Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

@RappaR i jak?

Krzysztof git?

Wybrałeś Brada Pitta jako najpiękniejszą, to kto ma wiedzieć jak nie ty, kolego?

Czy któryś z moderatorów mógłby zakończyć tę homofobiczną zenade?

Zapewne na forum są też osoby nieheteronormatywne i choćby z uwagi na szacunek do nich mógłbyś już skończyć te dziecinadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Koelner napisał(a):

A w Konfie podobno wszyscy pukali jakaś Alicję Grubbę 

Ja pierdzielę, jutro się dowiem, że pukali ją wszyscy w sejmie a pojutrze, że wszyscy na szczycie UE.

I pomyśleć, że wszystko to z jednego zamazanego screena jakiejś rozmowy w telefonie. 

Ty to Koelner jednak jesteś łatwy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RappaR napisał(a):

A ja pytam o przewagę kobiet do mężczyzn. Czyli na przykład 67 mężczyźni i kobiety 72

Nie. Powinno być po równo.

W Polsce jest niesprawiedliwe w tej materii. Jednak overall, to mężczyźni więcej zarabiają za te samą pracę, piastują bardziej eksponowane stanowiska, są rzadziej gwałceni czy rzadziej padają ofiarą przemocy domowej czy molestowania.

Overall narzekanie na społeczna niesprawiedliwości będąc białym mężczyzna, z wyższym wykształceniem, w kraju Europy srodkowo-wschidniej to lekki mindfuck.

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pablo81 napisał(a):

Jednak overall, to mężczyźni więcej zarabiają za te samą pracę

W Polsce zarabiają dokładnie tyle samo za tą samą pracę. Jest to ustawowy przepis.

2 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

piastują bardziej eksponowane stanowiska

Dużo rzadziej studiują i mniejszy odsetek z wyższym wykształceniem, więc overall to kobiety wykonują bardziej prestiżowe zawody umysłowe.

2 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

są rzadziej gwałceni czy rzadziej padają ofiarą przemocy domowej czy molestowania.

A tutaj to kwestia zgłaszania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał(a):

W Polsce zarabiają dokładnie tyle samo za tą samą pracę. Jest to ustawowy przepis.

Dużo rzadziej studiują i mniejszy odsetek z wyższym wykształceniem, więc overall to kobiety wykonują bardziej prestiżowe zawody umysłowe.

A tutaj to kwestia zgłaszania. 

https://www.money.pl/gospodarka/zarabiaja-srednio-800-zl-mniej-czas-na-wyrownanie-zajmie-130-lat-6933940083162048a.html

To tylko ad. 1. Dalej mi się nie chce szukać. Od pewnego momentu zmienił się twój stosunek do kobiet na forum. Nie wnikam, dlaczego. Nie moja sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pablo81 napisał(a):

https://www.money.pl/gospodarka/zarabiaja-srednio-800-zl-mniej-czas-na-wyrownanie-zajmie-130-lat-6933940083162048a.html

To tylko ad. 1. Dalej mi się nie chce szukać. Od pewnego momentu zmienił się twój stosunek do kobiet na forum. Nie wnikam, dlaczego. Nie moja sprawa.

A widzisz nierówne traktowanie mężczyzn w stosunku do prawa? Podział majątku przy rozwodzie, prawa do dziecka np.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.