Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, mcreativo napisał(a):

@P_M ale wiesz chyba, że słowo "wakacje" może oznaczać wszystko. Może działać tak, że nie będziesz musiał tego później zapłacić a może działać jak wakacje kredytowe. Nigdzie nadal nie podałeś informacji, że to ma działać jak "wakacje kredytowe". Bo to w ogóle są krętacze i manipulatorzy z PSL i 3D i nigdzie tego nie napisali(może gdzieś w tej ustawie z 2019 ale ja tego nie mogę znaleźć)

3D działa jak typowy oszust reklamują się jak "dobrowolny zus", gdzie każdy zakłada ,że można nie płacić ZUS-u w ogóle(tak jak program Konfy) a małym druczkiem robią ludzi w ch.ja. 

Dlatego też napisałem, że to co najwyżej manipulacja, a nie dobrowolny zus :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, P_M napisał(a):

Nigdzie nie widzę sprzeczności z 1 gwarancja 3 drogi, bo nigdzie nie widzę info że te zwolnione składki trzeba będzie kiedyś zapłacić w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, RappaR napisał(a):

Generalnie obecnie mamy fantatyzm i klubyzm w polityce.

Głosuje się na nazwy i szlogany, a nie na poglądy i programy. 

na tym polega rozwój demokracji, że będziemy głosować na cechy osobowości oraz wygląd więc niezbędne będą debaty 1 vs 1 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, josephnba napisał(a):

Ty głosujesz na dupy więc dla ciebie będą wybory miss polityczek zamiast debat

Głosowanie na fajne d.. i tak jest najrozsądniejszym postulatem (sorry) który w naszej młodej demokracji do mnie trafia, bo przecież te partie nie mają już nawet programów (a wyborcy są qurwa tak pseudowykształceni, że już nawet tego nie oczekują od nich), które chciałyby realizować. Ostatnie reformy próbował tu robić AWS ponad 20 lat temu, ale tłuszcza chce socjalu i bezpieczeństwa, więc dali se spokój z poważnymi reformami i tak sie to kręci dopóki znowu nie jebnie. Wystarczy teraz ludowi jak pitolisz o aborcji, czy dyskryminacji dziwolągów rozwalając podstawową komórkę społeczną jaką jest rodzina wszędzie wciskając jako pośrednika urzędnika. Zresztą jak wejdzie ten nowy traktat ełrokołchozu likwidujący prawo veta poszczególnych państw, to nawet te igrzyska parlamentarne nie będą miały już znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alonzo

I tak jak zawsze powtarzam, nie mamy w tym momencie tak czy inaczej żadnego wpływu na rzeczywistość dopóki coś nie doprowadzi do jakiegoś przewrotu gdzie ludzie lub wojsko (albo to i to) zmienili by ten zastany ład.

Tylko ja w taki rozwój wydarzeń nie wierzę bo nasze społeczeństwo jest totalnie ugrzecznione i będzie jak będzie czyli wzajemne układy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, mcreativo napisał(a):

Nigdzie nadal nie podałeś informacji, że to ma działać jak "wakacje kredytowe"

Ale to nie była moja teza. 

Ja tylko posłużyłem się nomenklaturą PSL'u, który w haśle ma dobrowolny ZUS, w szczególe hasła wakacje, a realnie nie wiadomo czym to jest. Dla mnie idealny dowód na pokazanie manipulacji wyborcami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Camelus napisał(a):

@fluber nie wczytywałem się dokładnie we wszystkie punkty, zainteresowała mnie jedna rzecz:
 

Jak rozumiem ten punkt zakłada co najmniej jedną osobę pracująca w gospodarstwie domowym, skoro mówimy o podatkach?

Ten punkt odnosi się do pit, czyli zapewne tych wszystkich którzy je składają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Alonzo napisał(a):

Głosowanie na fajne d.. i tak jest najrozsądniejszym postulatem (sorry) który w naszej młodej demokracji do mnie trafia, bo przecież te partie nie mają już nawet programów (a wyborcy są qurwa tak pseudowykształceni, że już nawet tego nie oczekują od nich), które chciałyby realizować. Ostatnie reformy próbował tu robić AWS ponad 20 lat temu, ale tłuszcza chce socjalu i bezpieczeństwa, więc dali se spokój z poważnymi reformami i tak sie to kręci dopóki znowu nie jebnie. Wystarczy teraz ludowi jak pitolisz o aborcji, czy dyskryminacji dziwolągów rozwalając podstawową komórkę społeczną jaką jest rodzina wszędzie wciskając jako pośrednika urzędnika. Zresztą jak wejdzie ten nowy traktat ełrokołchozu likwidujący prawo veta poszczególnych państw, to nawet te igrzyska parlamentarne nie będą miały już znaczenia.

Aws powiadasz 

No ich próba reformy edukacji odbijała się pierwszym rocznikom gimnazjalnym czkawką do studiów 

Bałagan z brakiem lokali na gimnazja, z brakiem nauczycieli towarzyszył zwłaszcza pierwszemu rocznikowi przez całą prawie edukację. Wiem to z pierwszej ręki bo moja żona stała się mimowolną ofiarą pierwszego roku 

Jedna z niewielu dobrych rzeczy za PiS to likwidacja tychże

 

Zresztą z tego co pamiętam, a pamiętam przez mgłę, bo byłem młodym nieświadomym politycznie dzieciakiem, reforma służby zdrowia też była robiona jak to miał AWS w zwyczaju szybko na kolanie i bez przemyślanego planu wdrożenia zmian

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sewer napisał(a):

I tak jak zawsze powtarzam, nie mamy w tym momencie tak czy inaczej żadnego wpływu na rzeczywistość dopóki coś nie doprowadzi do jakiegoś przewrotu gdzie ludzie lub wojsko (albo to i to) zmienili by ten zastany ład.

Tylko ja w taki rozwój wydarzeń nie wierzę bo nasze społeczeństwo jest totalnie ugrzecznione i będzie jak będzie czyli wzajemne układy.

ten wpis dotyczy PL czy świata jako takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, josephnba napisał(a):

Aws powiadasz 

No ich próba reformy edukacji odbijała się pierwszym rocznikom gimnazjalnym czkawką do studiów 

Bałagan z brakiem lokali na gimnazja, z brakiem nauczycieli towarzyszył zwłaszcza pierwszemu rocznikowi przez całą prawie edukację. Wiem to z pierwszej ręki bo moja żona stała się mimowolną ofiarą pierwszego roku 

Jedna z niewielu dobrych rzeczy za PiS to likwidacja tychże

 

Zresztą z tego co pamiętam, a pamiętam przez mgłę, bo byłem młodym nieświadomym politycznie dzieciakiem, reforma służby zdrowia też była robiona jak to miał AWS w zwyczaju szybko na kolanie i bez przemyślanego planu wdrożenia zmian

 

To wszystko wynika z polskiego oderwanie od rzeczywistości. "Się zrobi i jakoś tam będzie" Reformy przygotowuje się latami i wprowadza latami.  Wtedy jest czas aby wszystko przygotować, łatwiej też wydatki rozłożyć w czasie niż znaleźć kasę na tu i teraz.

Ale polskie państwo to państwo w którym rządzi chaos - chaos celową, służący jak największemu mąceniu wody, bo w mętnej wodzie większe ryby biorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sebastian napisał(a):

To wszystko wynika z polskiego oderwanie od rzeczywistości. "Się zrobi i jakoś tam będzie" Reformy przygotowuje się latami i wprowadza latami.  Wtedy jest czas aby wszystko przygotować, łatwiej też wydatki rozłożyć w czasie niż znaleźć kasę na tu i teraz.

Ale polskie państwo to państwo w którym rządzi chaos - chaos celową, służący jak największemu mąceniu wody, bo w mętnej wodzie większe ryby biorą.

Bo w naszym pięknym kraju politycy patrzą tylko jak utrzymać stołek a nie żeby coś długofalowo zmienić 

Wprowadzisz szybko to możesz się pochwalić wprowadzeniem i gówno cię obchodzi co będzie za 5-10 lat bo już nie będziesz za nic odpowiadał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, julekstep napisał(a):

ten wpis dotyczy PL czy świata jako takiego?

Dotyczyło naszego ale nie tylko u nas jest takie społeczeństwo więc i pod świat można to podpiąć.

Układy były są i będą tym bardziej w polityce ale nasze społeczeństwo nie dorosło jeszcze do rozwiniętej demokracji, nadal mamy zaszłości sprzed 89.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sewer napisał(a):

Dotyczyło naszego ale nie tylko u nas jest takie społeczeństwo więc i pod świat można to podpiąć.

Układy były są i będą tym bardziej w polityce ale nasze społeczeństwo nie dorosło jeszcze do rozwiniętej demokracji, nadal mamy zaszłości sprzed 89.

ale w sensie że oczekujesz że ludzie poświęcą dobrobyt/bezpieczeństwo żeby bawić się w rewolucję w celu zmienienia (pewnie na gorsze) kraju który jest pewnie w top10-20% najlepszych miejsc do życia na świecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, julekstep napisał(a):

ale w sensie że oczekujesz że ludzie poświęcą dobrobyt/bezpieczeństwo żeby bawić się w rewolucję w celu zmienienia (pewnie na gorsze) kraju który jest pewnie w top10-20% najlepszych miejsc do życia na świecie?

Nie oczekuje tego, napisałem że w tym momencie żeby zmienić status który mamy musiało by dojść do rewolucji bo do pokojowej zmiany tego co jest potrzeba jeszcze dobrych paru lat albo więcej.

Drugi temat co mam na myśli pisząc o obecnym statusie ale to nie chce się rozpisywać zawczasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, josephnba napisał(a):

Bo w naszym pięknym kraju politycy patrzą tylko jak utrzymać stołek a nie żeby coś długofalowo zmienić 

Wprowadzisz szybko to możesz się pochwalić wprowadzeniem i gówno cię obchodzi co będzie za 5-10 lat bo już nie będziesz za nic odpowiadał 

Tu cały czas nie ukształtowały się elity polityczne, które pomimo kłótni/dyskusji (ale merytorycznych) podążałyby w jasno wyznaczonym kierunku mając długofalowe plany na dekady. Te burackie pyskówki tych prymitywów (tzw. polityków) są niestety na takim poziomie na jaki naród pozwala i niestety świadczą o narodzie - poziom polityki pokazuje niestety poziom na jakim jesteśmy jako całość.

Odnośnie reform AWSu - ich ocena jest bez znaczenia (podając ich jako przykład chodziło o to, że w ogóle pojęli jakąś próbę za co zresztą szybko boleśnie zapłacili).

31 minut temu, julekstep napisał(a):

ale w sensie że oczekujesz że ludzie poświęcą dobrobyt/bezpieczeństwo żeby bawić się w rewolucję w celu zmienienia (pewnie na gorsze) kraju który jest pewnie w top10-20% najlepszych miejsc do życia na świecie?

Ta tendencja fajnego miejsca do życia niestety zmienia się na naszych oczach i to bardzo szybko - nie chodzi tu Julek o nas, ale o nasze dzieciaki.

Ogólnie jesteśmy fajnie usytuowani na środku Europy z dostępem do morza, gór, ale czy naprawdę chcemy być tylko tranzytem pomiędzy Rosją a Niemcami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.