz po latach że tam pracowali bo ktoś musiał, to tak jak napisać że w radach nadzorczych siedzą pisowskie rodziny bo "ktoś musiał".

Nie no fajnie 

Czyli nie powinno być milicji, wojska, straży pożarnej 

Masa porządnych ludzi pracowała w służbach i dbała w tych dzikich czasach o obywateli 

Zauważ że w końcówce PRL zwłaszcza namnożyło się seryjnych morderców i gwałcicieli 

Czy za łapankę takich c***ów ktoś powinien mieć radykalnie obniżoną emeryturę bo jakiemuś pacanowi z PiSu nie przyszło do łba zeby zweryfikować faktyczny udział ludzi w komunie? Za duzo pracy, za wolno i nie byłoby takiego sukcesu, bo liczby byłyby zdecydowanie niższe 

 

A tak zajebiście wypadli bo zabrali wszystkim jak leci 

Sprawiedliwość w c***  

Prawo zresztą też w c*** 

 

Zostaje samo "i"

 

I po c*** jasny po raz kolejny piszesz i emeryturach SB skoro ja o zupełnie innych przypadkach napisałem to co napisałem 

Trzeci raz Ci tego nie będę wyjaśniał, możesz za rok napisać z czystym sumieniem że byłem przeciwko zabieraniu kasy sbkom 

Droga wolna, nawet cię nie będę poprawiał 

 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, josephnba napisał(a):

 

Czyli nie powinno być milicji, wojska, straży pożarnej 

Masa porządnych ludzi pracowała w służbach i dbała w tych dzikich czasach o obywateli 

Zauważ że w końcówce PRL zwłaszcza namnożyło się seryjnych morderców i gwałcicieli 

Czy za łapankę takich c***ów ktoś powinien mieć radykalnie obniżoną emeryturę bo jakiemuś pacanowi z PiSu nie przyszło do łba zeby zweryfikować faktyczny udział ludzi w komunie? Za duzo pracy, za wolno i nie byłoby takiego sukcesu, bo liczby byłyby zdecydowanie niższe 

 

No nie wiem, dla mnie jest jednak duża różnica między pomaganiem w gaszeniu pożaru, a wyrywaniem na żywca zębów i łamaniem rąk.

I nie wiem o jakim łapaniu seryjnych morderców i gwałcicieli mówisz, nie kojarzę żadnego przypadku, by to SB zrobiło.

Nikt za łapanie seryjnych morderców i gwałcicieli nie miał obniżanej emerytury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, josephnba napisał(a):

Lewica ma tyle samo komuchów z PZPR co większość partii 

Zauważ że leśne dziadki sa albo w Brukseli albo na emeryturze

Poza tym lewica to pikuś. Oni nie będą mieć zbyt wiele do powiedzenia w tej koalicji 

 

Czyli nie powinno być milicji, wojska, straży pożarnej 

Masa porządnych ludzi pracowała w służbach i dbała w tych dzikich czasach o obywateli 

Zauważ że w końcówce PRL zwłaszcza namnożyło się seryjnych morderców i gwałcicieli 

Czy za łapankę takich c***ów ktoś powinien mieć radykalnie obniżoną emeryturę.

 

A tak zajebiście wypadli bo zabrali wszystkim jak leci 

Sprawiedliwość w c***  

Prawo zresztą też w c*** 

 

Zostaje samo "i"

 

 

 

Jeżeli ktoś chciałby znaleźć ekwiwalent komunistycznego aparatczyka wśród współczesnych polityków ,to trudno znaleźć w szeregach dzisiejszej lewicy bardziej zaPiSdziałego komucha niż Kaczyński .,Mnie od razu uderza podobieństwo do tow. Wiesława Gomułki i to w większości aspektów działalności politycznej - przemówienia podobny język , niemal identyczne slogany, mowa nienawiści , życie osobiste-  ascetyzm oszczędzanie na wydatkach osobistych, Gomułka przecinał papierosy na pół, żeby zaoszczędzić -Kaczyński chodzi w butach nie do pary i oszczędza na sznurówkach, słabość do pazernych ,kradnących i korzystających z pozycji współtowarzyszy Gomułka wybaczał Cyrankiewiczowi i Sokorskiemu nadużycia, skandale i hulaszczy tryb życia - Kaczyński wybacza Morawieckim i Obajtkom wielomilionowe kradzieże, oszustwa i bogacenie się na szkodę narodu.,Są też pewne różnice ,niestety w większości na niekorzyść Kaczyńskiego ., Gomułka był ideowcem, który wierzył w swoje wartości i nie bał się ponosić za to konsekwencji, wielokrotnie sprzeciwiał się sowietom poznał co to  więzienie aresztowania i to zarówno przez sanację jak i komunistów - Kaczyński to tchórz, krzykacz ,który chował się za plecami innych, nawet w stanie wojennym nie był internowany, bo ze strachu przed Jaruzelskim miał pełne gacie i nie stanowił żadnego zagrożenia.,Dodatkowo Gomułka pomimo tego że był skromny to tez zawsze schludny , dbający o higienę i czystość,- Kaczyński obrzydliwy flejtuch usypany łupieżem bardziej przypomina śmierdzącego menela niż zbafce narodó., Jeżeli chodzi o milicyjne, czy esbeckie emerytury to zapytałbym czy Szymczyk zasługuje na generalską emeryturę ,bardziej niż Franz Maurer na ubecką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, josephnba napisał(a):

 

Czyli nie powinno być milicji, wojska, straży pożarnej 

Masa porządnych ludzi pracowała w służbach i dbała w tych dzikich czasach o obywateli 

Zauważ że w końcówce PRL zwłaszcza namnożyło się seryjnych morderców i gwałcicieli 

Czy za łapankę takich c***ów ktoś powinien mieć radykalnie obniżoną emeryturę bo jakiemuś pacanowi z PiSu nie przyszło do łba zeby zweryfikować faktyczny udział ludzi w komunie? Za duzo pracy, za wolno i nie byłoby takiego sukcesu, bo liczby byłyby zdecydowanie niższe 

 

A tak zajebiście wypadli bo zabrali wszystkim jak leci 

Sprawiedliwość w c***  

Prawo zresztą też w c*** 

 

Zostaje samo "i"

 

I po c*** jasny po raz kolejny piszesz i emeryturach SB skoro ja o zupełnie innych przypadkach napisałem to co napisałem 

Trzeci raz Ci tego nie będę wyjaśniał, możesz za rok napisać z czystym sumieniem że byłem przeciwko zabieraniu kasy sbkom 

Droga wolna, nawet cię nie będę poprawiał 

 

Na podstawie ustawy dezubekizacyjnej emeryturę obniżono 32 tysiącom osób a Ty piszesz o tym że ma nie być straży pożarnej, policji i wojska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, fluber napisał(a):

Na podstawie ustawy dezubekizacyjnej emeryturę obniżono 32 tysiącom osób a Ty piszesz o tym że ma nie być straży pożarnej, policji i wojska.

Ja piszę ze nie powinni zabierać byłym milicjantom za to że byli milicjantami w PRL 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, fluber napisał(a):

Na podstawie ustawy dezubekizacyjnej emeryturę obniżono 32 tysiącom osób 

 

2 godziny temu, fluber napisał(a):

 Jedyni milicjanci którym zabrali to ci którzy czasowo pracowali lub szkolili się w jednostkach SB. 

Nie wiem na ile znasz struktury resortów MSW w czasach komuny, ale często równolegle były piony zajmujące się tymi samymi przestępstwami w MO i SB tak samo niektóre szkolenia były prowadzone wspólnie.,Dla przykładu wydział paszportowy kilka razy przechodził raz pod milicje raz pod bezpiekę pomimo tego że paszporty leżały w tym samym sejfie i w tym samym pokoju na komendzie .,Podobnie było w przypadku PG( nie chodzi o Paula George ,tylko o przestępstwa gospodarcze ).,Jeżeli piszesz o 32 tysiącach osób, którym obniżono emerytury, to poszukaj jeszcze ilu spośród nich rozjebało pół komendy granatnikiem, chroniło brata Łukasza szefa mafii watowskiej przed więzieniem, na weselu córki Katarzyny gościło gangsterów i handlarzy narkotyków, którym pomogło uzyskać status małego świadka koronnego.,I czy to nie są rzeczywiście większe powody do zabrania generalskiej emerytury  , niż to że ktoś był na szkoleniu w ośrodku SB i uczestniczył w libacji alkoholowej na stołówce.,     BTW- dawno nie pisałeś o tym że nie głosowałeś na PiS, pisz częściej wtedy może ktoś Ci uwierzy !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mayor napisał(a):

 

Nie wiem na ile znasz struktury resortów MSW w czasach komuny, ale często równolegle były piony zajmujące się tymi samymi przestępstwami w MO i SB tak samo niektóre szkolenia były prowadzone wspólnie.,Dla przykładu wydział paszportowy kilka razy przechodził raz pod milicje raz pod bezpiekę pomimo tego że paszporty leżały w tym samym sejfie i w tym samym pokoju na komendzie .,Podobnie było w przypadku PG( nie chodzi o Paula George ,tylko o przestępstwa gospodarcze ).,Jeżeli piszesz o 32 tysiącach osób, którym obniżono emerytury, to poszukaj jeszcze ilu spośród nich rozjebało pół komendy granatnikiem, chroniło brata Łukasza szefa mafii watowskiej przed więzieniem, na weselu córki Katarzyny gościło gangsterów i handlarzy narkotyków, którym pomogło uzyskać status małego świadka koronnego.,I czy to nie są rzeczywiście większe powody do zabrania generalskiej emerytury  , niż to że ktoś był na szkoleniu w ośrodku SB i uczestniczył w libacji alkoholowej na stołówce.,     BTW- dawno nie pisałeś o tym że nie głosowałeś na PiS, pisz częściej wtedy może ktoś Ci uwierzy !!

Trudno zabrać emeryturę komuś, kto nie jest na emeryturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.