Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Koelner napisał(a):

faktycznie udział turystyki w  %PKB jest w Europie jest gorszy tylko w Irlandii 😳 takie dane znalazłem 

A dolicz wysokość PKB. Szok

19 minut temu, agresywnychomik napisał(a):

Dlaczego szok?

Alpy, narty - btw polecam spróbować xD

Mamy też góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał(a):

Wojtunikowi sąd cofnął dostęp do informacji niejawnych i aktualnie toczy się przeciw niemu postępowanie o wyłudzenia VAT. 

I naprawdę nie wszyscy przeżywają tak politykę jak Ty i Tobie podobni dziadkowie.

Sąd i prokuratura Ziobry ,trzeba było dodać .,Zdaje sobie sprawę że nie wszyscy, jest siedem i pół miliona ludzi , którym propaganda wyprała mózgi i dalej wierzą w te powieści z mchu i paproci serwowane przez Kaczyńskiego.W tym miksie są dziadkowie, ważniakowie i tacy wiecznie młodzi,  którzy dziadkami nigdy nie zostaną 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RappaR napisał(a):

Akurat turystycznie to Polska jest tak biedna, że stanowi dla mnie ewenement.

Per capita zarabiamy na turystycznie 10 razy mniej od Austrii czy Niemiec. Szok

Mamy tyle atrakcji turystycznych przyrodniczych, architektonicznych czy typowo rozrywkowych że większość Polaków nie zobaczy dużej części przez całe swoje życie.Niemcy są pod tym względem topką więc porównujesz nas do największych co nie nie jest wstydem :) 

To że zarabiamy mniej jest związane z tym że Polska po prostu nie była szeroko znana turystycznie (z wiadomych względów) i to jest fakt ale się to zmienia dlatego to dla mnie żaden argument ta statystyka.Interesuje mnie ten temat i obserwuje ten szybki rozwój i oceny zagranicznych turystów są bardzo pozytywne i wielu podkreśla:

Różnorodność jeśli chodzi o architekturę miast: mamy Gdańsk, Kraków, Warszawę czy Wrocław - każde miasto architektonicznie i jeśli chodzi o klimat jest inne.

Morze i góry - co z tego że morze nie jest najcieplejsze a góry nie są najwyższe skoro i tutaj i tutaj można odpocząć, dobrze i tanio spędzić czas (tanio dla ludzi z krajów bogatszych od nas)

Wiele obiektów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO - jesteśmy w czołówce jeśli chodzi o ilość takich miejsc w Europie i szczególnie w tej części Europy.

Koncerty - atrakcyjne ceny i mnogość wydarzeń, kulinaria - tutaj też nie mamy się czego wstydzić, Warszawa to jedno z najbardziej zróżnicowanych kulinarnie miast w Europie a nawet bym się pokusił o stwierdzenie że na świecie.

 

Imo nie jest idealnie oczywiście bo jeszcze uczymy się turystyki od najlepszych ale mamy czym się chwalić i jest co robić tylko trzeba to widzieć a jak ktoś nie widzi to dla mnie pachnie to trochę ojkofobią.

 

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Pepis21 napisał(a):

Ja dobrze czytam, że LAF, który przez calą kampanię grał prawicowca, wstawiał Sławka i propsował Konfę nagle został zagorzałym lewicowcem i zagłosował na Lewicę? Potrójny Ribbentrop a do tego teoria podkowy jak się patrzy.

Nom

To moze byc jedyny przypadek gdy kuc stal sie lewakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pepis21 napisał(a):

Ja dobrze czytam, że LAF, który przez calą kampanię grał prawicowca, wstawiał Sławka i propsował Konfę nagle został zagorzałym lewicowcem i zagłosował na Lewicę? Potrójny Ribbentrop a do tego teoria podkowy jak się patrzy.

Może jako wolnościowiec po prostu stwierdził, że od wolności  gospodarczej ważniejsza dla niego jest wolność światopoglądowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Sewer napisał(a):

Mamy tyle atrakcji turystycznych przyrodniczych, architektonicznych czy typowo rozrywkowych że większość Polaków nie zobaczy dużej części przez całe swoje życie.Niemcy są pod tym względem topką więc porównujesz nas do największych co nie nie jest wstydem :) 

To że zarabiamy mniej jest związane z tym że Polska po prostu nie była szeroko znana turystycznie (z wiadomych względów) i to jest fakt ale się to zmienia dlatego to dla mnie żaden argument ta statystyka.Interesuje mnie ten temat i obserwuje ten szybki rozwój i oceny zagranicznych turystów są bardzo pozytywne i wielu podkreśla:

Różnorodność jeśli chodzi o architekturę miast: mamy Gdańsk, Kraków, Warszawę czy Wrocław - każde miasto architektonicznie i jeśli chodzi o klimat jest inne.

Morze i góry - co z tego że morze nie jest najcieplejsze a góry nie są najwyższe skoro i tutaj i tutaj można odpocząć, dobrze i tanio spędzić czas (tanio dla ludzi z krajów bogatszych od nas)

Wiele obiektów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO - jesteśmy w czołówce jeśli chodzi o ilość takich miejsc w Europie i szczególnie w tej części Europy.

Koncerty - atrakcyjne ceny i mnogość wydarzeń, kulinaria - tutaj też nie mamy się czego wstydzić, Warszawa to jedno z najbardziej zróżnicowanych kulinarnie miast w Europie a nawet bym się pokusił o stwierdzenie że na świecie.

 

Imo nie jest idealnie oczywiście bo jeszcze uczymy się turystyki od najlepszych ale mamy czym się chwalić i jest co robić tylko trzeba to widzieć a jak ktoś nie widzi to dla mnie pachnie to trochę ojkofobią.

 

Ale my nie mamy co się porównywać z topką. My jesteśmy DNEM. Ale to takim głębokim dnem. Czechy, Słowacja, Węgry nas także znacznie biją.

 

8 minut temu, agresywnychomik napisał(a):

Ty na serio? xD

Ale my tutaj mówimy o rzędzie wielkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, mayor napisał(a):

Sąd i prokuratura Ziobry ,trzeba było dodać .,Zdaje sobie sprawę że nie wszyscy, jest siedem i pół miliona ludzi , którym propaganda wyprała mózgi i dalej wierzą w te powieści z mchu i paproci serwowane przez Kaczyńskiego.W tym miksie są dziadkowie, ważniakowie i tacy wiecznie młodzi,  którzy dziadkami nigdy nie zostaną 

Prokuratura tak, ale sąd nie.

Mam do Ciebie głęboki szacunek, że poświęciłeś całe życie pracy fizycznej, więc specjalnie dla Ciebie powtórzę: nie głosowałem na PiS w wyborach do sejmu i nie wierzę w opowieści Kaczyńskiego o służbach, które założyły partie, na którą głosowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko procenty na tej mapce nie mają nic wspólnego z tym że według Ciebie Polska to beznadziejna destynacja turystyczna bo raz że można z niej wyczytać dużo innych czynników i to nie zawsze korzystnych dla niektórych krajów a dwa nie uwzględnia m.in czynników historycznych które mają wpływ na to jak ten obraz wygląda teraz.

Ale ok, jeśli mamy na to patrzeć w ten sposób jak Ty na podstawie tej mapki to mniej ciekawa od nas jest tylko Irlandia.

A z prawdą nie ma to nic wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Koelner napisał(a):

popełniasz jeden zasadniczy błąd że porównujesz jabłka do gruszek. wrzuciłem Ci jak Polska jest ewenementem na skalę światową a że mogłoby być lepiej to jasne ale to takie pitu pitu 

uja jest ewenementem, znaczy git ze jest stabilny, acz powolny rozwój, ale polska to nie jest jakikolwiek rekordzista pod wzgledem wzrostu poziomu zycia na przestrzeni, powiedzmy 30 lat, plus jeszcze raz trzeba pamietac z jakiego upadku my się podnosiliśmy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, fluber napisał(a):

@jack według ustaleń Rzeczpospolitej, wszystkie partie które wejdą w skład koalicji rządzącej uzgodniły, że CBA zostanie zlikwidowane:) first things first;)

No i super zaczyna się naprawianie państwa od radykalnego wycinania zepsutych elementów. Jeszcze tego brakuje, żeby Kaczyński prowadził obstrukcję przez zajęte przez swoich ludzi instytucje. 

https://x.com/donaldtusk/status/1363846768086122498?s=20

 

16 minut temu, fluber napisał(a):

Jak się teraz czujesz z wczorajszymi wrzutkami? Wypadałoby przeprosić @starYfaN :)

Zero związku. Komuniści z Magdalenki czy obce służby się nagle objawiły?

Edytowane przez jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.