Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Alonzo napisał(a):

Ta tendencja fajnego miejsca do życia niestety zmienia się na naszych oczach i to bardzo szybko - nie chodzi tu Julek o nas, ale o nasze dzieciaki.

oczywiście że się zmienia

pamiętam 90's i early 2000's i jaka c***nia wtedy była :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Alonzo napisał(a):

Mao Zedong jak go zapytali o ocenę rewolucji francuskiej powiedział że minęło zbyt mało lat, żeby wyciągać jakieś daleko idące wnioski :) 

 

Teraz, Koelner napisał(a):

było zajebiście 

nie chciałbym w tamtych latach być w tym wieku co teraz :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Alonzo napisał(a):

Mao Zedong jak go zapytali o ocenę rewolucji francuskiej powiedział że minęło zbyt mało lat, żeby wyciągać jakieś daleko idące wnioski :) 

Zajebisty autorytet!

Jak ja lubię takie anegdotki, same w sobie nie mówią nic, ale poprzez ich powtarzanie mówi sporo o wypowiadającym.

Po pierwsze nie wiedziałem, że dla Ciebie komunistyczny ludobójca jest autorytetem!

Po drugie - no generalnie mało lat minęło, bo zdanie dotyczyło protestów we Francji w 1968, a nie wielkiej rewolucji z 1789.

 

Po trzecie to nawet nie powiedział Mao, a Zhou

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, RappaR napisał(a):

Zajebisty autorytet!

Jak ja lubię takie anegdotki, same w sobie nie mówią nic, ale poprzez ich powtarzanie mówi sporo o wypowiadającym.

Po pierwsze nie wiedziałem, że dla Ciebie komunistyczny ludobójca jest autorytetem!

Po drugie - no generalnie mało lat minęło, bo zdanie dotyczyło protestów we Francji w 1968, a nie wielkiej rewolucji z 1789.

 

Po trzecie to nawet nie powiedział Mao, a Zhou

Yap

Zhou Enlai a nie Mao faktycznie. 

Sprawdzanie źródła jest jednak lepsze niż pisanie z pamięci.. Natomiast co do rewolucji francuskiej to źródłem tego jest Kissinger wprowadzając w błąd (i przy okazji profesor który nam o tym mówił jeszcze na studiach) - tego nie pomyliłem. Szkoda.. z Mao i rewolucją 1789 przekaz bardziej mi się podobał niż ruchem '68 :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Koelner napisał(a):

 waliłbyś wódę i słuchał disco polo więc bez zmian :P

W 90's strach było wódę pić, był straszny syf w większości podrabiana z zagranicznego przemysłowego spirytusu., Jedynie nowe gatunki czyściochy przez dwa-trzy miesiące od debiutu na rynku i żołądkowa gorzka nie były fałszowane.,To była straszna zakała na masową skalę i nie miało znaczenia gdzie kupiłeś., A disco polo tak samo robiło ludziom srakę z mózgu jak obecnie, tylko te beztalencia- discopolowi pseudoartyści zapierdalali za miskę zupy i kieliszek po remizach ,a dzisiaj dostają miliony za nic od Glińskiego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mayor napisał(a):

W 90's strach było wódę pić, był straszny syf w większości podrabiana z zagranicznego przemysłowego spirytusu., Jedynie nowe gatunki czyściochy przez dwa-trzy miesiące od debiutu na rynku i żołądkowa gorzka nie były fałszowane.,To była straszna zakała na masową skalę i nie miało znaczenia gdzie kupiłeś., A disco polo tak samo robiło ludziom srakę z mózgu jak obecnie, tylko te beztalencia- discopolowi pseudoartyści zapierdalali za miskę zupy i kieliszek po remizach ,a dzisiaj dostają miliony za nic od Glińskiego 

Za to żyli i działali jeszcze najlepsi bimbrownicy PRLu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, josephnba napisał(a):

Za to żyli i działali jeszcze najlepsi bimbrownicy PRLu

Bimber się nie opłacał , ten spirytus był bardzo tani na zachodzie. Dodatkowo obowiązywał jeszcze stary kodeks karny z czasów komuny i  pędzenie bimbru było traktowane jak przestępstwo- minimum 3 lata w puszce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, mayor napisał(a):

W 90's strach było wódę pić, był straszny syf w większości podrabiana z zagranicznego przemysłowego spirytusu., Jedynie nowe gatunki czyściochy przez dwa-trzy miesiące od debiutu na rynku i żołądkowa gorzka nie były fałszowane.,To była straszna zakała na masową skalę i nie miało znaczenia gdzie kupiłeś.,

Patrz @RappaR jaki ekspert od taniej wódy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Alonzo napisał(a):

Ogólnie jesteśmy fajnie usytuowani na środku Europy z dostępem do morza, gór, ale czy naprawdę chcemy być tylko tranzytem pomiędzy Rosją a Niemcami? 

Na czym na polegać ta fajność naszego położenia? Bo przez ostatnie 300 lat to raczej leżymy na obszarze, na którym tak średnio co 40 lat przechodzi milionowa hołota żołdaków ze wschodu na zachód i z zachodu na wschód niszcząc co popadnie*. Cud, że jesteśmy i tak tak dużym i jednolitym narodem. 

*I nie mamy tu nic do powiedzenia.

Edytowane przez Kołczu33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, fluber napisał(a):

Patrz @RappaR jaki ekspert od taniej wódy;)

Wódkę to trzeba umieć pić., Jak ktoś jest debilem i po pijanemu zmyśla historie o ruchaniu Kolumbijek, miesięcznym zarobku ponad 100 tysięcy, albo coś takiego o wielkości własnego przyrodzenia cytuję(.pisownia oryginalna ) :".Jestem pijany za radą Koelnera to się znowu zwierzę z prywatnej kwestii. Mam dużego i mam problem z dojściem. Jest to problem, bo potem laski często boli i chodzą z szeroko roztawionymi nogami." To jest skończonym pijaczyną i powinien pić mleko zamiast wódy

           

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kołczu33 napisał(a):

Na czym na polegać ta fajność naszego położenia? Bo przez ostatnie 300 lat to raczej leżymy na obszarze, na którym tak średnio co 40 lat przechodzi milionowa hołota żołdaków ze wschodu na zachód i z zachodu na wschód niszcząc co popadnie*. Cud, że jesteśmy i tak tak dużym i jednolitym narodem. 

*I nie mamy tu nic do powiedzenia.

Wymień tu hordę żołdaków na szlak handlowy i wygląda to zgoła inaczej. A to, że nie potrafimy wykorzystać swojego położenia i dajemy się rozgrywać to już inna kwestia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Alonzo napisał(a):

Wymień tu hordę żołdaków na szlak handlowy i wygląda to zgoła inaczej. A to, że nie potrafimy wykorzystać swojego położenia i dajemy się rozgrywać to już inna kwestia. 

Gdyby to było takie proste. Bez "hordy żołdaków" nie utrzymasz kontroli nad żadnym szlakiem kontroli. Wszystko co jest dziś, już kiedyś było. Popatrzcie na historię, warto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Alonzo napisał(a):

Wymień tu hordę żołdaków na szlak handlowy i wygląda to zgoła inaczej

jakiś ciekawy pomysł jak to zrobić? choćby w zarysie? może ktoś niedaleko nas próbował zrobić coś takiego, fajnego, ale nie chcieliśmy się przyłączyć / skopiować? anything? cokolwiek poza pustą ideą? 

4 godziny temu, Kołczu33 napisał(a):

Na czym na polegać ta fajność naszego położenia? Bo przez ostatnie 300 lat to raczej leżymy na obszarze, na którym tak średnio co 40 lat przechodzi milionowa hołota żołdaków ze wschodu na zachód i z zachodu na wschód niszcząc co popadnie*. Cud, że jesteśmy i tak tak dużym i jednolitym narodem. 

*I nie mamy tu nic do powiedzenia.

z grubsza tyle

tzn. przez ostatnie 20-30 zyskujemy akurat (na bliskości Niemiec + okres, że Rosja jest / była(?) słaba), ale to takie odrabianie tego co wcześniej straciliśmy

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mayor napisał(a):

Wódkę to trzeba umieć pić., Jak ktoś jest debilem i po pijanemu zmyśla historie o ruchaniu Kolumbijek, miesięcznym zarobku ponad 100 tysięcy, albo coś takiego o wielkości własnego przyrodzenia cytuję(.pisownia oryginalna ) :".Jestem pijany za radą Koelnera to się znowu zwierzę z prywatnej kwestii. Mam dużego i mam problem z dojściem. Jest to problem, bo potem laski często boli i chodzą z szeroko roztawionymi nogami." To jest skończonym pijaczyną i powinien pić mleko zamiast wódy

          

Trzeba umieć, ale to wymaga doświadczenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.