Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, RappaR napisał(a):

 

Bo znajomość historii może w jasny sposób wyjaśnić, że żył w innych czasach na innych kontynentach.
I podobnie znajomość historii w prosty sposób wyklucza wiele scenariuszów historycznych, bo wiadomo, że są niemożliwe. Nie jest to kwestia dywagacji, tylko możliwości.

Polacy nie mogli 1 września odpalić bomby atomowej na Berlin, bo go nie mieli.

Niemcy nie mogli posłać więcej wojsk w Africa Corps, ponieważ nie mieli wystarczających portów wyładunkowych w Afryce i wykorzystali swoje możliwości możliwości na maksa.

 

I dokładnie w ten sposób historycy nie potwierdzają historii alternatywnych, ale bardzo łatwo wykluczają wiele źródeł

Ok nie jesteś poważny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RappaR napisał(a):

 

 

 

Sęk w tym, że Ty na razie nie dałeś żadnego argumentu na żadną swoją tezę, bym mógł go google obalić, a jednocześnie sam nie dałeś dowodu, bym ja w czymś nie miał racji.

I nie dyskutuję o kwestiach o których nie mam żadnego pojęcia

Nie obraź się RappaR, ale z tymi sojusznikami zacznij naprawdę od podręcznika do szkoły podstawowej - klasa ósma, Wyd. Nowa Era.

Nie napinaj się. To o czym rozmawiamy przerabiałem przez lata w rozmowach twarzą w twarz, więc naprawdę nie tędy droga. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Alonzo napisał(a):

Nie obraź się RappaR, ale z tymi sojusznikami zacznij naprawdę od podręcznika do szkoły podstawowej - klasa ósma, Wyd. Nowa Era.

Nie napinaj się. To o czym rozmawiamy przerabiałem przez lata w rozmowach twarzą w twarz, więc naprawdę nie tędy droga. :)

Rozmawiałeś w twarzą w twarz z Beckiem i Hitlerem? Nieźle.

Możesz pisać ile chcesz o podręczniku do szkoły pdostawowej, co nie zmienia faktu, że skłamałeś, a ja napisałem prawdę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał(a):

Rozmawiałeś w twarzą w twarz z Beckiem i Hitlerem? Nieźle.

Nigdy nie dowiemy się jak Beck i Hitler zachowywaliby się w alternatywnej historii, dlatego pisanie w 100% jak zachowywałyby się Niemcy względem Polski po akceptacji warunków tych drugich jest elementarnym błędem. Powtarzam że można sobie dywagować ale na podstawie źródeł nie jesteśmy w stanie wykluczyć milion alternatywnych scenariuszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RappaR

Wiesz dlaczego Polska prowadzila mocarstwowa polityke zagraniczna?

Bylismy kurewsko biednym panstwem. Niemcy wydawali wielokrotnksc naszego bzdzetu na sam Wermaht.

My trzymalismy 30 dywizji pokoju (ktore zjadaly ogromna czesc wydatkow na wojsko) bo inaczej nie byloby pozyczek z Francji...

Anyway prowadzilsmy mocarstwowa polityke zagraniczna gdyz alebowiem Beck&co za pomoca tej wlasnie polityki zagranicznej rozgrywali sprawy wewnetrzne - władzy nie oddali az do konca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Koelner napisał(a):

Nigdy nie dowiemy się jak Beck i Hitler zachowywaliby się w alternatywnej historii, dlatego pisanie w 100% jak zachowywałyby się Niemcy względem Polski po akceptacji warunków tych drugich jest elementarnym błędem. Powtarzam że można sobie dywagować ale na podstawie źródeł nie jesteśmy w stanie wykluczyć milion alternatywnych scenariuszy. 

Nigdy się nie dowiemy, owszem. W tym temacie możemy tylko zakładać pewne rzeczy na podstawie zachowań w innych sytuacjach i ich własnych słów.

To, że Polska nie była szlakiem handlowym, bo nie mogła być to jest już jednak nie kwestia tego jak kto się zachowywał, tylko uwarunkowań geograficznych, które nie zależą od widzimisiów.

2 minuty temu, agresywnychomik napisał(a):

@RappaR

Wiesz dlaczego Polska prowadzila mocarstwowa polityke zagraniczna?

Bylismy kurewsko biednym panstwem. Niemcy wydawali wielokrotnksc naszego bzdzetu na sam Wermaht.

My trzymalismy 30 dywizji pokoju (ktore zjadaly ogromna czesc wydatkow na wojsko) bo inaczej nie byloby pozyczek z Francji...

Anyway prowadzilsmy mocarstwowa polityke zagraniczna gdyz alebowiem Beck&co za pomoca tej wlasnie polityki zagranicznej rozgrywali sprawy wewnetrzne - władzy nie oddali az do konca.

Bo byliśmy biednym, zacofanym krajem. Owszem. I ponieśliśmy tego konsekwencje. 
I nie tylko kwestia samych pożyczek z Francji, ale nasza własna mania wielkości i poglądy sprawiały, że te 30 dywizji trzymać "trzeba było"

Całkowicie bez sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Alonzo napisał(a):

z kumplem - on bardziej, książki o tym wydaje, ja pod kątem doktoratu, ale odpuściłem lata temu (brak czasu) ustaliliśmy, że np z tych przysłowiowych 150 samolotów zestrzelonych przez polskie lotnictwo w 1939r. zestrzeliliśmy może z 50 i to też wersja optymistyczna - bolesna prawda, ale tak niestety było.. Tu mógłbym elaboraty - rozmawiałem z jeszcze żyjącymi lotnikami i pewnie z 800-1500 świadkami + mam większość rzeczy z tym związane (książki, sprawozdania z Instytutu Sikorskiego w Londynie.. nawet prof Cynka w paru miejscach poprawiałem :P ) - temat na dłuuuuuuge dyskusje.

Jeny

Czytam elaborat Alonzo o samolotach z WW2

Na randomowej playliscie yt zapuscilo sie Aces High (c*** wie jak tam doszlo ale whatever)

CZEKAM AZ LUDZIE WSTANA I ZACZNA KLASKAC!

 

Btw - @RappaR czym przelicytujesz 1500 swiadkow Alonzo? xD

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, RappaR napisał(a):

Rozmawiałeś w twarzą w twarz z Beckiem i Hitlerem? Nieźle.

Możesz pisać ile chcesz o podręczniku do szkoły pdostawowej, co nie zmienia faktu, że skłamałeś, a ja napisałem prawdę.

 

Nie, ale z lotnikami walczącymi w Polsce w 1939r. czy w bitwie o Anglię. W kilku przypadkach też z rodzinami. - sęk w tym, że do Ciebie nic nie trafia tak się zawziąłeś. 

A gdybyś się pofatygował i sprawdził sojuszników Hitlera sąsiadujących z ZSRR, to widziałbyś, że w Europie wszyscy z wyjątkiem Polski szli z Niemcami przeciwko ZSRR (kocioł bałkański to bardziej złożony temat). Inna kwestia jakie gdzie były rządy (mowa o marionetkowych), ale jednak. Tu moglibyśmy pójść w rozwinięcie - formacje jakich państw walczyły przeciwko ZSRR - ale to łatwo sprawdzić i czasami faktycznie miało to wydźwięk propagandowy.

Historia jest bardziej skomplikowana niż uproszczone podręczniki i książki już z pewną narracją autora. Dlatego warto porównywać źródła (Twoje ataki na mnie, ze źródłami były na poziomie osoby, która wyśmiewałaby się z chirurga, że niby nie wie, że trzeba zdezynfekować ręce przed operacją, założyć kitel, maseczkę itp). Rzucasz wiele haseł oczekując że rozstrzygnę różne wątki historyczne w kilku akapitach. Tak się nie da. Podałem tych sąsiadów jako przykład pierwszy z brzegu - bo to najłatwiej sprawdzić, ale nawet to do Ciebie nie trafia.

Masz syndrom oblężonej twierdzy jak pis. Ochłoń i poczytaj sobie na spokojnie. Sugeruję więcej czytać, a mniej pisać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fluber napisał(a):

Szanującym się mówisz?:) 

Oczywiście zaraz nam sprzedasz bajeczkę że u ciebie nikt nie pędził bimbru 

A piliście tylko wodę święconą z Lichenia 

21 minut temu, joe dumars napisał(a):

ale co do becka, to chyba nikt nie pownien miec watpliwosci. typ byl megalomanem/idiota. i tyle...

Swój swego pozna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, joe dumars napisał(a):

ale co do becka, to chyba nikt nie pownien miec watpliwosci. typ byl megalomanem/idiota. i tyle...

Idiota nie był, ale megalomanem jak najbardziej. Możliwe, że Beck był najinteligentniejszy z trójki Moscicki/Rydz/Beck.

Idiota to był Rydz - Śmigły, który kompletnie nie nadawał się na wodza. Powinien być po prostu dowódcą armi i nic więcej.

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Alonzo napisał(a):

Idiota nie był, ale megalomanem jak najbardziej. Możliwe, że Beck był najinteligentniejszy z trójki Moscicki/Rydz/Beck.

Idiota to był Rydz - Śmigły, który kompletnie nie nadawał się na wodza. Powinien być po prostu dowódcą armi i nic więcej.

byl. jedno (megalomania) nie wyklucza drugiego (glupota), przeciwnie, na ogol to pierwsze sprowadza na manowce. jest takie piekne powiedzenie (do becka pasujace jak ulal): pycha kroczy przed upadkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Alonzo napisał(a):

Idiotom nie był, ale megalomanem jak najbardziej. Możliwe, że Beck był najinteligentniejszy z trójki Moscicki/Rydz/Beck.

Idiotom to był Rydz - Śmigły, który kompletnie nie nadawał się na wodza. Powinien być po prostu dowódcą armi i nic więcej.

nawet nie dowódcą armii, plus ad vocem polska polityka przed, w trakcie wojny to połączenie najgorszych z mozliwych decyzji, tu nie trzeba elaboratów i rozważań na temat alternatyw aby byc swiadomym tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, josephnba napisał(a):

Oczywiście zaraz nam sprzedasz bajeczkę że u ciebie nikt nie pędził bimbru 

A piliście tylko wodę święconą z Lichenia 

4 takie worki cukru dają 400 butelek wódki. Jeżeli dla @mayor tak wygląda szanująca się rodzina to nawet nie wiem jak to skomentować.

Wujek mojej żony pędził. Oczywiście nie w takich ilościach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, elwariato napisał(a):

nawet nie dowódcą armii, plus ad vocem polska polityka przed, w trakcie wojny to połączenie najgorszych z mozliwych decyzji, tu nie trzeba elaboratów i rozważań na temat alternatyw aby byc swiadomym tego

no ale tak właśnie się dajemy robić.

Jak UK było osamotnione, to Churchill po Sikorskiego nawet samolot posłał, a później wiemy jak to się skończyło.

Teraz właziliśmy w dupska Ukrainie, a oni po tym wszystkim połapali się, że trzeba na Niemcy postawić. Zresztą to oni, a nie my robili tam exhumacje swoich żołnierzy z II wojny.

Nam wystarczy poklepanie po ramieniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.