Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, fluber napisał(a):

4 takie worki cukru dają 400 butelek wódki. Jeżeli dla @mayor tak wygląda szanująca się rodzina to nawet nie wiem jak to skomentować.

Wujek mojej żony pędził. Oczywiście nie w takich ilościach 

A tobie się wydaje że jak ktoś kupił okazyjnie 4 worki cukru to od razu wszystko przerabiał na bimber? 

W czasach kiedy cukier był na kartki taki łup to była waluta 

2 minuty temu, Koelner napisał(a):

starczy najwyżej do wiosny 

Jak pijesz sam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Alonzo napisał(a):

 

Teraz właziliśmy w dupska Ukrainie, a oni po tym wszystkim połapali się, że trzeba na Niemcy postawić. Zresztą to oni, a nie my robili tam exhumacje swoich żołnierzy z II wojny.

 

coś mi się wydaje że te niby włażenie w dupska Ukrainie było overrated. dziwnym trafem jak wyjebalismy im nasz złom to była puca a jak zabawki przyszły do Polski to jakbyśmy ich olali 

1 minutę temu, josephnba napisał(a):

 

Jak pijesz sam 

no ba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja bym dał, żeby odzyskać sprzęt, który zbudował tata 

Wszystko z kwasówki, szkło załatwił mu wujek z laboratorium 

Nie do zajechania 

 

Dobry zwyczaj nie pożyczaj 

Jakaś k**** pożyczyła innej kurwie i tak zakończyła się taty przygoda z chemią organiczną 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Alonzo napisał(a):

A gdybyś się pofatygował i sprawdził sojuszników Hitlera sąsiadujących z ZSRR, to widziałbyś, że w Europie wszyscy z wyjątkiem Polski szli z Niemcami przeciwko ZSRR (kocioł bałkański to bardziej złożony temat). Inna kwestia jakie gdzie były rządy (mowa o marionetkowych), ale jednak. Tu moglibyśmy pójść w rozwinięcie - formacje jakich państw walczyły przeciwko ZSRR - ale to łatwo sprawdzić i czasami faktycznie miało to wydźwięk propagandowy.

 

Z europejskich krajów z Niemcami sąsiadowało 9 państw Od północy

Norwegia - sojusznik ZSRR, nie poszedł z Niemcami przeciwko ZSRR

Finlandia - kraj zaatakowany przez ZSRR, odmawiał podpisania sojuszu z Niemcami, zaatakował ich przy pierwszej okazji

Estonia - wchłonięta przez ZSRR, nie poszła z Niemcami przeciwko ZSRR

Łotwa - wchłonięta przez ZSRR, nie poszła z Niemcami przeciwko ZSRR

Litwa -  wchłonięta przez ZSRR, nie poszła z Niemcami przeciwko ZSRR

Polska - zaatakowana przez Niemcy, które wymordowały 6 mln Polaków

Rumunia - poszła z Niemcami na ZSRR zaraz po tym jak Niemcy oddały jej ziemie ZSRR pod przymusem

Turcja - nie poszła z Niemcami na ZSRR mimo wieloletnich namów, zaatakowała Niemcami

Wielka Brytania - sojusznik ZSRR, nie poszedł z Niemcami przeciwko ZSRR

 

Nie muszę tego sprawdzać, znam na pamięć stan faktyczny.

39 minut temu, Alonzo napisał(a):

Nie, ale z lotnikami walczącymi w Polsce w 1939r. czy w bitwie o Anglię. W kilku przypadkach też z rodzinami. - sęk w tym, że do Ciebie nic nie trafia tak się zawziąłeś. 

 

Co mają lotnicy z 1939 do szlaków handlowych w 1700? Szczerze mnie to ciekawi

Odpowiedź

40 minut temu, Alonzo napisał(a):

Historia jest bardziej skomplikowana niż uproszczone podręczniki i książki już z pewną narracją autora. Dlatego warto porównywać źródła (Twoje ataki na mnie, ze źródłami były na poziomie osoby, która wyśmiewałaby się z chirurga, że niby nie wie, że trzeba zdezynfekować ręce przed operacją, założyć kitel, maseczkę itp). Rzucasz wiele haseł oczekując że rozstrzygnę różne wątki historyczne w kilku akapitach. Tak się nie da. Podałem tych sąsiadów jako przykład pierwszy z brzegu - bo to najłatwiej sprawdzić, ale nawet to do Ciebie nie trafia.

 

Sęk w tym, że nie masz o niczym pojęcia. Po prostu. 

Dyskusja się zaczęła od jednego prostego pytania:

czym można by handlować skąd dokąd

 

Nie masz najmniejszego pojęcia o historii, bo nie wiesz, że do handlu jest potrzebny towar, kupiec i sprzedawca. Nawet takie coś Ciebie przerasta

Nie masz absolutnie o niczym, ale to o niczym pewności.

Wiedzę czerpiesz z urojonych cytatów Mao, tyle wiesz o historii, co pokazałeś wedle "jakich zasad" operujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, josephnba napisał(a):

A tobie się wydaje że jak ktoś kupił okazyjnie 4 worki cukru to od razu wszystko przerabiał na bimber? 

W czasach kiedy cukier był na kartki taki łup to była waluta 

Dość jasno z kontekstu wynikało że każda szanująca się rodzina wynosiła przez płot i pędziła bimber 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Pablo81 napisał(a):

No co ty? Przed simką ciągle na dymka, a to kebab ciągle w drodze...

Czo? Nigdy nie jem kebabow w porze simki (czasem zupka wjezdza przy porannej)

Cos ci sie teczki pomylily!

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koelner napisał(a):

chyba w dupę :P

to chyba jakas opcja premium, ja biere po piednemu do paszczy

1 minutę temu, julekstep napisał(a):

Tam ladujo to tzatziki c***owe 😕

nie ufasz wsadce, a ten ajarajana, tez taki ciekawy, i w ogóle te sosiki, mily pan z Azji znika na zapleczu i ci zapodaje mieszany😋

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RappaR napisał(a):

Z europejskich krajów z Niemcami sąsiadowało 9 państw Od północy

Norwegia - sojusznik ZSRR, nie poszedł z Niemcami przeciwko ZSRR

Finlandia - kraj zaatakowany przez ZSRR, odmawiał podpisania sojuszu z Niemcami, zaatakował ich przy pierwszej okazji

Estonia - wchłonięta przez ZSRR, nie poszła z Niemcami przeciwko ZSRR

Łotwa - wchłonięta przez ZSRR, nie poszła z Niemcami przeciwko ZSRR

Litwa -  wchłonięta przez ZSRR, nie poszła z Niemcami przeciwko ZSRR

Polska - zaatakowana przez Niemcy, które wymordowały 6 mln Polaków

Rumunia - poszła z Niemcami na ZSRR zaraz po tym jak Niemcy oddały jej ziemie ZSRR pod przymusem

Turcja - nie poszła z Niemcami na ZSRR mimo wieloletnich namów, zaatakowała Niemcami

Wielka Brytania - sojusznik ZSRR, nie poszedł z Niemcami przeciwko ZSRR

Po co tu umieszczasz Wielką Brytanie nie  rozumiem - może dlatego, że posiłkujesz się wiedzą encyklopedyczną a nie faktyczną. 

Tu masz sytuację Finlandii z pierwszego art. który mi się nawinął:

https://www.polskieradio.pl/39/156/artykul/872968,sojusz-finlandii-z-iii-rzesza-–-wedlug-finow-byla-to-koniecznosc

A tu inne państwa Osi (tak jakoś od połowy textu):

https://encyclopedia.ushmm.org/content/pl/article/axis-powers-in-world-war-ii

 

Dyplomacja i współczesne wybielanie się to jedno, ale nawet wymuszone sojusze, to sojusze. I teraz pytanie jak Polska by się w tym odnalazła, gdyby historia potoczyła się inaczej, gdyż jeszcze w 1937r. Rydz miał propozycję za pośrednictwem Goeringa do przyłączenia się do paktu antykominternowskiego.

No i mamy siłą rzeczy wszystkie państwa w koalicji z III Rzeszą, zatem skończ już pisać te bzdury. Jak się uprzesz, to kiedyś Tobie to rozpiszę z liczbami, nazwiskami i datami. 

 

 

1 godzinę temu, RappaR napisał(a):

 

Co mają lotnicy z 1939 do szlaków handlowych w 1700? Szczerze mnie to ciekawi

Odpowiedź

Sęk w tym, że nie masz o niczym pojęcia. Po prostu. 

Dyskusja się zaczęła od jednego prostego pytania:

czym można by handlować skąd dokąd

 

Nie masz najmniejszego pojęcia o historii, bo nie wiesz, że do handlu jest potrzebny towar, kupiec i sprzedawca. Nawet takie coś Ciebie przerasta

Nie masz absolutnie o niczym, ale to o niczym pewności.

Wiedzę czerpiesz z urojonych cytatów Mao, tyle wiesz o historii, co pokazałeś wedle "jakich zasad" operujesz

Lotnicy do szlaków bardzo dużo - ale to inny wątek. Tu chodziło o krytykę źródeł, którą mi zarzuciłeś. 

Natomiast o szlakach Tobie pisałem przynajmniej 2-3 razy - w XVI wieku żywiliśmy naszym zbożem Europę Zachodnią z powodu tego rozpiździelu, który mieli u siebie, a statki bardzo często budowali z naszego drewna - to tak odnośnie handlu w okresie złotego wieku. Czy po entym razie dotarło do tego zakutego łba?

Textami, że nie mam pojęcia o historii sam sobie wystawiasz świadectwo kreując się na Sebę. 

A odnośnie współczesnych szlaków - to jak przyjrzysz się mapie Europy, to na południu masz góry, na północy morze (tu kłania się desperacja Rosji z dostępem do portów), a tu biegnie piękny pas nizinny przez który zapierd##lają tiry. Te możliwości uzmysłowiłem sobie (też dzięki Bartosiakowi), ale widząc te kręte górskie drogi bidnej Czarnogóry przez które cholernie ciężko przebija się kamperem.

Tu u nas mamy niewiarygodne możliwości budowania szlaków handlowych, bo to najlogiczniejsze położenie w Europie, pytanie tylko, czy zrobimy to my, czy znowu nas Europa Zachodnia wydyma. A co można transportować, czy czym handlować to już też Tobie pisałem - zależy od wizji i polityki państwa polskiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.